search
Підписатися

logo

Що таке доповнена реальність і чим вона відрізняється від віртуальної реальності?

20 Грудня, 2018, 10:49 9

Коли ми вперше змогли відчути в своїй руці ультрасучасний сенсорний смартфон, ми дивувалися, як в такий компактний девайс розробникам вдалося вмістити стільки функцій і можливостей. Подібне твердження зовсім не стосується молодого покоління, яке мало можливість рости і вчитися, вже маючи всі ці технології. Але, не дивлячись на те, що навіть найперші сенсорні девайси здавалися нам чимось фантастичним і неймовірним, це було далеко не все, що ми маємо сьогодні. З кожним роком у конкурентній боротьбі між собою провідні виробники і розробники намагалися здивувати нас чимось новеньким і незвичайним. Декому це вдавалося і багато їх інновації та розробок стали частиною наших сьогоднішніх смартфонів, а найбільш активні розробники стали лідерами ринку, які задають тренд сучасному розвитку технологій.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность в городе

На них рівняються інші, їх технології намагаються перейняти і перенести на інші гаджети. Що ж такого особливого зробили великі корпорації і чим вони нас здивували? Саме таке питання може виникнути у вашій голові. Насправді, кожного разу все було по-різному. Деякий час багато виробників робили явний акцент на збільшенні швидкості роботи і потужності своїх девайсів. Потім взялися за вдосконалення і збільшення дисплеїв, паралельно не забуваючи про подальший розвиток продуктивності і збільшення обсягів пам’яті. Так ми отримали величезні безрамкові дисплеї і гаджети з обсягами пам’яті 128 Гб або навіть 512 Гб.

Зараз же найбільш помітною інновацією, над якою працюють найпрацездатніші розробники, стала технологія доповненої реальності. Мало хто чітко може сформулювати, що це таке, як це працює і навіщо це потрібно. Давайте ж розберемося з усім по порядку.

Що таке доповнена реальність і як вона працює?

Технологію доповненої реальності по-іншому ще називають AR, що є абревіатурою від Augmented Reality. Суть даної технології одночасно дуже проста, але до кінця не зрозуміла. Її основне призначення можна розгадати з її ж назви. А саме, ми отримуємо звичайну нашу реальність, але з деякими елементами, які не існують насправді, а бачити ми їх можемо і частково навіть взаємодіяти. При найбільш якісному і повному застосуванні доповненої реальності, грань між об’єктом (або декількома об’єктами), який доповнює наш світ і реальністю може бути і зовсім непомітною. Технологія AR може застосовуватися як для розваг і дозвілля, так і в професійній діяльності, вона допомагає нам орієнтуватися в незнайомих місцях, а іноді навіть до невпізнання міняти нашу зовнішність.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность с фотографией

Але як же працює технологія доповненої реальності і як нею можна скористатися на своєму смартфоні або іншому гаджеті? Спочатку давайте розберемося, які саме гаджети володіють можливістю застосування AR. На сьогодні найбільш часто дана технологія може зустрічатися в «розумних» окулярах, смартфонах і планшетах. Для суміщення віртуальних об’єктів і елементів з реальними, буде задіяний процесор пристрою, екран і його камера. Так само пристрій повинен володіти GPS-датчиком і акселерометром. Користуватися доповненою реальністю зовсім не складно, необхідно лише навести камеру на потрібне місце і на екрані з’явиться результат. Це може бути текст, анімація, тривимірний об’єкт або щось інше.

Сфери застосування доповненої реальності

Будь-яка, навіть незвичайна і несподівана ідея може виявитися швидко забутою зважаючи на свою практичну марність. Наприклад, чи пам’ятаєте ви про такий кумедний пристрій, як спінер? Влітку минулого року ним бавився чи не кожен з нас, але вже зараз, мало хто замислюється про те, чи не покрутити мені спінер. Однак якщо розглядати можливе практичне застосування технології доповненої реальності, ми можемо зрозуміти, що AR буде розвиватися далі, вона перекочує з дорогих гаджетів на бюджетні і виявиться незамінним інструментом в нашому повсякденному житті. Давайте розглянемо, де вже активно використовують технологію AR, і де її можна буде використовувати в подальшому.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - игра с дополненной реальностью

Розваги та ігри. Безумовно, нам важливе наше дозвілля, яке ми хочемо проводити максимально продуктивно, а ті позитивні емоції, які ми отримуємо під час свого відпочинку, впливають на нашу плідність під час роботи. AR вже зараз активно застосовується для розваг, ми можемо додавати в нашу повсякденність кумедні об’єкти і взаємодіяти з ними. Мобільних ігор із застосуванням доповненої реальності ще не багато, але багато розробників активно працюють над цим, і вже незабаром ми зможемо грати в улюблені іграшки з використанням всіх переваг AR.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность в общении

Спілкування. Спілкування за допомогою соціальних мереж вже зараз можна назвати дуже важливим атрибутом нашого життя. Технологія доповненої реальності відмінно вписується в подібне спілкування, завдяки застосуванню різноманітних анімованих персонажів, які копіюють нашу зовнішність і можуть неймовірно точно передавати всі наші емоції.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность в чужой стране

Подорожі та незнайома місцевість. Подорожуючи по світу, ми можемо мати справу з ситуацією, коли опиняємося в незнайомому місці, люди навколо говорять чужою мовою, а всі покажчики і вивіски нагадують якусь «абракадабру». У цьому випадку, нам так само може прийти на допомогу технологія доповненої реальності. Нам достатньо лише навести камеру на покажчик з незнайомим текстом і тут же «абракадабра» перетворюється в зрозумілий для нас текст. Таким чином, AR може дуже серйозно виручити нас в незручній ситуації.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - проект презентации

Презентації. Нерідко ми хочемо щось наочно показати своєму співрозмовнику або самі подивитися на те, що нам показують буквально на пальцях. Така ситуація може проявитися просто під час бесіди або в професійній діяльності. Наприклад, дизайнер показує замовнику, як буде виглядати його квартира з тієї чи іншої колекцією меблів. Рекламний агент демонструє всі вигоди продукту, який замовник бажає продати. При цьому доповнена реальність дозволяє проводити презентації в режимі 360 °, що дає нам можливість познайомитися з проектом з усіх боків.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность в образовании

Освіта. Чи пам’ятаєте ви, наскільки нудними можуть бути уроки чи лекції? Вони можуть бути монотонними, довгими і незрозумілими, а значить багато в чому марними, адже нудний матеріал ми не здатні повноцінно засвоїти. Доповнена реальність може істотно пожвавити такий процес і зробити його цікавим. Лише уявіть, як в процесі лекції, студенти наочно знайомляться з природою нашої планети, її красою і тваринним світом.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - покупки с дополненной реальностью

Купівлі та продажу. У сучасних умовах ми все частіше робимо покупки поза магазинами,  в мережі Інтернет. Недолік такого методу досить очевидний, ми вибираємо товар лише за описом і фотографіями. Іноді нам доступний відеоогляд, який все ж не дає повноти відчуттів. Технологія AR надає нам можливість, сидячи в кріслі, з усіх боків розглянути те, що ми хочемо купити, познайомитися з його особливостями, дизайном і всіма нюансами. Крім цього, сучасні інструменти доповненої реальності дозволяють нам швидко і ефективно проводити пошук вартості і місця, де можна придбати вподобану річ. Ви побачили модний гаджет в руках перехожого і вам цікаво, скільки він коштує і де його можна купити? Просто наведіть камеру свого смартфона на нього, і розумний помічник покаже вам всі варіанти.

Приклади технологій доповненої реальності

Те, де ми можемо застосувати і використовувати доповнену реальність, показує нам, що ця технологія дуже перспективна і вже зараз затребувана. Ні для кого не повинно стати одкровенням, що на сьогодні на ринку мобільних технологій явними лідерами є компанії Apple, Samsung і Huawei. А так як AR сьогодні найбільш активно застосовується і розвивається саме в смартфонах і планшетах, то інтенсивніше всіх і більш продуктивно розробкою і вдосконаленням доповненої реальності займається саме це тріо. Кожен з них намагається індивідуально підійти до цього процесу і являє нам свої власні технології і концепції.

ARKit 2

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность с ARKit

Варто розуміти, що ARKit не є якимось додатком або програмою для використання доповненої реальності. Це своєрідна платформа, яка дозволяє розкрити різним додаткам всю повноту можливостей AR і зробити її більш інтерактивною і реалістичною. Дана технологія розроблена компанією Apple, а версія ARKit 2 стала вже третьою редакцією даної технології. У новій версії з’явилася можливість використовувати один і той же об’єкт спільно або грати в гру з елементами AR колективно. Також  додано режим глядача, де друзі і близькі можуть спостерігати за вашими діями. ARKit отримав можливість інтерактивно визначати реальні розміри предметів і використовувати ці дані в побудові об’єктів доповненої реальності.

Bixby Vision

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность с Bixby Vision

Корейська компанія Samsung побудувала свою стратегію розвитку технології доповненої реальності трохи інакше. Вони вирішили розвивати її паралельно зі своїм інтелектуальним помічником Bixby. Подібна стратегія може виявитися цілком виправданою, адже вона має масу можливостей практичного застосування. Завдяки Bixby Vision ми можемо перекладати текст незнайомою мовою. При цьому нам необхідно лише навести камеру смартфона на напис, і вона буде миттєво перекладена на зрозумілу нам мову. Bixby може надавати нам інформацію про різні об’єкти, які потрапляють в кадр. Так ми зможемо отримати наочну інформацію про визначні пам’ятки або навіть дізнатися модель автомобіля і салон, де його можна придбати. Доповнена реальність від Samsung так само має можливість показати нам, як ми будемо виглядати в тому чи іншому образі. Так ми зможемо легко змінити свій імідж на найбільш зручний,  що сподобався нам.

3D Moderator

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность с 3D Moderator

А ось компанія Huawei вирішила заморочитися над тим, щоб ми могли не тільки користуватися плодами праці розробників компанії. Завдяки їхній системі 3D Moderator, ми самостійно приймаємо участь в розробці і сценаріях застосування доповненої реальності. Працює ця система завдяки системі камер і датчиків, які сканують обраний об’єкт, наприклад ляльку, і створюють його віртуальну копію. Далі 3D Moderator здатний перенести цей об’єкт в реальність і імітувати рухи кінцівок ляльки і її переміщення в просторі. Це дуже цікаво і стимулює наш мозок до творчої діяльності.

Чим доповнена реальність відрізняється від віртуальної реальності?

Так це ж справжнісінька віртуальна реальність! Саме так можна подумати, якщо не вдаватися у глибокі роздуми щодо індивідуальних особливостей технології доповненої реальності. Насправді ж, доповнена реальність і віртуальна реальність мають багато спільного між собою, але при цьому це дві різні технології, які носять різний характер і свої індивідуальні особливості.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - виртуальная реальность

Перше, що відрізняє доповнену реальність від віртуальної, так це те, що якщо ми використовуємо останню, то ми цілком і повністю занурюємося в неіснуючий віртуальний світ. Абсолютно все, що нас оточує і навіть наш образ в цьому світі не справжній, а віртуальний. У той час як у випадку з доповненою реальністю, віртуальні об’єкти тільки інтегруються в реальний світ і, іноді, взаємодіють з ним.

Друга основна відмінність двох реальностей – для віртуальної реальності необхідно більш складне і продуктивне обладнання. Тоді як доповнена реальність може бути реалізована за допомогою нашого смартфона, для того, щоб скористатися всіма перевагами віртуальної реальності, нам буде необхідний досить недешеві VR-шолом і комп’ютер, що має достатню потужність, щоб впоратися з побудовою віртуального світу.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - виртуальный мир

Безумовно, з плином часу і з великим розвитком технологій доповненої і віртуальної реальностей, межі між ними будуть ставати тонше і в кінцевому підсумку, вони об’єднаються і стануть єдиною ідеальною системою віртуального світу, якою ми будемо користуватися щодня. Але це лише роздуми над тим, які довгострокові перспективи існують у технологій AR і VR. А що ж чекає нас в найближчий час?

Перспективи доповненої реальності

Ми вже з’ясували, що доповнена реальність є досить перспективною і такою технологією, що динамічно розвивається. Однак, масштаби AR настільки великі, що цей самий розвиток відбуватиметься не один рік, і з кожним разом технологія доповненої реальності буде отримувати нові можливості і функції. Напевно, вже у найближчий час ми не зможемо зрозуміти, як же раніше можна було обходитися без технології AR і її переваг. Зрозуміло, що дана технологія буде основоположною у 2019 році, особливо в сфері мобільних гаджетів. Давайте спробуємо трохи попророкувати і припустимо, як саме розвиватиметься доповнена реальність в найближчий календарний рік.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность на смартфоне

Перехід на бюджетні гаджети. Сьогодні всю повноту відчуттів і ефект доповненої реальності ми можемо відчути лише завдяки смартфонам-флагманам, в яких найбільш розкрита дана технологія. Але, якщо аналізувати застосування інших технологій, які передували AR, можна припустити, що вже в найближчий час доповнена реальність стане доступною і на недорогих аксесуарах.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - умные очки

Нові девайси. Технологія доповненої реальності зовсім не обмежується своїм застосуванням лише в смартфонах або планшетах. Таким чином, можна припустити, що найближчим часом стануть дуже популярні інші пристрої, які будуть здатні використовувати технологію доповненої реальності. На полицях магазинів можуть з’явитися «розумні» окуляри або навіть контактні лінзи з AR. Не дивно буде, якщо з’являться спеціальні пристрої, які будуть працювати виключно з технологією AR і побудовою об’єктів для неї.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - учебник с дополненной реальностью

Освіта. Доповнена реальність буде більш динамічно використовуватися в сфері освіти, що, безсумнівно, призведе до створення першого в світі підручника з доповненою реальністю. Біологію і анатомію можна буде вивчати наочно і в тривимірному вигляді, а про історичні події не потрібно буде читати, їх можна буде побачити.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность с виртуальным ассистентом

Поєднання з асистентами. Віртуальні помічники, такі як Bixby або Siri дуже корисні і давно застосовуються в наших пристроях. Нова технологія доповненої реальності просто зобов’язана співпрацювати з ними, адже це принесе величезну користь, як доповненню функціоналу віртуальних асистентів, так і більшій доступності AR-технології. У цьому напрямку зараз активно працює компанія Samsung зі своєю технологією Bixby Vision.

Підведемо підсумок

Якщо коротко резюмувати все те, що ми розповіли вам в цьому огляді, то виходить так, що ми стоїмо на порозі розвитку чи не найцікавішої, корисної і функціональної технології, яка будь-коли застосовувалася в нашому повсякденному житті. Доповнена реальність має величезний потенціал і безліч сфер її застосування, починаючи від дозвілля і закінчуючи професійною діяльністю. Так, ми можемо в один час грати в гру, дії якої, наприклад, відбуваються не просто на екрані планшета або смартфона, а безпосередньо на нашому письмовому столі або на дивані, а вже через деякий час AR-технології можуть використовуватися в сфері освіти, медицини , будівництва, архітектури тощо.

Что такое дополненная реальность и чем она отличается от виртуальной реальности - дополненная реальность

Розвиток доповненої реальності вже в найкоротші терміни призведе до того, що без цієї технології ми вже обійтися не зможемо. Тому, дуже цікаво спостерігати за тим, як динамічно і ефективно буде відбуватися цей розвиток, а ще цікавіше буде спостерігати за тим, як великі компанії будуть конкурувати між собою в даному питанні і хто з них зможе захопити лідируючі позиції.

66157 0 cookie-check Що таке доповнена реальність і чим вона відрізняється від віртуальної реальності?

Читайте також:

Що подарувати чоловікові на Новий рік? 11 ідей подарунків при бюджеті до 1000 гривень!
Що подарувати чоловікові на Новий рік? 11 ідей подарунків при бюджеті до 1000 гривень!
19 Грудня, 2018, 11:30 1974 8
Отже, до Нового року 2022 залишилося вже зовсім небагато часу, а подарунки чоловікові чи хлопцеві ще не те що не готові — навіть не обрані?...
Смотреть результаты
Мозок, працюй! 4 способи перезавантажити свідомість і повернути концентрацію
Мозок, працюй! 4 способи перезавантажити свідомість і повернути концентрацію
У будь-якої людини бувають періоди з різним рівнем активності і працездатності. Під час хороших він відчуває себе таким собі кроликом-енерджайзером, фонтануючим ідеями, енергією і ентузіазмом....
Смотреть результаты
Огляд iOS 12: Новий тренд мобільних технологій – доповнена реальність. Частина 2
Огляд iOS 12: Новий тренд мобільних технологій - доповнена реальність. Частина 2
ARKit 2 в iOS 12 Одного разу, доповнена реальність (AR) буде жити в наших окулярах і контактних лінзах. Потім фотони будуть оброблятися на шляху до...
Смотреть результаты