search
Підписатися

logo

Розбираємося, як вибрати холодильник для дому. 6 важливих пунктів

09 Травня, 2024, 11:07 0

Без холодильника складно уявити кухню, адже замінити цю техніку чимось іншим просто нереально. Хіба що іншим холодильником. 😉 Але як вибрати хороший холодильник для дому — щоби він був зручним та надійним, і щоби місця в ньому вистачало для всього? І, бажано, недорого.

Сьогодні Блог COMFY підготував для вас невелику корисну статтю з порадами щодо вибору такої техніки. Які параметри у ній є найважливішими, на що насамперед звертати увагу, які додаткові опції в таких приладах насправді потрібні, а від чого можна відмовитись?

Корисні поради від Блогу COMFY: Як відмити холодильник? Прості лайфхаки для домашнього прибирання

1.   Вибираємо тип холодильника

Найперше питання під час вибору такої нової техніки зазвичай стосується способу її розміщення у приміщенні. І тут ми маємо два варіанти: вбудовані та окремостоячі моделі.

Отже, де саме і як ви плануєте поставити цей пристрій? Якщо він буде схований під фасадом кухонного гарнітура, то вибирати нову техніку слід згідно з розмірами шафи під холодильник, яку ви вже маєте. Ну, або ж планувати подальше проєктування і замовлення кухонних меблів, враховуючи габарити обраного варіанта вбудованого холодильника.

Вбудовані холодильники зручні та дозволяють естетично облаштувати кухонний простір, але це ж і накладає обмеження за розмірами та моделями. Тому, якщо надалі ви захочете купити принципово інший тип вбудованого рефрижератора, наприклад, замість звичайного двокамерного поставити холодильник сайд-бай-сайд, то наявні меблі доведеться масштабно переробляти.

А ось із окремостоячими холодильниками все простіше. Можна взяти практично будь-який варіант такої техніки й легко встановити її на своїй кухні — або взагалі без перепланувань і заміни меблів, або з мінімальними змінами. Але оскільки корпус такого пристрою не прикритий кухонними фасадами, його завжди буде видно. Тому дизайн окремого холодильника повинен гармоніювати з інтер’єром приміщення та іншою великою технікою в ньому. У більшості випадків це не критично, але враховувати цей момент все ж таки варто.

2.   Визначаємося з об’ємом

Розмір і, відповідно, об’єм холодильника — це друге, на що варто орієнтуватись під час вибору такої техніки. Сучасні холодильники бувають і однокамерними, і двокамерними, і навіть широкими двох або чотирьохдверними Side-by-side. Відповідно, що й об’єми таких пристроїв будуть істотно відрізнятися.

І тут ми маємо два варіанти підходу до вибору об’єму.

 • Брати модель, об’єм якої відповідає реальним потребам сім’ї. Найчастіше це оптимальний варіант, але якщо взяти холодильник з об’ємом «впритул», то пізніше місця в ньому може стати замало. Наприклад, якщо сім’я поповниться ще однією дитиною.
 • Просто одразу брати велику модель — так би мовити, про запас. Так, купити холодильник «на виріст» також можна. У цьому випадку ви не стикнетеся з нестачею місця, якщо у наступні роки склад сім’ї або життєві обставини зміняться. Але тут є один важливий аспект. Навіть два: трохи більше, аніж це є об’єктивно потрібним, споживання електроенергії та громіздкість великої техніки. Ймовірно, непотрібна громіздкість.

Корисна порада: Щоби правильно спланувати покупку холодильника, необхідний обсяг у ньому можна вирахувати за простим алгоритмом. На одного члена сім’ї потрібно близько 60-80 літрів корисного простору такого пристрою. Це мінімальна планка. Якщо ж говорити про більш вільне використання такої техніки, то рекомендований корисний об’єм холодильника на кожного члена сім’ї має становити близько 100-130 літрів. Ну, або ж ще більше, якщо вільний простір та фінанси на покупку дозволяють.

А ще завітайте сюди: Як правильно доглядати за холодильником, щоб уникнути його поломки

3.   Та й із системою охолодження

За системою охолодження холодильники зараз доступні у трьох варіантах: із крапельною, вона ж статична, з No Frost і комбіновані, тобто такі, що поєднують обидві ці системи в різних камерах. Чим вони відрізняються?

 • Крапельна система. Дуже поширений тип охолодження, що використовується в такій техніці вже багато десятиліть. У холодильнику із крапельною системою повітря охолоджується у верхній частині, після чого утворений холод природним чином опускається вниз. Цей метод простий і надійний, проте всередині камери температура розподіляється дещо нерівномірно, а на задній стінці накопичуватиметься конденсат. Ще такі моделі потрібно розморожувати вручну, хоча б раз на кілька місяців. Проте такі холодильник недорогі, надійні та все ж таки прості у використанні.
 • No Frost. У холодильниках із системою No Frost повітря циркулює всім внутрішнім простором завдяки вбудованим вентиляторам, і це рівномірно розподіляє холод. Такий принцип роботи запобігає утворенню інею та підтримує стабільну температуру у всіх зонах холодильника. А ще розморожувати такі пристрої набагато простіше — у них немає льоду, тож це займає мінімум часу і сил. Та й періодичність розморожування для них буде рідшою.
 • Комбіновані системи. У деяких моделях ці технології поєднані, тобто в різних камерах залучені різні системи охолодження. Найчастіше це морозильна камера з No Frost (запобігає утворенню інею та забезпечує рівномірне заморожування продуктів) і холодильна із крапельною системою, яка підтримує вологість на достатньому для хорошого збереження продуктів рівні.

4.   А який компресор кращий?

Ну і, звісно ж, компресор у холодильнику — буквально його серце, яке забезпечує усю роботу пристрою. Сучасні моделі холодильників можуть бути оснащені компресорами різних типів, і від того, який саме різновид використовується в такій техніці, залежать усі основні її параметри. Це і рівень шуму, і енергоспоживання, і термін служби такого пристрою. А якщо говорити про основні типи компресорів для домашніх холодильників, то їх два: звичайні та інверторні.

 • Звичайні компресори. Працюють вони, у принципі, тихо, а енергії споживають у межах розумних норм. Але їхня робота циклічна, тобто пристрій умикається, щоби нагнати холод, і вимикається, коли потрібної температури досягнуто. А це створює коливання температури всередині відсіків. Та й знос пристрою через постійні увімкнення та вимкнення виходить дещо вищим. Проте такі моделі прості у використанні та обслуговуванні, ремонтопридатні та зазвичай цілком доступні за ціною.
 • Інверторні компресори. Більш тихі, навіть майже безшумні, а також надійні й енергоефективні (споживають на 30-40% менше електроенергії) у роботі. Але й дорожчі, так — інверторні холодильники коштують зазвичай приблизно на третину дорожче за моделі зі звичайними компресорами. Інвертор працює постійно, не вимикаючись: він зменшує або підвищує оберти, реагуючи на зміни температури всередині камер. Таке коригування виходить точним і швидким завдяки використанню просунутих систем датчиків, і це забезпечує кращі умови для зберігання продуктів. Хоча завдяки тому, що і термін служби такої техніки теж зазвичай більший (приблизно на третину), аніж у моделей зі звичайними компресорами, різниця за ціною цілком виправдана.

5.   Враховуємо клас енергоспоживання

Також під час вибору такої техніки рекомендуємо завжди звертати увагу на її клас енергоспоживання. Він позначений буквеною відміткою, зазвичай із плюсиками. Але як вибрати енергоощадний холодильник? Ось невелика шпаргалка для тих, хто мало знайомий із цими тонкощами:

 • A +++ — найенергоефективніші моделі на ринку. А якщо крім плюсів у цьому маркуванні є ще й позначка з відсотками, то це ще краще. Наприклад, техніка класу A+++ (-10%) буде економічнішою, аніж просто A+++.
 • A++ — моделі з відмінною енергоефективністю. У більшості випадків це оптимальний баланс між ціною пристрою та економічністю витрат ним електроенергії.
 • A+ — просто енергоефективна сучасна техніка. Недорога в купівлі та з прийнятним рівнем енергоспоживання.
 • B, C, D — маркування не енергоефективних пристроїв. Такі позначки можна зустріти на старих моделях або на нестандартній техніці, конструкція яких передбачає вищі витрати енергії. Наприклад, на морозильних камерах та скринях, на деяких багатодверних холодильниках сайд-бай-сайд та інших специфічних пристроях.

Робимо смачні запаси: Як правильно заморозити полуницю на зиму в холодильнику

6.   Вибираємо додаткові опції

Якщо ж говорити про найпростіші та недорогі холодильники, то тут вибір додаткових опцій зазвичай невеликий. Знімна металева поличка для зберігання пляшок зазвичай є межею їх особливостей, хоча багато варіантів такої техніки все ж таки передбачають наявність декількох специфічних режимів роботи, швидке заморожування та інші подібні налаштування. Нічого суперособливого за маленькі гроші чекати не варто, звісно, але такий холодильник все ж буде зручним і функціональним.

А ось дорожчі моделі вже можуть робити цікавіші речі. Наприклад, у таких пристроях може бути встановлений зручний інформаційний дисплей із сенсорною панеллю для простого керування. Або різні додаткові фішки для безпеки: система звукового оповіщення про відкриті дверцята, захист від дітей, реле контролю перепадів напруги в мережі тощо.

Також у холодильниках вищого класу зазвичай передбачені додаткові бокси з особливою вологістю та температурними режимами — під зберігання охолоджених або швидкопсувних продуктів. А деякі моделі, наприклад, як у бренду Whirlpool, оснащені висувною полицею в морозилці — під часто використовувані продукти. Або льодогенератором. Теж дуже зручна опція, особливо тих, хто часто готує коктейлі.

Отже, вибираючи новий холодильник, обов’язково прикиньте заздалегідь, які додаткові функції ви хочете в ньому мати. Але, якщо бюджет на покупку обмежений, краще все ж таки зосередитися на основних параметрах такого пристрою, і не гнатися за різними крутими фішечками, які насправді можуть виявитися для вашої родини зовсім не затребуваними.

І на завершення дамо ще кілька корисних порад.

 1. Перед покупкою завжди читайте відгуки на модель, яка вам сподобалася — чесна оцінка від реальних покупців часто допомагає не просто визначитися з вибором, але й робить його дійсно вдалим.
 2. Звертайте увагу на гарантійний термін. Як мінімум, тут правило просте: чим більшу гарантію на техніку дає виробник, тим вона надійніша. Ну а в разі виникнення будь-якого форс-мажору із пристроєм ви завжди матимете можливість безкоштовно відремонтувати свою техніку в офіційному сервісному центрі.
 3. Порівнюйте ціни та не упускайте акції. Якщо така покупка у вас планова і не горить, то є сенс покараулити цікаві знижки — сезонні чи до якихось святкових дат. Такі акції можуть заощадити вам приємну суму грошей або дозволять купити набагато найкращий холодильник за ціною простішої моделі, тому не варто упускати хороші можливості.

Вдалих покупок!

132138 0 cookie-check Розбираємося, як вибрати холодильник для дому. 6 важливих пунктів

Читайте також:

Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?
Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?
24 Квітня, 2024, 07:52 201
Нарізання цибулі – процес, з яким стикаються на мільйонах кухонь щодня, проте супроводжується він ірраціональним дискомфортом: сльози, подразнення очей та незручність. Хоча цей процес може...
Смотреть результаты
Що робити, якщо на кухні немає ваг?
Що робити, якщо на кухні немає ваг?
Кухня – місце, де постійно відбуваються багато дій, як-от приготування, зберігання та зважування їжі. Саме тут здійснюються кулінарні експерименти та втілюються рецепти від домашньої господині...
Смотреть результаты
Які бувають види молока
Які бувають види молока
Молоко відіграє важливу роль у раціоні багатьох людей по всьому світу. З давніх часів воно вважається символом сили, росту та життя. Та з розвитком харчової...
Смотреть результаты