search
Підписатися

logo

Збираємо гриби правильно

26 Листопада, 2023, 09:58 0

Грибна пора в затятого грибника ніколи не закінчується, навіть взимку знаходяться смачні представники грибного царства, які ростуть вже далі від грунту, а саме – на деревах чи пеньках. Грибидивовижні істоти, які поєднують в собі частинки тваринного та рослинного світу та розмножуються спорами. Вони зазвичай пристосовуються до будь-якого середовища, але їм потрібна мікоріза з деревами певного виду навколо. 

Палатка Кемпинг Easy 2

1809 грн

Купити

Палатка Кемпинг Airy 2

2745 грн

Купити

Палатка Кемпинг Solid 3

3999 грн

Купити

Серед грибів багато їстівних – близько 500 видів, але й немало несправжніх та отруйних представників. Розгляньмо, які серед цих живих організмів найпопулярніші в Україні, яких не варто й торкатися, та як правильно збирати гриби в лісі чи на галявині.

як правильно збирати гриби

Як правильно збирати гриби

Якщо ви любите час від часу ходити на тихе полювання, варто навчитися розпізнавати їстівний гриб і відрізняють його від отруйного або неїстівного. У наших широтах дуже розповсюджені білі гриби, маслюки, грузді, лисички. Білий вважається царем серед грибів та росте усюди, крім Австралії. 

Найсмачніші представники царства:

  • Білий (боровик);
  • Польський гриб (з темним капелюхом);
  • Рижик справжній;
  • Травнева рядовка;
  • Маслюк;
  • Лисичка;
  • Лісовий шампіньйон;
  • Опеньки літні та фламуліна (зимові);
  • Гігрофор пізній;
  • Мокруха пурпурова.

Холодильник автомобільний Thermo CBP-26 (4823082715527)

3199 грн

Купити

Холодильник автомобільний Sencor SCM 1122 Orange

3999 грн

Купити

Холодильник автомобільний Thermo TR-132А (4823082713813)

3999 грн

Купити

Не всі гриби ростуть із землі. Наприклад, гливи – дуже смачні представники цих живих істот, і вони з’являються на листяних деревах. У них присутній легкий анісовий аромат. Зрізати грибницю треба акуратно, щоб не пошкодити саме дерево, а на цьому місці згодом буде новий врожай.

гриби їстівні

Досвід грибників: де, коли та як

На полювання краще виходити на світанку, тому що добре видно гриби та сонячне проміння не заважає. Найкраще відправитись на пошуки після рясного дощу. Якщо бажаєте знайти білий гриб – треба вирушати до хвойного чи змішаного лісу. Його пора навесні та з початку літа, а також восени до перших заморозків. Підосичники та підберезники – це “свита короля”, тобто його “підлеглі”, вони також з’являються в тому сезоні, але ростуть під березами й осиками.

Що стосується рижиків, вони вважаються одним із найдорожчих видів. Знайти їх не легко, тому що ніжка закоротка і шапинка зрідка показується на поверхню. Вони полюбляють мішані ліси, бажано, щоб поряд росли фруктові дерева. 

Що робити зі знайденим їстівним грибом – зрізати чи зривати? Це питання хвилює багатьох грибників, особливо початківців. Досвідчені грибники давно помітили, що спосіб збору практично не впливає на популяцію: білі гриби однаково швидко та добре ростуть як зрізані гострим ножем, так і викручені «з коренем».

Холодильник автомобільний Sencor SCM 3224BL-EUE3 Black/Blue

5199 грн

Купити

Холодильник автомобільний GioStyle Shiver 26 - 12V Dark Grey (8000303308508)

4929 грн

Купити

Холодильник автомобільний GioStyle Brio 26 12V (8000303310754)

5315 грн

Купити

Збираючи білі гриби в лісі, слід побоюватися несправжніх боровиків. Найбільш схожим є жовчний гриб (заячий), він не їстівний і дуже гіркий на смак. Щоб не зіпсувати весь збір, подивіться на ніжку – на ній ви побачите темну сіточку, на білому грибі – лише поздовжні лінії світлих відтінків. І не забувайте, що бліда поганка може нагадувати сироїжку зелену, але її видає спідничка та розширення основи, звідки росте ніжка. Будьте уважні, доза смертельно отруйного гриба точно не встановлена!

Підходьте відповідально до збору грибів та вчиться їх смачно готувати!

129949 0 cookie-check Збираємо гриби правильно

Читайте також:

Відеореєстратор. Надійний помічник водія
Відеореєстратор. Надійний помічник водія
26 Листопада, 2023, 05:26 674
Автомобільний відеореєстратор – це не просто камера спостереження в машині, а й ефективний інструмент захисту водія і його майна під час поїздок. Пристрій дає змогу...
Смотреть результаты
Тірамісу. Рецепт з Італії
Тірамісу. Рецепт з Італії
Справжній італійський десерт, який цінується по всьому світу та має унікальний смак, має назву тірамісу. З італійської мови вона перекладається як “підніми мені настрій”. Цей...
Смотреть результаты
Фалафель. Історія виникнення та рецепт
Фалафель. Історія виникнення та рецепт
Веганську страву, яка ідеально поєднується з соусами рослинного походження, зеленню, сирими та запеченими овочами, називають фалафелем. Їжа левантійської кухні підкорила багатьох гурманів, котрі відмовились від...
Смотреть результаты