search
Підписатися

logo

Як вибрати духову шафу

02 Серпня, 2022, 11:53 0

Вбудована техніка почала набирати своєї популярності вже давно, а сьогодні вважається цілком буденною і навіть стандартною. Облаштовуючи свою кухню, щонайменше кілька одиниць побутової техніки вибирається зі спеціальною  можливістю вбудовування, а іноді навіть і вся кухонна техніка інтегрується в меблі. У вас є можливість вбудувати в меблі холодильник, духовку, варильну поверхню, мікрохвильову піч, посудомийну машину і навіть кавоварку.

Однією з найпопулярніших технік у цьому переліку є вбудована духова шафа, яка нерідко вибирається в комплекті з варильною поверхнею. Саме завдяки своїй популярності з’являється чимало запитань про те, як же, все-таки, правильно вибрати духову шафу? Відповідь проста – необхідно розуміти та розбиратися в основних параметрах духової шафи, про які ми сьогодні вам розкажемо.

Який тип духової шафи найактуальніший? 

Серед всього асортименту є духові шафи трьох типів. Це електрична, газова та комбінована духові шафи. У перших двох варіантах все дуже просто, джерелом їх роботи, своєрідним паливом, служить електрика або газ. В останньому варіанті обидва ці елементи об’єднуються. Так, газова духовка отримує електричний гриль та конвекцію і стає комбінованою.

Духовки на витрине

Актуально: Духова шафа з конвекцією або без: розбираємося в питанні

Найбільш популярною і актуальною в 2020 стала повністю електрична духова шафа. До основних переваг повністю електричної духовки входять:

 • Газова духова шафа вимагає окремого підключення до джерела газу – якщо купувати комплект газової варильної поверхні з газовою духовою шафою, це означає, що необхідно дві окремі точки підключення, але в побутових умовах зазвичай є лише одна. Це підключення використовується для варильної поверхні, а духовка купується електричною.
 • В електричній духовці легше підтримувати обрану температуру – встановлення заданої температури та її підтримання в електричній духовці відбувається набагато простіше та точніше, ніж в газовій.
 • Функціонал електричної духовки ширший – газова духовка, як правило, має нижній нагрівач, іноді в ній використовується гриль (може бути газовим або електро), дуже рідко використовується конвекція. Якщо гриль у газовій духовці також газовий, неможливо включити одночасно гриль і нижній нагрівач, це робиться по черзі. В електричній духовці можна комфортно комбінувати нагрівачі або включати все разом одночасно.

Які бувають направляючі в духовій шафі? 

Готування в духовій шафі відбувається за допомогою деко для запікання, у формі для випічки або на спеціальній решітці. Щоб встановити ці елементи в духовці, потрібні спеціальні напрямні, які є в кожній духовці. Однак, напрямні відрізняються один від одного, це дуже важливо враховувати при виборі нової духової шафи.

Духовка внутри

Цікаве питання: Газова або електрична духова шафа: найкращі моделі з двох типів

Є три основних види напрямних в духовці, що вбудовується:

 • Рельєфні – характерні виїмки на внутрішніх стінках в камері духової шафи. Рельєфні виїмки є частиною корпусу духовки. Серед основних переваг таких направляючих є загальний цінник духовки, адже такі напрямні застосовуються у бюджетних варіантах.
 • Знімні – своєрідна “золота середина”. Встановлюються в більшості сучасних духових шаф і є спеціальні металеві направляючі, які захищають внутрішні стінки духовки від механічного впливу деко під час установки, а значить від подряпин. Такі направляючі легко знімаються для миття.
 • Телескопічні – найбільш зручні у домашньому побуті направляючі. Є санки, на які встановлюється противень і легко дістається з духовки, щоб перевірити готовність продукту. Використовуючи телескопічні напрямні, не потрібно тримати лист, він самостійно фіксується навіть за межами духовки. Такі санки встановлюються на один рівень або на два, в залежності від того, скільки їх поставляється в комплекті.

Тип управління в духовці і його особливості

Досить важливим аспектом при виборі вбудованої духової шафи стає вбудована панель управління. Саме завдяки панелі управління у нас є можливість вибрати необхідний режим приготування, температуру і навіть налаштувати час приготування.

Управління в сучасній духовці може бути механічним, електронним або сенсорним. Часто зустрічаються комбіновані варіанти. Звернемо увагу на перший елемент панелі керування – програматор. Нехай не буде дивним те, що духовка має свої режими і програми, це нормально.

Панель управления

Актуальна інформація: Духові шафи з функцією НВЧ. Вибираємо модель для вашої кухні

Суть програм полягає в комбінуванні різних режимів нагрівання всередині духовки. Можна включити окремо конвекцію, окремо гриль у кількох режимах, окремо нижній нагрівач, комбінувати ними, наприклад, ввімкнути низ та гриль, конвекцію та гриль або включити всі режими одночасно. Чим більше програм, тим більше можливостей та комбінацій надає обрана духова шафа. Оптимальною кількістю буде 6-8 програм.

Другий обов’язковий елемент на панелі керування – ручка встановлення температури. В цьому випадку все просто, на ручці розташоване гравіювання з розподілом по температурному режиму, повертаючи ручку, встановлюємо бажану температуру в духовці. При повністю електронному керуванні, температуру можна встановити спираючись не на гравіювання на ручці, а на індикації на дисплеї. Максимальна температура в більшості моделей досягає 270 ° С, в дорожчих з піролітичним очищенням – до 500 ° С.

Выбираем программу

Третій елемент на панелі управління також важливий, але є не завжди, хоч і дуже часто – це таймер. Він може бути механічним, виконаним у вигляді ручки з поділом по хвилинах, з електронно-кнопковим або сенсорним керуванням. У різних моделях таймер працює по-різному. В одних він просто подає сигнал, після закінчення встановленого часу, в інших таймер відключає духовку. Останній варіант пріоритетніший.

Яка кількість скла буде оптимальною? 

Всередині камери духової шафи утворюється екстремально висока температура, тому виникає питання безпеки контакту з поверхнею корпусу духовки. Найбільші побоювання вселяє дверцята духовки, адже саме до них ми здатні доторкнутися випадково або, відкриваючи її, щоб перевірити готовність страви.

Основним матеріалом, що ізолює камеру духової шафи від зовнішнього оточення, є шибки. Їхня кількість може відрізнятися залежно від моделі. Це може бути дверцята з двома, трьома або навіть великою кількістю скла. Як правило, чим більше скла, тим менше нагрівається поверхня дверцят із зовнішнього боку, тим безпечніше духова шафа для комфортного щоденного використання.

Снимаем стекло

Необхідно знати: Як приготувати курку-гриль? Духові шафи з рожном допоможуть

Найчастіше в дверцятах встановлюється два або три шари скла, більше трьох зустрічається дуже рідко. Також слід переконатися в тому, що скло легко демонтується. Це вкрай корисно для того, щоб легко мити та використовувати духову шафу під час регулярної профілактики.

Форма для выпечки в духовке

Однак, іноді кількість скла в дверцятах духової шафи виявляється не вирішальним фактором. Багато сучасних моделей у своїй конструкції мають вбудований вентилятор, який забезпечує, так зване, тангенціальне охолодження. Суть такого охолодження полягає в тому, що вентилятор під час роботи духовки створює потік охолодженого повітря, який постійно циркулює між склом дверцят і зовнішніми стінками корпусу духовки. Цей метод створює більш ефективне охолодження, ніж спроба збільшення кількості скла у дверцятах.

Додаткові особливості духової шафи, на які слід звернути увагу

Крім основних параметрів, які безпосередньо впливають на ефективність і функціональність вбудованої духової шафи, такі пристрої мають додаткові особливості. Спочатку вони можуть здатися малозначними, але в результаті стає зрозуміло, що такі особливості приємно впливають на загальний комфорт використання та експлуатації духовки.

Дисплей на панели управления

 • Функція НВЧ – духова шафа з такою функцією здатна працювати як духовка або мікрохвильова піч, об’єднуючи в одному корпусі два пристрої. Актуальними такі духовки виявляються при гострій нестачі вільного простору на кухні, адже встановивши духовку з функцією НВЧ, не потрібно більше шукати вільне місце під мікрохвильовку.
 • Вертел – цікаве доповнення до духової шафи. Вертел є шампуром з кріпленням під великі шматки м’яса або риби. Вертел встановлюється в спеціальний привід, який обертає його для рівномірного підсмажування продукту зі специфічною скоринкою.
 • Термощуп – дуже корисний аксесуар у духовці, який зазвичай зустрічається в пристроях з цінником вище середнього. Термощуп здатний визначити температуру та рівень готовності внутрішніх шарів продукту. Термощупом необхідно проколоти інгредієнти, що готуються, таким чином ви можете дізнатися ступінь готовності страви.
 • Доводчик на дверцятах – він робить процес експлуатації духової шафи комфортнішим. Дверцята не ляскатимуть при закриванні, доводчик плавно доводить дверцята, максимально тихо і плавно закриваючи їх.
 • Комплектація – стандартною комплектацією духової шафи вважається одне деко та грати. Нерідко можна знайти розширену комплектацію, в яку входять два противня (глибокий і дрібний) і грати. В окремих випадках додається ще і третя скляна або алюмінієва.

 

Яку варильну поверхню вибрати до духовки?

Вбудована техніка зазвичай продається комплектами. Це означає, що практично будь-яка духова шафа має рекомендований варіант варильної поверхні від виробника з максимально схожим дизайном. Однак це зовсім не означає, що купувати необхідно саме в тому комплекті, в якому рекомендує нам виробник. Вибрати доповнення до духової шафи у вигляді варильної поверхні можна абсолютно будь-яке, навіть якщо виробник і бренд відрізняються.

Варочная панель нерж

Вибір варильної поверхні трохи простіший, ніж духової шафи. На етапі покупки ми вже повинні розуміти, чи потрібна нам газова або електрична варильна поверхня.

При покупці газової поверхні звертаємо увагу на матеріал основи – це може бути скло, нержавіюча сталь або емальована поверхня. Функціонал газової поверхні досить простий, електрозапалювання є практично в кожному пристрої, важливо переконатися в наявності газ-контролю, який перекриває подачу газу, якщо полум’я з якоїсь причини згасне.

Варочная панель электро

При покупці електричної поверхні можна вибрати три основні варіанти – поверхню з чавунними млинцями, скляну поверхню з нагрівачами типу High Light або індукційну поверхню. Останній варіант найбільш сучасний, але вимагає наявності посуду, який буде магнітиться, або зі спеціальним металевим прошарком.

Висновок

За останні кілька років вбудована техніка набула великого поширення та популярності. З’явилося багато різноманітних моделей з багатьма функціями та можливостями, а також цілі колекції від відомих дизайнерів. Іншими словами, вибір став настільки широким, що недосвідчений споживач здатний легко заплутатися в такому різноманітті.

Однак, досить розібратись в найголовніших параметрах сучасної духової шафи, і завдання вибору оптимальної моделі вже не виглядає настільки складним.

Охлаждение духовки

Ось, що необхідно враховувати при покупці нової духовки, що вбудовується:

 1. Визначаємось з типом духовки – буде вона газова чи електрична;
 2. Вибираємо зручну панель управління – вона може бути механічною, електронною або сенсорною;
 3. Розглядаємо оптимальну комплектацію – вибираємо кількість листів, перевіряємо тип напрямних;
 4. Вибираємо колір та дизайн духовки;
 5. Визначаємось з варильною поверхнею, яка доповнюватиме духовку.
123553 0 cookie-check Як вибрати духову шафу

Читайте також:

Як вибрати сковорідку?
Як вибрати сковорідку?
02 Серпня, 2022, 11:31 2734
Плануєте оновити свій кухонний арсенал та хочете купити сковороду — найкращої якості, зручну та безпечну? А ви знаєте, як правильно вибирати такий посуд і на...
Смотреть результаты
Теплий текстиль — грілки, ковдри, подушки та матраци з електрообігрівом від Beurer
Теплий текстиль — грілки, ковдри, подушки та матраци з електрообігрівом від Beurer
Про те, наскільки суворою може бути ця зима, говорять зараз усі, й багато українців у тих умовах, що склалися, почали придивлятися до електротекстилю. Такі речі...
Смотреть результаты
Казки, книжки та розмальовки — ТОП-7 дитячих книжок у Comfy
Казки, книжки та розмальовки — ТОП-7 дитячих книжок у Comfy
Всім відомо, що книжки для дітей  не просто корисні — вони можуть подарувати дитині цілий світ чарівництва та пригод, захопити грою або цікаво розповісти про...
Смотреть результаты