search
Підписатися

logo

Як вибрати економну посудомийну машину

20 Вересня, 2022, 11:00 0

Як вибрати посудомийну машину, коли економія різних ресурсів стає як ніколи актуальним та важливим питанням у суспільстві. Як складова ланка такої економії, перед кожним із нас стає проблема економії у побутовому господарстві. Так, ми намагаємося витрачати менше води, електроенергії та іншого, щоб рахунки за комунальні послуги не шокували. Але що є найбільшим джерелом витрати таких ресурсів у межах будинку?

Думаю, практично кожен з нас розуміє, що саме побутова техніка є найбільшим джерелом витрати всіх побутових ресурсів, але, як неважко припустити, без побутової техніки обходитися дуже складно. Відповідно, перед нами постає питання щодо того, як вибрати економну побутову техніку.

Важлива тема: Як працює посудомийна машина, її найкорисніші програми

Зокрема, сьогодні ми розглянемо дуже важливе питання щодо того, як вибрати посудомийну машину. Але не просто будь-яку посудомийну машину, а економну. Обговоримо скільки електроенергії витрачає посудомийна машина та за якими параметрами вибирати.

Посуда в посудомойке

За якими параметрами вибирати посудомийну машину

Перш ніж перейти до суті нашої теми, не зайвим буде швидко розібратися в питанні того, якими ж бувають ці прилади, чим вони відрізняються один від одного і за якими параметрами вибирати посудомийну машину.

Один з основних параметрів, за якими відрізняються посудомийні машини, полягає в типі установки.

 • Вбудовані – такі посудомийки повністю інтегруються в меблевий гарнітур та зливаються із загальним інтер’єром кухні. Вони встановлюються в шафку під стільницю, а на дверцятах монтується меблевий фасад.
 • Окремо розташовані – такі посудомийні машини можуть встановлюватися окремо від меблевого гарнітуру у вільному місці на кухні або монтуватися під стільницю, але фасад на дверцятах не монтується.
 • Настільні – це компактні посудомийки, які підключаються до комунікацій так само, як і інші, але встановлюються на стіл або стільницю.

Перші два типи посудомийних машин додатково відрізняються своїми габаритами. Існує всього два види – вузька посудомийка, ширина якої становить 45 см, а також повногабаритна посудомийна машина, ширина якої не перевищує 60 см.

посудомойка на кухне

Щодо основних параметрів, при виборі посудомийної машини необхідно звертати увагу на таке:

 • Місткість комплектів посуду визначає те, скільки посуду ми зможемо вимити в посудомийці за один раз;
 • Тип керування – може бути електронним чи сенсорним;
 • Тип сушіння – після миття посуд сушиться конденсаційним типом або турбосушкою;
 • Кількість програм – наявність необхідних програм миття та їх достатню кількість;
 • Споживання води за одну мийку – що менше, то краще;
 • Споживання електроенергії за цикл або клас енергоспоживання;
 • Рівень шуму.

Далі давайте докладно розглянемо параметри посудомийних машин, які безпосередньо впливають на її показники економії.

Скільки електроенергії витрачає посудомийна машина: клас енергоспоживання

Будь-яка сучасна побутова техніка має свій клас енергоспоживання. Не виключенням стали і посудомийні машини, яким такий клас також присвоюється. Градація за класом енергоспоживання діє ще з 1992 року і є міжнародним стандартом, який дає чітке розуміння споживачеві, з яким пристроєм він має справу, з економним або не дуже.

Класс энергопотребления

Спочатку градація класів була гранично простою і полягала в найменуванні літери латинського алфавіту – A, B, C, D, C і так далі, де А був найвищим показником економії, а літери далі вказували на велику марнотратність техніки. Але до 2018 року виробники побутової техніки та посудомийних машин зокрема стали робити настільки економну техніку, що простої градації стало недостатньо.

Заслуговує на увагу: Посудомийна машина вбудована  Bosch SRV2IKX10K

Так з’явилися пристрої із класом енергоспоживання А+, А++ та А+++. Так, що більше «+», то економніша техніка. Клас енергоспоживання дуже тісно пов’язаний з тим, скільки електроенергії витрачає посудомийна машина. Відповідно, чим вище клас енергоспоживання пристрою, тим менша витрата електроенергії пристроєм.

Найекономніша посудомийна машина має клас енергоспоживання А+++!

Витрата води за цикл миття

Під час своєї роботи посудомийна машина використовує воду. Це один із основних інгредієнтів, завдяки якому в принципі стає можливим помити посуд. Напевно, ви вже чули або навіть на власному досвіді зрозуміли, що витрата води, яка відбувається в результаті роботи посудомийної машини, у рази менша, ніж та витрата, яка відбувається в результаті миття посуду руками. Відповідно, купуючи посудомийну машину, ми вже йдемо шляхом економії данного ресурсу.

Посудомойка с тарелками

Якщо ви вирішуєте, як вибрати посудомийну машину, то не зайвим буде подбати, щоб така економія виявилася ще більш ефективною. Відповідно, слід звертати увагу на такий показник посудомийки, як витрати води. Неважко припустити, що менше цей показник, тим більше нам вдасться заощадити води в процесі роботи даного пристрою, і тим менше платіжки будуть приходити за комунальні послуги.

Популярна модель: Посудомийна машина, що вбудовується Electrolux EMG48200L

Показник витрати води буде не зайвим порівнювати з максимально доступним завантаженням посудомийної машини. Це означає, що найбільш повну картину бюджетності пристрою можна отримати, розуміючи скільки води буде витрачено для миття одного комплекту посуду, а не оперувати абсолютними показниками.

Місткість посудомийної машини

Ще за якими параметрами вибирати посудомийну машину? Залежно від посудомийної машини, її параметрів, характеристик і типу, вона може мати різні показники місткості комплектів посуду. Набір посуду, якими вимірюється місткість посудомийки, складається з глибокої тарілки, дрібної, салатника, блюдця, чашка (або склянка), ложка та виделка. Відповідно, чим більше таких комплектів посуду вміщується в посудомийній машині, тим більше ми зможемо вимити за один раз.

Вместительная посудомойка

Найменш економними в такому розрізі є настільні посудомийні машини. Їхня місткість невелика, адже складаються вони всього з одного кошика. При цьому необхідно виробляти кілька циклів миття, щоб вимити більш-менш значний обсяг тарілок і мисок.

Більш економними є вбудовані або окремі посудомийні машини, адже в більшості з них весь посуд можна вимити за один присід. Але варто розуміти, що місткість посудомийної машини безпосередньо залежатиме від її фізичних габаритів. Так, найменше посуду можна вмістити в настільний тип посудомийних машин, а найбільше вміщається у повногабаритну посудомийку.

 Розмір посудомийної машини

Як вибрати посудомийну машину, орієнтуючись на розмір? Якщо слідувати логіці того, що повногабаритна посудомийна машина вміщує найбільшу кількість посуду, а настільна найменша, слід зробити висновок щодо того, що повногабаритні посудомийки виявляються найбільш економними. Але чи це так насправді? Щоб перевірити це твердження, необхідно розібратися із середньою витратою води у кожному типі пристрою.

Узкая посудомоечная машина

Якщо взяти, наприклад, настільну посудомийну машину, витрата води такого типу пристрою становить 6-7 літрів при завантаженні до 6 комплектів. Відповідно, розуміємо, що на комплект посуду потрібно від 1 літра води.

Розглядаючи вузьку посудомийну машину до 45 см, бачимо, що до неї можна помістити близько 10 комплектів, а витрата води економної посудомийної машини становитиме близько 9 літрів. У такому разі спостерігається тенденція до більшої економії води, адже на комплект уже потрібно менше літра води.

Завантаження повногабаритної посудомийної машини може досягати 13 комплектів, а витрата води буде трохи більшою за вузьку посудомийку – близько 11 літрів. Відповідно, наочно видно, що найбільш ефективною у витраті води буде саме повногабаритна посудомийка. Але економія закінчується тоді, коли ми думаємо про те місце, яке вона займатиме, адже це найбільш габаритний пристрій серед усіх типів посудомийок.

Програми посудомийної машини, що сприяють економії

В основних параметрах посудомийної машини, які сприяють економній витраті електроенергії, ми розібралися. Але слід розуміти, що яку б економічну і ефективну посудомийку ми не купили б, необхідно правильно і раціонально її використовувати, інакше всі показники економії просто стають марними і не виправдовують себе.

Панель управления посудомоечной машиной

Панель керування посудомийною машиною

Економна посудомийна машина має бути підкріплена відповідними програмами миття, які доповнюють економічність та роблять пристрій більш ефективним.

 • AUTO – така програма завдяки набору датчиків усередині посудомийної машини здатна самостійно визначити необхідну температуру для миття посуду, виходячи із забрудненості. Також самостійно програмою контролюється потрібний час. Це означає, що посуд з меншим забрудненням потребуватиме меншої кількості води та електроенергії – що є додаткова економія.
 • Половинне завантаження – якщо необхідно помити посуд, але посудомийна машина завантажена не повністю, можна використовувати програму половинного завантаження. Так, витрата води та електроенергії скорочується до 30%. Завдяки такій програмі ми не використовуємо весь ресурс на неповне завантаження, що стає додатковим фактором економії.
 • Швидке миття – якщо посуд не дуже брудний, не варто включати повний цикл миття на тривалий час і високу температуру, достатньо вибрати програму Швидка мийка. У цьому випадку посуд буде чистим через короткий час і за найменших витрат.

За якими параметрами вибирати посудомийну машину

Рішення, як вибрати посудомийну машину з економічними характеристиками, є досить важливим та відповідальним вчинком. Завдяки цьому нам вдається додатково економити на витраті води, електроенергії та безумовно економити додатковий час, який можна провести з більшою користю, ніж миття посуду руками.

Щоб правильно вибрати посудомийну машину для економної витрати електроенергії, слід враховувати такі параметри:

 1. Клас енергоспоживання пристрою – найприйнятніший клас А+++, який забезпечить найменшу кількість кіловат, витрачених на цикл миття;
 2. Витрата води – різні моделі посудомийних машин можуть споживати на ту саму кількість посуду, різний об’єм води. Слід вибрати ту, витрата води якої виявляється найменшою;
 3. Місткість комплектів – чим більша місткість посудомийної машини, тим більше посуду можна вимити за один раз. Місткість комплектів при виборі слід зіставляти з витратою води за цикл миття;
 4. Розмір посудомийної машини – вузька або повногабаритна посудомийка займають різне місце на кухні, але чим більше посудомийка, тим більше посуду вона вміщує, відповідно більше можна вимити за одне завантаження;
 5. Економні програми для посудомийної машини – більше за інших дозволяють економити програма AUTO, Половинне завантаження та Швидке миття. Переконайтеся, що такі програми є в обраній моделі.
120861 0 cookie-check Як вибрати економну посудомийну машину

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Що потрібно до ноутбука? Найнеобхідніші аксесуари
Що потрібно до ноутбука? Найнеобхідніші аксесуари
14 Вересня, 2022, 09:04 2594 9
Коли купляють ноутбук, нерідко трапляється, що про важливі аксесуари до нього просто забувають. І думка, що купити до ноутбука потрібно деякі додаткові гаджети, аксесуари або...
Смотреть результаты
Зволожувач повітря – як вибрати?
Зволожувач повітря - як вибрати?
Як вибрати зволожувач повітря для створення здорового клімату у квартирі? Раніше для зволоження повітря на батареях розвішували мокрі рушники та розставляли в будинку всілякі тази...
Смотреть результаты
Ідемо до школи! Вибираємо смартфон до 10000 гривень: 8 відмінних моделей
Ідемо до школи! Вибираємо смартфон до 10000 гривень: 8 відмінних моделей
До початку нового навчального року потрібно вибрати хороший смартфон для школяра, щоби дитина завжди залишалася на зв’язку зі своєю родиною, але так і не змогли...
Смотреть результаты