search
Підписатися

logo

Легкі і тонкі: кращі ноутбуки для тих, хто постійно в дорозі

19 Вересня, 2018, 11:08 10

Напевно, багато хто з нас мріють про сучасний високопродуктивний ноутбук, який виявиться, до того ж, легким і тонким. Такі бувають?

Зміст:

Ультрабуки – що це таке, ключові фішки

Легкі ноутбуки – як вибрати для:

  • роботи
  • подорожей
  • бізнесу
  • ігор в дорозі

Найтонші і легкі ноутбуки на ринку, огляд моделей

Фішки на які потрібно обов’язково звернути увагу

Ноутбук, яким ми володіємо, за своїми параметрами може зовсім не відрізнятися від звичайного домашнього десктопа. Але ноутбук на відміну від робочого столу не є стаціонарним. Ми можемо не тільки легко переміщати його в межах свого будинку або квартири, а й брати з собою в подорожі або на прогулянку. Таким чином, дуже зручно, коли наш ноутбук важить не багато, а його габарити невеликі. Та й справді, мало кому захочеться брати з собою в довгу дорогу важку й масивну геймерську машину. Саме тому ще до покупки ноутбука так важливо розуміти його подальше призначення.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - тонкие ультрабуки

У тому випадку, якщо ми часто подорожуємо, а ноутбук є нашим постійним супутником, ми повинні спочатку подбати про свій комфорт. Є кілька різновидів ноутбуків, які можуть підійти для подорожей. Найпростіший ноутбук важить не настільки багато – всього близько 2,5 кілограмів, але ось його товщина і розміри залежатимуть від розмірів екрану і технічного наповнення. Чим продуктивніше ноутбук, тим він масивніший і важче. Наступним різновидом стає маленький і компактний нетбук. Такий пристрій призначений для роботи в мережі, вони мають невеликі екрани, а їх вага трохи більше одного кілограма. Третім і найцікавішим різновидом стають супертонкі ноутбуки, які ми часто називаємо ультрабуками.

Ультрабуки – що це таке, ключові фішки

Дуже часто зустрічається хибна думка, що «ультрабук» це образне поняття без якихось певних параметрів. Здається, що це просто тонкі і супер легкі ноутбуки. При цьому на скільки вистачить легкості і тонкості ноутбука визначав кожен сам для себе. Але насправді Ультрабук це справжнісінька зареєстрована торгова марка з певними вимогами до параметрів ноутбука, щоб той міг носити настільки почесне звання. Ultrabook ™ виявився зареєстрованим і офіційним у 2011 році компанією Intel. Суть ідеї полягала в тому, щоб створити спеціальний підрозділ ноутбуків, що вигідно виділяються серед інших. Ультрабук може випустити будь-який бренд, але він обов’язково повинен дотримуватися параметрів, встановлених компанією Intel.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - тонкий корпус ультрабука

Насправді строгих вимог до виробників ноутбуків не так вже й багато, а конкретніше всього два. Перша вимога – ноутбук повинен бути тонким. Друга вимога – ноутбук повинен бути легким. Але всі ми розуміємо, що габарити, а відповідно і маса ноутбука, багато в чому залежить від розмірів його екрану. Тому, якщо ми говоримо про ультратонкі ноутбуки з діагоналлю екрану до 13,3″, то для того, щоб ми могли назвати його ультрабуком, його товщина не повинна перевищувати 18 мм. А ось якщо екран нашого ноутбука більше 13,3″, в такому випадку товщина його корпуса може досягати позначки до 21 мм. Погодьтеся, ноутбуки з подібними габаритами зовсім не займуть багато місця в сумці мандрівника.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - лёгкий ультрабук

Наступний обов’язковий параметр – це вага. Для пристроїв з дисплеєм 13 або менше дюймів вона не повинна перевищувати 1,5 кг, якщо ж діагональ трохи більше – до 14″, то маса допускається вже до 1,8 кг. А ось ультрабуки з найбільшими екранами не повинні бути важче 2 кг. Є ще додаткові параметри, які компанія Intel не конкретизувала, але їх дотримання так само вкрай бажано. Наприклад, справжній ультрабук повинен мати «стильний дизайн», але який конкретно, не уточнюється. А ще вкрай бажано, щоб корпус ультрабука був металевим, це робить пристрій більш солідним. Таким чином, розуміємо, що якщо ноутбук тонкий і легкий, та до того ж ще і стильний, він може сміливо претендувати на звання ультрабука.

Легкі ноутбуки – як вибрати для роботи

Коли ми вибираємо ноутбук для роботи, то дуже часто ми віддаємо перевагу недорогим пристроям, які мають базові параметри. Вартість таких ноутбуків, як правило, не висока. Але от якщо ми вибираємо ультрабук для роботи, то варто розуміти, що це зовсім не бюджетний устрій. Але натомість ми отримуємо високопродуктивний комп’ютер (ультрабуків з базовими параметрами не буває), якому виявиться під силу практично будь-яка обчислювальна операція. Але ми не зможемо отримати відразу дуже великий екран, адже найчастіше в ультрабуках він не перевищує 16″. Проте, не варто забувати про можливість його підключення до монітора з широкою діагоналлю або до телевізора.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - ультрабук для работы

Якщо ми вибираємо тонкий ноутбук для роботи, то варто відразу брати до уваги, яким видом діяльності ми займаємося і вже виходячи з цього, вибирати конкретну модель. Для цього нам необхідно буде враховувати основні параметри продуктивності ультрабука, потужність його процесора, обсяг оперативної пам’яті і наявність дискретної відеокарти. Наприклад, якщо для роботи нам необхідно використовувати графічні редактори, програми для роботи з дизайном або пов’язані з архітектурою, то нам складно буде обійтися без зовнішньої відеокарти з власною відеопам’яттю. Якщо ж першочергове для нас не робота з графікою, а продуктивність, то краще придбати ноутбук з процесором потужнішим і великим об’ємом оперативної пам’яті, але з інтегрованою відеосистемою.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - клавиатура ультрабука

Не зайвим в ультрабуці, навіть для роботи, виявиться диск SSD, який зробить завантаження програм і роботу операційної системи в цілому більш швидкою. У таких випадках параметри розмірів екрану дуже часто відходять на другий план. Головне для ультрабука, який необхідний для професійних цілей, щоб його параметри були оптимальні конкретно для того виду діяльності, яким ми займаємося.

Як вибрати для подорожей

Ми іноді вирушаємо у подорожі, наприклад, на відпочинок або у відрядження. Але уявити своє життя без сучасних гаджетів дуже складно, тому найчастіше ми беремо з собою в дорогу всілякі девайси. Це може бути планшетний комп’ютер або смартфон, але якщо ми їдемо надовго або просто часто перебуваємо в роз’їздах, то, швидше за все, нам знадобиться ноутбук. Варто відразу зрозуміти, що ультрабук для подорожей стане ідеальним варіантом. Справа тут якраз в тому, що вони тонкі, легкі, а іноді навіть і невеликі. Завдяки цьому вони не займають так багато місця в багажі, як звичайні ноутбуки.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - ультрабук для путешествий

Нерідко трапляється так, що подорожуємо ми через свою роботу, наприклад, якщо нас часто відправляють у відрядження. У такому випадку алгоритм вибору ультрабука буде практично повністю таким же, як якщо б ми вибирали його просто для роботи. Але от якщо наші подорожі не пов’язані з професійною діяльністю, то підхід до вибору комп’ютера дещо зміниться. Для початку нам потрібно чітко зрозуміти, що вибираючи тонкий ноутбук для подорожей, необхідно виходити з того, чим ми будемо займатися в цій самій подорожі. Адже ми можемо просто дивитися фільми і серфити в інтернеті, а можемо запускати продуктивні  ігри, щоб скоротати час у дорозі.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - ультрабук в поезде

Найбільш важливий параметр ультрабука для мандрівника – це його компактність. Тому перед тим як перейти до вибору необхідних характеристик нового комп’ютера, нам потрібно буде підібрати найбільш оптимальну діагональ екрану, а, отже, і товщину корпуса ультрабука, а так само його масу. Це вкрай важливо в тих випадках, коли ми пакуємо речі для подорожі і не знаходимо місце для ноутбука. Але якщо правильно вибрати його габарити спочатку, то він обов’язково легко поміститься в будь-яку сумку, навіть перебуваючи в чохлі або власній сумці, і не стане перешкодою для інших речей.

Як вибрати для бізнесу

Дуже часто наша професійна діяльність зовсім не прив’язана до якогось конкретного робочого місця або тим більше офісу. Ділове спілкування між партнерами по бізнесу все рідше проходить особисто при живому спілкуванні. Сьогодні багато конференцій, переговори або просто елементарне ділове листування відбувається в електронному вигляді. Таким чином, без комп’ютера в даному випадку обійтися ну ніяк не вийде. Відповідно, якщо нам не вдається бути присутнім в офісі для живого спілкування з колегами, це означає, що ми часто перебуваємо в дорозі або відрядженнях, тому і ноутбук нам знадобиться відповідний. Ну а як ми пам’ятаємо, найзручнішими для роз’їздів виявляються ноутбуки легкі та потужні, а саме ультрабуки.

фЛегкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - ультрабук для бизнеса

У тому випадку, якщо нам необхідний ультрабук для бізнесу в плані ділової переписки або проведення веб-конференцій та консультацій, то підхід до вибору такого пристрою дуже простий. Це може бути будь-який тонкий бюджетний ноутбук, який справедливо володіє суббрендом Ultrabook ™. Навіть базових параметрів сучасного ультрабука буде цілком достатньо для наших бізнес-процесів, але під час подорожей, він не стане займати дорогоцінного місця в нашому багажі. Тому легкий бюджетний ноутбук зовсім не буде для нас тягарем, а навпаки, вірним помічником в нашому бізнесі. Однак якщо ноутбук буде використовуватися не тільки для бізнес-процесів, а й, наприклад, для робочих цілей або для дозвілля, то необхідно дотримуватися алгоритму вибору ультрабука для роботи або для ігор в дорозі, який ми розглянемо далі.

Як вибрати ультрабук для ігор в дорозі

Варто зазначити відразу,  якщо ви справжнісінький геймер в повному розумінні цього терміна, і перебуваєте в частих роз’їздах, розраховувати на те, що для повноцінного покриття потреб буде достатньо ультрабука – наївно. Тонких ігрових ноутбуків на сьогодні не існує. Посудіть самі, в корпус комп’ютера необхідно вмістити не тільки потужні процесор, відеокарту, достатній обсяг оперативної пам’яті, а ще й жорсткий диск, а то й не один. Але крім цього, все це потрібно чимось охолодити. Потужні кулери займають чимало місця в корпусі ноутбука, а тому справжній геймерський ноутбук не може бути тонким і легким. Так, ми розуміємо, що справжній геймерський ноутбук – це повна протилежність ультрабука.

Але це зовсім не означає, що в своїх подорожах ми не зможемо грати в улюблені ігри. Для цього, нам необхідно лише правильно вибрати параметри пристрою, які ми в подальшому зможемо застосовувати для своїх цілей. В першу чергу, нам потрібно буде підібрати найбільш оптимальні технічні параметри. Для ігор, чим потужніший процесор, тим краще. Такий же принцип і для пам’яті, чим більше оперативної і вбудованої пам’яті, тим краще. Наявність дискретної відеокарти обов’язково! Чим вона краще і чим більше в ній відеопам’яті, тим краще. Крім цих параметрів, нам знадобиться якісний екран. Це твердження стосується зовсім не його розмірів, а його роздільної здатності. Якщо ми розглядаємо ультрабук для ігор в подорож, то краще за все, щоб екран ноутбука мав роздільну здатність формату Full HD або вище.

Найтонші і легкі ноутбуки на ринку, огляд моделей

Ми розібрали кілька варіантів алгоритмів вибору тонкого і легкого пристрою ноутбуків, які нам відомі під популярною назвою Ультрабук. Але це все абстрактно і не дає конкретного уявлення про ті пристрої, які ми збираємося купувати. Давайте спробуємо розглянути кілька конкретних моделей тонких і легких ноутбуків для різноманітних цілей. Вони згодяться як для роботи, так і для ігор, бізнесу або інших цілей.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - Asus UX461UA-E1012R

Asus UX461UA-E1012R. Дана модель ультрабука найкраще підійде для роботи чи бізнесу. Але тільки не для тих випадків, якщо нам знадобиться ноутбук для професійної обробки графіки. Ультрабук має 14-дюймовий екран з роздільною здатністю Full HD, процесор 4-ядерний Intel Core i5 8 п’ятого покоління і 8 Гб оперативної пам’яті. Зручний для бізнесу він виявляється не тільки завдяки своїм параметрам продуктивності, але і завдяки попередньо встановленій Windows 10 Pro, і  антивідблисковому сенсорному екрану.

Dell XPS 13 9370. У тому випадку, якщо нам необхідний легкий ноутбук для навчання або для базових цілей бізнесу або роботи, то ультрабук від Dell може стати ідеальним варіантом для цього. Він має практично ті ж параметри, що й попередня модель ноутбука, але ОС встановлена ​​Windows 10 Home, що передбачає його першочергове використання в якості не професійного ноутбука.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - Dell XPS 15 9575

Dell XPS 15 9575. Ми розглянули чимало варіантів використання і застосування сучасних ультрабуків. Одним з них було ігрове. Це не дивно, адже ми вже неодноразово зазначали, що всі люди люблять грати, а комп’ютер допомагає нам в цьому. Головною рушійною силою параметрів ультрабука від Dell є процесор Intel Core i7 8 п’ятого покоління, 16 Гб оперативної пам’яті, зовнішня відеокарта Radeon з 4 Гб відеопам’яті і екран з форматом здатності UHD.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - Asus UX310UF-FC005R

Asus UX310UF-FC005R. Це черговий приклад ультрабука, який ідеально підійде для роботи і бізнесу. При цьому такий тонкий і продуктивний ноутбук відмінно впишеться в професійну діяльність дизайнера або архітектора, адже в його пристрої є дискретна відеокарта з достатнім об’ємом відеопам’яті, а так само великий обсяг оперативної пам’яті – 12 Гб. Здатність екрану так само висока і відповідає формату Full HD.

Фішки, на які обов’язково потрібно звернути увагу

Насправді, ультрабук є високопотужним комп’ютером, але далеко не завжди ігровим. Проте, як ми вже обмовилися раніше, це зовсім не означає, що ви не зможете пограти у подорожі на ультрабуці в свою улюблену гру. Багато моделей мають достатні параметри, щоб запустити практично всі, навіть найважчі ігри. На які фішки сучасних ультрабуків необхідно звертати увагу, щоб не прогадати з вибором конкретної моделі, ми розглянемо далі.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - тонкий ультрабук

Головною фішкою і особливістю сучасного ультрабука може стати його екран. А якщо говорити точніше, що роздільна здатність екрана. Ультрабук, за своїм задумом, є досить сучасним і продуктивним пристроєм, тому не дивно, що здатність екрана в такому пристрої може бути навіть у форматі 4К.

Легкие и тонкие лучшие ноутбуки для тех, кто постоянно в пути - желтый ноутбук

У більшості випадків звичайні ноутбуки управляються лише за допомогою клавіатури і миші (або тачпада), але ультрабук може доповнюватися сенсорним екраном, який робить його схожим на звичайний планшет, але лише з істотно більшими можливостями. Такий ультрабук куди зручніше інших!

Різні ультрабуки призначені для різних цілей (в цьому ми вже розібралися по ходу статті). Деякі ми використовуємо вдома, деякі ми використовуємо в подорожах. При цьому іноді наші цілі професійні, а іноді особисті. Тому варто відразу звертати увагу на встановлену операційну систему. Це може бути Linux, який ми в подальшому, швидше за все замінимо на іншу систему, а може бути Windows 10 Home для особистих потреб або ж Windows 10 Pro для професійних. Остання коштує значно дорожче!

58748 0 cookie-check Легкі і тонкі: кращі ноутбуки для тих, хто постійно в дорозі

Читайте також:

Вдома і на вулиці, вечірка завжди з тобою! – Огляд найгучніших колонок
Вдома і на вулиці, вечірка завжди з тобою! - Огляд найгучніших колонок
18 Вересня, 2018, 10:19 1164 8
Для тих, хто любить гучну музику, потужна колонка може виявитися справжнісінькою знахідкою, а якщо вона буде ще й портативною … Зміст: Портативна колонка – основні...
Смотреть результаты
ТОП планшетних ПК в доступному ціновому сегменті
ТОП планшетних ПК в доступному ціновому сегменті
Зміст:  Планшет – основні завдання які виконує даний девайс  Доступний планшет – який мінімальний набір характеристик необхідний?  ТОП 5 кращих моделей в доступному ціновому сегменті...
Смотреть результаты
Посудомийні машини – як уникнути частих поломок? Поради професіоналів COMFY
Посудомийні машини - як уникнути частих поломок? Поради професіоналів COMFY
Одвічні сімейні конфлікти на ґрунті питання, хто ж сьогодні митиме посуд, завершені! Все зробить посудомийна машина. Зміст: Посудомийні машини – основні принципи та особливості роботи...
Смотреть результаты