search
Підписатися

logo

5 програм для перевірки SSD диска на помилки, швидкість і биті сектора

18 Січня, 2021, 11:10 12

Своєчасна перевірка диска SSD за допомогою спеціальних утиліт дуже важлива, тому не варто нею нехтувати. По-перше, це допоможе вчасно зреагувати на зміни та зберегти важливі дані у разі поганого стану SSD. По-друге, це дозволить трохи подовжити термін служби SSD. І останнє, але не менш важливе — підвищити продуктивність. Далі ми розглянемо список надійних програм для перевірки SSD.

Потрібно купити SSD для ноутбука чи настільного комп’ютера? Вибирай та замовляй SSD накопичувачі на сайті COMFY!

Як перевірити SSD на биті сектори та помилки

Твердотілі накопичувачі мають ряд переваг у порівнянні з HDD дисками. Головні з них — це високі швидкості читання/запису, обробки даних, а також відсутність механічних елементів у пристрої. Проте й недоліки також є, най їх і небагато. Основний мінус SSD — обмежена кількість циклів перезапису інформації, тобто після напрацювання певної кількості циклів стирання-запису пристрій перестане працювати. Хоча, якщо чесно, це сумнівний недолік, адже ресурс міцності таких накопичувачів великий, і сумарно середній час експлуатації SSD виходить не меншим, аніж у жорстких дисків.

Щоби контролювати термін використання твердотільного накопичувача та розуміти, скільки залишилося часу до відмови роботи, можна використовувати спеціальне програмне забезпечення — програми, розроблені саме для аналізу, управління та налаштування SSD. Цей софт дозволяє виконувати комплексну оцінку пристрою, проводити діагностику SSD на помилки та биті сектори.

Пам’ятайте, що помилки та інші проблеми твердотілих накопичувачів негативно впливають на роботу комп’ютера або ноутбука, тому не нехтуйте таким обслуговуванням своїх гаджетів. Непрямі ознаки наявності битих секторів SSD:

 • Збільшення часу завантаження комп’ютера/ноутбука.
 • Збільшення часу для обробки файлів (відкриття, закриття, завантаження).
 • Програми, ПЗ, ігри зависають, не відповідають на команди та закриваються з помилкою.
 • Відмова системи відкривати, завантажувати файли.
 • Наявність пошкоджених файлів під час завантаження або під час відкриття файлу після нормального процесу завантаження.

Розглянемо програми для перевірки SSD на помилки, які допоможуть відстежувати і коригувати роботу твердотільного диска, а також стежити за змінами залишку експлуатаційного терміну роботи пристрою.

Читайте також: Який SSD вибрати? Корисні поради від Блогу COMFY!

Hard Disk Sentinel

Програмне забезпечення Hard Disk Sentinel у реальному часі відстежує роботу жорстких дисків і твердотільних накопичувачів, а також аналізує всі основні параметри пристроїв — від температури до сумарної тривалості роботи. Також ця програма може використовуватися для відстеження роботи SATA приводу та USB пристрою.

В утиліті можна налаштувати звуковий сигнал про критичну роботу твердотільного накопичувача, наприклад, коли очікується відмова в роботі диска, температурний режим досяг свого максимуму або на диску залишилося мало вільного місця. Є можливість налаштування гарячих клавіш для швидкого доступу до важливих параметрів накопичувача. А ще додаток можна використовувати для запаролювання інформації на жорсткому диску у разі адміністрування комп’ютера кількома користувачами.

Hard Disk Sentinel

Що може робити Hard Disk Sentinel під час перевірки SSD? Функціонал цієї утиліти дуже широкий, але якщо говорити саме про основні параметри, то варто відзначити такі опції:

 • Контроль температури SSD. Утиліта вимірює поточну температуру пристрою, складає графік максимальної та мінімальної температури за сьогодні та за весь час роботи. Якщо під час діагностики SSD буде виявлене перевищення температури, програма автоматично надішле попередження користувачеві.
 • Інформація про параметри SMART для SSD. Інформація надається у вигляді графіка, на якому відображаються помилки, продуктивність, зношеність диска. Такий аналіз можна проводити й для окремих областей даних.
 • Поліпшене керування живленням у критичних ситуаціях.
 • Автоматичне створення резервних копій у разі аварійних ситуацій.
 • Автоматичний пошук помилок на диску та їх виправлення.

Основні переваги утиліти Hard Disk Sentinel полягають у можливості повністю відстежувати роботу накопичувача та виконувати деякі корисні для системи маніпуляції. До недоліків програмного забезпечення можна віднести складність цього додатка для новачків.

Утиліта коректно працює на всіх операційних системах та відноситься до платних програм. Безкоштовний період користування становить 30 днів, але тріал має обмежений набір інструментів, а повна версія коштуватиме від 19.5 у.о.

Ознайомитись та завантажити Hard Disk Sentinel ви можете на офіційному сайті.

Також рекомендуємо: TLC, MLC або 3D V-NAND — який тип пам’яті SSD вибрати?

Active SMART

Завдання утиліти Active SMART — безперервний контроль температури та продуктивності, коректної роботи твердотільних накопичувачів та жорстких дисків. Програма відноситься до умовно безкоштовних та передбачає тріальне двотижневе використання. Встановлюється та стабільно працює на операційних системах Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 10, 11.

Особливості роботи програмного забезпечення:

 • Діагностує стан диска: помилки, наявність битих секторів, продуктивність, час до відмови роботи.
 • Контролює кількість вільного місця на диску SSD. Використовуючи технологію TreeMap, утиліта сканує кількість вільного місця на накопичувачі та відображає всі файли.
 • Програмне забезпечення постійно зберігає і порівнює температурні дані. Інтервал перевірки можна налаштовувати.
 • За критичних температур утиліта автоматично вимкне живлення та відправить систему в режим гібернації для захисту комплектуючих від перегріву.
 • Виконується перевірка SSD диска на зношеність та залишок часу експлуатації.
 • Контролює появу битих секторів.
 • Надсилає повідомлення про зміни роботи твердотільного диска на прив’язану електронну пошту.

Переваги програми Active SMART у тому, що вона має широкий функціонал, не перевантажує систему та вимагає мінімум ресурсів для роботи на лептопах .

Дізнайтеся більше: Як підключити SSD на стаціонарному ПК або ноутбуку, та що робити, якщо система не бачить SSD

SSD Life

Програмне забезпечення SSD Life створене для контролю роботи та продуктивності твердотільних накопичувачів. Утиліта умовно безкоштовна — вона не потребує оплати при роботі одного SSD диска, але якщо під’єднано два накопичувачі або більше, то програма вимагатиме оплату повної версії.

Використовуючи спеціальний алгоритм, заснований на часі роботи та запису/видаленні даних, утиліта визначає приблизний термін виходу з ладу SSD диска. Водночас дата закінчення експлуатаційного терміну може змінюватися в залежності від нових оцінок темпів використання пристрою. Програма коректно працює на всіх операційних системах та сумісна з накопичувачами всіх популярних торговельних марок: Kingston, Patriot, Corsair, Intel, Western Digital, OCZ, AData, Apple MacBook Air.

Які параметри показує утиліта SSD Life:

 • Продуктивність твердотільного накопичувача.
 • Термін служби диска SSD.
 • Підтримка функції Trim.
 • Контроль зношеності твердотільних накопичувачів.

А ще ця програма має цікаву варіацію — для перевірки SSD диска на ноутбуках існує спеціальна версія програми: SSD Life for Ultrabook.

Корисна стаття: Як перевірити жорсткий диск на помилки

Перевірка швидкості SSD

Визначити, яка реальна швидкість твердотільного накопичувача, та з’ясувати, наскільки вона близька до заявленої виробником, також можна за допомогою програмного забезпечення. Програми з таким функціоналом можуть не лише визначити поточну швидкість читання та запису, але й виконувати інші необхідні дії для оцінки працездатності SSD. Окрім того, подібний софт може допомогти і з оптимізацією роботи накопичувача, що теж інколи варто робити.

CrystalDiskInfo

Безкоштовне програмне забезпечення у вільному доступі. Утиліта CrystalDiskInfo сумісна з операційними системами Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 10 та 11. Програмне забезпечення створене для перевірки швидкості SSD, температури, здоров’я диска та інших параметрів.

Як провести тест SSD за допомогою утиліти CrystalDiskInfo:

 • Закрийте всі зайві програми — вони можуть впливати на чистоту тесту на швидкість, особливо якщо додатки потребують для роботи чимало ресурсів. Переконайтеся, що у фоновому режимі не залишилися працювати, наприклад, месенджери або торенти.
 • Поруч із вкладкою «All» виберіть потрібну кількість циклів читання-запису. Оптимальна кількість 3-5, а за замовчуванням тут буде встановлено параметр 5.
 • Виберіть розмір тестового файлу (рекомендовано 1 Гб).
 • Виберіть диск для тесту SSD накопичувача (зазвичай вибирають диск, на якому зберігається операційна система).

Після налаштування утиліти для тестування натискається кнопка All і запускається тест. За підсумками ви отримаєте невелику таблицю з цифровими показниками у два стовпчики. Розглянемо, що означають ці дані:

 • Стовпчик «read» — дані швидкості читання.
 • Стовпчик «write» — дані швидкості запису.
 • Послідовна швидкість читання/запису за умови, що глибина черги дорівнює 32 (SeqQ32T1).
 • Тест швидкості випадкового читання/запису блоків 4 Кб за умови, що глибина черги дорівнює 32 (4KQ32T1).
 • Послідовна швидкість читання/запису (Seg).
 • Швидкість випадкового читання/запису блоків 4 Кб (глибина черги 1).

Традиційно розглядають послідовну швидкість читання й запису, адже зазвичай виробники вказують саме лінійне значення.

Додатково за допомогою утиліти CrystalDiskInfo можна отримати докладні відомості про режим роботи твердотільного накопичувача, помилки читання, загальний час роботи.

AS SSD Benchmark

Безкоштовна програма для тестування SSD, сумісна з усіма операційними системами. Мабуть, єдиний недолік AS SSD Benchmark — нерусифіковане меню. Утиліта потрібна для тесту швидкості читання-запису та оцінки стану диска, а від попередньої відрізняється трохи меншим функціоналом:

 • Відсутні дані послідовної швидкості читання/запису (глибина черги 32).
 • Відсутній тест швидкості випадкового читання/запису блоків 4 Кб за умови, що глибина черги дорівнює 64 (4K-64Thrd).

Особливість утиліти AS SSD Benchmark — це можливість порівнювати отримані дані з результатами інших користувачів, але для цього потрібно відвідати спеціальний web-ресурс. Додатково утиліту можна використовувати для тестування SSD на час та швидкість копіювання окремих файлів будь-яких розмірів.

Утиліта є зручною для тестування швидкості, і за відгуками користувачів AS SSD Benchmark у використанні комфортніша за CrystalDiskInfo. Завантажити архів із програмою можна на сайті розробника AS SSD Benchmark.

HD Tune

Програмне забезпечення HD Tune призначене для діагностики жорстких та твердотільних накопичувачів. Тестує не лише швидкість SSD, а й проводить автоматичну перевірку стану та роботи диска. З офіційного джерела можна завантажити як платну версію програми з розширеними можливостями, так і безкоштовну, але тріальний доступ надається лише на 15 днів. Проте безкоштовної версії цілком достатньо для отримання стандартних даних про накопичувач.

Можливості програмного забезпечення:

 • Можна протестувати SSD на продуктивність за низького рівня навантаження на комп’ютер або ноутбук.
 • Програма відображає докладну інформацію про твердотільний накопичувач.
 • Проводить перевірку поточного стану диска SSD.
 • Сканує накопичувач на помилки та биті сектори.
 • Автоматично визначає температурний режим.
 • Версія Pro має додаткові тести для SSD диска.

Після встановлення програми з’явиться вікно на 4 вкладки: benchmark, info, health, error scan. Розглянемо кожну вкладку — які дані вони надають?

 • Призначений для перевірки швидкості SSD. Після проведення тестів з’являться відомості про такі параметри: показник навантаження на CPU, різні параметри швидкості та інтервал опитування файлів.
 • У цьому вікні можна ознайомитися з моделлю твердотільного накопичувача, подивитися серійний номер SSD та об’єм пам’яті.
 • Сама назва говорить про те, що в цій вкладці ви можете ознайомитися зі здоров’ям накопичувача. Якщо навпроти будь-якого параметра стоїть відмітка «OK», то характеристики відповідають нормальній роботі накопичувача, а якщо відображається статус Failed, то пристрій функціонує некоректно.
 • Error scan. Остання вкладка допомагає знаходити пошкоджені сектори. Для сканування потрібно трохи часу, після чого у вікні з’явиться поле з битими секторами, позначеними червоними квадратами. Для того, щоби прискорити процес пошуку пошкоджених файлів, рекомендується знизити навантаження на процесор, тобто закрити фонові програми та антивірус, якщо це можливо.

Остання випущена розробниками версія HD Tune підтримує Windows 10, тобто підтримка Windows 11 поки не реалізована. Завантажити утиліту HD Tune можна на сайті розробника за посиланням.

 

69044 1 cookie-check 5 програм для перевірки SSD диска на помилки, швидкість і биті сектора

Читайте також:

Як вибрати блендер?
Як вибрати блендер?
11 Січня, 2021, 10:08 1773
Сучасна кухня наповнена всілякою технікою, яка допомагає нам готувати. Але як правильно вибрати блендер, соковижималку чи овочерізку? Адже без таких «помічників» час, проведений за приготуванням,...
Смотреть результаты
ТОП-10 кращих флагманів року
ТОП-10 кращих флагманів року
В кінці року прийнято підводити підсумки, складати рейтинги, вибирати кращих. Цю справа ми любимо. Тримайте-но добірку кращих флагманських смартфонів за версією COMFY. Зміст статті Apple...
Смотреть результаты
Оновлюємо техніку вдома – топ товарів
Оновлюємо техніку вдома - топ товарів
Техніка не буває вічною, тому, як би нам того не хотілося, рано чи пізно необхідно буде замінити старий холодильник на новий, поміняти плиту на варильну...
Смотреть результаты