search
Підписатися

logo

Який SSD вибрати

28 Грудня, 2018, 10:18 12

До 2022 року аналітики пророкують, що 90% комп’ютерів будуть з самого початку оснащені твердотільними дисками. Такий перехід від HDD до SSD обумовлений перевагами останніх: менше споживання електроенергії, менша вага пристрою, високий показник надійності при фізичному впливі, відсутність шуму при роботі, швидкість передачі інформації. Лише 10% комп’ютерної техніки залишиться працювати на жорстких дисках, але в основному через низьку вартість на них. Останні 5 років твердотільні накопичувачі показують постійне зниження ціни, що призвело до попиту. Тому пропонуємо ознайомиться з тим, як вибрати SSD, який оптимально підійде під характеристики вашої «машини» для повноцінної її роботи, а також задовольнить ваші потреби в пропускній здатності, надійності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Який SSD вибрати для ноутбука
 2. Як вибрати SSD для ПК
 3. Який обсяг SSD вибрати
 4. Продуктивність SSD
 5. Надійність
 6. Що краще SLC, MLC або TLC

Який SSD вибрати

SSD диски представляють собою пристрої, що складаються з контролера і флеш-пам’яті у вигляді мікросхем. Як і інші комплектуючі для комп’ютера або ноутбуків, вони мають ряд характеристик:

 1. Одна з основних переваг SSD – це можливість прискорити роботу комп’ютера або ноутбука. Прискорення відбувається за рахунок відсутності механічних складових в накопичувачі – він одночасно зчитує і завантажує інформацію, в той час як, наприклад, HDD необхідне переміщення головки для зчитування інформації з різних куточків диска. Таким чином, ще на етапі вітання системою при включенні, половина файлів вже завантажена. За кількість операцій в секунду відповідає показник IOPS, чим він вищий в зазначених характеристиках моделі – тим краще.

Об'єм пам'яті SSD

 1. Ще однією важливою характеристикою для користувачів є обсяг пам’яті. Тут немає оптимального розміру, все залежить від мети покупки. Якщо твердотільний диск потрібен для файлів операційної системи або зберігання, завантаження не ємного софта і іншого програмного забезпечення, то маленького обсягу буде достатньо, для геймерів цей показник повинен бути в рази вище.
 2. Також твердотільні накопичувачі відрізняються по інтерфейсу. Зараз вони реалізуються з типами підключення SATA2 (застарілі моделі), SATA3 і PCIe, mSATA.
 3. Контролер є основою роботи SSD, в його завдання входить регулювання швидкості обробки інформації і контроль роботи в цілому. Тому тип контролера впливає на надійність роботи пристрою і є одним з критеріїв, який впливає на вибір твердотільного накопичувача.

 Розмір SSD накопичувачів

 1. Твердотільні накопичувачі відрізняються типом флеш-пам’яті. SSD пам’ять буває декількох видів: SLC, MLC, TLC. Найпоширеніший по співвідношенню ціна/якості TLC. Значно перевершує за своїми характеристиками і терміном служби – SLC.
 2. Твердотільні накопичувачі відрізняються також і за розміром, який варіюється від 1.8 “і до 3.5”.
 3. Вибір SSD може залежати від кількості споживаної енергії, при цьому параметр вказується при читанні, під час запису, під час простою.
 4. Термін служби накопичувача, який визначається в годинах (в середньому 1 млн) або в кількості перезаписуваної інформації і залежить від типу флеш-пам’яті SSD (в середньому в моделях для приватного користування – 3-5 тис.).

Виробники SSD

  1. Передостанній пункт, що впливає на вибір накопичувача – це підтримка технічних команд, які здатні збільшити швидкість і підтримку SSD. Такими є: S.M.A.R.T, TRIM, Garbage Collection. Їх завдання очищати ячейки пам’яті від зайвого сміття, проводити самодіагностику.
  2. Виробник твердотільного диска грає не останню роль. Зараз на ринку комп’ютерних технологій представлений широкий вибір SSD: Samsung, Marvell, Indilinx, LAMD (Hynix), Intel, SandForce (LSI) і інші.

Тепер розглянемо, як вибрати SSD для ноутбука і комп’ютера, і які параметри важливі для поліпшення їх роботи.

Читайте також: 6 програм для перевірки SSD диска на помилки, швидкість і биті сектора.

Який SSD вибрати для ноутбука

У дорогих моделях ноутбуків вже спочатку встановлений SSD диск, цим виробник збільшує термін служби накопичувача, а також забезпечує швидшу його роботу. Тим, хто не поспішає міняти свій ноутбук, можуть апгрейдити його самостійно.

SSD для ноутбука

Перше, на що потрібно звертати увагу при підборі SSD для ноутбука – форм-фактор. Показник залежить від моделі вашого портативного пристрою. Більш старі ноутбуки підтримують тільки 2.5″з інтерфейсом SATA. Такого твердотільного диска повноцінно вистачає для щоденного використання і навіть ігор. Другим поколінням після 2.5 “стали SSD зі стандартом mSATA. Їх переваги в меншому розмірі, але швидкість обробки і передачі інформації навіть менше, ніж у моделей SATA. Хоча дорогі типи SSD з mSATA мають швидкість в кілька разів вище, ніж попереднє покоління, особливо затребуваними вони не стали. Для сучасних ноутбуків пропонуються твердотільні диски M.2, що підтримують всі види інтерфейсів. Встановлюються в окремий слот або зверху материнської плати.
Щоб зрозуміти, як вибрати оптимальну ємність ssd диска для ноутбука, необхідно визначитись з цілями використання:

   • для повсякденних потреб, а не для потужних ігор або зберігання об’ємних файлів, то за обсягом пам’яті твердотільний накопичувач можна вибрати в 120 Гб, на менший розмір взагалі не варто дивитися.
   • для активних користувачів і геймерів обсяг повинен бути 512 або 1024 Гб. SSD з таким показником для ноутбука обійдеться дорожче, але така модифікація відкриває безліч можливостей для користувача.

Як вибрати SSD для ПК

Вибір SSD для ПК також починається з форм-фактора. Можна купити універсальну модель 2.5 “, але для підключення знадобитися спеціальний адаптер. Тому для стаціонарних комп’ютерів рекомендується брати 3.5 “або, якщо мова йде про сучасні установки, то M.2. Зараз комп’ютери спеціально оснащують додатковим слотом під M.2, щоб ви могли економити на шлейфах і перехідниках. Також важливо, щоб SSD диск для ПК відповідав параметрам материнської плати. При застарілих комплектуючих, твердотільні накопичувачі не працюватимуть повноцінно, показуючи лише половину своїх можливостей.

Вибір SSD для комп'ютера

Підключати такий накопичувач краще через інтерфейс PCIe 3.0, так він показує кращий рівень роботи і швидкодії. Обсяг вибраного накопичувача, залежить лише від ваших потреб. При заповненні пам’яті більш ніж на 75%, продуктивність диска падає, тому потрібно враховувати цей момент при виборі SSD.

Який обсяг SSD вибрати

Обсяг твердотільних дисків представлений на ринку техніці коливається від 30 Гб до 4 ТБ. Типи SSD об’ємом 30-60 Гб призначені для установки мінімум інформації, тобто операційної системи і софта. Якщо ви думаєте, який підібрати SSD для ноутбука, але обмежені в коштах або техніка не призначена для ємних завдань, то ви можете придбати накопичувач об’ємом 120 Гб. Для комп’ютера краще від 240-300 Гб. При виборі моделей об’ємом в 1 ТБ і вище, значить, що вам потрібна високошвидкісна «машина» з великими можливостями.

Який обсяг SSD вибрати

Обсяг накопичувача багато в чому визначає його вартість – чим більше, тим вище ціна на твердотільний диск. Резюмуючи, можна сказати, що якщо вам потрібен SSD накопичувач для зберігання фотографій, музики, то невеликого розміру пристрою в 80-120 Гб вам вистачить. Для перегляду фільмів і маленьких ігор досить буде 180-300 ГБ. Для обробки об’ємних даних найкращим варіантом стануть SSD диски з ємністю до 1 ТБ. Якщо комплектуючі потрібні для забезпечення корпоративного користування – до 4 ТБ.

Продуктивність SSD

На продуктивність впливає сума факторів: інтерфейс накопичувача, вид флеш-пам’яті, тип контролера. Визначається вона кількістю операцій введення і виведення за одну секунду. Параметр вказується на упаковці абревіатурою IOPS. У SSD дисках він варіюється в межах від 600 Мб / сек. до 10 000 Мб / сек.

Продуктивність SSD

Показник завжди вказується в форматі “до”, це говорить про те, що на вашому комп’ютері або ноутбуці буде IOPS до вказаного значення, але не стабільно, наприклад, 600 Мб / сек. Реальна продуктивність коливається в залежності від вищевказаних даних і можливостей вашої техніки. Роблячи висновок можна сказати, що чим вище параметр IOPS, тим швидше буде завантажуватися ваш комп’ютер, обробляти дані, завантажувати необхідні файли.

Надійність

Всі типи SSD мають високу надійність використання. Так, твердотільні накопичувачі стійкі до перепадів температур (до + 70С0), до ударних навантажень, фізичних навантажень за рахунок відсутності механічних елементів. Надійною є і стабільність роботи пристрою, а також довгий термін експлуатації, який перевищує термін роботи HDD накопичувача, і це незважаючи на обмежену кількість циклів перезаписування інформації. Цей показник вказується в параметрах до SSD у вигляді кількості годин роботи або в сумарній кількості записуваних байтів (TBW).

Термін служби SSD

Наприклад, середній показник TBW для твердотільного накопичувача в 120 ГБ – 64 ТБ. Тобто після того, як накопичувач дійде до цієї межі, він більше не зможе записувати нову інформацію. Плюс закладемо близько 20% втрати пам’яті на похибку, виходить при скачуванні 20 Гб інформації щодня, SSD мінімум пропрацює 6 років. А якщо врахувати, що комп’ютерна техніка, з таким видом накопичувача працює значно швидше, то вибір заміни HDD на SSD однозначний.

Що краще SLC, MLC або TLC

Флеш-пам’ять в твердотільних накопичувачах відрізняється за кількістю бітів інформації, яка може бути записана в одну ячейку пам’яті. SSD реалізується з трьома типами карт пам’яті – SLC, MLC або TLC. Розберемо кожну з них і визначимо, який SSD краще для щоденного використання, геймерам і корпоративного:

 Що краще SLC, MLC або TLC

   1. Вид пам’яті TLC.На одну ячейку такого пристрою можна записати 3 Bit інформації. Накопичувач оснащений такою флеш-пам’яттю найдешевший, не забезпечує високий рівень введення і виведення інформації, але цілком підходить при обмеженому бюджеті, за відсутності необхідності частого перезапису інформації. Середній термін експлуатації моделі пристрою в два рази нижче, ніж у інших типів пам’яті (3-5 тис. циклів перезапису). При цьому SSD з TLC все одно швидше HDD середнього цінового сегменту приблизно в 10 разів.
   2. Тип пам’яті MLC. Відрізняється від попереднього тим, що зберігає на одній ячейці 2 Bit інформації. Це надійна і швидка флеш-пам’ять за ціною вище, ніж TLC, але в рази краще за показниками терміну роботи, продуктивності. SSD з MLC витримують в середньому до 10 тис. циклів перезапису інформації. Дуже добре підходять для установки на геймерські комп’ютери або на «машини», що використовуються для завантаження великої кількості даних.
   3. Флеш-пам’ять SLC.Накопичувач з таким типом пам’яті буде коштувати значно дорожче двох попередніх варіантів. У нього збільшено кількість циклів перезаписування інформації в 10 разів у порівнянні з типом TLC і в 30-20 разів у порівнянні з TLC. Володіє підвищеними показниками опору до високих температур, вібрацій. Відрізняється швидкодією і пропускною спроможністю, тому якщо ви вибираєте, який SSD краще для корпоративного використання або облаштування сервісного центру, то відповідь – SLC. Ціна SSD з цим типом пам’яті значно вище і у вільному продажу в маленьких магазинах техніки його знайти неможливо.

Незважаючи на безліч показників, вибрати твердотільний накопичувач нескладно, якщо розуміти з якою метою він купується. А орієнтуючись по розписаним параметрам, вирішити задачу, який SSD вибрати, стає ще простіше.

66340 0 cookie-check Який SSD вибрати

Читайте також:

Порадуй дівчину: 10 ідей подарунків  на Новий рік! Вкладаємося в 1000 гривень!
Порадуй дівчину: 10 ідей подарунків  на Новий рік! Вкладаємося в 1000 гривень!
24 Грудня, 2018, 08:30 1139 7
Отже, Новий рік не те що не за горами – він уже підібрався впритул, і ось-ось пролунає те саме зловісне святкове «хо-хо-хо», то ж саме...
Смотреть результаты
Будь як Санта: вибираємо новорічні подарунки для дітей. Круті ідеї подарунків до 1000 гривень!
Будь як Санта: вибираємо новорічні подарунки для дітей. Круті ідеї подарунків до 1000 гривень!
Ви ще не подбали про подарунки для дитини? Тоді варто поспішити, адже часу до Нового року залишилося зовсім небагато! Дитинство так швидко закінчується, тому важливо...
Смотреть результаты
Що таке доповнена реальність і чим вона відрізняється від віртуальної реальності?
Що таке доповнена реальність і чим вона відрізняється від віртуальної реальності?
Коли ми вперше змогли відчути в своїй руці ультрасучасний сенсорний смартфон, ми дивувалися, як в такий компактний девайс розробникам вдалося вмістити стільки функцій і можливостей....
Смотреть результаты