search
Підписатися

logo

Почалося тестування чат-бота Bard, розробленого в Google

04 Квітня, 2023, 06:53 0

Google не відстає від світових трендів і запускає власний чат-бот із технологіями ШІ, який, як сподіваються в компанії, у майбутньому становитиме серйозну конкуренцію ChatGPT та Bing. Ранній доступ до чат-боту «Гугла», котрий отримав назву Bard, стартував 21 березня 2023 року, але доступність його поки що вельми обмежена — протестувати Bard можуть лише повнолітні користувачі з Великобританії та США, які попередньо були зареєстровані у списку очікування.

Раніше ми писали: Meta хоче зробити нову соцмережу — власний аналог Twitter та Telegram

Що таке чат-бот Bard, як він працює та які особливості вже помітили користувачі? Розповідаємо докладніше!

Переваги чат-бота Bard

Гугловський чат-бот Bard — це програма, створена для автоматичного спілкування з користувачами у форматі листування в чаті. Технологія заснована на штучному інтелекті та використовує нейронні мережі для обробки запитів і надання відповідей. Коли користувач ставить питання чат-боту, система шукає в інтернеті пов’язану з темою, що була піднятою користувачем, аналізує її та видає скомпільовану відповідь. Водночас відповіді такого чат-бота виглядають доволі природно і успішно імітують людське спілкування, а швидкість генерації набагато краща, аніж у інших ботів, що існують на даний момент.

Ну а головна відмінність чат-бота Bard від того ж ChatGPT, вже добре нам знайомого, полягає у свіжості баз. Наприклад, інформація, якою оперує загальнодоступний ChatGPT, обмежена даними 2021 року, тобто нічого нового цього бот не знає. Проте у Google із цим все значно краще — їхня модель не має жодних тимчасових обмежень, тому його алгоритми можуть використовувати найновішу інформацію для обробки запитів користувачів.

COMFY рекомендує: Хочете купити хороший новий смартфон? Зазирніть до нашої рубрики КРАЩ смартфони — там на вас чекає великий вибір дійсно крутих смартфонів із хорошими знижками. Різні бренди, моделі та ціни— знайдіть свій ідеальний смартфон!😎

Також у Bard є пряма кнопка звернення до пошукової системи Google It, що теж є дуже зручним. Ще чат-бот від Google,о крім формування самої відповіді на питання, при прямому цитуванні надає і список джерел, на підставі яких він згенерував свої відповіді.

І, звісно ж, для захисту від поширення небезпечної та дискредитуючої інформації в алгоритми бота вбудовані відповідні розумні фільтри, які не дозволяють системі створювати шкідливі, небезпечні чи образливі відповіді. Щоправда, журналісти видання The Verge, які тестували чат-бот Bard під час демонстрації його функціоналу, так і не змогли перевірити, як працює (і чи працює взагалі) у Bard jailbreak — операція з введення запитів, що перекривають вбудований захист бота від видачі шкідливих чи небезпечних відповідей.

Недоліки чат-бота Bard

І хоча на перший погляд із цим ботом все дуже круто, але є й мінуси. Почнемо з того, що хоча чат-бот Bard і заснований на LaMDA (Language Model for Dialogue Applications), доволі потужній і перспективній, йому недоступна більшість можливостей цієї мовної моделі з метою безпеки. Ще одна серйозна вада чат-бота Bard — це недостовірність наданих їм даних. Справа в тому, що його алгоритми досі навчаються, і Bard не завжди може відсіяти недостовірні джерела інформації при компіляції своїх відповідей.

Журналісти видання The Verge під час тестування чат-бота Bard переконалися, що його алгоритми можуть швидко та добре генерувати ідеї, відповідати на загальні питання та надавати корисну інформацію. Наприклад, система змогла скласти цілком робочий список порад щодо того, як зацікавити дитину грою в боулінг, і дала добірку реально існуючих фільмів відповідно до поставленого запиту.

Але з докладними відповідями, котрі передбачають деталізовану інформацію, у чат-бота Bard виникають складності — він може надавати дуже неповні дані та видавати абсолютно різні й часто неправильні у всіх варіантах відповіді на одне й те саме питання. Також бот при збиранні інформації за складними запитами не може розрізнити правду та брехню у тих матеріалах, серед яких він шукає дані для відповіді.

Як підсумок можна сказати, що чат-бот Bard має великий потенціал, але потребує низки доробок та покращень. Зокрема, розробникам все ж таки доведеться розширити йому доступ до можливостей мовної моделі LaMDA, а також покращити алгоритми пошуку, аналізу та перевірки інформації, якою він оперує для створення відповідей — це дозволить покращити роботу Bard і зробить його більш конкурентоспроможним на тлі інших чат-ботів.

126653 0 cookie-check Почалося тестування чат-бота Bard, розробленого в Google

Читайте також:

Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради
Звільняємо пам’ять гаджетів Mac — корисні програми та поради
04 Квітня, 2023, 05:25 1033
А ви знаєте, які програми для очищення пам’яті комп’ютерів, планшетів та смартфонів Apple  існують, і що саме вони можуть робити? А насправді ж таке періодичне...
Смотреть результаты
Зустрічаємо побутову техніку Daewoo в Україні. Нові товари вже в COMFY!
Зустрічаємо побутову техніку Daewoo в Україні. Нові товари вже в COMFY!
Історія компанії Daewoo почалася ще у далекому 1967 році, і за довгий час свого існування бренд налагодив виробництво різних груп товарів та зарекомендував себе як надійний...
Смотреть результаты
Як відновлення заводських налаштувань допомагає прискорити роботу смартфона
Як відновлення заводських налаштувань допомагає прискорити роботу смартфона
Вважається, що повне скидання налаштувань до заводських допомагає, якщо смартфон почав гальмувати — такі поради часто можна зустріти на форумах та навіть почути від майстрів...
Смотреть результаты