search
Підписатися

logo

Плюси і мінуси робота-пилососа, порівняно зі звичайним

24 Листопада, 2020, 10:33 0

Домашній затишок в чималому ступені залежить від порядку в домі. Але порядок, на відміну від безладу, сам по собі не з’являється, його необхідно наводити. Одним з найбільш корисних помічників при прибиранні в будинку є пилосос в своїх різних проявах. Але, не дивлячись на те, що прибирати пилососом набагато легше, ніж без нього, все ж прибирання залишається досить важким заходом.

Теж цікаво: Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним;

Проте, прогрес не стоїть на місці і вже зараз нам доступні роботи-пилососи, які здатні прибирати самостійно і автономно, практично без нашого втручання. Достатньо лише встановити розклад прибирання, вказати кімнати, де потрібно прибратися і іноді чистити колбу, в яку робот збирає сміття.

Здавалося б, ідеальний пристрій. Але поряд з усіма перевагами, в роботі-пилососі є і мінуси. Розберемося детальніше, які переваги і недоліки є у робота перед традиційним пилососом.

Які бувають роботи-пилососи?

Яким ви собі уявляєте робот-пилосос? Напевно, багато хто із нас уявить один образ. Робот-пилосос зазвичай виглядає, як велика кругла «шайба», яка їздить по підлозі і щось там пилососить. При цьому зовсім не береться до уваги питання про успішність даного дійства, головне, що пилосос працює сам, нам не потрібно брати участь у прибиранні.

Робот на полу

З огляду на те, що тренд і популярність роботів-пилососів сьогодні на досить високому рівні, на полицях магазинів можна побачити досить велику кількість різновидів, моделей і просто модифікацій роботів-пилососів. І хоча зовні своїм дизайном вони рідко кардинально відрізняються один від одного, відмінності в них все ж є.

Робот под стулом

Основні відмінні характеристики сучасних роботів-пилососів полягають в типі здійснюваного прибирання:

 • Робот-пилосос для сухого прибирання – такий пилосос здатний здійснювати лише прибирання підлоги процесом сухого прибирання. Простіше кажучи, він здатний тільки пилососити. При цьому, нам необхідно тільки регулярно спустошувати колбу зі сміттям, яке пилосос зібрав з підлоги за день.

Як вибрати? Робот-пилосос – вибираємо хорошу модель для легкого прибирання!

 • Робот-пилосос для сухого та вологого прибирання – в цьому випадку, крім стандартного сухого прибирання, пилосос здатний робити і вологе прибирання підлоги. Тоді, крім чистки колби, нам потрібно наповнювати контейнер для води водою або миючим розчином, змінювати і періодично прати фібру для вологого прибирання.

«Плюси» робота-пилососа

Будь-який пристрій має свої «плюси» і «мінуси», особливо якщо проводити порівняння з аналогом іншого типу. Так, якщо порівнювати робот-пилосос з традиційним пилососом, він має чималу кількість «булочок», саме з цієї причини роботи стають настільки популярні і затребувані.

Робот возле кровати

Основні переваги роботів-пилососів:

 • Автономність – робот-пилосос здатний працювати без нашого втручання. Можна навіть задати розклад прибирання і пилосос прибереться в будинку ще до того, як ми повернемося додому з роботи. Робот сам визначає рівень свого заряду і відправиться на зарядку також самостійно, щоб потім продовжити прибирання з місця, де воно була припинено.
 • Компактність – робот-пилосос має невеликі розміри корпусу, його набагато зручніше зберігати в будинку або квартирі. Багато місця він не займає, при цьому, вирушаючи самостійно на підзарядку, робот-пилосос звільняє нас від необхідності відносити його в шафу, розбирати і складати.

Важливо! Як працює робот-пилосос?

 • Дистанційне керування – робот-пилосос можна синхронізувати зі смартфоном і дистанційно керувати ним. За допомогою смартфона, навіть не перебуваючи вдома, можна запустити пилосос на прибирання, призупинити його, побачити в якій кімнаті він знаходиться і на якому етапі прибирання.
 • Володіє набором датчиків – в пристрої пилососа є кілька датчиків. Завдяки їм пилосос здатний орієнтуватися в просторі, виявляти пороги, сходи, стіни, визначати ступінь забруднення підлоги, де ще залишився пил.

«Мінуси» робота-пилососа

Незважаючи на те, що робот-пилосос володіє величезним списком переваг і «плюсів», він здається ідеальним пристроєм, який звільняє нас від рутинної необхідності регулярного прибирання в будинку, він також має декілька «мінусів», про які ми повинні знати і усвідомлювати, що обов’язково зіткнемося з ними в процесі експлуатації.

Маршрут робота пылесоса

Основні недоліки робота-пилососа:

 • Невисока потужність – порівняно з традиційними пилососами потужність робота-пилососа відносно невисока. І якщо на твердих підлогових покриттях робот залишається досить ефективним, то паласи та килимові покриття він може прибрати не так якісно, ​​як це робить традиційний пилосос.

Цікава тема: Огляд 5 найкращих моделей роботів-пилососів

 • Невеликий обсяг колби – обсяг пилозбірника робота-пилососа найчастіше не перевищує півлітра, але в середньому обсяг становить 200-350 мл. Зазвичай цього вистачає на одне прибирання середньої квартири або будинку, але якщо необхідно прибрати в досить великому приміщенні, то колба робота-пилососа може виявитися недостатньою.
 • Вологе прибирання підлоги тільки твердого покриття для підлоги – універсальність робота-пилососа не викликає нарікань, адже зручно, коли можна зробити сухе і вологе прибирання. Але не варто будувати великих ілюзій, робот не здійснює повноцінне миття, він просто робить вологе прибирання. При цьому, килими і паласи він не вимиє, вологе прибирання він проводить на твердому підлоговому покритті.

Якими бувають традиційні пилососи?

 Різновидів традиційних пилососів дещо більше, ніж роботів. Проте, мета обох видів пристроїв одна – прибирання. Однак, на відміну від робота-пилососа, пилососити звичайний пилосос самостійно не зможе, наша участь в даному процесі буде обов’язковою ..

Мощный пылесос

Якими бувають звичайні пилососи?

 • Пилосос з мішком – в даному випадку все сміття, яке ми пилососимо збирається в спеціальний мішок-пилозбірник. Такі пилососи відрізняються відмінною потужністю всмоктування.
 • Пилосос з колбою – мішок трусити в даному випадку не потрібно, все сміття збирається в пластиковий контейнер. Такий пилосос відрізняється практичністю, колбу дуже легко чистити.
 • Миючий пилосос – виявляється незамінним, якщо потрібно провести миття підлоги. Він впорається як з твердим покриттям підлоги, так і з килимами і паласами.
 • Пилосос з аквафільтром – все сміття з підлоги потрапляє в колбу з водою. Такий пилосос відрізняється відмінною фільтрацією повітря, ідеальний для алергіків.

«Плюси» традиційних пилососів

Незважаючи на популярність роботів-пилососів, традиційні пристрої все ще залишаються в тренді. Більш того, вони також мають значний список переваг перед роботами, необхідно лише з’ясувати, наскільки вони виявляються вагомішими і чи можуть перекрити ті «плюси», якими володіють роботи.

Уборка пылесосом

Основні переваги традиційних пилососів:

 • Потужність – традиційні пилососи в рази потужніші за роботів, що означає, прибирання звичайним пилососом буде набагато ефективніше. Найбільшою мірою ефективність прибирання буде проявлятися на килимових покриттях і ворсистих килимах.
 • Обсяг пилозбірника – колба або мішок традиційного пилососа вміщує в себе куди більше сміття, ніж робот. Це означає, що прибрати за один раз можна більше площі, в деяких випадках не потрібно постійно витрушувати мішок, можна дочекатися його повного наповнення.
 • Повна мийка – миючі пилососи здатні зробити повноцінне вологе прибирання в будинку. Ми не будемо обмежені лише мийкою твердого покриття для підлоги, можна також вимити палас, килим.
 • Асортимент насадок – у випадку з традиційним пилососом, можна вибрати модель з більш широким асортиментом насадок. У комплекті крім звичайної універсальної щітки підлога / килим може бути турбощітка, паркетна щітка та інші.
 • Цінник нижче – традиційні пилососи мають більш низький цінник, порівняно з роботами. Вони більш доступні.

«Мінуси» традиційних пилососів

Безумовно, якби традиційні пилососи були ідеальні, то роботи не стали б настільки популярні. Відповідно, за списком всіх переваг традиційних пилососів повинен слідувати список його недоліків, які відрізняють звичайні пилососи від роботів.

Колбовый пылесос

Головні недоліки традиційних пилососів, такі:

 • Розмір – традиційний пилосос набагато більше робота. Особливо дане твердження актуальне для миючого пилососа, який не тільки більше своїх аналогів для сухого прибирання, але ще й досить важкий. Також слід враховувати, що для зберігання великого пилососа необхідно більше місця.
 • Відсутність автономності – традиційні пилососи працюють від мережі, відповідно маневреність пилососа буде обмежена довжиною кабелю. Прибирати можна тільки в безпосередній близькості від розетки.
 • Більше трудовитрат – традиційний пилосос не зможе прибирати сам, наша участь в процесі обов’язкова. Це, напевно, основний мінус звичайних пилососів. Незважаючи на те, що пилосос істотно прискорює процес прибирання і робить його ефективніше, все одно необхідно витрачати певні сили на проведення прибирання, тоді як робот практично все робить сам.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

109012 0 cookie-check Плюси і мінуси робота-пилососа, порівняно зі звичайним

Читайте також:

Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним
Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним
18 Листопада, 2020, 08:27 2249 1
Сучасна побутова техніка вражає своїм різноманіттям і асортиментом. При цьому ми ведемо мову не про кардинально різну техніку, яка призначена для різних цілей, наприклад, мікрохвильову...
Смотреть результаты
Топ-7 роботів-пилососів 2020
Топ-7 роботів-пилососів 2020
Купуючи нову техніку, ми обов’язково вивчаємо всі її основні характеристики, параметри, функції та інше. І лише після цього, окресливши для себе кілька варіантів покупки, розглядаємо...
Смотреть результаты
Катишки на тканині – чому з’являються і як їх прибрати
Катишки на тканині - чому з'являються і як їх прибрати
Коли восени ми дістаємо теплі речі, прибрані кудись подалі на літо, ми дивимося на них свіжим поглядом. І не завжди, треба визнати, залишаємося задоволені побаченим...
Смотреть результаты