search
Підписатися

logo

Що краще для роботи з графікою – ноутбук або ПК? Вибираємо надійний пристрій для дизайнера

23 Квітня, 2019, 10:37 8

Який комп’ютер потрібен дизайнеру? Потужний – це зрозуміло, адже графічні редактори зазвичай мають дуже нескромні вимоги до технічних характеристик комп’ютерів. А як щодо мобільності? Так, багато професійних дизайнерів категоричні в цьому питанні і вважають за краще вибирати тільки стаціонарні системи. У такій позиції є свій резон. Стаціонарку можна досить легко апгрейдити або полагодити – просто замінивши компонент, що вийшов з ладу. Це менш затратно за ремонт ноутбука, та й у зміні конфігурації пристрою у стаціонарного ПК можливостей незрівнянно більше.

Але іноді мобільності якраз катастрофічно не вистачає, наприклад, коли в офісі або вдома (хто де працює) вимкнули світло, а макет терміново потрібно доробити і відправити – мало того, що робочий процес виявляється повністю паралізованим, так ще і частина зробленого цілком може зникнути, якщо ПК живиться з мережі безпосередньо, а не через ДБЖ. Ноутбук у таких ситуаціях стає справжнім порятунком. Не обійтися без портативного комп’ютера і в тому випадку, коли графічний дизайнер працює з виїздами до замовника.

Це цікаво: Фоторедактори для Windows, macOS, iOS і Android

Підбір комп’ютера за параметрами, які потрібні дизайнерам

І у стаціонарних комп’ютерів, і у ноутбуків є свої переваги і недоліки, тому вибрати комп для людини, що працює з графікою, дійсно непросто. Причому з цими муками вибору стикаються практично всі фахівці, які виконують графічну роботу – фотографи, яким доводиться часто, довго і багато ретушувати знімки, дизайнери, що працюють з 2D-графікою або створюють 3D-анімацію, фахівці з проектування архітектури, ландшафту, інтер’єрів.

Але сьогодні ми спробуємо прояснити це питання і з’ясувати, в яких випадках краще вибирати для графіки стаціонарний комп’ютер, а в яких – потужний ноутбук для дизайнера. Насправді для дизайнерських програм підбір комп’ютера за параметрами досить простий, а найбільша складність часто відноситься саме до питання мобільності. Тому пропонуємо спочатку розібратися з основними характеристиками, що є важливими для роботи з графічним дизайном.

Программы для графики

Потужність

Найважливіший параметр комп’ютера, від якого залежить, чи буде взагалі система тягнути проги для графіки, чи ні. Тут все просто. Для комфортної роботи з графічними редакторами ПК має бути або потужним, або дуже потужним. Але насправді особливої ​​складності з пошуком підходящих за технічними характеристиками робочих машинок немає – хороший рівень обчислювальної потужності мають як ноутбуки, так і системні блоки. Вибір пристроїв обох типів великий, тому питання тільки в ціні, адже очевидно, що девайс з такими параметрами просто не може коштувати дешево.

Корисні поради тут: Як зібрати комп’ютер?

Та у стаціонарних системників в цьому плані є серйозна перевага перед ноутбуками – однакові за рівнем продуктивності апарати матимуть абсолютно різні цінники, оскільки високопотужні портативні ПК коштують на порядок дорожче за стаціонарні систем з аналогічними параметрами. Що поробиш – така наша з вами ціна за можливість тягати свою робочу машинку з собою. Проте ноути компактні і прекрасно мобільні, а всі компоненти їх начинки відмінно збалансовані та без конфліктів поєднуються один з одним. Комп’ютерна ідилія!

Какой компьютер выбрать для проектирования

Екран

Якість дисплея ми поставили на друге місце в списку, оскільки без потужного заліза навіть найкращий монітор з ідеальною передачею кольору і контрастністю буде безкорисним. Але за рядом пунктів для дизайнерів та інших фахівців, що професійно працюють з графікою, екран чи не важливіший за продуктивність комп’ютера.

Якщо екран настільного комп’ютера або ноутбука має маленькі кути огляду, не видає належного рівня передачі кольору, яскравості і контрастності, то навіть найкрутіший комп буде безкорисним для роботи з графою. На такій машині не вийде не тільки працювати професійно – навіть основи графічного дизайну не освоїти, оскільки через перекручування зображення ми не зможемо правильно обробити і найпримітивніший макет. Можна пропустити багато дрібних деталей і не помітити навіть серйозні огріхи в роботі – поганий дисплей просто їх приховає. А ось коли такий «шедевр» відкриється на хорошому екрані, ці недоліки будуть помітними у всій своїй красі. Якість дисплея в машинці для дизайнера має бути найвищою.

Ноутбук для графики

Якщо у випадку зі збиранням стаціонарного комп’ютера можна вибрати абсолютно будь-який монітор або замінити в разі необхідності вже наявний дисплей на щось якісніше, то ось у випадку з ноутбуком доводиться працювати з тим, що передбачено базовою конфігурацією. Знайти потужний ноутбук, продуктивність і характеристики екрану якого дозволяють професійно працювати з графікою, можна. Але вибір подібних моделей, що відповідають усім вимогам, не такий вже й великий, а ціни відчутно кусаються. Проте, якщо ви вирішите зупинитися саме на такому варіанті, портативна модель стане вашим кращим другом і ідеальним помічником в роботі.

Це цікаво: Крутий гаджет Spector – кращий друг дизайнера

Діагональ екрану

Ще один важливий момент для дизайнера – розмір екрану. Традиційна версія моніторів у цьому питанні теж виграє у лептопів. Більшість моделей досить потужних портативних комп’ютерів має матриці діагоналлю від 15 ” до 17 ”, більші за розмірами гаджети зустрічаються рідко. А для професіонала це незручно – працювати в декількох вікнах буде складно, оскільки розміри робочого простору досить скромні.

Экраны для графических редакторов

Автономні монітори набагато крутіші. Ми можемо вибрати просто шикарний дисплей для графіки з діагоналлю хоч в 25 ”, хоч в 30 ”, а ціна такого чуда техніки буде цілком доступною. Та й в кількості моніторів системний блок нас не обмежує – можна підключити і два, і три, і навіть чотири дисплея. Але і ноутбуки в цьому питанні не відстають. До лептопу теж можна під’єднати додаткові монітори для більш комфортної роботи в графічних редакторах.

Проста інструкція: Як підключити два монітори до комп’ютера

Портативність

А ось тут ноутбуки виграють по всіх фронтах. Коли справа стосується стаціонарних комп’ютерів, ні про яку мобільність навіть не йдеться – системник з усією своєю периферією навіть по кімнаті особливо не порухати. А ось ноут, особливо якщо його акумулятор має велику ємність, відкриває перед своїм власником практично необмежені можливості.

За ноутбуком можна працювати в будь-якій ситуації і обстановці. Ви зможете займатися ретушшю фотографій або створенням макетів і вдома, і в офісі, і у замовника. З лептопом можна вирішувати робочі питання, вносити правки або створювати щось нове, коли прийшло натхнення, навіть у дорозі, наприклад, під час подорожі або відрядження. Максимум свободи – те, що потрібно для польоту фантазії дизайнера 🙂

Работать не в офисе

У комплект до ноутбука: Як вибрати мишку для ноута? Розбираємося в характеристиках та особливостях мишей!

Підіб’ємо підсумок за плюсами і мінусами

Настільні комп’ютери більш зручні в плані підгонки продуктивності під індивідуальні потреби свого власника. Ви можете купити системний блок у готової збірці – повністю нафаршировані й готові до вживання «коробочки» пропонують багато брендів. Це зручно, оскільки власникові не доводиться морочитися з пошуком і складанням відповідних компонентів, але будь-які апгрейди і зміни конфігурації комп’ютера доведеться робити або через авторизований сервісний центр, що досить дорого і не завжди зручно, або самому, але вже після закінчення гарантійного терміну.

Простір для апгрейда ноутбуків зазвичай починається і закінчується двома параметрами – заміною SSD і збільшенням розміру ОЗУ, тоді як стаціонарний комп’ютер – це як конструктор Lego. Можна міняти «кубики», додавати, прибирати і повністю переробляти його за своїм бажанням.

Мощный системный блок

Ще одна перевага стаціонарок полягає в якості охолодження компа. Графічний дизайн потребує використання виключно ненажерливих програм, які вантажать систему по повній, неслабо піднімаючи температуру всіх компонентів. Найсильніше дістається відеокарті та процесору, тому їх працездатність і термін життя безпосередньо залежать від якості охолодження – чим краще воно працює, тим нижча температура, і тим менше вони виробляють свій ресурс. А організувати хорошу систему охолодження для стаціонарного блоку нескладно, і буде вона при цьому дуже ефективною.

Ноутбуки через особливості конструкції корпусу схильні до перегріву сильніше, ніж системні блоки. У дорогих потужних моделях, призначених саме для роботи з графікою та комп’ютерних ігор, передбачені хороші системи кулерів для зниження робочої температури. Але все одно не зайвим в разі таких екстремальних навантажень буде і додаткове охолодження від спеціальної підставки під ноутбук.

І знову-таки питання мобільності. Зі стаціонарним комп’ютером графічний дизайнер перетвориться в кактус перед компом – він виявиться міцно і безвилазно прив’язаним до свого локального робочого місця. А ось з ноутбуком стане вільним птахом, який зможе займатися робочими питаннями де і коли забажає.

Ноутбук для графического дизайнера

Яка начинка має бути в комп’ютері для дизайнера?

Незалежно від того, що буде купуватися – стаціонарний комп’ютер або ноутбук, особливо ретельно потрібно вибирати начинку для такої робочої системи. Можна помилитися з одним-єдиним компонентом, і ця «слабка ланка» зробить роботу з графікою неможливою, навіть якщо всі інші плати, деталі та периферія будуть придатними для подібних навантажень.

Хороший комп’ютер для роботи з графікою має бути оснащеним одним з професійних процесорів з серії Intel Core дев’ятого або хоча б восьмого покоління, наприклад, тим самим i7-8850H, або ж потужним процесором з нових лінійок AMD Ryzen. Хорошим рішенням буде вибір проца, що підтримує подальший розгін.

Що стосується відеокарти, тут теж економити не можна. Варто вибирати відеокарту з серії, спеціально адаптованих для роботи з графічними редакторами, наприклад, лінійку Nvidia Quadro. Або хоча б просто надійну ігрову модель – лінійки Radeon RX або Nvidia GeForce GTX 10. У разі, якщо ви не плануєте часто використовувати графічний редактор, а в список програм для роботи з зображеннями не входить нічого позамежного, то можна розглядати і мінімально необхідну конфігурацію, наприклад, пристрої з відеокартами Nvidia GeForce MX150 або 940MX. Система з такою відушкою підійде, наприклад, копірайтерам, які користуються Photoshop тільки для обробки і мінімальної ретуші ілюстрацій до своїх публікацій.

Быстрая оперативная память

Для комфортної роботи з графікою потрібен хороший жорсткий диск, наприклад, SSD з формфактором M.2. Та й на оперативці для наших завдань теж економити не можна – хоча б 16 ГБ на борту комп’ютера для роботи з графікою мають бути. Для дизайнерських справ варто вибирати планки DDR4 з частотою не нижче 2400 МГц – вони будуть працювати досить спритно, щоб під час роботи не з’являлися глюки і підвисання. Заощаджуємо час та бережемо нерви 🙂

Якщо ви все ж більше схиляєтеся до стаціонарних систем, рекомендуємо звернути увагу і на параметри материнської плати. Мати варто вибирати з перспективою подальшого апгрейда, тому вона має підтримувати і більш потужні компоненти нових поколінь. Також дуже важливим є блок живлення – його потужності має з запасом вистачати на всі залізяки в системнику, в тому числі і на додаткові обважування, наприклад, на кулери зовнішнього охолодження, приводи, що підключаються,та інші корисні прибамбаси.

До речі: Як вибрати графічний планшет? Рейтинг моделей

А ось тим, хто обирає мобільність, варто з особливою увагою придивитися до ємності акумулятора (чим більший, тим краще) і до набору портів (той самий принцип). Ще один важливий момент – якість корпусу. Портативні ПК вибирають, щоб активно їх використовувати поза домом, тому не варто покладатися тільки на захисні властивості сумки для лептопа – корпус ноута має бути міцним, без люфтів.

Що краще обрати?

Якщо підбір комп’ютера робиться для людини, яка працює локально, кращим рішенням стане стаціонарний системник. Збірка потужного заліза з хорошим монітором обійдеться дешевше, аніж покупка аналогічного за параметрами ноутбука. Ну і можливість замін і апгрейдів теж є жирним плюсом. А ось ноутбук стане ідеальним рішенням для більш мобільного фахівця. З ноутом можна працювати в будь-якій обстановці і ситуації, ноутбук можна взяти з собою на зустріч з клієнтом або презентацію, а будь-які правки з ним вийде внести в проект миттєво, прямо на місці.

Компьютер и ноутбук для работы

Що тут сказати, свої плюси і мінуси є скрізь. Якщо бюджет дозволяє, то ідеальним рішенням буде покупка і стаціонарного, і портативного комп’ютерів. Такий бойовий тандем дозволить працювати з максимальним комфортом і ефективністю. Але якщо доводиться вибирати тільки щось одне, орієнтуйтеся на свої потреби в мобільності і потужності – на ціні в цьому питанні економити не варто.

Хочете більше новин, корисних статей і просто цікавих публікацій? Тоді підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, і ви не пропустите жодного хорошого поста. Ми ділимося з вами тільки найкориснішим і актуальним 🙂

76152 0 cookie-check Що краще для роботи з графікою – ноутбук або ПК? Вибираємо надійний пристрій для дизайнера

Читайте також:

Які бувають холодильники за обсягом? Наймісткіші моделі
Які бувають холодильники за обсягом? Наймісткіші моделі
22 Квітня, 2019, 10:29 1477 8
Давайте спробуємо приблизно згадати, що ми зберігаємо у своєму холодильнику. Це овочі, фрукти, м’ясо, ковбаси, сир, яйця, молочні продукти, щось ще в каструлі… стійте! Як...
Смотреть результаты
Вибираємо маленький холодильник з великою відповідальністю
Вибираємо маленький холодильник з великою відповідальністю
Вітрини магазинів побутової техніки заповнені справжніми холодильниками-велетнями. Це можуть бути неширокі, але височенні гіганти, які «підпирають» стелю або навпаки широченні велетні на дві двері. У...
Смотреть результаты
Для геймерів: як вибрати зручну мишку для фаната WoW?
Для геймерів: як вибрати зручну мишку для фаната WoW?
Якщо ти любиш засісти ввечері після роботи за фарм, невпинно вибиваючи бажану шмотку, поштурмувати інстанси або від душі подомінувати над ворогами в pvp, тобі точно...
Смотреть результаты