21/03/18,

14:50

Не лишень покрутити, а й нагріти — як правильно вибрати мікрохвильовку

Мікрохвильова піч — один з постійних та незамінних кухонних ґаджетів. Її можна зустріти на будь-якій сучасній кухні — хоч у квартирі, хоч в офісі, й, до речі, саме в офісах цей кухонний девайс особливо цінується, адже мікрохвильовка зазвичай є головним та й єдиним подавцем гарячих обідів. Ну, або підігрівачем, якщо точніше. І ні, не треба згадувати того самого чудового колегу, який, здається, харчується виключно рибою, обов’язково її спершу гарненько так підігрівши — мікрохвильовка тут ні до чого.

Найчастіше використовувана функція цього кухонного девайса — підігрів. Замість того щоб танцювати з бубном вовтузитися з перекладанням продуктів до каструльок-сковорідок, розігрівати все це на плиті, а потім ще й відмивати усі задіяні в цьому процесі ємності, можна просто поставити до НВЧ-печі тарілку з їжею та натиснути декілька кнопок / покрутити ручку. І пильнувати за процесом розігріву зазвичай не потрібно, адже відразу можна задати бажаний інтервал часу. А мікрохвильовка потім ще й бадьоро відрапортує про готовність довіреної їй страви життєрадісним пищанням, щоб ви точно не пропустили. Ну хіба ж не розумниця?

фото 1

До речі, сенс існування цього девайса зовсім не зводиться до функції розігріву — мікрохвильові печі вміють розморожувати майже будь-які продукти, готувати деякі страви, смажити, парити та запікати, тобто фактично здатні виконувати більшість функцій кухонної плити. Але про все це — по порядку.

Навіщо потрібна мікрохвильова піч?

НВЧ-піч, вона ж мікрохвильовка — це просто незамінний ґаджет для сімей з дітьми. Організувати чашку теплого молока за лічені секунди, швидко та максимально точно підігріти дитяче харчування або будь-яку їжу для дитини з нею дійсно дуже легко. А дітям старшого віку буде нескладно, наприклад, підігріти собі обід після повернення зі школи, не заморочуючись з газовою плитою.

Але навіть якщо не брати до уваги особливості дитячої кухні, мікрохвильовка — це дійсно дуже корисний кухонний девайс, завдяки якому у господині на готування їжі буде витрачатися набагато менше сил, часу та нервів. До речі, є навіть спеціальні рецепти приготування різних страв у мікрохвильовці — від супів та гуляшу до гарнірів й випічки.

фото 2

Що може робити мікрохвильовка: розігрівати, розморожувати, готувати страви-гриль, варити, смажити та пекти. Але слід розуміти, що функціонал мікрохвильовки безпосередньо залежить від її виду, потужності та розміру, тому очікувати особливих ​​вишуканостей від бюджетних моделей не варто.

Просто про складне: як працює мікрохвильовка

Якщо по максимуму опустити ну дуже складні технарські терміни (вибачте мені, гуманітарії) принцип роботи мікрохвильовки можна пояснити таким чином: енергія електромагнітних хвиль, що виробляються магнетроном та поглинаються вуглеводами, жирами й водою, розганяє молекули речовин, з яких складаються поміщені до мікрохвильовки продукти, і саме цей їхній рух створює тепло. Виходить, що їжа фактично гріється зсередини, при цьому електромагнітні хвилі не впливають на повітря, тому температура у мікрохвильовці може хіба що трохи піднятися від того, що в обмеженому просторі деякий час знаходиться гаряча страва.

фото 3

Радимо почитати: Незвичайна побутова техніка

Види і типи мікрохвильовок

Існує чотири види мікрохвильових печей: соло, вбудована, піч з грилем та конвекцією.

Соло-мікрохвильовки. Звичайні мікрохвильовки, вони ж соло — найпростіший тип печей. Обробляють їжу вони тільки НВЧ-випромінюванням, а відрізнятися можуть лише потужністю. Відповідно, чим потужніше випромінювання всередині печі, тим швидше гріється / готується страва. Мікрохвильовки типу «соло» зазвичай коштують дешевше своїх більш просунутих друзів, але ця простота не заважає їм бути цілком зручними, функціональними та мати симпатичний дизайн. Такі НВЧ-пічки відмінно справляються з двома основними своїми функціями — розморожуванням та розігрівом.

фото 4

Мікрохвильові печі з грилем. Корисне доповнення у мікрохвильовці. Дозволяє готувати м’ясні та рибні страви з апетитною хрусткою скоринкою, запікати овочі, робити деякі види випічки, при цьому завдяки грилю час приготування страви скорочується. Гриль в мікрохвильовці може бути декількох видів: з рухомим / зафіксованим у верхній частині мікрохвильовки ТЕНом, з кварцовим або ж з керамічним грилем. Багато господинь відзначають, що кварцовий гриль зручніший у використанні, оскільки при роботі мікрохвильовки у режимі гриля споживається менше електроенергії, ніж «з’їдав» би ТЕН. Ну а що стосується кераміки, вона, скоріше, додатковий, а не основний елемент у приладі, але мікрохвильовки з керамічним грилем роблять страви більш соковитими.

фото 5

Зверніть увагу: Мікрохвильові печі з грилем зазвичай трохи більші від схожих за параметрами моделей без нього, тому для такого ґаджета може знадобитися більше місця на кухонній поверхні.

Мікрохвильові печі з конвекцією. НВЧ-печі з конвекцією здатні виконувати левову частку функцій сучасної духовки, а готувати в них можна якщо не все, то майже все. Завдяки конвектору, він же тепловий вентилятор, гаряче повітря нагнічується та рівномірно розподіляється по внутрішній камері мікрохвильової печі, створюючи той самий 3D-ефект, який допомагає рівномірно пропекти поміщену до мікрохвильовки страву, плюс створює чудову рум’яну скоринку. І ніяких мук з сирими або пересмаженим шматками. Вартість мікрохвильової печі з функцією конвекції зазвичай вища, ніж простих моделей, але можливостей у такої техніки набагато більше — це, по суті, невеличка портативна духова шафа, тому ціна повністю виправдана.

фото 6

Вбудовані мікрохвильові печі. НВЧ-піч вбудованого типу може бути будь-якого різновиду — виробники пропонують цікаві соло-моделі, мікрохвильовки з грилем та печі з конвекцією, тому, якщо ви хочете купити вбудовану мікрохвильову піч, буде нескладно вибрати техніку з функціоналом, що відповідає саме вашим цілям та кухонним потребам.

фото 7

Печі такого типу мають ті ж переваги й недоліки, що і будь-яка інша вбудована техніка. Наприклад, ви зможете розмістити її, врізавши в фасад, на зручній для вас висоті в майже будь-якій частині кухні, і мікрохвильова піч не займатиме місце на робочому столі. Це дуже зручно. Але варто враховувати, що, по-перше, цей кухонний девайс ви не зможете встановити самостійно — врізанням та монтажем має займатися майстер з гарантійного сервісу, оскільки неправильна установка може призвести, як мінімум, до виходу техніки з ладу. А по-друге, якщо ви через якийсь час вирішите, наприклад, переселити вбудовану мікрохвильовку на іншу висоту або взагалі зробити масштабне рокірування в кухні, вам доведеться поморочитися і з перенесенням техніки, і з заміною частини фасадів кухонних меблів. Зате робочий простір на кухні залишиться вільним, а користуватися вбудованою мікрохвильовкою буде дуже зручно, тому вибір за вами.

Про великі та маленькі мікрохвильовки

Важливо правильно вибрати розмір мікрохвильовки, оскільки від нього залежить і зручність використання, і кількість вільного простору на кухні, що залишиться після розміщення цього девайса, і функціонал, і «апетити» ґаджета у споживанні електроенергії.

фото 8

Якщо мікрохвильовка потрібна вам, здебільшого, для розігріву та розморожування їжі невеличкими порціями, рекомендуємо придивитися до моделей з об’ємом внутрішньої камери у межах 15-20 літрів. Така техніка відмінно підійде для невеликої родини та буде зручною навіть на наймініатюрнішій кухні. Мікрохвильові печі з об’ємом на 21-25 літрів — це надійні «середнячки», котрі впораються з усіма основними завданнями, а моделі ближче до 30 літрів просто ідеальні для готування в НВЧ-печі м’яса, птиці та інших подібних страв.

Розмір камери мікрохвильовки безпосередньо пов’язаний з потужністю приладу — чим вона більша, тим потужнішим має бути техніка. Потужність мікрохвильової печі без гриля зазвичай не перевищує 800 Вт (параметр залежить від використовуваних режимів), НВЧ з грилем і / або конвекцією може споживати до 1500 Вт.

фото 9

Радимо почитати: Новий тренд кухонної техніки. Найкращі електричні грилі-барбекю для квартири

Внутрішнє покриття

Покриття внутрішньої камери мікрохвильовки грає значну роль. Саме від матеріалу та його якості залежить, наскільки піч зручна у використанні, просто чи складно буде за нею доглядати. Поверхні камери мікрохвильовки можуть бути виконані з таких матеріалів:

 • емаль — недороге та досить надійне покриття, стійке та доволі просте у митті та чищенні, але з часом може стиратися
 • кераміка — популярний вид внутрішнього покриття НВЧ-печей. Матеріал досить міцний, а внутрішні поверхні гладісінькі, завдяки чому за такою піччю легко доглядати. Матеріал нестійкий до різких точкових ударів (може дати відкол), також не рекомендується використовувати для чищення керамічних поверхонь жорсткі металеві мочалки й абразиви
 • мікрохвильові печі з внутрішньою камерою з нержавійки стійкі до нагрівання, тому вони використовуються в більшості моделей з грилем, у тому числі з ТЕН. За ними легко доглядати, нержавіюча сталь довго служить і не боїться дрібних подряпин. Вартість мікрохвильовок із покриттям з нержавіючої сталі зазвичай вища, ніж на моделі з емаллю і навіть керамікою

фото 10

Радимо почитати: Чищення мікрохвильовки: видаляємо забруднення без шкоди для їжі

Управління НВЧ-піччю

Ще при виборі мікрохвильової печі варто звертати увагу на панель управління — це питання не лише естетики. Саме від типу управління залежить зручність та можливості використання такого кухонного девайса. Отже, є три види панелі керування:

 • механіка
 • сенсор
 • кнопки

Найпростіший та найнадійніший у використанні — механічний тип управління. Ідеальне рішення для соло-моделей, що не передбачають особливих вишукувань та наворотів. У печах з таким принципом управління зазвичай є дві поворотні ручки, одна з яких відповідає за регулювання потужності, а друга виставляє тривалість циклу роботи. Це дуже зручно для сімей з дітьми шкільного віку (дитина не заплутається у режимах та налаштуваннях), для літніх та людей зі слабким зором. Але є й деякі мінуси — ви не зможете виставити час роботи приладу з великою точністю, що буде незручним, наприклад, при підігріві дитячого харчування.

Мікрохвильові печі з кнопковим управлінням вміють чимало цікавого, а головне, така панель управління дозволяє виставити тривалість роботи аж до секунд. Крім того, кнопкові мікрохвильовки передбачають запрограмовані виробником режими для розігріву, розмороження та приготування різних продуктів й страв, що активуються натисканням відповідних кнопочок. А ще на корпусі таких моделей зазвичай розташований інформаційний дисплей, на який виводяться дані про обраний режим та ведеться зворотний відлік до закінчення заданого циклу роботи.

НВЧ-печі з сенсорним управлінням працюють за тим самим принципом, що й кнопкові моделі, але замість кнопок на корпусі розміщені сенсори. І зручно, і красиво — така техніка зазвичай має стильний дизайн та дуже приємний зовнішній вигляд.

Радимо почитати: Асортимент та огляд духових шаф Electrolux

Що може робити мікрохвильовка

 • розморожування — налаштовується ручним способом або використовуються готові програми та режими для продуктів різного виду й ваги
 • розігрів — потужність та тривалість роботи мікрохвильовки також або виставляється вручну, або задається готовою програмою, закладеною виробником техніки
 • приготування їжі у автоматичному режимі — мікрохвильовка автоматично активує відповідний цикл роботи, виходячи із заданих вами параметрів продуктів (тип та вага)
 • швидкий розігрів (приготування) — за рахунок роботи при високій потужності обробка їжі відбувається в максимально стислі терміни
 • очищення внутрішньої камери мікрохвильовки паром — спеціальний режим, який полегшує догляд та миття поверхонь всередині робочої камери
 • режим пароварки — продукти готуються на парі, зберігаючи при цьому всі свої смакові якості, тому готова страва не буде прісною
 • підігрів готової їжі — режим дозволяє зберегти приготовлену їжу гарячою протягом потрібного вам часу
 • усунення запахів усередині приладу — швидко та надійно справляється з будь-якими запахами всередині мікрохвильовки, тому приготувати солодкий десерт, наприклад, після запікання м’яса зі спеціями, не наситивши його під час приготування «м’ясним духом», цілком реально
 • функція захисту від дітей — блокування дверцят та панелі управління

Який посуд можна використовувати в НВЧ-печі

І ось ми перейшли до найцікавішого питання. Кожен з нас, напевно, хоча б раз, але стикався з парадоксом «гарячої тарілки та холодного супу». Не найприємніше враження, чи не так? Давайте розберемося, чому це відбувається, і як цього уникнути.

фото 15

Принцип роботи мікрохвильової печі такий: хвилі, що випромінюються магнетроном, впливають на їжу, а не на ємність, в яку її помістили. Але це правило працює лише за умови правильно підібраного посуду для мікрохвильовки. Наприклад, деякі види скла та кераміки (зазвичай це всіма улюблені товари «мейд ін чіна») містять в собі частинки металів, і саме такий низькоякісний матеріал відмінно гріється всередині НВЧ-печей.

Яку посуд можна ставити в мікрохвильову піч? Відразу складемо список того, що не можна використовувати:

фото 16

 • металевий та емальований посуд (якщо ви металу не бачите під шаром емалі, то це зовсім не означає, що мікрохвильовка його також не побачить)
 • кераміка з малюнками, особливо всілякі хенд-мейдові надібочки
 • порцеляна з розписами та блискучими металізованими візерунками
 • кришталь — містить частинки срібла й свинцю
 • різьблене скло — через нерівномірну товщини стінок виникає перепад температур, і такий посуд може ефектно, але неприємно луснути
 • пластикові ємності, не призначені для використання в НВЧ-печах (шукайте спеціальне маркування на дні)
 • посуд з ушкодженнями — тріщинки, сколи

Радимо почитати: Чого в кухні не вистачає? Проводимо весняну ревізію!

Ну і список посуду, який можна використовувати у мікрохвильових печах:

 • скло та склоподібна кераміка, особливо з термостійких різновидів
 • порцеляна
 • поліетилен (проткніть в декількох місцях або розкрийте плівку)
 • пластик, придатний для використання в мікрохвильовій печі (пам’ятаємо про маркування)
 • паперові та картонні піддони та тарілки
 • текстиль (на бавовняних серветках зручно підігрівати хліб й випічку)

Гарячої їжі та холодних тарілок, друзі! 🙂

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Товары

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: