search
Підписатися

logo

Робимо крутий заміс! Як вибрати планетарний кухонний комбайн?

14 Грудня, 2023, 11:17 12

Планетарний кухонний комбайн, він же кухонна машина — це крутий гаджет для господині, який може виконувати різні завдання з обробки продуктів. Такі пристрої можуть укомплектовуватися великою кількістю насадок та аксесуарів, що робить кухонні машини дійсно багатофункціональними пристроями.

Тому планетарні комбайни останніми роками все частіше можна зустріти на наших кухнях, і це не дивно. З такою технікою можна сміливо експериментувати з готуванням, пробувати різні рецепти і навіть займатися складною випічкою без особливих зусиль, адже такий кіберпомічник може замінити багато різновидів кухонної техніки. Все в одному — що може бути краще?

І зазирніть сюди: Міксер, блендер або кухонний комбайн — що вибрати?

Тож сьогодні ми розбиратимемося в тому, які планетарні кухонні комбайни бувають, що зазвичай йде з ними в комплекті, на що звертати увагу при виборі та купівлі такого пристрою. Ну і порадимо кілька хороших, надійних моделей кухонних машин, щоби вам було простіше вибрати такий пристрій для своєї кухні. Розповідаємо все, що потрібно знати господині про планетарні кухонні машини!

Як улаштований планетарний кухонний комбайн

Зовні планетарний комбайн схожий на стаціонарний настільний міксер із чашею, але насправді все значно цікавіше. Такі пристрої мають широкий функціонал, і за наявності відповідних насадок можуть впоратися якщо не з усіма завданнями, що виникають у процесі готування, то майже з усіма. Але найголовніша фішка планетарного комбайна — це заміс тіста. Завдяки високій потужності він легко вимісить будь-яке, навіть найгустіше тісто, і зробить це дуже ретельно.

Це цікаво: Чому кухонні машини називаються планетарними? Характерна риса таких пристроїв — всеспрямоване вимішування вмісту чаші. Мішалки комбайна обертаються і навколо осі, і вздовж стінок чаші, тому їхній рух нагадує принцип обертання планет навколо Сонця. Такий режим роботи дозволяє максимально швидко й ретельно перемішувати продукти — ефективніше, аніж звичайними лопатями. Спочатку планетарний принцип застосовувався лише у професійних пристроях, та потім його почали використовувати і в побутової техніці.

Як улаштована таку техніка? Ось основні елементи та особливості конструкції планетарних кухонних комбайнів:

 • Корпус. Доволі масивний і міцний корпус пристрою розташований на стійкій основі із прогумованими ніжками. Декоративне оформлення гаджета може бути різним, але будь-яка модель виглядатиме презентабельно — виробники техніки для кухні особливо дбають про дизайн таких приладів, оскільки через солідну вагу і розмір планетарний кухонний комбайн зазвичай зберігається на видноті, а не у шафці. Деякі моделі кухонних машин, наприклад лінійки комбайнів бренду Smeg і KitchenAid, можуть бути ще й оригінально стилізованими під ретро.
 • Панель управління. Швидкість і малюнок руху насадок у більшості моделей таких кухонних комбайнів регулюється спеціальною ручкою, а імпульсний та (або) турборежим активується натисканням кнопки. Хороша кухонна машина також вміє регулювати кут нахилу лопатей під час обертання. Пристрій має передбачати різні варіанти нахилу насадок. Бажано, щоби їх було понад п’ять — така різноманітність забезпечує найкращу функціональність гаджета.
 • Чаша. Більшість планетарних кухонних машин має чашу з нержавіючої сталі, рідше зустрічаються скляні та пластикові миски. На бортах чаші можуть бути передбачені спеціальні ручки для зручного перенесення та невеликий носик — для акуратного виливання з ємності рідкого вмісту. Усередині на стінці нанесена мірна шкала. Об’єм чаші такого комбайна зазвичай доволі великий — від 2 до 7 літрів.
 • Робоча голова. Верхня частина корпусу комбайнів такого типу відкидається для зручного доступу до чаші та її вмісту, від’єднання і зміни насадок. Різного типу мішалки встановлюються в основне гніздо, що розташоване знизу відкидної частини корпусу. А в передній частині робочої голови розташований роз’єм для насадок, що потребують більшої потужності: м’ясорубки, шатківниці або соковитискача. У деяких моделях спеціальні насадки для приготування соків та шатківниці встановлюються в роз’єм, що розташований на верхній частині відкидної голови комбайна.

Планетарна кухонна машина може поставлятися виробником у базовому варіанті — сам комбайн, чаша і декілька змінних лопатей для збивання та вимішування тіста. Або ж може вже відпочатку бути укомплектована повним арсеналом аксесуарів та насадок для переробки різних продуктів.

КОМФІ рекомендує модель: Функціональна кухонна машина Bosch MUMS2VM40 укомплектована різними насадками та шатківницями, м’ясорубкою і соковижималкою. Це крутий універсальний гаджет для кухні, та ще й за відмінною ціною. Все в одному!

Навіщо потрібен планетарний кухонний комбайн

Кухонні комбайни із планетарним обертанням стають дедалі популярнішими, а попит, як відомо, породжує пропозицію, тож різноманітність моделей цих гаджетів на українському ринку справді велика. Але й ціни на планетарні машини не найскромніші — висока потужність і відмінний функціонал мають відповідну вартість.

Тому варто заздалегідь визначитися, чи дійсно вам потрібен саме такий просунутий багатофункціональний гаджет, або ж для ваших потреб цілком вистачить менш багатозадачного, але більш економного пристрою. Наприклад, деяким користувачам зручнішим і кориснішим у кухонному господарстві придбанням можуть стати звичайний міксер — ручний або стаціонарний, блендер чи окрема м’ясорубка з комплектом насадок.

Дізнайтеся більше про насадки: Які бувають насадки для кухонної машини? Поради від COMFY

Та планетарний кухонний комбайн, хоча й дещо схожий на міксер, є набагато функціональнішим. Що можуть робити планетарні кухонні комбайни?

 • збивати яйця, білки, креми, суфле, рідке тісто
 • вимішувати густе тісто з дуже щільною консистенцією
 • подрібнювати овочі та фрукти, шаткувати й нарізати кубиками
 • перемелювати м’ясо
 • готувати пасту із сирого тіста для домашніх спагетті
 • робити ковбаски
 • готувати соки із фруктів, овочів, ягід, цитрусових

COMFY рекомендує модель: Відмінний планетарний комбайн Tefal QB632D38 Masterchef Gourmet+ із м’ясорубкою, соковижималкою, блендером та великою кількістю різних насадок має потужність 1100 Вт. Для приготування кремів, замісу рідкого чи густого тіста тут є кілька видів вінчиків та гаків. Також у наборі із цією кухонною машиною ви отримаєте й інші спеціалізовані насадки: м’ясорубку, овочерізку із функцією тертки та блендер. Відмінний набір кухонної техніки за розумною ціною.

Як вибрати планетарний кухонний комбайн

Щоби вибрати хороший кухонний планетарний комбайн, слід звертати увагу на основні технічні параметри, комплектацію та додаткові опції пристрою. А ще варто заздалегідь дізнатися, чи продаються окремо насадки й аксесуари для моделі, яка вам сподобалася. Дуже зручно, коли можна окремо купити потрібні комплектуючі, розширивши можливості свого кухонного кіберпомічника.

 • Потужність. Зазвичай чим вища потужність, тим ширші технічні можливості пристрою. А ще потужний кухонний комбайн має кращу продуктивність і швидкість роботи. Що стосується саме такого типу кухонної техніки, то тут краще вибирати модель із потужністю від 1000 Вт і вище — такі машини легко впораються з найскладнішими продуктами, та й прослужать довше завдяки більш високому запасу міцності.
 • Швидкість обертання. Що вища максимальна швидкість обертання насадок і лопатей, то ефективніше будуть перероблені продукти в чаші чи насадці комбайна. Пристрій також повинен мати можливість налаштування цього параметра.
 • Регулювання обертів. Воно буває плавним або ступінчастим. Також моделі різних брендів можуть передбачати різні способи управління: кнопки, поворотні ручки або слайдери.
 • Імпульсний режим та функція Turbo. Обидві ці функції наявні у більшості моделей планетарних кухонних машин. Імпульсний режим стане в нагоді, коли потрібно роздробити щільні грудочки в масі, що вимішується, або ж подрібнити більш жорсткі компоненти. А кнопка Turbo дозволяє пристрою працювати на максимально високих швидкостях впродовж досить тривалого часу. У розумних межах тривалого, звісно ж. 😉
 • Комплектація. Планетарні кухонні комбайни можуть продаватися як у мінімальній комплектації, так і з великим набором аксесуарів, насадок та лопатей для переробки не лише тіста і рідких сумішей, а й овочів, м’яса, спецій, фруктів та інших продуктів. Деякі моделі можуть бути додатково укомплектовані кришкою, що захищає від розбризкування вмісту миски, або навіть другою чашею.
 • Додаткові аксесуари. Купити планетарну кухонну машину в базовій комплектації, тобто без великого набору додаткових насадок, що одразу йдуть у комплекті, може бути вдалою ідеєю. Так ви зможете пізніше доповнити свій гаджет потрібними вам насадками і допоміжними аксесуарами, не переплачуючи за незатребувані саме для сам комплектуючі. Купувати аксесуари окремо, звісно, буде трохи дорожче, аніж у наборі з комбайном, але якщо в розширеному варіанті заводської комплектації непотрібних вам аксесуарів дійсно занадто багато, то це все одно може вийти дешевше.
 • Дизайн. Багато виробників пропонують планетарні кухонні машини в різних колірних варіаціях, та й загальний стиль оформлення пристрою може варіюватися від модерну до ретро. Коротше кажучи, все для того, щоби покупці могли вибрати техніку саме під стиль інтер’єру або в одному дизайні з іншою кухонною технікою. Ну, ви ж пам’ятаєте — кухонний комбайн фактично завжди живе на столі.

І ще одна корисна порада насамкінець. Якщо у вас є посудомийна машина, то перед придбанням планетарного кухонного комбайна обов’язково уточніть, чи можна в такий спосіб мити чашу та інші аксесуари тієї моделі, що вам сподобалася, або ж доведеться робити це вручну. Знайти інформацію щодо правил очищення та експлуатації пристрою зазвичай можна в інструкції до гаджета.

Загляньте і сюди: 3 факти про кухонний комбайн Kitchen Assistent EKM4200 від Electrolux

Плюси та мінуси планетарного комбайна

Будь-який кухонний клопіт займає значно менше сил і часу за наявності потрібної для готування техніки. Та й нервів також — робити все по-старому, вручну, мало кому приносить задоволення, особливо якщо відповідний гаджет справляється з усіма рутинними кухонними завданнями за лічені хвилини. Планетарна машина для кухні стане саме таким рішенням — універсальним і безвідмовним. Але перед покупкою все ж таки варто ознайомитися з перевагами і недоліками таких пристроїв — це допоможе вам краще визначитися з вибором відповідної техніки для дому.

КОМФІ рекомендує модель: Кухонний планетарний комбайн Bosch MUM58231 із великим набором насадок для роботи з різними типами тіста, овочерізкою, м’ясорубкою та блендером може стати відмінним придбанням. Потужність такої машинки складає 1000 Вт, а налаштування передбачають 7 програм роботи та імпульсний режим.

Чим хороші планетарні комбайни

До переваг кухонних комбайнів із планетарним обертанням однозначно можна віднести широкий функціонал, велику кількість доступних насадок та аксесуарів. Що стосується вимішування тіста та збивання, то тут гаджет теж справляється просто відмінно, виграючи у міксерів і за потужністю, і за швидкістю роботи, і за ефективністю вимішування, яке дає особливий малюнок руху мішалок. Також у плюси планетарної машини можна записати елегантний дизайн, міцність та стійкість конструкції.

Недоліки планетарних комбайнів

Список недоліків такої техніки вийшов зовсім невеликим, але для деяких користувачів якісь із цих пунктів можуть виявитися важливими. По-перше, як ми вже говорили, такі прилади коштують недешево, і хороша модель із широким функціоналом коштуватиме нівроку.

По-друге, значні розміри планетарного кухонного комбайна накладають певні обмеження. Не найкращою ідеєю буде покупка такого пристрою для малогабаритної кухні, оскільки через особливості конструкції його доведеться постійно зберігати на робочому столі, і він займе неабияку частину і так невеликого простору.

По-третє, через велику вагу його складно переміщати. Це може стати неприємною проблемою для людей, яким не можна піднімати тяжкості з медичних причин.

Корисні поради тут: М’ясорубка. Як вибрати та на що звертати увагу при покупці? Поради для господині

Загалом планетарний кухонний комбайн — це просто ідеальний гаджет для тих, хто намагається максимально модернізувати свій будинок та оптимізувати кухонні клопоти для економії часу та сил. Такий пристрій коштує не дуже дешево, але завдяки своїй багатофункціональності це виправдовує себе. Нехай його ціна і вища за, наприклад, хороший блендер, міксер або м’ясорубку, але ось сумарно, якщо скласти ціни на всі ті види кухонної техніки, які може замінити хороша кухонна машина, він все одно обійдеться дешевше.

Вдалих покупок та приємних гастрономічних експериментів! 😘

81765 0 cookie-check Робимо крутий заміс! Як вибрати планетарний кухонний комбайн?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати економічну посудомийну машину
Як вибрати економічну посудомийну машину
14 Грудня, 2023, 11:00 2468
Як вибрати посудомийну машину, коли важливою є економія ресурсів? Хороша посудомийна машина може ретельно вимити багато різного кухонного приладдя та столових приборів невеликою кількістю води....
Смотреть результаты
Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується
Пахощі пало санто — що це, для чого потрібне і як використовується
Якщо йдеться про найпопулярніші сучасні пахощі, то зазвичай найчастіше називають сандал, ваніль, туласі й пало санто. Але якщо з першими трьома визначеннями все зрозуміло, то...
Смотреть результаты
Що приготувати в мультипечі? 5 смачних рецептів від Блогу КОМФІ
Що приготувати в мультипечі? 5 смачних рецептів від Блогу КОМФІ
Мультипіч — це штука крута, адже в ній можна готувати найрізноманітніші страви. Як у духовці, на грилі або ж на сковороді, проте значно швидше та...
Смотреть результаты