search
Підписатися

logo

Як дізнатися розмір кільця

31 Березня, 2019, 07:21 9

Підібрати кільце з дорогоцінного металу, яке б добре сиділо і красиво виглядало на руці – непросте завдання. Тим більше, якщо потрібно придбати його без відвідування магазину і примірки. В цьому випадку назріває серйозне питання – Як дізнатися розмір кільця?

У яких же випадках це може знадобитися? Найпоширеніша ситуація – коли людина збирається придбати подарунок близькій людині і хоче зберегти це в таємниці. Найчастіше з такою проблемою стикаються молоді люди, які зважилися на важливий крок – зробити пропозицію коханій. Також буває, що це просто подарунок, який підбирають для чоловіка, подруги, родичів. Або для себе – але в онлайн-магазині бажану прикрасу просто неможливо придбати з попередньою приміркою.

Самий точний спосіб дізнатися розмір – відправитися в найближчий ювелірний магазин і попросити про допомогу фахівця. У багатьох «ювелірках» є такий зручний девайс, як пальцемір. Він являє собою набір кілець стандартних діаметрів, які можна приміряти на палець і точно дізнатися параметри майбутньої покупки.

А що робити, якщо виникла необхідність з’ясувати це вдома, без примірки або консультації з майстром? Дозвольте запропонувати Вам кілька дієвих методів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Як визначити розмір кільця в домашніх умовах
 2. Загальноприйняті стандарти
 3. Таємне розслідування

Як визначити розмір кільця в домашніх умовах

За стандартами, прийнятими в Україні, розміри кілець відповідають їх внутрішньому діаметру в міліметрах. Всі способи самостійного визначення розміру можна розділити на дві основні групи: заміри кільця і заміри пальця. Перш за все, слід точно визначитися, для якого пальця купується прикраса. Ширина пальців на різних руках теж різниться. На правій руці, як правило, пальці трохи товщі.

 1. Якщо вже є кільце, яке добре сидить на пальці, можна використовувати його як зразок. Найпростіший спосіб – знайти в мережі таблицю з діаметрами кілець і роздрукувати її на принтері. Такі таблиці розміщують на своїх сайтах багато ювелірних магазинів. Щоб переконатися, що шаблон роздрукований вірно, слід перевірити його лінійкою. Після цього залишається прикласти кільце до шаблону і вибрати найбільш підходящий.

Як розрахувати розмір кільця

 1. З кільцем можна обійтися і без шаблону. Просто прикласти його до паперу і обвести ручкою або олівцем по внутрішній стороні, а потім заміряти діаметр отриманого кола. Результат в міліметрах – це і є шуканий розмір. Для більшої точності можна звірити його з таблицею розмірів, яку також можна відшукати на одному з онлайн-магазинів ювелірних прикрас. Якщо отримана величина відрізняється від стандартної, потрібно вибирати найближчий розмір в бік збільшення.

Обведене коло, швидше за все, буде на пару міліметрів менше фактичного внутрішнього діаметру (товщини стрижня олівця, ручки або маркера). Цю похибку також слід врахувати при виборі потрібного розміру.

Можна вчинити ще простіше, і відразу виміряти внутрішній діаметр кільця лінійкою або штангенциркулем.

Як визначити розмір кільця

 1. Якщо відповідного кільця немає, доведеться розбиратися, як виміряти розмір пальця. На виручку знову приходять шаблони ювелірних магазинів. На цей раз – у вигляді смужки з мірною шкалою. Її потрібно роздрукувати, перевірити лінійкою, потім обережно вирізати. Після цього смужкою обернути палець трохи нижче суглоба і відзначити отриманий розмір. Є ще одна варіація цього методу – шаблони у вигляді окремих смуг з фіксованими довжинами, відповідають стандартним розмірам. В цьому випадку залишається вибрати ту, що точніше всього підходить до пальця за розміром.
 2. Замість готових зразків можна скористатися звичайною ниткою, стрічкою або паперовою смужкою. Обраним підручним засобом потрібно обернути палець трохи вище місця ді він поєднується з долонею, тобто там, де має знаходитися кільце. Обертати потрібно не сильно і не дуже слабо, щоб нитка або стрічка не провисала і не передавлювала палець. Зазначити, де стикнулися краї (маркером, ручкою або просто обрізати кінці). Потім заміряти лінійкою отриману довжину в міліметрах. Це буде довжина кола, по якій можна визначити розмір за допомогою нескладної формули:

Розмір (діаметр, мм) = Довжина, мм / 3,142

Как измерить размер пальца

 1. Попередній метод можна вдосконалити, щоб домогтися більшої точності. Так, при використанні нитки її можна обернути навколо пальця 4-5 разів, поміряти довжину, а потім вирахувати розмір за формулою:

Розмір (діаметр, мм) = Довжина, мм / (Кількість обертів * 3,142)

Наприклад, якщо було 5 обертів, довжину в міліметрах потрібно буде розділити на 5*3,142=15,71.

Важливо також враховувати деякі загальні умови вимірювань:

 • У різний час і при різних умовах виміри будуть відрізнятися. Наприклад, у другій половині дня руки можуть злегка набрякнути і пальці стануть трохи більшими. В жарку погоду, після фізичних зусиль, через хворобу або просто після великої кількості випитої води пальці набрякають набагато сильніше. А внаслідок переохолодження вони можуть трохи звужуватися. Тому оптимальні умови для виміру – кінець дня, при комфортній температурі, в стані спокою.
 • При будь-якому способі виміру потрібно передбачати невеликий «припуск», щоб кільце проходило через кісточку суглобу. Саме тому потрібно не дуже сильно затягувати нитку або стрічку, за допомогою якої виконується вимір. Але припуск не повинен бути занадто великим.
 • Якщо потрібно дізнатися розмір для широкого кільця або каблучки, краще користуватися методом з паперовою смужкою. При цьому ширина смужки повинна бути наближеною до ширини ювелірного виробу, який хотілося б підібрати.

Дізнатися розмір кільця або персня

Щоб переконатися в точності вимірювання, краще спробувати кілька різних способів і звірити результати. А заміри пальця робити кілька разів, в різний час доби, щоб точніше визначитися з правильним розміром.

Загальноприйняті стандарти

В Україні стандартна розмірна сітка ювелірних кілець лежить в діапазоні 15.0 – 24.0. У магазинах також можна відшукати вироби менших розмірів – до 13.0. Кільця і каблучки іншого розміру можна замовити у ювелірів індивідуально.

Розміри зазвичай розрізняються на 0,5 мм. Вкрай рідко в магазинах можна зустріти нестандартні вироби – наприклад, з розміром 16,2. Якщо дійсно виникла необхідність підібрати прикрасу з нетиповим для серійних виробів діаметром, це також вирішується з допомогою індивідуального замовлення або підгонки.

Як зрозуміти розмір кільця

В інших країнах використовуються інші стандарти позначення розмірів. Наприклад, нашому розміром 17.0 в Італії буде відповідати 13.5, в США – 6.5, а в Англії – N. Тому, якщо є бажання придбати прикрасу у закордонному онлайн-магазині, варто ознайомитися з порівняльною таблицею розмірів.

Важливий нюанс – у багатьох країнах світу розмір визначається не діаметром, а довжиною кола. Саме цю величину треба враховувати, обмірковуючи, як розрахувати розмір кільця по одному із зарубіжних стандартів. У домашніх умовах довжину кола можна дізнатися за допомогою методу з обмотуванням пальця ниткою або стрічкою. А якщо потрібний діаметр кільця вже відомий, то для визначення довжини це значення досить помножити на 3,14.

На жаль, жоден з домашніх способів вимірювання не можна рекомендувати як стовідсотково точний. Завжди слід враховувати можливість похибки. У разі помилки кільце можна підігнати у майстра, але це можливо не для будь-яких виробів. Найпростіше з гладкими прикрасами, без каменів, вставок, написів і складних візерунків. Чим складніше оформлення і декор – тим важче підгонка.

Щоб підстрахуватися, варто переконатися, що в обраному ювелірному магазині є можливість заміни кільця, якщо розмір не підійде. Зазвичай великі магазини дозволяють замінити прикрасу за правилами повернення. Тобто, протягом 14 днів, при наявності чеку, гарантії і неушкодженої пломби.

Потрібно також враховувати, що процедура повернення або заміни ювелірного виробу може виявитися більш складною. Так, в деяких магазинах для цього потрібно пред’явити паспорт, заповнити бланк повернення і почекати кілька днів для проведення експертизи. Це цілком виправдані заходи, однак такі клопоти далекі від святкової атмосфери, з якою хотілося б асоціювати подарунок. Тому, якщо кільце справді має стати подарунком-сюрпризом, то до його вибору потрібно підготуватися максимально ретельно і виважено.

Таємне розслідування

При плануванні секретного подарунка у дарувальника виникає неабияка проблема. А саме – як визначити розмір кільця, щоб людина ні про що не здогадалася? Доведеться проявити спритність і кмітливість.

Чудово, якщо вже є кільце, яке носять на потрібному пальці. Найпростіший спосіб – таємно заволодіти ним і з’ясувати його внутрішній діаметр будь-яким з наведених вище способів. Ще краще, якщо вдасться непомітно забрати кільце на цілий день. Тоді можна просто піти з ним до ювелірного магазину, де фахівці точно визначать розмір.

Якщо це кільце дівчини, хлопець може приміряти його і запам’ятати або відзначити місце, до якого воно «налізло». Потім в магазині залишиться вибрати прикрасу аналогічного діаметру.

Другий вірний спосіб – доручити дізнатися розмір довіреній особі, яка викличе менше підозр. Наприклад, другу, подрузі або члену сім’ї того, кому призначається подарунок. Головне-щоб ця людина виявилася досить надійною і не проговорилася.

Как узнать размер кольца девушки

Завбачливий хлопець може без приводу зводити дівчину в магазин і підібрати їй у подарунок недороге, але симпатичне колечко, яке згодом стане зразком.

Можна розповісти легенду – нібито друг попросив поради з приводу підбору кільця для своєї дружини або дівчини. Порадитися, як краще це зробити. Можна навіть разом вивчити дану статтю і випробувати всі методи домашніх вимірювань. Головне – не забути зберегти результати.

Для креативних людей з добрим почуттям гумору не буде важко винайти ще з десяток оригінальних методів. Наприклад, спорудити забавне колечко з дроту від шампанського, підігнати його за розміром прямо на пальці, а потім під шумок забрати і заміряти. Аналогічні варіанти – кільце з паперу, бант на пальці з нарядної стрічки. Якщо хлопець – захоплений «технар», він може похвалитися новеньким штангенциркулем і між іншим продемонструвати, як легко і зручно ним міряти буквально що завгодно – ось, навіть палець можна виміряти з точністю до міліметру.

Найважче, якщо хлопець вибирає вінчальне кільце для коханої, коли ідея про спільне життя буквально «висить у повітрі». Зробити це так, щоб дівчина дійсно ні про що не здогадалася – завдання підвищеної складності. Найрозумніше не надто хвилюватися з цього приводу. Тим більше, при теплих, довірчих відносинах, коли обидва хочуть бути разом. Розгадавши «підступний план», дівчина, швидше за все, не стане акцентувати на цьому увагу і руйнувати інтригу. Навіть якщо секретність буде повністю провалена, це анітрохи не завадить створити несподіваний романтичний момент для пропозиції, який запам’ятається як одна з найбільш хвилюючих і радісних подій у житті.

Ще більше корисних практичних порад ви можете знайти в нашому блозі. Залишайтеся з нами!

74647 0 cookie-check Як дізнатися розмір кільця

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як викласти фото в інстаграм з комп’ютера
Як викласти фото в інстаграм з комп'ютера
31 Березня, 2019, 06:40 1814 10
Додавання фотографій в Інстаграм – просте завдання, якщо використовувати додаток для мобільного телефону. Цей надпопулярний сервіс для обміну зображеннями і відеозаписами – мабуть, найбільш мобільно-орієнтована...
Смотреть результаты
Як почистити золото в домашніх умовах. Перевірені способи COMFY
Як почистити золото в домашніх умовах. Перевірені способи COMFY
Зміст: Чому золоті прикраси потребують періодичного очищення? Замочування – найпростіший спосіб повернути золоту первісний блиск Полірування золотих прикрас Механічне очищення – ефективний спосіб при сильних...
Смотреть результаты
Температура процесора. Як дізнатися
Температура процесора. Як дізнатися
Перегрів процесору комп’ютера або ноутбуку тягне за собою безлічі негативних наслідків. Це падіння продуктивності, зменшення швидкості завантаження пристроїв при включенні, довга відповідь програм. Крім цього,...
Смотреть результаты