search
Підписатися

logo

Позбавляємося поганого запаху в холодильнику

20 Квітня, 2019, 11:37 10

Багато хто з нас звик до того, що холодильник тихо і мирно розташовується на нашій кухні і не привертає до себе особливої уваги. Чи не привертає уваги, поки ми не вирішуємо дістати який смаколик або не починаємо заходи з приготування обіду або вечері. Проте ніхто не відміняв профілактичних робіт, які стосуються наших побутових приладів, в тому числі і холодильника.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - полный холодильник

Найбільш звичною для нас профілактикою холодильника є його розморожування, але одного разу ми можемо відкрити дверцята і здивуватися тому запаху, який з нього відчуємо. Причиною виникнення запаху в холодильнику може бути що завгодно і дуже важливо з’ясувати справжнє джерело і вчасно його усунути. А ще комфортнішим буде не допускати неприємних запахи в принципі. Давайте розберемося в цьому питанні детальніше.

Чому з’явився запах у холодильнику?

Причин появи неприємного запаху в холодильнику насправді не так багато, але якщо він все ж з’явився, слід якомога швидше усунути першоджерело. Ми виділили 5 основних причин, через які холодильник може погано пахнути.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - неприятный запах в холодильнике

 1. Холодильник новий – коли вам привезуть новий холодильник, не варто дивуватися легкому запаху з нього. Багато нових холодильників можуть деякий час пахнути, при цьому сприйняття такого запаху індивідуальне. Хтось може гостро відчувати його, хтось легше, а інші і зовсім нічого не помічають.
 2. Запах у холодильнику з’явився після тривалого відключення – іноді холодильник необхідно відключити на тривалий період часу. Пов’язано це може бути з нашою тривалою відсутністю, після чого, коли ми вирішуємо включити холодильник, він може вже мати неприємний запах.
 3. У холодильнику зіпсувалися продукти – джерелом неприємного запаху в холодильнику так само можуть бути зіпсовані продукти. В такому випадку ми отримуємо не тільки джерело запаху, але й розсадник хвороботворних бактерій.
 4. Холодильник пора помити – в процесі своєї роботи всередині холодильної камери можуть накопичитися залишки і сліди різних продуктів. Рано чи пізно вони починають подавати нам недвозначний сигнал про те, що холодильник просто брудний і його необхідно вимити.
 5. Дренажна система засмітилася – ця причина переважно стосується холодильників із крапельної системою заморозки. Його дренажна система може бути засмічена залишками їжі, які і дають неприємні запахи. В такому випадку для усунення запаху потрібно звернутися до фахівця сервісного центру.

Холодильник Vestfrost CX263W

7999 грн

Купити

Холодильник Vestfrost CW286W

13899 грн

Купити

Холодильник Samsung RB37J5000SA/UA

19499 грн

Купити

 Як прибрати запах з холодильника?

У більшості випадків прибрати запах в холодильнику можна в домашніх умовах. Але як це зробити ефективно знають не всі, тому ми вирішили розповісти вам про найбільш популярні методи, які можна розділити на дві категорії – народні засоби і сучасні.

Народні засоби

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - народные средства для холодильника

Неприємні запахи в холодильнику, як правило, з’являються дуже несподівано, і під рукою може не бути всіх необхідних сучасних засобів, щоб їх позбутися. Але зневірятися не варто, адже ми можемо скористатися підручними засобами, які використовувалися в ті далекі часи, коли побутової хімії або не було зовсім, або вона була недоступною.

Для початку слід відключити холодильник і дістати з нього всі продукти. Ретельно перевіряємо їх на наявність псування і розірваних упаковок. У разі виявлення таких, зіпсовані продукти необхідно викинути. Далі вимиваємо внутрішні стінки холодильника і його полички. Зробити це можна за допомогою розчину з оцтом. Для цього в невеликій ємності потрібно розбавити воду і оцет у пропорції 1 до 1.

чистый холодильник

У тому випадку, якщо даний рецепт не допоміг швидко позбутися неприємного запаху в холодильнику, слід вдатися до більш радикального. Необхідно протерти полки холодильника нашатирним спиртом з вашої аптечки. Але варто розуміти, що нашатир, коли випаровується, хоч він і випаровуються швидко, може доставити досить неприємні відчуття. Тому робити це необхідно при відкритих вікнах і краще в респіраторі.

Після всіх заходів можна встановити в камері холодильника природний абсорбент, який вбере у себе залишки запахів. У цьому зможе допомогти звичайнісіньке активоване вугілля, що доступне в будь-якій аптеці. Щоб виготовити природний абсорбент, потрібно подрібнити активоване вугілля у невелике блюдце і встановити його в холодильнику приблизно на добу. Результат зможе вас здивувати.

Сучасні методи

моем холодильник бытовой химией

Сучасні методи боротьби з неприємним запахом з холодильника включають використання засобів побутової хімії. На відміну від народних, де всі інгредієнти контролюємо ми самостійно, в засобах побутової хімії вони вже підібрані максимально точно і ефективно. Це, насправді, дуже добре. Крім цього, у випадку зі спеціальними миючими засобами, нам не потрібно шукати в інтернеті найбільш прийнятних відповідей на наше запитання про те, як прибрати запах з холодильника. Досить прочитати коротку інструкцію до застосування.

Початок прибирання холодильника сучасними засобами нічим не відрізняється від того, що ми застосовували з народними методами. В першу чергу ми виймаємо всі продукти і перевіряємо наявність серед них зіпсованих. Після цього беремо мікрофібру і миючий засіб для холодильників. Для наших цілей відмінно підійде набір по догляду за холодильником Green & Clean, у комплекті до якого є як сам засіб для прибирання, так і мікрофібра для нього.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - холодильник с продуктами

Для миття достатньо нанести невелику кількість засобу на поверхню стінок та поличок і ретельно протерти їх. До речі, якщо ви тільки-тільки придбали новий холодильник, який має специфічний запах, відразу ж після доставки можна обробити його подібним засобом і запах швидко зникне. Після мийки, всередині можна встановити поглинач запахів (так званий, абсорбент), який допоможе видалити залишки неприємного запаху і буде перешкоджати його появі знову.

Профілактика

Після того як наші дії щодо усунення запахів в холодильнику завершилися успіхом, не варто розслаблятися! Насправді залишається ще один дуже важливий крок, а саме регулярні і планомірні профілактичні заходи, щоб неприємний запах у холодильнику більше не повернувся.

Як запобігти неприємному запаху в холодильнику?

Щоб холодильник працював стабільно, продукти в ньому не псувалися і, як наслідок, неприємний аромат у ньому не повертався, слід дотримуватися всього лише кількох правил, які насправді досить важливі для нашого побуту.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - холодильник на кухне

 1. Щоб наші продукти довше залишалися свіжими і не псувалися дуже скоро, в холодильній камері має бути виставлена ​​оптимальна для них температура. Вона не повинна бути занадто високою, та й надзвичайно низьку встановлювати не бажано. Зазвичай достатньо 3-5 ° С, щоб уникнути намерзань, а продукти зберігалися довго.
 2. Продукти потрібно зберігати правильно. Це означає, що для кожної категорії необхідний свій температурний режим. Тому те, що має зберігатися в морозильній камері, не може довго перебувати в холодильнику. Продукти, що швидко псуються, такі як м’ясо або молочні, краще зберігати в нульовій камері. А ось для овочів і фруктів у будь-якому холодильнику передбачено окремий ящик. Так само бажано зберігати продукти в упаковці або герметичній ємності.
 3. Необхідно регулярно проводити ревізію продуктів у своєму холодильнику, адже про деякі з них ми можемо забувати. У цьому випадку вони можуть знаходитися в холодильнику в уже зіпсованому стані тижнями, а іноді місяцями. Це найпоширеніше джерело неприємного запаху.
 4. У вигляді профілактичного заходу можна покласти на одній з поличок холодильника у відкритому вигляді, наприклад, в невеликій тарілці, сіль і цукор. Ці природні інгредієнти допоможуть перешкодити появі неприємного запаху.

Додаткові підказки

Це найосновніші правила профілактики холодильника на предмет виникнення запахів. Але так само варто пам’ятати про додаткові, які зовсім не стануть зайвими, адже про них ми дуже часто навіть і не замислюємося.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - холодильник в интерьере кухни

 • У тому випадку, якщо ми надовго їдемо, а холодильник залишається практично порожнім або зовсім порожнім, не варто думати, що найкращим рішенням є відключення його від живлення. Насправді у багатьох сучасних холодильниках передбачена опція під назвою «Відпустка». Активувавши її, ми отримуємо працюючий холодильник на гранично низьких оборотах. У ньому підтримується температура приблизно 15 ° С, що перешкоджає утворенню неприємного запаху, а морозильна камера працює у повному обсязі.
 • У магазинах побутової хімії можна легко знайти спеціальні поглиначі запахів для холодильника. Навіть якщо в даний момент ніяких неприємних ароматів немає, краще в цілях профілактики встановити його.
 • Не варто забувати про морозильну камеру! Вона стає джерелом поганого запаху куди рідше, але таке теж трапляється. Перевіряйте продукти в ній так само, не забувайте використовувати режим «Суперзамороження», коли завантажуєте велику кількість свіжих продуктів. Крім цього, морозильну камеру також необхідно періодично мити.

Підведемо підсумок

Резюмуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що причиною появи неприємного запаху в холодильнику можуть бути різні чинники. З’являється він найчастіше несподівано, тому кожен з нас повинен знати і розуміти, як швидко позбутися запаху в холодильнику. Давайте складемо короткий алгоритм наших дій в тому випадку, якщо ми відкрили холодильник і відчули, що з нього пахне.

Избавляемся от плохого запаха в холодильнике - продукты в холодильнике без запаха

 1. Холодильник необхідно відключити від живлення;
 2. Витягнути всі продукти з нього і перевірити їх, викинути всі виявлені зіпсовані продукти;
 3. Ретельно вимити холодильник миючим розчином побутової хімії або водним розчином з оцтом чи лимонною кислотою;
 4. Встановити всередині холодильної камери природний абсорбент, або купити спеціальний поглинач запаху в магазині;
 5. Включити холодильник і встановити оптимальну температуру;
 6. Закласти продукти в правильній послідовності і на відповідні місця;
 7. Не забувати регулярно проводити ревізію продуктів, викидати зіпсовані і періодично міняти поглинач запаху в холодильній камері.

Слідуючи цьому простому алгоритму дій, ми більше ніколи не зіткнемося з такою проблемою, а наш побут стане набагато простішим і приємнішим.

75784 0 cookie-check Позбавляємося поганого запаху в холодильнику

Читайте також:

Як правильно обрати телефон для дитини? Корисні поради для батьків
Як правильно обрати телефон для дитини? Корисні поради для батьків
19 Квітня, 2019, 01:06 1740 8
Ви хочете порадувати свою дитину новим гаджетом і купити їй перший смартфон? Або ж телефон для дитини обирається замість старого – зламаного, втраченого або вкраденого?...
Смотреть результаты
Як вибрати мишку для ноутбука? Розбираємося в характеристиках та особливостях мишей!
Як вибрати мишку для ноутбука? Розбираємося в характеристиках та особливостях мишей!
Ноутбуком можна користуватися без миші – тільки за допомогою вбудованого тачпада. Це зручно, але не завжди. Наприклад, при роботі з таблицями, текстами, і, тим більше,...
Смотреть результаты
Які бездротові навушники вибрати для комп’ютера? Дотримуємося балансу між комфортом і якістю звуку!
Які бездротові навушники вибрати для комп'ютера? Дотримуємося балансу між комфортом і якістю звуку!
Втомилися від всюдисущих проводів? Тоді пропонуємо позбутися цієї павутини, що обплутує комп’ютерний стіл, і придивитися до бездротових гаджетів. Наприклад, до зручних бездротових навушників для комп’ютера....
Смотреть результаты