search
Підписатися

logo

Як вибрати мишку для комп’ютера і ноутбука

26 Жовтня, 2021, 12:34 1661 0

Поговоримо про те, як вибрати мишку для комп’ютера, – розглянемо по пунктах, на що необхідно звертати увагу, і як ті чи інші характеристики вплинуть на досвід користування. Також постараємося розвіяти деякі маркетингові виверти, спрямовані на те, щоб витягнути з покупців якомога більше грошей за повітря. Загалом, забезпечимо вас найціннішим – інформацією, яка допоможе самостійно підібрати найкращу модель серед тих, що є на ринку.

Види комп’ютерних мишей

Найчастіше комп’ютерні миші класифікують за типом сенсора, або датчика, кому як більше подобається. Саме датчик відповідальний за реєстрацію рухів миші по поверхні, так що від його чутливості і точності залежить дуже багато чого. В сучасних маніпуляторах можуть використовуватися два типи сенсорів:

 1. Оптичні. У нижній частині такої мишки розташований світлодіодний сенсор, принцип роботи якого нагадує мініатюрну фотокамеру – світлодіод фотографує з високою частотою поверхню, по якій переміщається миша, а отримані знімки обробляє вбудований мікропроцесор. Потім оброблені дані надходять вже в комп’ютер, внаслідок чого курсор на вашому екрані починає рухатися. Весь цей процес займає лічені мілісекунди.
 2. Лазерні. Працює за схожим принципом з оптичними, тільки в даному випадку інфрачервоний тонкий промінь створюється лазерним діодом, причому побачити його неможливо, так як світло, що ним випромінюється, знаходиться поза межами спектра, який сприймається людським оком.

kak-vybrat-myshku-dlya-kompyutera-ili-noutbooka-1

І хоча часто можна почути думку, ніби кращі миші оснащують тільки лазерним сенсором, це всього лише помилка. Звичайно, «лазерна» миша звучить солідніше, ніж «оптична», однак на ділі все куди складніше і залежить від конкретної моделі сенсора і її характеристик. Максимальне прискорення, висота відриву, частота опитування, частота кадрів, здатність сенсора, і навіть програмне забезпечення може зіграти чималу роль. Тому потрібно порівнювати конкретні моделі і дивитися, як вони показують себе в тестах. Ось на цьому і зупинимося трохи докладніше.

Читати також: Як скачати музику з ютуба? 9 перевірених способів

Характеристики комп’ютерних мишок і що вони означають

Пробіжимося по ключових характеристиках і їх значеннях. Почнемо з найголовнішого – роздільної здатності сенсора, DPI. Абревіатура дослівно перекладається як dots per inch, що означає «кількість точок на дюйм». Даний параметр визначає те, скільки точок здатний зчитати сенсор комп’ютерної мишки з поверхні при переміщеннях.

І тут важливо розуміти, що більше не значить краще, бо надто високі значення DPI будуть призводити до того, що ваш курсор при найменшому русі миші полетить в космос на першій космічній. Надто низькі значення призведуть до іншої проблеми – точність позиціонування курсора буде вкрай низькою, і всі його рухи по екрану монітора будуть смиканими, немов драбинкою. Помітити різницю можна при спробі намалювати абсолютно рівну лінію за допомогою миші з низьким DPI – якщо дана характеристика буде на рівні 100-200 DPI, то плавні і рівні лінії будуть даватися вам з великими труднощами.

kak-vybrat-myshku-dlya-kompyutera-ili-noutbooka-2

Якщо всю теорію конвертувати в конкретні рекомендації, то для сучасних комп’ютерів і ноутбуків оптимальним значенням буде DPI в межах от 2000 до 8000 точок на дюйм. Миша з DPI більше 8000 буде актуальна тільки для користувачів з монітором 8К, а таких в наш час знайдеться небагато.

Це цікаво: TLC, MLC або 3D V-NAND – який тип пам’яті SSD вибрати?

Крім здатності сенсора, є й інші важливі характеристики комп’ютерних мишей:

 • Максимальне прискорення. Визначає прискорення, при якому миша перестає адекватно сприймати площину, через що курсор зривається в несподіваному напрямі. Вкрай важлива характеристика для геймерів, так як різкі рухи мишею – не рідкість під час динамічних онлайн-боїв і перестрілок. Якщо миша потрібна для ігор, варто звернути увагу на моделі з прискоренням 20-30G, цього буде достатньо більшості людей. Якщо хочете убезпечити себе гарантовано, можна взяти якусь топову геймерську модель на базі сенсора PixArt, PMW або Logitech Hero – там уже цей показник може досягати 50-60G.
 • Висота відриву від поверхні. Люди, які використовують мишу на низькій чутливості, а також ті, у кого маленький килимок, часто змушені переміщати мишу від краю до центру. При цьому мишку піднімають, щоб курсор на екрані монітора не здійснював зайвих рухів. У цьому випадку чим нижче показник висоти відриву (LOD), тим краще, так як людина може спокійно пересувати мишу до центру в трохи піднятому положенні, не переживаючи про те, що сенсор реагує на ці переміщення. У топових мишей показник LOD дорівнює 1-3 мм, причому часто його можна налаштовувати під індивідуальні переваги за допомогою спеціалізованого софту.
 • Частота опитування USB-порту – цю характеристику часто ще називають герцовкою, і вона визначає те, скільки разів в секунду миша повідомляє комп’ютеру інформацію про своє місцезнаходження. Тут все просто – чим вище частота, тим краще. Для офісних мишей вистачає від 125 до 500 Гц. Для ігрових пристроїв рекомендується вже від 500 до 1000 Гц. Більше 1000 Гц ви ніде не знайдете, так як для USB-портів в сучасному їх вигляді це стельове значення частоти опитування.
 • Кількість програмованих клавіш. Крім стандартних ПКМ і ЛФМ, на мишці можуть бути також додаткові клавіші, на які можна призначити будь-яку дію на розсуд користувача. Використання додаткових клавіш може принести користь геймерам, адже на них можна призначити цілі комбінації – макроси.
 • Вага, габарити і ергономіка. Тут немає якихось універсальних рекомендацій, які були б актуальні для всіх людей без винятку. Комусь подобаються важкі і великі миші, а хтось віддає перевагу маленьким, компактним і легким пристроям. Це питання індивідуальних переваг, і ми його згадали тут для того, щоб підкреслити значущість – ергономіка є одним з першорядних критеріїв, за якими потрібно вибирати мишу для комп’ютера.
 • Пластик і покриття. По-перше, ніколи не варто брати глянцеві мишки, особливо якщо ваші руки сильно пітніють. Так, такі маніпулятори виглядають досить презентабельно, але вже дуже вони непрактичні. Кращий варіант – шорсткий ПБТ пластик, такий використовується, наприклад, на HyperX Pulsefire Haste, і на Razer Viper. Вітається наявність бічних гумових накладок – вони мінімізують ковзання і дозволяють надійно відчувати себе при різких ривках мишею.
 • Спосіб підключення. Комп’ютерні маніпулятори бувають дротові та бездротові, і це всього лише питання вашого особистого вподобання, яку мишку вибрати. Сучасні бездротові миші, що підключаються по радіоканалу на частоті 2.4 ГГц, працюють практично так само швидко і чутливо, як і дротові з інтерфейсом USB. Ніякої різниці при повсякденному використанні або в процесі геймінгу ви не помітите. Єдине, що важливо, за якісну бездротову мишу доведеться добре доплатити – в середньому вони коштують приблизно в 1.5-2 рази дорожче. Якщо мова про вибір миші для ноутбука, безперечно краще взяти бездротову, якщо тільки вам не доставляє радість мучитися з проводами. Для ПК підійде й дротова – кабель в цьому випадку особливого дискомфорту вам не доставить, а грошей заощадите. В кінцевому підсумку вибирайте те, що здається більш привабливим особисто вам.
 • Наявність спеціалізованого софту. Багато виробників для своїх маніпуляторів розробляють спеціалізоване програмне забезпечення, в якому можна змінювати підсвічування, налаштовувати профілі, змінювати здатність сенсора, рівні чутливості, частоту опитування, налаштовувати макроси тощо. Це істотно розширює можливості налаштування мишки під індивідуальні переваги. В ідеалі комп’ютерна миша повинна мати власну пам’ять – так ви зможете її один раз налаштувати і видалити сторонній софт з комп’ютера, при цьому все буде працювати як треба. Налаштування збережуться навіть в тому випадку, якщо ви підключитеть мишку до іншого комп’ютера або ноутбука – але такі фокуси доступні тільки моделям з власною пам’яттю.

kak-vybrat-myshku-dlya-kompyutera-ili-noutbooka-3

Цього в принципі цілком достатньо, щоб самостійно розібратися, яку мишку вибрати на сучасному ринку. Якщо ж копнути ще глибше, можна вивчити різновиди світчів, або ж клавіш. Бувають механічні та оптичні клавіші, і всі вони можуть сильно відрізнятися, в залежності від виробника, механізму натискання і матеріалів. Нюансів там дуже багато, але якщо постаратися спростити, то можна виділити кілька світчів, які відрізняються блискавичної реєстрацією натискання, приємним тактильним відгуком і колосальною довговічністю:

 • Kailh GM 8.0;
 • Omron Japan D2F-01F;
 • Kailh GM 4.0;
 • TTC Gold;
 • Omron D2FC-F-7N;
 • Huano Blue Shell White Dot.

kak-vybrat-myshku-dlya-kompyutera-ili-noutbooka-4

Всі вони відрізняються силою натискання, тактильним відгуком і ресурсом, але вивчати настільки глибоко необхідно самостійно при виборі конкретних моделей.

Читайте також: Кращі гоночні ігри

Кращі мишки 2021 року

Ми уважно вивчили асортимент актуальних моделей на ринку і склали власний рейтинг мишок в трьох категоріях: для ПК, ноутбуків і макбуків.

Для комп’ютера

Почнемо з легендарної класики від Razer – це Death Adder Essential, оснащена топовим оптичним сенсором з роздільною здатністю 6400 DPI. Але головною перевагою даної моделі є ергономіка – миша успадкувала форму DeathAdder серії EC. Це ідеальний варіант для людей, що використовують долонний хват, ваші пальці будуть чітко лягати на вигини, забезпечуючи максимальний комфорт під час гри або при роботі.

kak-vybrat-myshku-dlya-kompyutera-ili-noutbooka-5

Razer Death Adder Essential має топові характеристики, що виділяють її на тлі конкурентів:

 • максимально можлива частота опитування – 1000 Гц;
 • швидкість відгуку – 1 мс;
 • підключення дротове, так що в критичний момент ви точно не зіткнетеся з проблемою розрядки акумулятора;
 • витримує максимальне прискорення до 50G;
 • кабель захищений текстильною опліткою;
 • комп’ютерна миша дуже легка – всього 105 грам;
 • підтримка фірмового ПЗ Razer Synapse 2.0.

І хоча зазвичай продукція Razer коштує великих грошей, дана миша є винятком – її вартість коливається від 20 до 30 доларів, що за нинішніми мірками більш ніж скромно. Якщо форм-фактор цієї миші вам подобається, але хочеться щось більш серйозне з точки зору характеристик і можливостей, можна звернути увагу на флагманську мишу  Razer DeathAdder V2  – тут встановлено більш просунутий сенсор Razer Focus + (PixArt PMW3399) зі здатністю 20 000 DPI, а також оптичні перемикачі з ресурсом близько 70 млн натиснень. Шикарна річ для шанувальників легендарної DeathAdder першого покоління.

Шанувальникам бездротових технологій підійде ігрова миша  Logitech G603 Lightspeed, оснащена інфрачервоним датчиком HERO останнього покоління зі здатністю 12000 DPI. Працює даний екземпляр на батарейках, а до комп’ютера або ноутбука підключається по радіоканалу або по Bluetooth. Це 5-кнопкова миша з додатковим перемикачем чутливості, яка важить всього 89 грам. Це одна з найлегших флагманських мишок, яку можна детально налаштовувати через фірмове програмне забезпечення Logitech Gaming Software.

Мышка Logitech G603

Logitech G603 зберегла форму легендарної G403, тому ергономіка пристрою на висоті – маніпулятор ідеально підходить для долонного і пальцевого хвата, а при необхідності можна пристосуватися навіть під когтевий хват, але в цьому випадку краще все ж придивитися до більш мініатюрних варіантів зі специфічною формою. Єдиний недолік – дана комп’ютерна миша не підійде для лівшів, так як має форму з упором під праву руку, і простим програмуванням клавіш ситуацію не виправити.

Це цікаво: Як видалити (або відновити) стандартні програми Windows 10

Для ноутбука

Кращі мишки для ноутбука повинні бути:

 • компактними, щоб їх можна було зручно носити з собою в рюкзаку або сумці;
 • міцними, щоб від тряски або невеликих ударів вони не ламалися;
 • бездротовими, тому що провід в даному випадку буде дуже сильно заважати.

Якщо заходити з козирів, то ідеальним варіантом буде бездротова ігрова миша Logitech G Pro X Superlight з повністю симетричною формою, завдяки чому вона буде однаково зручна як для правшів, так і для лівшів.

Беспроводная мышь для ноутбука Logitech G Pro X Superlight

Це миша без підсвічування, без проводів, без затримок і з мінімальною кількістю кнопок – мрія перфекціоніста, і важить всього 60 грам. Logitech G Pro X Superlight оснащена топовим сенсором HERO 25K з діапазоном чутливості від 100 до 25600 DPI, що на сьогоднішній день є практично рекордом. Частота опитування регулюється від 125 до 1000 Гц, а живиться маніпулятор від акумулятора, якого вистачає приблизно на 70 годин роботи без підзарядки. Дана миша ідеально підійде як для вимогливого геймера, так і для художника, дизайнера або будь-якого іншого фахівця, який багато часу проводить за комп’ютером. Вона має стриманий класичний дизайн без зайвої геймерської атрибутики, але при цьому оснащена топовим сенсором і зносостійкими оптичними перемикачами з ресурсом більше 60 млн натиснень.

Ще один дуже якісний екземпляр з бездротовим підключенням –Razer Basilisk X Hyperspeed, випущений у 2019 році. Це вже повноцінна геймерская миша, заточена під відеоігри жанрів FPS, MMO і RTS. Оснащена оптичним сенсором PixArt PAW3369DB-T4QU з роздільною здатністю 16 000 DPI, має 6 програмованих кнопок і дуже якісне гумове коліщатко з приємним тактильним відгуком.

Компьютерная мышь Razer Basilisk X Hyperspeed

Razer Basilisk X HyperSpeed ​​витримує максимальне прискорення 40G, а мінімальна висота відриву становить всього 1 мм, завдяки чому дана миша ідеально підійде геймерам з блискавичною швидкістю реакції, які звикли грати на високій чутливості. Якісні тефлонові ніжки забезпечать простоту ковзання, а завдяки технології бездротового підключення HyperSpeed ​​ви можете розраховувати на миттєвий і точний відгук при будь-яких рухах. Живлення  маніпулятора забезпечується змінною АА батареєю 1.5В, якої вистачає приблизно на 285 годин роботи в режимі 2.4 ГГц. При підключенні по Bluetooth заряду вистачає і зовсім на 450 годин роботи.

Що стосується ергономіки, Razer Basilisk X HyperSpeed ​​має ідеальний дизайн для правшів, які вважають за краще традиційний долонний або пальцьовий хват.

З більш доступних за ціною мишок для ноутбуків можна відзначити хіба що  Logitech M185 WL Swift – тут хоч і не настільки видатні технічні характеристики,  але для стандартної офісної роботи або навчання її буде більш ніж достатньо. Якщо ж говорити про зовсім бюджетні варіанти, то уваги заслуговують  A4tech FG10s і Genius NX-7015– це дві найбільш цікавих моделі в ціновому сегменті low price вартістю до $ 10.

Читати також: Як поставити пароль на комп’ютер або ноутбук для Windows 10, 7

Для макбука

По правді кажучи, найкраща мишка для макбука – це бездротовий маніпулятор Apple Magic Mouse зі скляним верхом і алюмінієвою підошвою. Має елегантний і неповторний дизайн, який ідеально підійде для людей з пальцевим або кігтевим хватом. Також миша підтримує MultiTouch управління – дана функція дозволяє прокручувати документи і скроллити стрічку всього одним дотиком. Це просунута миша з лазерною технологією стеження, яка, за словами Apple, в значній мірі перевершує будь-які оптичні сенсори. І хоча конкретних цифр представники компанії не приводять, відчувається і працює дана миша для макбука дійсно добре. Миттєвий відгук, ідеальна чутливість і божественний комфорт при використанні – ось, на що можуть розраховувати щасливі власники цього девайса.

Мышка для макбука Apple Magic Mouse

Однак Apple Magic Mouse – не єдина миша, сумісна з MacBook. По правді кажучи, до сучасних макбуків можна спокійно підключити будь-яку дротову або бездротову мишу від сторонніх виробників – ніяких проблем з сумісністю у вас не виникне. І якщо вам сподобалася якась модель з тих, про які ми говорили вище, можете сміливо її купувати і підключати до маку – все буде працювати ідеально. Намагайтеся тільки уникати моделей з Bluetooth-підключенням, так як в цьому випадку можуть виникнути проблеми. Для макбуків набагато краще підходять миші з підключенням по радіоканалу – в цьому випадку ви отримаєте максимальну чутливість і точність реєстрації рухів.

На цьому ми закінчуємо наш матеріал і сподіваємося, що зуміли вам допомогти вибрати найкращу мишку з можливих. Дякую за увагу!

119005 1 cookie-check Як вибрати мишку для комп’ютера і ноутбука

Читайте також:

Геймпад для ПК: який краще
Геймпад для ПК: який краще
26 Жовтня, 2021, 12:02 1731
В очах більшості ПК-гравців геймпад – не найхрестоматійныший маніпулятор, і по популярності він значно поступається більш універсальним клавіатурі і миші. Так, традиційна «клавомиша» краще підходить...
Смотреть результаты
Саундбар або домашній кінотеатр – що краще вибрати
Саундбар або домашній кінотеатр - що краще вибрати
Що краще – саундбар чи домашній кінотеатр? Тут в першу чергу правильний вибір визначає розмір приміщення. У невеликій кімнаті колонки домашнього кінотеатру просто фізично не...
Смотреть результаты
Як знайти музику з відео: 10 способів
Як знайти музику з відео: 10 способів
У цій статті розбираємося, як знаходити музику з відео, наприклад, під час перегляду Instagram, YouTube та інших популярних майданчиків. Розповімо, як дізнатися назву вподобаного ролика,...
Смотреть результаты