search
Підписатися

logo

Як почистити клавіатуру ноутбука або комп’ютера. 12 перевірених способів

14 Січня, 2019, 05:13 7

Зміст:

 1. Наслідки забруднень
 2. Як почистити клавіатуру ноутбука
 3. Видалення сміття з-під кнопок
 4. Ретельне очищення клавіатури ноутбука. Покрокова інструкція
 5. Як помити клавіатуру
 6. Як почистити клавіатуру комп’ютера

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

На клавішах лептопа або ПК може скупчитися більше мікробів, ніж у туалеті. На кнопки осідає пил, дрібні частки сміття, шкірного жиру й епітелію. Крім того, завжди існує вірогідність пролити що-небудь на периферію. Працюючи за ПК, ми нерідко п’ємо каву, чай, воду, сік та ін. Навряд чи знайдеться юзер, який хоч би один раз не проливав рідину на клавіші ПК. У більшості випадків очищення не викликає труднощів і легко проводиться в домашніх умовах.

 Наслідки забруднень

Пил, сміття, крихти, пролита рідина й інші види забруднень можуть призвести до сумних наслідків для техніки. Вони уповільнюють роботу агрегату. Як мінімум, може залипнути одна клавіша, це гальмує весь процес введення тексту. Користувачеві доведеться постійно перевіряти, чи був відгук кнопки. Це знижує комфорт користування пристроєм. Крім того, на клавішу доведеться сильніше натискати. Сильні натиснення можуть зашкодити всій конструкції периферійного пристрою.

Для любителів комп’ютерних ігор прилипла клавіша – справжній головний біль. Вона знижує ефективність гри. Всього одна кнопка може призвести до того, що гравець не буде мати змоги долучити певну функцію. Як наслідок, знижується швидкість виконання завдань і втрачається задоволення від гри.

Навіщо потрібне чищення клавіатури

Лептоп – зручний пристрій, за умовчанням укомплектований усім необхідним для роботи, у тому числі клавішами для набору тексту. Особливість периферії цього девайса полягає в тому, що у разі ушкодження одного елементу лептоп може вийти з ладу. Вода, яка потрапила до девайсу через кнопки, може окиснювати внутрішні компоненти конструкції. У кращому разі Вам доведеться міняти периферію, в гіршому – купувати новий гаджет. Тому при роботі з девайсом треба проявити обережність.

 Як почистити клавіатуру ноутбука

Існує безліч способів і засобів для очищення техніки. Для профілактики процедуру треба проводити як мінімум раз на місяць. Це запобіжить залипанню клавіш. Поверхневе очищення видалить сміття і частинки їжі. Вам треба розкрити лептоп, перевернути його і потрясти. Багато засмічень випадуть. При цьому пристрій треба міцно тримати за боковини. Далі Вам знадобиться щіточка, пензлик для малювання або нанесення макіяжу. За їх допомогою треба змахнути інше сміття.

Як почистити клавіатуру

Перед тим, як почистити клавіатуру з використанням цих засобів, треба перевірити їх якість. Ворсинки не повинні випадати і линяти. Інакше їх застосування тільки посилить забруднення. Проведіть щіточкою або пензликом по руці, потім потрясіть ними у повітрі.

Після поверхневого очищення за допомогою пензлика або щітки кнопки треба протерти вологою серветкою для оргтехніки. Також можна взяти ганчірку з мікрофібри або спонжа, обприскати її спреєм для очищення техніки і протерти кожну кнопку. Краще віддати перевагу мікрофібрі. Цей матеріал відрізняється стійкістю до мікробів і зняттям статичної напруги з приладу. Після використання ганчірочку треба промити під проточною водою і висушити. Для чищення клавіатури неприпустимо використати гігієнічні вологі серветки. У складі їх просочення є спирт. Він може стерти позначення кнопок. Олія, що міститься у складі просочення серветок, може призвести до залипання кнопок.

Для очищення периферії можна скористатися наступними пристосуваннями:

 • пилосос зі зворотним потоком повітря;
 • балончик зі стислим повітрям;
 • фен.

Чищення клавіатури пилососом

При використанні електроприладів треба контролювати силу струму. Сильний потік повітря може призвести до випадіння клавіш. Фен треба тримати на відстані 15 см від лептопа, не ближче. Крім того, перед тим, як почистити клавіатуру на ноутбуку, треба встановити режим холодного повітря. Дія високої температури може пошкодити внутрішні елементи лептопа і розплавити контакти.

Оригінальний варіант – скористатися лизуном. Це липка субстанція, яку так люблять діти. Лизун треба приклеїти на поверхню з клавішами. Потім його треба акуратно зняти. До лизуна прилипнуть частки сміття. Після можна протерти периферію вологою серветкою для оргтехніки.

Як чистити клавіатуру лизуном

Видалення сміття з-під кнопок

Нерідко трапляються ситуації, коли сміття забивається глибоко під клавішу. Тоді поверхневе очищення не принесе результату. Вам доведеться зняти кнопку і вичистити сміття зсередини. Проводити маніпуляцію треба з великою обережністю. Перед тим, як чистити клавіатуру, Вам треба з’ясувати, яким чином кріпляться клавіші. У різних моделей лептопів кріплення кнопок відрізняється. Якщо Ви візьмете клавішу не з того боку, то можете пошкодити конструкцію всього приладу.

Вам треба акуратно підчепити кнопку, яка залипнула, і зняти її з основи. Далі треба змахнути пил пензликом.

Можна обійтися без зняття клавіш. У такому разі Вам знадобиться ватна паличка. Змочіть її спиртом. Для очищення підійде медичний спирт або спеціальний засіб для догляду за технікою. Протріть забруднені частини пристрою. Замість ватної палички можна скористатися зубочисткою або сірником з намотаною на них ватою.

Як чистити клавіатуру ватною паличкою

 Ретельне очищення клавіатури ноутбука. Покрокова інструкція

Раз в декілька місяців потрібне глибоке очищення периферії. Крім того, воно потребується, якщо на периферію потрапила рідина. Перед процедурою рекомендуємо сфотографувати лептоп зі вставленими клавішами. Тоді подальша установка буде легше. Далі Вам треба виконати наступні маніпуляції:

 1. Зніміть кнопки. Для цього треба скористатися плоскою викруткою або скріпкою. Вам потрібно підчепити клавішу з боку й обережно зняти її з поверхні лептопа. При знятті кнопок треба проявити акуратність. Пластик, з якого виготовляються периферійні пристрої, дуже ніжний. Його легко пошкодити. Довгі клавіші можуть бути прикріплені до основи металевими затискачами. Їх досить складно зняти. Тому не варто це робити самостійно.

Глибоке чищення клавіатури ноутбука

 1. Треба почистити клавіатуру зсередини. Протріть стики для кріплення клавіш ватною паличкою, паперовим рушником або серветкою з мікрофібри. Клавіші слід продути феном, балончиком або пилососом. Можна скористатися рідкими миючими засобами.

Як почистити клавіатуру зсередини

 1. Якщо застосовувалася рідина для прочищення елементів, треба висушити їх. Можна залишити лептоп висихати на декілька годин або продути прилад феном. Не забудьте ввімкнути холодне повітря.

Чищення клавіатури

 1. Прикріпіть кнопки на місце. Починати треба з великих клавіш. Спочатку прикріпить Shift, пробіл та Enter. Потім треба встановити на місце всі інші клавіші. Щоб прикріпити кнопку до основи, треба на неї злегка натиснути. Про повернення кнопки на своє місце свідчить клацання.

Як почистити клавіатуру ноутбука і вставити клавіші назад

Як помити клавіатуру

Миття периферії, вбудованої в лептоп, потрібне при попаданні на неї рідини. Якщо води або соку пролилося зовсім небагато, треба перевернути пристрій, злегка потрясти з різних кутів і протерти його серветкою. Якщо була пролита велика кількість рідини, агрегат з кнопками доведеться мити. Перед процедурою лептоп треба розібрати. Нижче приведена інструкція з миттю монолітної периферії. У більшості сучасних моделей кнопки вбудовані безпосередньо в поверхню девайса. У такому разі треба зняти і промити усі клавіші. Можна використати антисептичні або миючі засоби. Щоб не розгубити кнопки, їх можна скласти в мішечок з тканини (його можна замінити спеціальним мішком для прання). Мішечок з кнопками треба опустити в теплу воду на п’ять хвилин.

Щоб вимити монолітну периферію, треба здолати наступні кроки:

 1. Зніміть периферію. Перед цим треба вимкнути лептоп. Щоб зняти клавіші, треба відкрутити болтики, які закріплюють девайс з основою лептопа.

Глибоке чищення клавіатури

 1. Опустіть пристрій у теплу воду. Потримайте його пару хвилин, натискаючи на кожну клавішу. Це треба зробити, щоб вода проникла в кожен елемент. Залиште пристрій у воді на 3-5 хвилин. Знову натисніть на кожну кнопку. Прилад можна діставати, поміняти воду й обполоснути. Вода з-під крана не годиться. Перед промиванням підготуйте запас сильно фільтрованої води. Також підходить дистильована вода.

Як помити клавіатуру

 1. Діл треба просушити апарат. Спочатку протріть його серветкою або рушником. Потім продуйте пристрій феном (не забудьте поставити режим холодного повітря). Залиште периферію просихати.

Як почистити клавіатуру від пилу і бруду

До очищення і промивання периферії лептопа треба підходити з великою обережністю. Якщо Ви не впевнені у своїх силах, краще віднести гаджет до майстерні.

Як почистити клавіатуру комп’ютера

Вам треба від’єднати периферію від процесора. Перед цим ПК треба вимкнути. При легкому забрудненні потрібно перевернути прилад з клавішами і злегка по ньому постукати. Після цієї маніпуляції з нього випадуть частинки сміття. Кілька разів поміняйте кути нахилу, щоб з агрегату випало усе сміття.

Можна видути частки сміття феном, балончиком або пилососом. Протріть клавіші вологою серветкою для техніки. Також годиться ганчірка з мікрофібри.

 Як почистити клавіатуру комп'ютера

Якщо крім дрібних часток сміття на пристрої є жирові відкладення, треба протерти кожну клавішу окремо ватною паличкою, змоченою медичним спиртом. Він може стерти з клавіш позначення. Тому перед прочищенням треба перевірити реакцію фарби на спирт.

Для очищення пристрою можна використати ніж з намотаною на нього ганчіркою. Змочіть її миючим засобом, намотайте її на ніж, проведіть ним по щілинах між кнопками. Змийте миючий засіб з серветки, знову намотайте її на ножик і проведіть ним кілька разів між клавішами, поки агрегат не стане чистим.

При сильному забрудненні периферію доведеться вимити. Категорично заборонено це робити в зібраному виді. Вода може призвести до корозії внутрішніх елементів. Вам треба розібрати пристрій. Спочатку відділяється верхня частина від нижньої. Відкладіть убік пластину, яка подає сигнали від клавіш до процесора. Її мити не можна! Потім знімаються кнопки.

Розбирання і чищення клавіатури

Перед тим, як почистити клавіатуру від пилу та внутрішніх забруднень, сфотографуйте її або знайдіть в інтернеті схему розташування клавіш. Зніміть клавіші. Потім кнопки й пластикові елементи приладу треба помити в теплій воді з миючими засобами, які не містять у своєму складі їдких речовин. Далі треба обполоснути пластикові частини чистою водою. Пристрій потрібно ретельно просушити. Для цього залиште периферію недалеко від джерела тепла на декілька годин. Тільки після ретельного просушування можна збирати пристрій.

Якщо на периферію потрапила рідина, треба терміново її вимкнути, перевернути й постукати. Потім її потрібно просушити феном або пилососом.

Як чистити клавіатуру, якщо на неї потрапила рідина

Також прилад можна розібрати й помити за схемою, що була описана вище. Після розбирання і подальшого складання периферію не можна повернути по гарантії.

67653 0 cookie-check Як почистити клавіатуру ноутбука або комп’ютера. 12 перевірених способів

Читайте також:

TwinWash – просунуті пральні машини від LG
TwinWash - просунуті пральні машини від LG
11 Січня, 2019, 07:57 1035 8
Якщо ви задоволені всіма параметрами вашої пральної машини – від якості прання і сушіння до обсягу барабана, то це чудово. Але якщо її функціоналу вже...
Смотреть результаты
[CES-2019]: «нульовий» і перший дні
[CES-2019]: «нульовий» і перший дні
З 8 по 11 січня 2019 року в Лас-Вегасі проходить Consumer Electronics Show – найбільша міжнародна виставка споживчої електроніки. Або просто CES. Саме до її...
Смотреть результаты
Справжні геймерські ноутбуки – не гріються, не лажають, не розчаровують. Що ще треба для щастя?
Справжні геймерські ноутбуки - не гріються, не лажають, не розчаровують. Що ще треба для щастя?
Що потрібно геймеру для щастя? Правильно – гарне залізо, на якому улюблені іграшки літають без лагів і підвисонів, а графіка радує око яскравими фарбами і...
Смотреть результаты