search
Підписатися

logo

Не лишень покрутити, а й нагріти — як правильно вибрати мікрохвильовку

21 Березня, 2018, 02:50 11

Мікрохвильова піч — один з постійних та незамінних кухонних ґаджетів. Її можна зустріти на будь-якій сучасній кухні — хоч у квартирі, хоч в офісі, й, до речі, саме в офісах цей кухонний девайс особливо цінується, адже мікрохвильовка зазвичай є головним та й єдиним подавцем гарячих обідів. Ну, або підігрівачем, якщо точніше. І ні, не треба згадувати того самого чудового колегу, який, здається, харчується виключно рибою, обов’язково її спершу гарненько так підігрівши — мікрохвильовка тут ні до чого.

Найчастіше використовувана функція цього кухонного девайса — підігрів. Замість того щоб танцювати з бубном вовтузитися з перекладанням продуктів до каструльок-сковорідок, розігрівати все це на плиті, а потім ще й відмивати усі задіяні в цьому процесі ємності, можна просто поставити до НВЧ-печі тарілку з їжею та натиснути декілька кнопок / покрутити ручку. І пильнувати за процесом розігріву зазвичай не потрібно, адже відразу можна задати бажаний інтервал часу. А мікрохвильовка потім ще й бадьоро відрапортує про готовність довіреної їй страви життєрадісним пищанням, щоб ви точно не пропустили. Ну хіба ж не розумниця?

фото 1

До речі, сенс існування цього девайса зовсім не зводиться до функції розігріву — мікрохвильові печі вміють розморожувати майже будь-які продукти, готувати деякі страви, смажити, парити та запікати, тобто фактично здатні виконувати більшість функцій кухонної плити. Але про все це — по порядку.

Навіщо потрібна мікрохвильова піч?

НВЧ-піч, вона ж мікрохвильовка — це просто незамінний ґаджет для сімей з дітьми. Організувати чашку теплого молока за лічені секунди, швидко та максимально точно підігріти дитяче харчування або будь-яку їжу для дитини з нею дійсно дуже легко. А дітям старшого віку буде нескладно, наприклад, підігріти собі обід після повернення зі школи, не заморочуючись з газовою плитою.

Але навіть якщо не брати до уваги особливості дитячої кухні, мікрохвильовка — це дійсно дуже корисний кухонний девайс, завдяки якому у господині на готування їжі буде витрачатися набагато менше сил, часу та нервів. До речі, є навіть спеціальні рецепти приготування різних страв у мікрохвильовці — від супів та гуляшу до гарнірів й випічки.

фото 2

Що може робити мікрохвильовка: розігрівати, розморожувати, готувати страви-гриль, варити, смажити та пекти. Але слід розуміти, що функціонал мікрохвильовки безпосередньо залежить від її виду, потужності та розміру, тому очікувати особливих ​​вишуканостей від бюджетних моделей не варто.

Просто про складне: як працює мікрохвильовка

Якщо по максимуму опустити ну дуже складні технарські терміни (вибачте мені, гуманітарії) принцип роботи мікрохвильовки можна пояснити таким чином: енергія електромагнітних хвиль, що виробляються магнетроном та поглинаються вуглеводами, жирами й водою, розганяє молекули речовин, з яких складаються поміщені до мікрохвильовки продукти, і саме цей їхній рух створює тепло. Виходить, що їжа фактично гріється зсередини, при цьому електромагнітні хвилі не впливають на повітря, тому температура у мікрохвильовці може хіба що трохи піднятися від того, що в обмеженому просторі деякий час знаходиться гаряча страва.

фото 3

Радимо почитати: Незвичайна побутова техніка

Види і типи мікрохвильовок

Існує чотири види мікрохвильових печей: соло, вбудована, піч з грилем та конвекцією.

Соло-мікрохвильовки. Звичайні мікрохвильовки, вони ж соло — найпростіший тип печей. Обробляють їжу вони тільки НВЧ-випромінюванням, а відрізнятися можуть лише потужністю. Відповідно, чим потужніше випромінювання всередині печі, тим швидше гріється / готується страва. Мікрохвильовки типу «соло» зазвичай коштують дешевше своїх більш просунутих друзів, але ця простота не заважає їм бути цілком зручними, функціональними та мати симпатичний дизайн. Такі НВЧ-пічки відмінно справляються з двома основними своїми функціями — розморожуванням та розігрівом.

фото 4

Мікрохвильові печі з грилем. Корисне доповнення у мікрохвильовці. Дозволяє готувати м’ясні та рибні страви з апетитною хрусткою скоринкою, запікати овочі, робити деякі види випічки, при цьому завдяки грилю час приготування страви скорочується. Гриль в мікрохвильовці може бути декількох видів: з рухомим / зафіксованим у верхній частині мікрохвильовки ТЕНом, з кварцовим або ж з керамічним грилем. Багато господинь відзначають, що кварцовий гриль зручніший у використанні, оскільки при роботі мікрохвильовки у режимі гриля споживається менше електроенергії, ніж «з’їдав» би ТЕН. Ну а що стосується кераміки, вона, скоріше, додатковий, а не основний елемент у приладі, але мікрохвильовки з керамічним грилем роблять страви більш соковитими.

фото 5

Зверніть увагу: Мікрохвильові печі з грилем зазвичай трохи більші від схожих за параметрами моделей без нього, тому для такого ґаджета може знадобитися більше місця на кухонній поверхні.

Мікрохвильові печі з конвекцією. НВЧ-печі з конвекцією здатні виконувати левову частку функцій сучасної духовки, а готувати в них можна якщо не все, то майже все. Завдяки конвектору, він же тепловий вентилятор, гаряче повітря нагнічується та рівномірно розподіляється по внутрішній камері мікрохвильової печі, створюючи той самий 3D-ефект, який допомагає рівномірно пропекти поміщену до мікрохвильовки страву, плюс створює чудову рум’яну скоринку. І ніяких мук з сирими або пересмаженим шматками. Вартість мікрохвильової печі з функцією конвекції зазвичай вища, ніж простих моделей, але можливостей у такої техніки набагато більше — це, по суті, невеличка портативна духова шафа, тому ціна повністю виправдана.

фото 6

Вбудовані мікрохвильові печі. НВЧ-піч вбудованого типу може бути будь-якого різновиду — виробники пропонують цікаві соло-моделі, мікрохвильовки з грилем та печі з конвекцією, тому, якщо ви хочете купити вбудовану мікрохвильову піч, буде нескладно вибрати техніку з функціоналом, що відповідає саме вашим цілям та кухонним потребам.

фото 7

Печі такого типу мають ті ж переваги й недоліки, що і будь-яка інша вбудована техніка. Наприклад, ви зможете розмістити її, врізавши в фасад, на зручній для вас висоті в майже будь-якій частині кухні, і мікрохвильова піч не займатиме місце на робочому столі. Це дуже зручно. Але варто враховувати, що, по-перше, цей кухонний девайс ви не зможете встановити самостійно — врізанням та монтажем має займатися майстер з гарантійного сервісу, оскільки неправильна установка може призвести, як мінімум, до виходу техніки з ладу. А по-друге, якщо ви через якийсь час вирішите, наприклад, переселити вбудовану мікрохвильовку на іншу висоту або взагалі зробити масштабне рокірування в кухні, вам доведеться поморочитися і з перенесенням техніки, і з заміною частини фасадів кухонних меблів. Зате робочий простір на кухні залишиться вільним, а користуватися вбудованою мікрохвильовкою буде дуже зручно, тому вибір за вами.

Про великі та маленькі мікрохвильовки

Важливо правильно вибрати розмір мікрохвильовки, оскільки від нього залежить і зручність використання, і кількість вільного простору на кухні, що залишиться після розміщення цього девайса, і функціонал, і «апетити» ґаджета у споживанні електроенергії.

фото 8

Якщо мікрохвильовка потрібна вам, здебільшого, для розігріву та розморожування їжі невеличкими порціями, рекомендуємо придивитися до моделей з об’ємом внутрішньої камери у межах 15-20 літрів. Така техніка відмінно підійде для невеликої родини та буде зручною навіть на наймініатюрнішій кухні. Мікрохвильові печі з об’ємом на 21-25 літрів — це надійні «середнячки», котрі впораються з усіма основними завданнями, а моделі ближче до 30 літрів просто ідеальні для готування в НВЧ-печі м’яса, птиці та інших подібних страв.

Розмір камери мікрохвильовки безпосередньо пов’язаний з потужністю приладу — чим вона більша, тим потужнішим має бути техніка. Потужність мікрохвильової печі без гриля зазвичай не перевищує 800 Вт (параметр залежить від використовуваних режимів), НВЧ з грилем і / або конвекцією може споживати до 1500 Вт.

фото 9

Радимо почитати: Новий тренд кухонної техніки. Найкращі електричні грилі-барбекю для квартири

Внутрішнє покриття

Покриття внутрішньої камери мікрохвильовки грає значну роль. Саме від матеріалу та його якості залежить, наскільки піч зручна у використанні, просто чи складно буде за нею доглядати. Поверхні камери мікрохвильовки можуть бути виконані з таких матеріалів:

 • емаль — недороге та досить надійне покриття, стійке та доволі просте у митті та чищенні, але з часом може стиратися
 • кераміка — популярний вид внутрішнього покриття НВЧ-печей. Матеріал досить міцний, а внутрішні поверхні гладісінькі, завдяки чому за такою піччю легко доглядати. Матеріал нестійкий до різких точкових ударів (може дати відкол), також не рекомендується використовувати для чищення керамічних поверхонь жорсткі металеві мочалки й абразиви
 • мікрохвильові печі з внутрішньою камерою з нержавійки стійкі до нагрівання, тому вони використовуються в більшості моделей з грилем, у тому числі з ТЕН. За ними легко доглядати, нержавіюча сталь довго служить і не боїться дрібних подряпин. Вартість мікрохвильовок із покриттям з нержавіючої сталі зазвичай вища, ніж на моделі з емаллю і навіть керамікою

фото 10

Радимо почитати: Чищення мікрохвильовки: видаляємо забруднення без шкоди для їжі

Управління НВЧ-піччю

Ще при виборі мікрохвильової печі варто звертати увагу на панель управління — це питання не лише естетики. Саме від типу управління залежить зручність та можливості використання такого кухонного девайса. Отже, є три види панелі керування:

 • механіка
 • сенсор
 • кнопки

Найпростіший та найнадійніший у використанні — механічний тип управління. Ідеальне рішення для соло-моделей, що не передбачають особливих вишукувань та наворотів. У печах з таким принципом управління зазвичай є дві поворотні ручки, одна з яких відповідає за регулювання потужності, а друга виставляє тривалість циклу роботи. Це дуже зручно для сімей з дітьми шкільного віку (дитина не заплутається у режимах та налаштуваннях), для літніх та людей зі слабким зором. Але є й деякі мінуси — ви не зможете виставити час роботи приладу з великою точністю, що буде незручним, наприклад, при підігріві дитячого харчування.

Мікрохвильові печі з кнопковим управлінням вміють чимало цікавого, а головне, така панель управління дозволяє виставити тривалість роботи аж до секунд. Крім того, кнопкові мікрохвильовки передбачають запрограмовані виробником режими для розігріву, розмороження та приготування різних продуктів й страв, що активуються натисканням відповідних кнопочок. А ще на корпусі таких моделей зазвичай розташований інформаційний дисплей, на який виводяться дані про обраний режим та ведеться зворотний відлік до закінчення заданого циклу роботи.

НВЧ-печі з сенсорним управлінням працюють за тим самим принципом, що й кнопкові моделі, але замість кнопок на корпусі розміщені сенсори. І зручно, і красиво — така техніка зазвичай має стильний дизайн та дуже приємний зовнішній вигляд.

Радимо почитати: Асортимент та огляд духових шаф Electrolux

Що може робити мікрохвильовка

 • розморожування — налаштовується ручним способом або використовуються готові програми та режими для продуктів різного виду й ваги
 • розігрів — потужність та тривалість роботи мікрохвильовки також або виставляється вручну, або задається готовою програмою, закладеною виробником техніки
 • приготування їжі у автоматичному режимі — мікрохвильовка автоматично активує відповідний цикл роботи, виходячи із заданих вами параметрів продуктів (тип та вага)
 • швидкий розігрів (приготування) — за рахунок роботи при високій потужності обробка їжі відбувається в максимально стислі терміни
 • очищення внутрішньої камери мікрохвильовки паром — спеціальний режим, який полегшує догляд та миття поверхонь всередині робочої камери
 • режим пароварки — продукти готуються на парі, зберігаючи при цьому всі свої смакові якості, тому готова страва не буде прісною
 • підігрів готової їжі — режим дозволяє зберегти приготовлену їжу гарячою протягом потрібного вам часу
 • усунення запахів усередині приладу — швидко та надійно справляється з будь-якими запахами всередині мікрохвильовки, тому приготувати солодкий десерт, наприклад, після запікання м’яса зі спеціями, не наситивши його під час приготування «м’ясним духом», цілком реально
 • функція захисту від дітей — блокування дверцят та панелі управління

Який посуд можна використовувати в НВЧ-печі

І ось ми перейшли до найцікавішого питання. Кожен з нас, напевно, хоча б раз, але стикався з парадоксом «гарячої тарілки та холодного супу». Не найприємніше враження, чи не так? Давайте розберемося, чому це відбувається, і як цього уникнути.

фото 15

Принцип роботи мікрохвильової печі такий: хвилі, що випромінюються магнетроном, впливають на їжу, а не на ємність, в яку її помістили. Але це правило працює лише за умови правильно підібраного посуду для мікрохвильовки. Наприклад, деякі види скла та кераміки (зазвичай це всіма улюблені товари «мейд ін чіна») містять в собі частинки металів, і саме такий низькоякісний матеріал відмінно гріється всередині НВЧ-печей.

Яку посуд можна ставити в мікрохвильову піч? Відразу складемо список того, що не можна використовувати:

фото 16

 • металевий та емальований посуд (якщо ви металу не бачите під шаром емалі, то це зовсім не означає, що мікрохвильовка його також не побачить)
 • кераміка з малюнками, особливо всілякі хенд-мейдові надібочки
 • порцеляна з розписами та блискучими металізованими візерунками
 • кришталь — містить частинки срібла й свинцю
 • різьблене скло — через нерівномірну товщини стінок виникає перепад температур, і такий посуд може ефектно, але неприємно луснути
 • пластикові ємності, не призначені для використання в НВЧ-печах (шукайте спеціальне маркування на дні)
 • посуд з ушкодженнями — тріщинки, сколи

Радимо почитати: Чого в кухні не вистачає? Проводимо весняну ревізію!

Ну і список посуду, який можна використовувати у мікрохвильових печах:

 • скло та склоподібна кераміка, особливо з термостійких різновидів
 • порцеляна
 • поліетилен (проткніть в декількох місцях або розкрийте плівку)
 • пластик, придатний для використання в мікрохвильовій печі (пам’ятаємо про маркування)
 • паперові та картонні піддони та тарілки
 • текстиль (на бавовняних серветках зручно підігрівати хліб й випічку)

Гарячої їжі та холодних тарілок, друзі! 🙂

 

90200 4 cookie-check Не лишень покрутити, а й нагріти — як правильно вибрати мікрохвильовку

Читайте також:

Секрети Excel для ще більш швидкої та зручної роботи
Секрети Excel для ще більш швидкої та зручної роботи
20 Березня, 2018, 07:15 3516 10
Сьогодні складно знайти людину, а особливо офісного працівника, який би не використовував, а тим більше не чув, про таку функціональну і корисну програму як Excel....
Смотреть результаты
Як врятуватися від спеки влітку? Підготувати кондиціонер навесні!
Як врятуватися від спеки влітку? Підготувати кондиціонер навесні!
Хто любить спеку? Ніхто не любить спеку. Ну, крім всяких різних ящірок та змійок, звичайно, яких мухами не годуй, дай на розпеченому камінці поніжитися. А...
Смотреть результаты
Ефективні методи очищення диска у Windows
Ефективні методи очищення диска у Windows
  Навіть жорсткий диск з найбільшим обсягом здатний, рано чи пізно, заповнюватися повністю. Як же знайти додаткове місце під установку нових програм? Завдяки тому, що...
Смотреть результаты