search
Підписатися

logo

Як правильно зробити перший запуск кавомашини?

27 Листопада, 2020, 12:22 0

Кавомашина є досить складним пристроєм. Розуміти це починаємо ще на  ранній стадії вибору нової моделі, адже при покупці необхідно враховувати безліч факторів, функцій, кількість програм, матеріал варильного блоку, способи догляду за кавоваркою і багато іншого. Але вже після того, як вибір зроблений і важливий крок зроблено – кавоварка куплена, необхідно правильно провести її перший запуск.

Важлива тема: Як вибрати кавоварку для дому?

На перший погляд вся процедура виглядає досить просто, але є кілька нюансів і рекомендацій, яких слід дотримуватися. Якщо зробити все правильно, кава, яку буде готувати нова кавоварка, зможе порадувати своїм смаком і насиченістю.

Розповісти про процедуру першого запуску кавомашини ми вирішили на прикладі Delonghi ECAM350.75.S, але процедура приблизно однакова і у інших брендів, наприклад, Philips, Siemens або Krups.

Підготовка кавомашини до запуску

Перш ніж починати готувати улюблений кавовий напій на новому кавовому апараті, його необхідно підготувати до першого пуску. Для початку необхідно підготувати місце, де пристрій буде експлуатуватися на постійній основі. Пам’ятайте, що переміщати кавовий агрегат небажано, а також незручно, адже він досить важкий. Так, модель, яку ми вибрали для прикладу, важить майже 10 кілограм.

Кофемашина на столе

Місце для кавомашини має бути рівним і стійким, а в безпосередньому доступі повинна бути розетка, до якої можна буде підключити кавоварку.

Дивимося відео: 10 популярних питань про кавоварки

Як тільки апарат зайняв своє місце, з коробки дістаємо кабель живлення і приєднуємо його до гнізда на самій кавомашині, потім підключаємо кав’ярню до розетки. Не забуваємо включити головну кнопку живлення. Саме вона відповідає за постійну роботу кавоварки та активацію всіх функцій. Якщо її не включити, працювати кавоварка не буде.

Постійно вимикати і включати кавоварку за допомогою головної кнопки не потрібно, вона може постійно бути включеною, якщо пристрій використовується регулярно.

На цьому етапі підготовчі заходи завершено і саме час зробити так зване введення в експлуатацію – перший запуск кавомашини.

Перший запуск кавомашини. Детальна і покрокова інструкція

Після включення кавомашини, її дисплей активується і можна приступати до першого налаштування, щоб наблизитися до того моменту, коли ми спробуємо першу чашку кавового напою.

Кофемашина с дисплеем

Ось, що потрібно зробити в першу чергу:

  1. Вибираємо мову – різні варіанти ми побачимо на дисплеї, необхідно вибрати прийнятну і зрозумілу для нас мову, адже саме на ній буде відбуватися подальша взаємодія з кавоваркою;
  2. Набираємо воду – контейнер для води необхідно заповнити. Використовувати краще фільтровану воду, так доглядати за кавоваркою потрібно рідше. Заповнити контейнер краще відразу до позначки «Максимум».
  3. Встановлюємо вузол подачі води – спочатку він буде перебувати в коробці. Його необхідно встановити на місце і підставити під нього ємність, можливо, склянку. Об’єм ємності необхідний не менше 100 мл.

  1. Заповнюємо гідросистему кавомашини – на цьому етапі на дисплеї з’явиться повідомлення: «Гідросистема порожня. Заповнити гідросистему водою. Підігріти воду ». Натискаємо на кнопку «Ок» і чекаємо. Кавомашина подасть гарячу воду в підготовлену нами ємність, після чого відключається.
  2. Насипаємо каву в бункер для зерен – це необхідно, щоб приготувати першу чашку кави.

Рекомендуємо модель: Delonghi ECAM 23.460.B – кавоварка від популярного виробника з можливістю приготування зернової і меленої кави

Після виконаної роботи, наша кавоварка повністю готова до основної роботи. Можна взяти чашку і приступити до приготування улюбленого кавового напою.

Як зробити перший запуск кавомашини, якщо немає дисплея?

Провести перший запуск кавомашини Delonghi ECAM350.75.S досить просто і комфортно, адже дана модель володіє дисплеєм і всі підказки для проведення першого включення з’являються на ньому. Однак, якщо ви стали володарем кавомашини без дисплея, наприклад, Delonghi ECAM22.110.B, спочатку можна трохи розгубитися.

Кофемашина без дисплея

Однак, поспішаємо вас запевнити в тому, що ця розгубленість цілком необгрунтована, адже процедура першого запуску кавомашини без дисплея абсолютно така ж, з одним застереженням – ми не будемо отримувати підказки на дисплеї кавомашини, через його відсутність.

Відповідно, проводячи перший запуск кавомашини без дисплея, наші дії наступні:

  1. Підключаємо кавоварку в розетку, включаємо основну кнопку живлення на задній панелі;
  2. Набираємо воду в контейнер до позначки «Максимум»;
  3. Під вузол подачі гарячої води підставляємо ємність (миску або склянку) обсягом мінімум 100 мл;
  4. Провертаємо ручку подачі гарячої води, таким чином ми заповнюємо гідросистему кавомашини;
  5. Як тільки гаряча вода перестане литися в ємність, кавоварка відключається. Нам необхідно насипати кави в бункер для зерен, після чого можна починати приготування першої чашки кави.

Вирішуємо проблему: Несмачний еспресо з кавомашини – неміцний, кислий або гіркий. Які причини?

Важливі поради

Щоб завчасно або в процесі використання кавомашини не розчаруватися в ній або в смакових властивостях кавового напою, слід зробити ще кілька простих маніпуляцій, які суттєво допоможуть поліпшити процес експлуатації домашньої кав’ярні.

Приготуйте до 5 чашок кави відразу

Як тільки перший запуск кавомашини проведений, і ми готуємо свою першу порцію кавового напою, не варто заздалегідь розчаровуватися, якщо смак кави виявився трохи не таким, на який ми розраховували.

Згідно з рекомендаціями виробника, необхідно відразу після першого включення приготувати до 5 порцій кави і тільки після цього можна відчути справжній смак, яким буде радувати нас нова кавоварка.

Готувати можна як звичайний кавовий напій, так і капучино, на очікуваний нами результат це ніяк не вплине.

Встановіть фільтр

У більшості регіонів нашої країни водопровідна вода досить жорстка, в ній чимало домішок. Відповідно, рекомендується використовувати фільтровану і бутильовану воду для приготування кави. Але разом з цим, настійно рекомендується використання фільтра для кавомашини.

Його можна встановити безпосередньо в ємність для води, там є спеціальні пази для кріплення. Фільтр допоможе пом’якшити воду, що, безумовно, продовжить термін служби самої кавомашини і скоротить кількість необхідних профілактичних чисток і декальцинацію.

Рекомендуємо модель: Siemens TE653M11RW – функціональна модель із сенсорною панеллю керування

Як правило, фільтр в комплектацію не входить, його необхідно купувати окремо. У моделях кавоварок, де установка фільтра не передбачена, можна фільтрувати воду окремо до того, як заливаємо її в ємність кавомашини.

Установка ступеня помелу кави

Перш ніж готувати каву, рекомендується відразу звернути увагу, який рівень помелу встановлено в кавомашині і, якщо установка вас не влаштовує, слід поміняти її на прийнятну. Правильно виставити ступінь помелу важливо, тому що це безпосередньо впливає на смакові якості кавового напою.

Степень помола зёрен в кофемашине

Існує 5 основних критеріїв до визначення ступеня помелу кавових зерен – грубий помел, великий, середній, тонкий і надтонкий. Однак це лише орієнтовний розподіл, адже в кавомашині може бути як більше ступенів помелу, так і менше. Наприклад, в кавомашині Delonghi ECAM350.75.S цілих 13 ступенів помелу.

Встановіть регулятор ступеня помелу на необхідний рівень, в подальшому цю установку можна буде підправити або залишити так, як є.

Налаштування міцності кави

Різні кавові напої мають на увазі різні смакові якості, які нерідко залежать від міцності приготованої кави. У багатьох моделях кавоварок передбачена можливість змінювати міцність напою безпосередньо за допомогою налаштувань.

Необхідно зайти в налаштування кавомашини, знайти необхідний пункт, в якому можна буде визначити міцність приготування напою, і встановити потрібний рівень.

Установка рівня жорсткості води

У разі, якщо ви не плануєте використовувати для приготування кави водопровідну воду, а використовуєте виключно фільтровану, не слід нехтувати установкою рівня жорсткості води. Справа в тому, що спочатку в заводських налаштуваннях більшості кавоварок встановлений високий рівень жорсткості.

Вода в кофемашине

Змінити рівень жорсткості рекомендується для того, щоб не проводити декальцінацію занадто часто, адже фільтрована вода виявляється менш жорсткою, ніж та, яка тече з нашого крана.

Щоб поміняти рівень, в налаштуваннях кавомашини необхідно знайти розділ рівня жорсткості і змінити його з високого, наприклад, на середній. Так регулярність декальцінаціі, яку буде запитувати кавоварка, стане більш оптимальною.

Висновок

Не варто тішити себе ілюзіями про те, що ось прийду в магазин, куплю кавоварку і відразу ж додому готувати каву. Насправді, як сам вибір домашньої кав’ярні, так і її перший запуск є дуже важливими і кропіткими процесами. При покупці необхідно розібратися у величезних кількостях нюансів і технологій, а при першому запуску необхідно пройти важливу і обов’язкову процедуру.

Насправді, кавоварка сама не дозволить вам приготувати першу чашку кави, поки не буде проведений перший запуск і підготовка до приготування кавового напою. Тому, до такого необхідно бути готовим і не варто переживати, адже вся процедура першого включення займає до 10 хвилин, після чого можна буде насолоджуватися ароматним і насиченим смаком улюбленого кавового напою.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

109089 4 cookie-check Як правильно зробити перший запуск кавомашини?

Читайте також:

Що подарувати господині дому? 7 ідей корисних кухонних подарунків
Що подарувати господині дому? 7 ідей корисних кухонних подарунків
24 Листопада, 2020, 11:14 1816
Отже, тебе запросили в гості. А ти вже вирішив, що подарувати господарям будинку? Адже йти в гості з порожніми руками не дуже ввічливо, тому невеликий,...
Смотреть результаты
Плюси і мінуси робота-пилососа, порівняно зі звичайним
Плюси і мінуси робота-пилососа, порівняно зі звичайним
Домашній затишок в чималому ступені залежить від порядку в домі. Але порядок, на відміну від безладу, сам по собі не з’являється, його необхідно наводити. Одним...
Смотреть результаты
Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним
Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним
Сучасна побутова техніка вражає своїм різноманіттям і асортиментом. При цьому ми ведемо мову не про кардинально різну техніку, яка призначена для різних цілей, наприклад, мікрохвильову...
Смотреть результаты