search
Підписатися

logo

Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним

18 Листопада, 2020, 08:27 1

Сучасна побутова техніка вражає своїм різноманіттям і асортиментом. При цьому ми ведемо мову не про кардинально різну техніку, яка призначена для різних цілей, наприклад, мікрохвильову піч та посудомийну машину, а про подібну за своїми цілями, таку як ручний пилосос (стік) і звичайний пилосос. Мета обох пристроїв пилососити і прибирати в будинку.

Важливе питання: Як вибрати пилосос для прибирання шерсті тварин?

Зважаючи на такий асортимент не дивно розгубитися при виборі нового пилососа, адже у свідомості виникає питання щодо переваг і недоліків одного пилососа перед іншим. Який тоді виявиться краще в конкретному випадку? Щоб дати собі відповідь на це питання, необхідно чітко розуміти всі плюси і мінуси ручного пилососа перед звичайним, так можна не помилитися у виборі і прийняти правильне рішення.

Що таке ручний пилосос і якими вони бувають?

Ручний пилосос являє собою компактну конструкцію, яку досить легко тримати в руці під час прибирання, не докладаючи до цього великих зусиль. Не рідко домашні ручні пилососи такої конструкції називають стіками зважаючи на їх зовнішній вигляд. Вони чудово підійдуть для профілактичного прибирання, щоденного або в разі, якщо необхідно швидко прибрати невелике забруднення, наприклад, в кухні розсипалося щось на підлогу.

Ручной пылесос на паркете

Більшість ручних пилососів акумуляторні, це означає, що періодично він повинен знаходитися на док-станції для підзарядки. Однак в чималому асортименті подібних пристроїв зустрічаються і мережеві пилососи.

Ручной пылесос с паром

Ручний пилосос перш за все призначений для сухого прибирання підлоги. Найкращим чином він згодиться для твердих підлогових покриттів, де він виявляється найбільш ефективним. Проте, непогані результати можна отримати і на ковроліні, паласі або на килимі. Також окремі моделі ручних пилососів стіків здатні проводити вологе прибирання підлоги, але в даному випадку мова йде тільки про тверде підлогове покриття – вологостійкий ламінат, лінолеум, плитка.

Цікава добірка: Топ-4 ручних пилососів з вологим прибиранням

Існує невеликий асортимент моделей ручних пилососів з парою. Це деякі моделі, які працюють від мережі і оснащені парогенератором. Так, крім звичайного прибирання, такий пилосос здатний обробити підлогу в квартирі парою і зробити її свіжою, позбавити від алергенів і неприємних запахів.

«Плюси» ручного пилососа

Кожна техніка або її різновид, як в нашому випадку, може мати як переваги, так і свої недоліки. Давайте по черзі розберемося в основних «плюсах» і «мінусах» ручного пилососа стікиа.

Функциональность ручного пылесоса

Які привілеї та переваги ми отримуємо, якщо вирішуємо придбати ручний пилосос?

 • Компактний корпус – як правило ручний пилосос виявляється трохи більше звичайної швабри. Відповідно, він важить не багато, вага окремих моделей може знаходиться в межах 2-2,5 кілограм. Погодьтеся, щоб прибирати таким пилососом, багато зусиль докладати не доводиться;
 • Маневреність – з огляду на те, що більшість ручних пилососів працюють від акумулятора, нам не потрібно тягнути за собою провід, підключений до розетки, ми не обмежені довжиною цього проводу. Відповідно, без особливих обмежень ми зможемо переміщатися по приміщенню і оперативно прибрати все, що запланували;

Важливо розуміти: Як вибрати ручний пилосос для дому? Корисні поради та рейтинг моделей!

 • Не вимагає багато місця – більшу частину часу пилосос знаходиться в стані спокою, тому для нього необхідно виділити якесь місце. Це актуальне і навіть злободенне питання, наприклад, в малогабаритній квартирі. Варто справедливо зауважити, що основною перевагою ручного пилососа є компактність, відповідно місце для свого зберігання він багато не займає;
 • Можна використовувати для прибирання автомобіля – багато моделей мають знімну частину з колбою, яку можна запросто використовувати в ролі автомобільного пилососа. Ми можемо зняти моторний блок з колбою і відправитися з нею в гараж, щоб крім квартири або будинку, провести прибирання в автомобілі.

«Мінуси» ручного пилососа

Не варто лукавити і перераховувати лише переваги ручних пилососів, адже практично кожен з нас розуміє, що крім переваг, ми можемо зіткнутися ще й з певними труднощами у використанні ручного пилососа стіка.

Ручной пылесос на ковре

Основні недоліки ручних пилососів:

 • Час прибирання – автономність ручного пилососа може бути, як його перевагою, так і недоліком. Акумулятор пилососа обмежує час прибирання своєї ємністю. Час автономності варіюється, в залежності від моделі та потужності, яку ми встановимо під час прибирання. Воно може становити від 15-20 хвилин і до 60 хвилин прибирання на одному заряді;
 • Потужність ручного пилососа – вона, як правило, трохи нижче, ніж у, скажімо, звичайного пилососа. Відповідно, для повного генерального прибирання житла його використовувати, можливо, не зовсім доцільно, це інструмент для легкого щоденного прибирання;

Дивимося відео: ROIDMI F8: навіщо потрібен ручний пилосос вдома?

 • Цінник – середня вартість ручного пилососа порівняно з іншими видами (за винятком робота-пилососа) значно вище. Відповідно, якщо ми вирішуємо придбати ручний пилосос, ми повинні бути готові витратити суму в 1,5-2 рази більшу, ніж при покупці звичайного пилососа.

Якими бувають звичайні пилососи?

Деяке розуміння про будову ручного пилососа, його основні переваги та недоліки у вас напевно вже склалося. А як на рахунок звичайного пилососа? Це найбільш звичний для більшості нашого населення пристрій, але, насправді, кожен може представляти його по-своєму. Справа в тому, що навіть звичайні пилососи можуть бути різними.

мешковый пылесос

Так, пилосос може бути мішковим. Це той пилосос, який під час прибирання приміщення збирає все сміття в спеціально відведений для цього мішок, який розміщується в корпусі пилососа. Мішок може бути багаторазовий, і його потрібно буде витрушували, як тільки він заповниться, а може бути одноразовий – такий мішок викидається разом зі сміттям, їх потрібно буде періодично докуповувати.

колбовый пылесос

Пилосос може бути колбовим. В цьому випадку для збору сміття використовується пластикова колба замість мішка. Її необхідно спустошувати після кожного прибирання, щоб уникнути втрати потужності всмоктування пилососа.

Зараз в тренді: Топ-7 роботів-пилососів 2020

Також існують трохи більш рідкісні різновиди пилососів, наприклад, з аквафільтром , де сміття збирається в колбу, наповнену водою. Такі пилососи характеризуються невисокою потужністю всмоктування, але найвищим ступенем фільтрації повітря. Ще є миючі пилососи, які крім сухого прибирання проведуть повноцінну мийку підлоги.

«Плюси» звичайного пилососа

Цікаво, що саме в сучасних реаліях спонукає нас купувати більш громіздкі пилососи? Безумовно, кожен тип пилососа має свої переваги перед іншими, тому не завадило б розібратися в тому, чим же звичайний пилосос краще ручного.

Уборка пылесосом

Основні переваги звичайних пилососів:

 • Висока потужність – незважаючи на те, що часи, коли побутовий пилосос мав двигун з потужністю 2000 Вт і більше поступово відходять в минуле (зараз більшість моделей оснащені двигуном до 1000 Вт), потужність звичайного пилососа все одно істотно перевищує потужність ручного. Це означає, що звичайний пилосос може провести більш ефективне прибирання;
 • Тривала робота – з огляду на те, що звичайні пилососи працюють від мережі, вони не будуть обмежені ємністю акумулятора в своїй конструкції;
 • Повноцінна мийка підлоги – в той час, як ручний пилосос здатний проводити лише вологе прибирання твердого покриття для підлоги, традиційний миючий пилосос здатний повноцінно вимити підлогу, включаючи килими і паласи;
 • Місткий мішок – якщо мова йде про прибирання житла великої площі, то колбу ручного пилососа може знадобитися очищати кілька разів в процесі прибирання, вона невелика. В цей же час колба або мішок звичайного пилососа значно більше;
 • Асортимент насадок – в комплекті зі звичайним пилососом крім стандартної універсальної щітки підлога / килим може бути присутнім набір щілинних насадок, турбо-щітка, міні турбо-щітка, паркетна щітка та інші.

«Мінуси» звичайного пилососа

Поряд з великим списком переваг, звичайні пилососи в деяких аспектах помітно програють своїм ручним аналогам. Давайте розберемося, чим звичайний пилосос може бути гірше ручного.

Моющий пылесос

Основні недоліки звичайного пилососа:

 • Масивність – звичайний пилосос набагато більше ручного, важить він так само більше, відповідно зусиль під час прибирання звичайним пилососом необхідно витратити більше. Через корпус, який більше в розмірі, місця для зберігання звичайного пилососа потрібно виділити більше;
 • Довжина шнура – звичайні пилососи працюють від мережі, відповідно маневреність такого пилососа буде обмежена довжиною його шнура. Переходячи під час прибирання з кімнати в кімнату, необхідно буде перемикати пилосос в різні розетки, що збільшує трудовитрати і загальний час прибирання;
 • Підготовка пилососа до прибирання – якщо ручний пилосос практично відразу готовий до роботи, як тільки ми беремо його в руку, звичайний пилосос, особливо, якщо він миючий, вимагає певної підготовки до неї. Ми повинні включити його в мережу, вибрати насадку, надіти її, залити воду і миючий розчин, якщо мова йде про миючий пилосос.

Підведемо підсумок

Сьогодні, порівнюючи ручний пилосос стік зі звичайним традиційним пилососом, ми переконалися в тому, що дати однозначну відповідь тому, який пилосос краще, не представляється можливим. Справа в тому, що ручний пилосос і традиційний, хоч і об’єднані однією метою – прибирання житла, все ж мають трохи різне застосування.

уборка ручным пылесосом

Традиційний пилосос призначений для більш ретельного, можна сказати, генерального прибирання. В цей же час компактний і легкий ручний пилосос здатний виявитися корисним при легкому щоденному прибиранню або при екстреній необхідності зібрати випадково розсипану, наприклад, крупу на кухні.

Відповідно, приходячи в магазин побутової техніки, не варто ламати голову над тим, який пилосос вибрати, ручний або традиційний. У сучасному житлі рекомендується мати обидва типи пристроїв, адже коли немає необхідності діставати із шафи великий і потужний пилосос, цілком можна скористатися пилососом стіком.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

108930 0 cookie-check Плюси і мінуси ручного пилососа, порівняно зі звичайним

Читайте також:

Топ-7 роботів-пилососів 2020
Топ-7 роботів-пилососів 2020
18 Листопада, 2020, 04:01 2109
Купуючи нову техніку, ми обов’язково вивчаємо всі її основні характеристики, параметри, функції та інше. І лише після цього, окресливши для себе кілька варіантів покупки, розглядаємо...
Смотреть результаты
Катишки на тканині – чому з’являються і як їх прибрати
Катишки на тканині - чому з'являються і як їх прибрати
Коли восени ми дістаємо теплі речі, прибрані кудись подалі на літо, ми дивимося на них свіжим поглядом. І не завжди, треба визнати, залишаємося задоволені побаченим...
Смотреть результаты
Топ-4 ручних пилососів з вологим прибиранням
Топ-4 ручних пилососів з вологим прибиранням
Домашній побут не сприймає безладу. Але ніхто не заперечить той факт, що прибирання є вельми виснажливим заходом. Відповідно, ми всілякими хитрощами намагаємося спростити процедуру прибирання...
Смотреть результаты