search
Підписатися

logo

Як вибрати економічну посудомийну машину

14 Грудня, 2023, 11:00 0

Як вибрати посудомийну машину, коли важливою є економія ресурсів? Хороша посудомийна машина може ретельно вимити багато різного кухонного приладдя та столових приборів невеликою кількістю води. А дуже хороша ще й витратить на це мінімум електроенергії.

Тому, якщо ви хочете не просто купити нову побутову техніку, а шукаєте саме енергоощадні моделі, то ця стаття буде для вас корисною, адже сьогодні ми розповімо про економічні посудомийки. Як вибрати такий пристрій, якщо високий клас енергозбереження є пріоритетом, і на що звертати увагу при покупці — ділимося корисними порадами щодо того, як вибрати економічну побутову техніку.

Важлива тема: Як працює посудомийна машина і які найкорисніші програми вона має

Посудомийна машина — як вибрати

Давайте спочатку трохи розберемося в тому, якими взагалі бувають посудомийні машини і чим вони відрізняються одна від одної. Адже для того, щоби зрозуміти, за якими параметрами вибирати посудомийну машину, потрібно знати, які варіанти тут узагалі існують.

Один з основних параметрів, за якими відрізняються посудомийні машини, полягає у типі установки. Він визначає і місткість, і функціонал таких пристроїв.

 • Вбудовувані — такі посудомийки повністю інтегруються в меблевий гарнітур і зливаються із загальним інтер’єром кухні. Вони встановлюються всередину шафки під стільницю, а на дверцятах монтується меблевий фасад.
 • Окремостоячі — ці посудомийні машини можуть установлюватися окремо від меблевого гарнітура у вільному місці на кухні або під стільницю, але фасад не прикриває дверцята.
 • Настільні — це компактні посудомийки, які під’єднуються до комунікацій так само, як й інші, але встановлюються зверху на стільницю, тому їх завжди видно повністю.

Перші два типи посудомийних машин додатково відрізняються ще й габаритами, але тут усе доволі просто. Ширина посудомийної машинки може бути двох варіантів: вузька посудомийка шириною 45 см та повногабаритна, завширшки не більше 60 см.

Вбудована посудомийка

Що ж до основних параметрів, то при виборі посудомийної машини варто звертати увагу на такі характеристики:

 • Місткість комплектів посуду визначає те, скільки саме посуду ми зможемо вимити в посудомийці за один раз.
 • Тип керування — може бути електронним або сенсорним.
 • Тип сушіння — після миття посуд сушиться в конденсаційний спосіб або турбосушкою.
 • Кількість програм — наявність необхідних програм миття та їх достатня кількість.
 • Споживання води за одну мийку — тут чим менше, тим краще.
 • Споживання електроенергії за один цикл або клас енергоспоживання — так само.
 • Рівень шуму — до того ж списку.

Далі давайте докладно розглянемо параметри посудомийних машин, які безпосередньо впливають на її показники ощадності.

А ще завітайте сюди: Засоби для миття в посудомийній машині

Скільки електроенергії витрачає посудомийна машина

Будь-яка сучасна побутова техніка має власний клас енергоспоживання, і винятків тут немає. Посудомийним машинам такий клас теж, звичайно, присвоюється. Градація за класом енергоспоживання діє ще з 1992 року та є міжнародним стандартом, який дає чітке розуміння споживачеві про те, з яким пристроєм він має справу — з енергоощадним чи ні.

КОМФІ рекомендує модель: Хорошим варіантом для дому може стати вбудована посудомийна машина Bosch SPV2XMX01K — це вузька модель на 10 комплектів посуду, оснащена зручним дисплеєм і висувним коробом для столових приладів. Вона передбачає 7 готових програм для миття, серед яких є різні варіанти стандартних програм, швидкий та інтенсивний режими. Є опція самоочищення. Це надійна та дуже зручна посудомийка від перевіреного бренду з хорошими відгуками.

Отже, спочатку градація класів була гранично простою і полягала в найменуванні літери латинського алфавіту, наприклад, A, B, C, D або C, і літера А в такому маркуванні надавалася техніці з найвищим показником економії. Відповідно, чим «далі» літера від А в алфавіті, тим більш енерговитратний клас техніки вона позначала. Але до 2018 року виробники побутової техніки, і посудомийних машин також, стали робити техніку настільки економну, що такої простої системи градації стало недостатньо.

Так з’явилися пристрої з класом енергоспоживання А+, А++ та А+++ — чим більше «плюсиків» у позначці, тим економніша техніка. Ну а пізніше до ланцюжка плюсиків почали додаватися ще й відсотки, якими маркували ще більш економічну техніку. Відповідно, чим вищим є клас енергоспоживання, тим меншими будуть витрати електроенергії. Так, розібратися може бути непросто, але даємо маленьку підказку: чим більше таких позначок у маркуванні моделі, що вам сподобалася, тим краще.

До речі, найощадніша посудомийна машина, що доступна зараз у КОМФІ, має клас енергоспоживання A+++(-10%) — це модель Miele G 7150 SCVi, широка вбудована посудомийка на 14 комплектів посуду. Такий пристрій витрачає за повний цикл миття лише близько 740 Вт електроенергії і близько 6 літрів води. Погодьтеся, це дуже маленький рівень витрат.

Скільки води витрачає посудомийна машина

До речі, якщо ми вже заговорили про витрати води, то давайте розберемося і з цією характеристикою. Загалом почнемо з того, що будь-яка посудомийка буде економнішою за ручне миття посуду, тож купівля посудомийної машини — це вже шлях до економії ресурсів.

Але якщо ви вже вирішили підібрати собі гарну посудомийну машину, то погодьтеся, не зайвим буде подбати і про те, щоби така економія виявилася максимально ефективною. Тому обов’язково звертайте увагу на вказану виробником витрату води — чим менший цей показник, тим більше води нам вдасться заощадити в процесі роботи цього пристрою. І тим менші приходитимуть платіжки за комунальні послуги, що також приємно.

Але тут є один важливий момент: обов’язково порівнюйте показник витрати з максимально доступним завантаженням посудомийної машини. Це дозволить отримати більш точне уявлення про реальний рівень споживання води на кожний цикл миття.

КОМФІ рекомендує модель: Ще один гарний варіант — широка вбудована посудомийна машина Whirlpool WIC 3C33 PFE. Вона реально велика, тому в неї легко вміщується до 14 комплектів посуду, а кількість програм миття тут вже 8. Так, хочете купити посудомийку з опцією миття скла? Ця модель може стати вдалим вибором. А ще вона має крутий клас енергозбереження — на рівні А+++. Та й витрати води в межах 9,5 літрів на миття такої кількості посуду є цілком скромними.

Місткість посудомийної машини

Ще за якими параметрами вибирати посудомийну машину? Залежно від моделі посудомийної машини, її характеристик і типу, вона може мати різні показники місткості комплектів посуду. Що входить у цей «комплект посуду», яким вимірюється місткість посудомийки: глибока та пласка тарілка, салатник, блюдечко, чашка або склянка, ложка та вилка. Звісно, чим більше таких комплектів посуду вміщується в посудомийній машині, тим більше ми зможемо вимити за один раз.

Найменш економними в такому розрізі вважаються настільні посудомийні машини. Їхня місткість невелика, адже вони мають лишень один кошик, тому для миття великого набору тарілок і мисок знадобиться виконати кілька циклів миття.

Найбільш економними ж є вбудовані або окремі посудомийні машини, адже більшість із них увесь посуд може перемити за один присід. Але варто розуміти, що місткість посудомийної машини безпосередньо залежатиме від її фізичних габаритів, тобто найменшу кількість посуду можна вмістити в настільний тип посудомийних машин, а найбільша — поміщається в повногабаритну посудомийку.

Також рекомендуємо: Десять «не можна» — розповідаємо, що не можна класти в посудомийку

Розмір посудомийної машини

Як вибрати економну посудомийну машину згідно її розміру? Орієнтуйтеся не лише на середню витрату води в кожному типі пристрою, але й на кількість посуду, що зазвичай використовується у вашій сім’ї впродовж дня.

Якщо взяти, наприклад, настільну посудомийну машину, то витрата води у неї зазвичай становить 6-7 літрів при завантаженні до 6 комплектів. Відповідно, на комплект посуду потрібно близько 1 літра води або трохи більше. Якщо сім’я невелика, і одного циклу вистачить на весь посуд, що набрався за день, то це буде вигідно.

Середні показники вузьких посудомийних машин схожі, але вже цікавіші. Якщо в 45-сантиметрову посудомийку зазвичай влазить близько 10 комплектів посуду, а витрата води у неї на рівні 9 літрів, то миття одного такого комплекту при повному завантаженні обійдеться приблизно в 0,9 л.

Із широкими посудомийками можна завантажувати до 14 комплектів, а усього такий пристрій витрачає від 6 до 9,5 літрів води на цикл. Нескладний підрахунок, і ми отримуємо 0,4-0,7 л води на цикл. Тобто такі моделі є дуже економічними.

Із таких простих підрахунків зрозуміло, що найекономічнішою в плані витрат води буде саме повногабаритна посудомийка, і якщо площа вашої квартири дозволяє розмістити такий пристрій, варто придивлятися саме до цього типу техніки.

Програми посудомийної машини, які допомагають заощаджувати

Клас енергозбереження посудомийної машини та її витрати води є дуже важливими для економії ресурсів. Але вони мають доповнюватися ще й правильними програмами роботи. Адже якщо такий пристрій використовується у нераціональному режимі, то й попередні показники економії просто стають марними та не виправдовують себе.

Корисна стаття від Блогу COMFY: Посудомийні машини — як уникнути частих поломок? Поради професіоналів COMFY

Економна посудомийна машина повинна бути підкріплена відповідними програмами миття, які зроблять пристрій ще зручнішим та ефективнішим у використанні.

 • AUTO — програма, яка завдяки набору датчиків усередині посудомийної машини може самостійно визначити необхідну температуру для миття посуду згідно його забруднення. Також програмою контролюється і тривалість циклу миття. Це означає, що на миття не дуже забрудненого посуду буде витрачено меншу кількість води та електроенергії.
 • Половинне завантаження — якщо є потреба помити невелику кількість посуду, і відсіки посудомийки завантажені лише частково, можна використовувати програму половинного завантаження, адже це скоротить витрати води та електроенергії приблизно на 30%.
 • Швидке миття — якщо посуд не дуже брудний, не варто вмикати повний цикл миття на тривалий час і високу температуру, бо достатньо вибрати програму «Швидке миття». У цьому випадку посуд буде чистим за короткий час і за найменших витрат.

За якими параметрами вибирати посудомийну машину

Тож як вибрати енергоощадну посудомийну машину, щоби зменшити витрати води та електрики? Це може бути непростим завданням, особливо якщо покупець раніше не стикався з таким типом техніки. Тому ми підготували для вас короткий список — таку собі невеличку шпаргалку, до якої увійшли всі основні параметри посудомийок, які впливають на споживання ресурсів:

 1. Клас енергоспоживання пристрою — найбільш прийнятний клас А+++ (або вище, якщо бюджет дозволяє), який забезпечить найменшу кількість кіловат, витрачених на цикл миття.
 2. Витрата води — різні моделі посудомийних машин можуть витрачати на миття однієї і тієї ж кількості посуду різний об’єм води. Тож чим нижчою є витрата води, тим краще.
 3. Кількість комплектів — чим більша місткість посудомийної машини, тим більше посуду можна вимити за один раз. Але обов’язково зіставляйте місткість комплектів із витратою води за цикл миття.
 4. Розмір посудомийної машини — вузька або повногабаритна посудомийка займають різне місце на кухні, але чим більша посудомийка, тим більше посуду можна вимити за одне завантаження.
 5. Економні програми для посудомийної машини — програми AUTO, «Половинне завантаження» та «Швидка мийка» добре допомагають економити, тому переконайтеся, що такі режими є в обраній вами моделі.

Сподіваємося, що наша сьогоднішня стаття буде корисною вам і допоможе обрати гарну посудомийну машинку з низькою витратою води та електрики. А якщо у вас залишилися питання про характеристики такої техніки, або ж ви хочете дізнатися про якісь подробиці щодо якоїсь конкретної моделі, то консультанти нашої гарячої лінії радо вам із цим допоможуть.

У КОМФІ завжди вам раді! 😘

120861 0 cookie-check Як вибрати економічну посудомийну машину

Читайте також:

Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується
Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується
11 Грудня, 2023, 05:02 610
Якщо йдеться про найпопулярніші сучасні пахощі, то зазвичай найчастіше називають сандал, ваніль, туласі й пало санто. Але якщо з першими трьома визначеннями все зрозуміло, то...
Смотреть результаты
Марципан
Марципан
Цей кондитерський виріб був створений 1994 року в Угорщині й до сьогодні має великий попит серед любителів солодкого. Марципан – десерт, який готується із перемеленого...
Смотреть результаты
Збираємо гриби правильно
Збираємо гриби правильно
Грибна пора в затятого грибника ніколи не закінчується, навіть взимку знаходяться смачні представники грибного царства, які ростуть вже далі від грунту, а саме – на...
Смотреть результаты