search
Підписатися

logo

Мозок, працюй! 4 способи перезавантажити свідомість і повернути концентрацію

19 Грудня, 2018, 10:44 9

У будь-якої людини бувають періоди з різним рівнем активності і працездатності. Під час хороших він відчуває себе таким собі кроликом-енерджайзером, фонтануючим ідеями, енергією і ентузіазмом. А в періоди трохи гірші «кролик» перетворюється в лінивця з «Звірополіса». Логічно, що ефективність роботи в першому і в другому стані буде сильно відрізнятися, але з робочим процесом, на жаль, такі трансформації не відбуваються – дедлайни невблаганно наближаються, нові проекти з’являються з колишньою періодичністю, а начальство не дрімає. І що ж робити, якщо працювати потрібно в постійно бадьорому темпі, а зосередитися на справах не виходить через зниклу концентрацію?

Поради від Стіва Джобса: 12 правил успіху

Концентрация иногда пропадает

Найочевиднішим здається варіант, який зазвичай подобається роботодавцям – максимально ізолювати працівників від всіх відволікаючих чинників, обмежити тривалість і кількість перерв, перекурів і інших подібних відволікань, зробити робочий день довшим … Ні, ну а що? Керівництво багатьох компаній саме так оптимізує робочий процес, свято вважаючи, що в подібних умовах відволікатися немає на що, тому ніхто не буде витрачати дорогоцінний робочий час даремно. І всі працюватимуть нон-стоп. Просто як мурахи в одному великому дружньому мурашнику. Тільки ось чомусь воно так не працює.

Надзор в офисе

Поради, які не працюють

Якщо пошукати вирішення цієї проблеми в інтернеті, то можна знайти досить цікаві на перший погляд варіанти. Але по факту вони, на жаль, в більшості своїй виявляються пустушкою. Наприклад, одна з найбільш часто пропонованих ідей – включити в навушниках улюблену музику або звуки моря, лісу, птахів (кому що більше подобається) і працювати «з вогником». Відразу спойлер: вогника не буде.

Ні, під час якоїсь монотонної механічної роботи, при якій немає потреби в будь-якому особливому розумовому процесі, воно, звичайно, може і вистрілить. Але ось якщо вам потрібно щось рахувати, звіряти, перекладати або придумувати, то тут таку допомогу  треба буде взяти в лапки, і сторонні звуки будуть більше заважати, ніж допомагати. Особливо це стосується музики – відволікає вона не гірше, ніж фоновий шум в офісі, від якого вона повинна була позбавити. Перевірено на собі.

Попытка работать в наушниках

Ще одна фейкова порада – це рекомендація працювати не тільки в офісі, але й вдома. В теорії такий спосіб повинен навчити мозок перемикатися на потрібну задачу незалежно від навколишнього оточення, і ви прокачаєте у себе скилл повноцінно відпочивати під час перерв на роботі і продуктивно працювати, перебуваючи вдома. Звучить красиво, правда? Тільки в реальності ви маєте всі шанси отримати хронічну втому і, як результат, зниження продуктивності – в робочій обстановці мозок починає більше тупити, а в домашній перестає спокійно відпочити.

Особливо серйозною проблемою це стає для тих, чия робота пов’язана з активними дзвінками – від одного тільки звуку телефону, що дзвонить навіть у іншої людини, кидає в тремтіння. Який вже тут відпочинок? Ну а поради просто не заглядати в соцмережі (могли б не заглядати – не заглядали б) і відключити інтернет під час роботи (ага, особливо тим, чий робочий процес безпосередньо пов’язаний з наявністю доступу до мережі) звучать вже зовсім комічно.

Работать без соцсетей

Поради, які працюють

Але щось же повинно працювати, правда? Ми вирішили знайти дієвий спосіб відновлювати концентрацію уваги, і у нас це вийшло. Навіть не один, а цілих п’ять – неординарні, трохи дивні, але працюють! Ділимося виявленими лайфхаками 🙂

Порада №1: Навчіться відключатися

Якщо проект, над яким ви працюєте, вимагає максимальної самовіддачі, а мозок влаштовує саботаж, і сконцентруватися на роботі не виходить, спробуйте піти йому на поступки. Так, саме відключитися від всього навколишнього робочого бедламу хоча б на невеликий час. Не дарма ж організм щосили сигналізує, що йому потрібна перерва? А переключивши думки на що-небудь приємне, абстрактне, ви дасте собі невеликий відпочинок, якого цілком вистачить для «перезавантаження».

Минутка для себя

Те, що наш розум, перебуваючи в бадьорому стані, приблизно половину всього цього часу витрачає на абстрактні думки, фантазії і мрії, психологи знали давно. Але якщо раніше це вважалося чимось на зразок збою в системі, то зараз вчені прийшли до несподіваного висновку – такий перехід у світ фантазій необхідний для нормального функціонування сірої речовини. І якщо ми не даємо своїй свідомості відключатися від досить енерговитратних процесів, які для вирішення складних завдань задіюють різні зони мозку, то свідомість сама бере невеликий тайм-аут – для збереження своїх властивостей.

Боремося з офісної соковижималкою: Зробити робочий день комфортним? Це реально!

Коротше кажучи, коли розуму потрібно відпочивати, він відпочиває, не питаючи на те нашої думки, так що кращим виходом буде компроміс. Організовуємо перерви тоді, коли це зручно нам, щоб не отримати їх в найнесподіваніший момент вже в примусовому порядку. Переключившись на абстрактну тему, згадуючи про щось приємне або просто ліниво мріючи, ви забезпечите собі можливість після цього швидко сконцентруватися на вирішенні важливих завдань і підвищите ефективність своєї роботи.

Отдых тоже нужен

Порада №2: Не будьте такі серйозні

Суворий дрес-код, ретельно продуманий, але все ж бездушний дизайн інтер’єру в офісі, купа камер в кожному кутку і вічно підозрілі особи суворих сек’юріті – ось те, що найменше потрібно для здорового робочого процесу. Як показують дослідження, легка, невимушена атмосфера в офісі приносить більше результату, ніж найсуворіший контроль і нескінченно довгі списки вимог до працівників.

Люди, які можуть протягом дуже довгого часу зберігати глибоку концентрацію, не відволікаючись ні на що, в природі зустрічаються, але їх дуже мало. Основна маса людей, якими б розумними або навіть геніальними вони не були, потребують більш комфортної обстановки, яка передбачає можливість час від часу розслаблятися і ненадовго відволікатися на щось приємне або, що ще краще, веселе.

Игры в офисе

Взяти, наприклад, ті ж відео з котиками, які в очах начальства зазвичай прирівнюються мало не до зради Батьківщині. Такі відволікаючі фактори, що дозволяють ненадовго абстрагуватися від навколишніх проблем і від душі посміятися, насправді дуже корисні – вони відновлюють душевну рівновагу людини, допомагаючи надалі ретельніше працювати над поставленими завданнями. А ось нейтральні відволікаючі фактори, як показали експерименти, мають зворотний ефект – люди, яким показували під час перерв заспокійливі, розслаблюючі відеоролики, справлялися із завданнями гірше, ніж ті, хто розважався і сміявся під час відпочинку. Тобто висновок: чим невимушеніше і веселіше атмосфера на роботі, тим ефективніше працюють. Шах і мат, фанати сірого офіціозу!

На работе есть место юмору

Корисні поради тут: Вчимося працювати як людина, а не як конячка

Порада №3: ​​Творчому хаосу бути!

Ви, напевно, не раз чули теорію, що найбільш продуктивно працюють ті, хто підтримує навколо себе ідеальний порядок. Сяючий чистотою стіл, розкладені під лінієчку ручки і щоденники, порошинки, марширують строєм … Звучить бридко, правда? І не дарма 🙂

Порядок на рабочем столе

Британські вчені довели (вибачте за кліше, але вони дійсно з Лондона, і вони дійсно це довели), що коли нас оточує деякий безлад, ми сприймаємо його як зайву інформацію, яка просто відсікається свідомістю. Але є і переваги від такого штучно створеного інформаційного шуму – він просто не залишає мозку вільного «місця» для самостійного пошуку інших завдань і роздумів над ними. Тобто ми даємо своїй свідомості одну серйозну задачу, над якою потрібно працювати, і багато різних нецікавих пустушок для масовки. А далі розум на те і розум, щоб робити правильний вибір.

Єдине, що варто враховувати при використанні цього способу вирішення проблем з концентрацією уваги – кількість і якість відволікаючих чинників повинно вибиратися з обережністю. Ви ж не хочете раптово виявити, що вже дуже довго роздумуєте, наприклад, про походження ось цієї чудової африканської статуетки на своєму робочому столі – замість роботи над важливим звітом або іншим, не менш потрібним і терміновим завданням?

Творческий беспорядок

Порада №4: Горить проект? Відпочиваємо!

Якщо робочі питання навалилися просто зі страшною силою, терміни вже підтискають, а думки вишикувалися журавлиним клином і полетіли в теплі краї, то немає сенсу намагатися їх зловити, повернути і змусити працювати на благо рідної фірми. Результату не буде. Так що просто дайте своїй свідомості відпочинок. І бажано вчасно.

Переймаємо досвід: 8 порад від успішних і багатих, як провести вихідні

Когда нет энергии

Вчені вже давно довели, що періоди ефективної активності мозку не гумові, і понад 90 хвилин посилено концентрувати увагу у більшості людей просто не виходить. Щоб «перезарядити» свідомість, нам потрібно влаштувати собі перерву не менше, ніж на 15 хвилин. Але недавно з’явилася нова, уточнююча теорія, згідно з якою ефективна перерва може бути набагато меншою, але дуже якісною. Тобто навіть якщо відволіктися від роботи всього на півхвилини, але зробити це дійсно добре, то ефективність мислення знову відновиться. Це може бути короткий комплекс фізичних вправ, смачний ланч, міні-перерва з чашкою кави в розташованому поруч з офісом парку або навіть маленький сеанс медитації – що завгодно, лише б воно не було пов’язано з тим, над чим ви працюєте в поточний момент.

Иногда и такое нужно

І на завершення нашого відкриття Америки міні-гайда по поверненню концентрації на роботі можемо підвести невеликий підсумок: головний ворог будь-яких робочих процесів – це стрес. Некомфортні умови роботи, важка атмосфера і надмірні навантаження можуть найталановитішого та енергійного співробітника перетворити в офісну черепашку, яка не зможе повзти швидше, як її не підганяй. Так що більше дбайте про свій комфорт і бережіть нерви 😉

P.S. Так, і відео з котиками – наше все. Навіть не сперечайтеся!

Хочете більше цікавих порад і корисних статей? Тоді підписуйтесь на наш Telegram-канал, і вас чекає багато крутих лайфхаків на всі випадки життя, корисних новин, статей і навіть рецептів. Ну і, звичайно ж, огляди новинок техніки, гайди і порівняння різних гаджетів. Нудно тут не буває!

66071 0 cookie-check Мозок, працюй! 4 способи перезавантажити свідомість і повернути концентрацію

Читайте також:

Огляд iOS 12: Новий тренд мобільних технологій – доповнена реальність. Частина 2
Огляд iOS 12: Новий тренд мобільних технологій - доповнена реальність. Частина 2
19 Грудня, 2018, 09:39 829 7
ARKit 2 в iOS 12 Одного разу, доповнена реальність (AR) буде жити в наших окулярах і контактних лінзах. Потім фотони будуть оброблятися на шляху до...
Смотреть результаты
Не заганяйте конячку – вчимося встигати все і навіть трохи більше, не перетворюючись на зомбі
Не заганяйте конячку - вчимося встигати все і навіть трохи більше, не перетворюючись на зомбі
Ритм сьогоднішнього життя вимагає від нас занадто багато чого. Вже давно вважається нормою бути постійно зайнятим, нескінченно втомлюватися в офісі, мати розклад на десять листів...
Смотреть результаты
Як iOS 12 змушує мій iPhone SE знову відчувати себе «молодим»
Як iOS 12 змушує мій iPhone SE знову відчувати себе «молодим»
iOS 12 від Apple дійсно може змінити ваш погляд на старий iPhone. І хоча нам подобається чотиридюймовий форм-фактор, ми завжди трохи дивувалися тому, як Apple...
Смотреть результаты