search
Підписатися

logo

Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується

11 Грудня, 2023, 05:02 0

Якщо йдеться про найпопулярніші сучасні пахощі, то зазвичай найчастіше називають сандал, ваніль, туласі й пало санто. Але якщо з першими трьома визначеннями все зрозуміло, то третя назва нерідко викликає питання, оскільки вона на слуху не так давно.

І справді, що таке те пало санто? На таку назву часто можна натрапити в різних публікаціях про медитативні техніки. Її також інколи згадують і популярні блогери, котрі практикують медитації та різні практики йоги. Але навіть якщо вони нічого не розповідають саме про такі пахощі, то в самому відеоряді часто з’являються невеличкі брусочки зі світлої деревини, що тихесенько тліють на жаровні. Виглядає естетично та загадково, особливо якщо не знаєш, що воно таке і для чого потрібне.

Тож давайте виправимо це й розберемося!

А ще завітайте сюди: Цікаві статті Гіда із прянощів від Блогу Comfy

Що таке пало санто

Почнемо з головного — з’ясуємо, що ж це таке. Пахощі пало санто — це, по суті, сама деревина, але не проста, а певного сорту. Дерева породи пало санто, Bulnesia sarmientoi, ростуть тільки в деяких регіонах Центральної та Південної Америки, а найчастіше вони трапляються на території Еквадору та Перу. Дерево пало санто певною мірою є родичем індійського удового дерева й тих дерев, що дають мирру — усі вони належать до одного сімейства бурзерових рослин.

Цікавий факт: Деревина пало санто також відома під назвою «аргентинський бакаут», оскільки малюнок і фактура цієї деревини дуже схожі на оригінальний бакаут — хіба що її колір трохи світлішій.

Такі сорти деревини цінуються за їхній особливий аромат. Вони містять велику кількість смол, ефірних олій і ароматичних речовин, що робить їх вельми популярним інгредієнтом не лишень у парфумерії, а й у різних духовних практиках. І навіть у східній медицині.

Як використовується деревина пало санто

Сама деревина цього сорту має гарний вигляд, а ще є дуже міцною, тому з неї виготовляють деякі різновиди ручного інструменту, меблі й навіть опорні стовпи. Ще її переробляють для отримання ефірних олій та екстрактів, а також для різних смол — як цінних, так і промислових. До речі, ця деревина має настільки яскравий і незвичайний запах, що навіть вугілля, яке вироблене з неї, виділяє характерний аромат під час горіння.

До речі, щодо горіння. Тоненькі брусочки та палички цього дерева підпалюють і залишають повільно тліти, щоби вони давали ароматний дим. Вважається, що він має особливі корисні властивості — заспокоює та допомагає очистити розум від поганих думок, додає концентрації уваги та знижує рівень стресу. Тому таку деревину часто воскурюють у невеликих жаровнях або курильницях для ароматерапії перед медитаціями. А ще ароматний дим пало санто відмінно працює як органічний ароматизатор, наприклад, для приміщень або салону автомобіля.

Палички на тарілці

Як правильно палити пало санто? Невелика паличка або брусочок такої деревини підпалюється з одного кінця і кладеться на металеву або керамічну підставку. Дехто, до речі, замість курильниць використовує для цього великі мушлі чи наповнені піском або невеликими камінчиками широкі підставки, чаші та таці — це має дуже оригінальний вигляд. Таке дерево розгорається приблизно за 40 секунд, після чого вогник потрібно задути й залишити паличку тихенько тліти на підставці. Димітиме довго.

Чим пахне пало санто

Деревина пало санто має складну композицію, що поєднує теплі деревні, свіжі трав’янисті та тонкі цитрусові ноти. Його запах теплий і трохи бальзамічний, з виразними деревними відтінками, акордом соснової смоли та легкими трав’яними нюансами. Деякі різновиди цих дерев можуть мати більш виражені цитрусові ноти у своєму запаху, і тоді ефірні олії та екстракти з них мають дещо яскравіші фруктові акценти соковитої цедри.

Це цікаво: Рослини для коктейлів, які можна виростити вдома

Запах пало санто вважається не просто заспокійливим і медитативним, а навіть трохи містичним. На це значно впливає історія, адже в давнину ці дерева були священними для індіанських племен. В інків, наприклад, збирати таку деревину мали право лише шамани. Вони використовували її для отримання священної ароматної олії та воскурювали шматочки пало санто ароматним димом під час різних церемоній.

Папка «Фото», фото Медитації

З оглядом на таке багате минуле не дивно, що властивості цієї деревини оточені таким містицизмом. І це, до речі, пояснює її широке використання в сучасних ритуалах, медитації та ароматерапії.

Смоли та ефірні олії в пало санто

У пало санто міститься багато активних компонентів, у тому числі цінних природних смол та ефірних олій — саме вони й надають цій рослині той самий характерний аромат. Деякі компоненти цієї деревини використовуються в промисловості, наприклад, смола цього дерева є одним з інгредієнтів деяких темних фарб і лаків. Проте ароматні речовини — дорогоцінні ефірні олії та терпени — після екстракції знаходять тонше застосування.

Також рекомендуємо: ТОП пряних трав для wow-ефекту

Наприклад, в ароматерапії, парфумерії та натуральній косметиці для догляду за шкірою — там екстракти пало санто цінуються дуже високо. Вони мають гарну антисептичну та протизапальну дію, добре заспокоюють, допомагають покращити ментальну ясність та концентрацію. Окрім того, есенція із цього сорту деревини має яскраво виражені лікувальні властивості та вельми ефективна в догляді за проблемною шкірою. А кору цього дерева індіанці регіону Чако й досі використовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

Папка «Фото», фото Медитації

Які речовини, що містяться в пало санто, вважаються найціннішими та найкориснішими?

  • Лімонен. Ця ефірна олія робить аромат пало санто свіжим та додає йому легких цитрусових нот. Також ця ефірка відома своїми активними антисептичними та антистресовими властивостями.
  • Лимонін. Терпен зі свіжим фруктовим ароматом, що має антиоксидантні властивості.
  • Терпінен-4-ол. Ця органічна речовина, яка також присутня в ефірних оліях пало санто, відома своїми антимікробними та протизапальними властивостями.
  • Мескіт. Смола мескіт, яку отримують із Пало Санто, містить альфа-пінен і бета-пінен — речовини, що мають антисептичні та антибактеріальні властивості.

Палички Пало Санто зараз продаються в багатьох інтернет-магазинах, що пропонують різні натуральні пахощі, і, з одного боку, це круто, адже така екзотична деревина з оригінальним запахом та корисними властивостями стала широкодоступною. З іншого ж боку це погано, оскільки те, що попит на пало санто різко зріс — і як на пахощі, і як на сировину для промисловості — поставило саме існування цих доволі рідкісних дерев під загрозу.

Згідно з прогнозами екологів, уже за три покоління кількість дерев сорту пало санто скоротиться не менше ніж удвічі, і вже зараз цей вид занесений до категорії таких, що зникають. Тому, певно, мине якийсь час, і що деревина, що екстракти та олії з пало санто можуть повністю зникнути з продажу через заборону на вирубку таких дерев. Але це має допомогти їх зберегти.

130141 0 cookie-check Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується

Читайте також:

Марципан
Марципан
26 Листопада, 2023, 10:12 936
Цей кондитерський виріб був створений 1994 року в Угорщині й до сьогодні має великий попит серед любителів солодкого. Марципан – десерт, який готується із перемеленого...
Смотреть результаты
Збираємо гриби правильно
Збираємо гриби правильно
Грибна пора в затятого грибника ніколи не закінчується, навіть взимку знаходяться смачні представники грибного царства, які ростуть вже далі від грунту, а саме – на...
Смотреть результаты
Відеореєстратор. Надійний помічник водія
Відеореєстратор. Надійний помічник водія
Автомобільний відеореєстратор – це не просто камера спостереження в машині, а й ефективний інструмент захисту водія і його майна під час поїздок. Пристрій дає змогу...
Смотреть результаты