6 програм для перевірки SSD диска на помилки, швидкість і биті сектора

02 Лютого, 2019, 08:10 12

Своєчасна перевірка SSD диска за допомогою спеціальних утиліт дуже важливий момент в процесі експлуатації. По-перше, це допоможе зберегти важливі дані в разі поганого стану SSD, який може в будь-який момент вийти з ладу. По-друге, це дозволить зовсім небагато продовжити термін служби SSD. І саме останнє, але не менш важливе – підвищити продуктивність. Далі ми розглянемо список кращих програм для перевірки SSD.

Вибирай та замовляй SSD накопичувачі на сайті COMFY!

SSD-накопитель внутренний Kingston SSDNow A400 240GB 2.5" SATAIII TLC (SA400S37/240G)

1199 грн

Купить

SSD-накопитель внешний Transcend ESD240C 240GB (TS240GESD240C)

1999 грн

Купить

SSD-накопитель внутренний Samsung 870 Evo-Series 500GB 2.5" SATA III V-NAND TLC (MZ-77E500BW)

2199 грн

Купить

 

Зміст:

 1. Як перевірити SSD на биті сектора і помилки
 2. Hard Disk Sentinel
 3. Active SMART
 4. SSD Life
 5. Перевірка швидкості SSD
 6. CrystalDiskInfo
 7. AS SSD Benchmark
 8. HD Tune

Як перевірити SSD на биті сектора і помилки

Твердотільні накопичувачі мають ряд переваг в порівнянні з HDD дисками. Головне – це швидкість читання/запису, обробки даних, відсутність механічних елементів в пристрої. До недоліків користувачі відносять обмежену кількість переписування інформації, після чого SSD перестає працювати. Сумнівний недолік, так як середній час експлуатації не менше, ніж у жорстких дисків. Є спеціальне програмне забезпечення, яке допоможе контролювати термін використання твердотільного накопичувача до відмови роботи, а також проводити діагностику SSD на помилки і биті сектора. Помилки і інші проблеми з твердотільним накопичувачем негативно впливають на роботу комп’ютера або ноутбука. Непрямі ознаки про биті сектори SSD:

 • Збільшення часу завантаження комп’ютера/ноутбука.
 • Збільшення часу на обробку файлів (відкриття, закриття, завантаження).
 • Додатки, ПО, ігри зависають, не відповідають на команди, закриваються з помилкою.
 • Відмова системи відкривати, завантажувати файли.
 • Наявність пошкоджених файлів під час завантаження або під час відкриття файлу, після нормального процесу завантаження.

Розглянемо програми для перевірки SSD на помилки, які допоможуть відслідковувати і коригувати роботу твердотільного диска, а також стежити за залишившимся експлуатаційним терміном роботи пристрою.

Hard Disk Sentinel

Програмне забезпечення, що допомагає в реальному часі відстежувати роботу жорстких і твердотільних накопичувачів, а також може використовуватися для відстеження роботи SATA приводу і USB пристроїв. Утиліта коректно працює на всіх операційних системах, відноситься до платних програм. Безкоштовний період користування 30 днів, з обмеженим набором інструментів. Повна версія обійдеться в 35 у.о. На перший погляд утиліта має складну систему роботи, безліч технічних даних. Але розібравшись, ви зможете отримати повну інформацію про роботу пристрою при перевірці SSD. Параметри, які відстежує Hard Disk Sentinel:

 • Контроль температури SSD. Утиліта вимірює поточну температуру пристрою, складає графік максимальної і мінімальної температури за сьогодні і за весь час роботи. Ви можете самостійно ввести свої параметри максимальної температури або повністю відключити такий параметр. При цьому програма автоматично відправляє вам попереджувальні повідомлення, якщо при діагностиці SSD на температуру, вона показує максимальне значення.
 • Інформація про S.M.A.R.T. параметри для SSD. Відомості надаються у вигляді графіка, на якому відображаються помилки, продуктивність, знос диска. Вибрати аналіз можна для окремих областей даних.
 • Поліпшене керування живленням в критичних ситуаціях.
 • Автоматичне створення резервних копій у разі аварійних ситуацій.
 • Автоматичний пошук помилок і їх виправлення на диску.

 Програма для перевірок помилок SSD Hard Disk Sentinel

В утиліті можна налаштувати звуковий сигнал про критичну роботу твердотільного накопичувача, коли очікується відмова в роботі диска, температурний режим досяг свого максимуму, на диску залишилося мало вільного місця. Є можливість налаштування “гарячих клавіш” для швидкого доступу до важливих параметрів накопичувача. Цю програму можна використовувати для запаролювання інформації на твердотільному диску при адмініструванні декількома людьми.

Переваги утиліти в можливості повністю відстежувати роботу накопичувача і не тільки. До недоліків програмного забезпечення можна віднести складність для розуміння всіх можливостей новачками.

Ознайомитися і завантажити Hard Disk Sentinel ви можете на офіційному сайті

Читайте також: Який SSD вибрати.

Active SMART

Завдання утиліти в безперервному контролі температури, продуктивності, коректної роботи твердотільних накопичувачів і жорстких дисків. Програма відноситься до умовно безкоштовних з двотижневим використанням без необхідності оплати. Встановлюється і стабільно працює на операційних системах Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 10.

Програма для перевірки роботи твердотільного накопичувача Active SMART

Особливості роботи програмного забезпечення:

 • Діагностує стан диска: помилки, наявність битих секторів, продуктивність, час до відмови роботи.
 • Контроль кількості вільного місця на диску SSD. Використовуючи технологію TreeMap, утиліта сканує кількість вільного місця на накопичувачі, відображаючи всі файли.
 • Програмне забезпечення постійно зберігає і порівнює температурні дані з інтервалом від 1 хвилини до 99 годин.
 • При критичних температурах утиліта автоматично відключить живлення і за допомогою режиму гібернації, захистить комплектуючі від перегріву.
 • Перевірка SSD диска на знос і залишившогося часу експлуатації.
 • Контроль появи битих секторів.
 • Відправлення повідомлень на вашу електронну адресу про зміни роботи твердотільного диска.

Переваги програми Active SMART , що вона не перевантажує систему, не вимагає багато ресурсів для роботи на лептопах.

Читайте також: Типи флеш-пам’яті.

SSD Life

Програмне забезпечення створено конкретно для контролю роботи і продуктивності твердотільних накопичувачів. Утиліта умовно безкоштовна: не вимагає оплати при роботі одного SSD диска, якщо підключено два і більше, то необхідно внести оплату для користування. Використовуючи спеціальний алгоритм, заснований на часі роботи, записі/видаленні інформаційних даних, утиліта визначає приблизний час виходу зі служби SSD диска. При цьому дата закінчення експлуатаційного терміну може змінюватися в залежності від постійно надходячих даних використання пристрою.

Програма SSD Life для визначення терміну служби SSD диска.

Програма коректно працює на всіх операційних системах і сумісна з накопичувачами всіх популярних торгових марок: Kingston, Patriot, Corsair, Intel, Western Digital, OCZ, AData, Apple MacBook Air. Які параметри показує утиліта SSD Life:

 • Продуктивність твердотільного накопичувача.
 • Термін служби SSD диска.
 • Підтримує функцію Trim.
 • Контролює знос твердотільних накопичувачів.

Реалізується з обов’язковою інсталяцією і без обов’язкового встановлення. Для перевірки SSD диска на ноутбуці випущена спеціальна версія програми SSD Life – SSD Life for Ultrabook.

Читайте також: Як підключити SSD.

Перевірка швидкості SSD

Визначити наскільки реальна швидкість твердотільного накопичувача або наскільки вона близька до заявленої, можна за допомогою стороннього програмного забезпечення. Воно допоможе визначити поточну швидкість, що в свою чергу може змусити користувача спробувати поліпшити показник. Програм для тестування SSD безліч, ми розглянемо найпопулярніші серед користувачів.

CrystalDiskInfo

Програмне забезпечення у вільному доступі, безкоштовне. Утиліта сумісна з операційними системами Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 10. Програмне забезпечення створене для перевірки швидкості SSD і її порівняння. Як же провести тест за допомогою утиліти CrystalDiskInfo:

 1. Закрийте всі зайві програми, які можуть впливати на чистоту тесту на швидкість. До таких ПЗ відносяться месенджери, торенти, графічні редактори та інші.
 2. Поруч з вкладкою “All” виберіть кількість циклів читання/запису, оптимальна кількість 3-5 (за замовчуванням встановлено 5).
 3. Виберіть обсяг тестового файлу, рекомендується 1 Гб.
 4. Виберіть диск тесту SSD накопичувача (зазвичай вибирають диск, на якому зберігається операційна система).

Програма CrystalDiskInfo для тестування швидкості твердотільного накопичувача

Після налаштування утиліти для тестування, натискається кнопка All і запускається тест. За підсумком, ви отримаєте невелику таблицю з цифровими показниками в два стовпчики. Розглянемо, що означають ці дані:

 1. Стовпець “read” – це дані швидкості читання.
 2. Стовпець “write” – дані швидкості запису.
 3. Послідовна швидкість читання/запису при глибині черги дорівнює 32 (SeqQ32T1).
 4. Тест швидкості випадкового читання / запису блоків 4 КБ при глибині черги, яка дорівнює 32 (4KQ32T1).
 5. Послідовна швидкість читання / запису (Seg).
 6. Швидкість випадкового читання/запису блоків 4 КБ при глибині черги, яка дорівнює 1.

Традиційно розглядають послідовну швидкість читання і запису, адже зазвичай виробники вказують саме лінійне значення.

Додатково за допомогою утиліти  CrystalDiskInfo можна отримати докладні відомості про режим роботи твердотільного накопичувача, помилки читання, швидкості шпинделя, загальний час роботи.

Читайте також: Як перевірити жорсткий диск на помилки.

AS SSD Benchmark

Безкоштовна програма для тестування SSD з єдиним недоліком – не русифіковане меню. Утиліта сумісна з усіма операційними системами, і як попередня програма CrystalDiskInfo, показує швидкість твердотільного накопичувача в чотирьох режимах. Різниця з попередньою програмою лежить у таких показниках:

 • Відсутності даних послідовної швидкості читання/запису при глибині черги дорівнює 32.
 • Тест швидкості випадкового читання/запису блоків 4 КБ при глибині черги рівній 64 (4K-64Thrd).

 Програма для вимірювання швидкості SSD диска AS SSD Benchmark

Відмінною особливістю утиліти можна назвати можливість порівняння отриманих даних з даними інших користувачів, якщо скористатися спеціальними web-ресурсами. Додатково утиліту можна використовувати для тестування SSD на час і швидкість копіювання окремих файлів будь-яких розмірів.

Утиліта AS SSD Benchmark відноситься до зручних програм для тестування швидкості, деякі користувачі стверджую, що не дивлячись на відсутність русифікованого меню, вона краще CrystalDiskInfo.

Завантажити архів з програмою можна на сайті розробника  

HD Tune

Програмне забезпечення призначене для діагностики жорстких і твердотільних накопичувачів. Тестує не тільки швидкість SSD, але і проводить автоматичну перевірку стану і роботи диска. З офіційного джерела можна скачати , як платну версію програми з розширеними можливостями, так і безкоштовну, якою можна користуватися лише 15 днів. Безкоштовної версії цілком достатньо для отримання стандартних даних про накопичувач.

Програма HD Tune для відстеження роботи SSD диска

Можливості програмного забезпечення:

 • Тестування SSD на продуктивність при низькому рівні споживання потужностей комп’ютера або ноутбука.
 • Отримання докладних відомостей про твердотільний накопичувач.
 • Перевірка поточного стану SSD диска.
 • Сканування накопичувача на помилки і биті сектора.
 • Автоматичне визначення температурного режиму.
 • У версії Pro є додаткові тести для SSD диска.

Після встановлення програми з’явиться вікно з 4 вкладками: benchmark, info, health, error scan. Розглянемо кожну з вкладок, які дані вони надають:

 1. Benchmark. Призначена для перевірки швидкості SSD. Після проведення тестів з’являться відомості про такі параметри: пікова швидкість, найнижча, максимальна і середній показник, показник навантаження на CPU, інтервал часу звернення до файлів.
 2. Info. У цьому вікні ви можете ознайомитися з моделлю твердотільного накопичувача, його серійним номером, обсягом пам’яті.
 3. Health. Сама назва говорить про те, що в цій вкладці ви можете ознайомитися зі “здоров’ям” вінчестера. Якщо навпроти будь-якого параметра стоїть твердження “OK” – це означає, що характеристики відповідають нормальній роботі накопичувача, якщо стоїть статус “Failed”, значить пристрій функціонує некоректно.
 4. Error scan. Остання вкладка допомагає знаходити пошкоджені сектора. Для сканування потрібно трохи часу, після чого у вікні з’явиться поле з битими секторами, позначеними червоними квадратами. Для того, щоб прискорити процес знаходження пошкоджених файлів, рекомендується знизити навантаження на ЦПП, закривши фонові програми, а також антивірус, якщо це можливо.

Якщо вам потрібна програма тільки для перевірки швидкості SSD, то HD Tune – не найкращий вибір, але якщо вам потрібні й інші параметри накопичувача, то можна сміливо встановлювати цю утиліту.

69044 0 cookie-check 6 програм для перевірки SSD диска на помилки, швидкість і биті сектора

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати бензопилу - секрети вдалої покупки
31 Січня, 2019, 11:06 828 6
Бензопила – незамінний помічник на присадибній ділянці. Вам потрібно обпиляти зайві гілки дерев або заготовити дрова до зимових холодів? Можливо, ви шукаєте надійний інструмент для...
Смотреть результаты
Топ мобільних ігор для двох по Bluetooth на Android
Мобільні ігри – справжній порятунок, коли хочеться відволіктися від роботи та навчання або потрібно зайняти себе під час поїздки. Грати на ноутбуці або планшеті не...
Смотреть результаты
Як працює безпровідний зарядний пристрій для телефону: переваги та недоліки
Зміст: Розвиток технології Революційна безпровідна зарядка – як це працює Чи варто побоюватися за своє здоров’я? Плюси безпровідних зарядок Недоліки приладів, які працюють за методом...
Смотреть результаты