search
Підписатися

logo

Як врятуватися від спеки влітку? Підготувати кондиціонер навесні!

20 Березня, 2018, 02:35 10

Хто любить спеку? Ніхто не любить спеку. Ну, крім всяких різних ящірок та змійок, звичайно, яких мухами не годуй, дай на розпеченому камінці поніжитися. А якщо ви звичайна людина, яка жодним чином не відноситься до подібних чешуйчато-плазуючих, то літо, особливо в мегаполісі, перетворюється в сезон випробувань. Такий собі квест на виживання, що проходить у форматі коротких перебіжок між будинком, офісом та магазинами. Фуух…

Ні, літня спека, звичайно, буває і приємною. Ось коли лежиш ти такий на пляжі, наприклад, вдихаєш чарівне солонувате морське повітря, слухаєш шум прибою, та й так собі ледаче перевертаєшся на лежаку час від часу, щоб підсмажена скоринка загар лягав рівномірно — оце так, оце добре. Тут і сонечко відразу стає ласкавим, і вітерець свіжим, і світ якось вже більш доброзичливий.

фото 1

Ну а якщо пляжу з моречком під рукою немає? Якщо градусник за вікном сумно дотаює від розпеченого повітря, повз вікна пролітають вже наполовину засмажені птахи, а холодильник здається найпрекраснішим місцем проживання, то що робити? Ну, ми знаємо, принаймні, один спосіб порятунку з цього недружнього літнього пекла (не рахуючи переїзду на ПМЖ кудись на північ, до пінгвінів). Скористатися геніальним винаходом людства — встановити кондиціонер.

А знаєте, що найцікавіше? Першу спліт-систему для приватного житла було створено ще в 1929 році. Так, вже без малого століття людям доступний цей дивовижний пристрій, а деякі й донині живуть щоліта в обіймах з вентилятором, клятвено обіцяючи собі, що до наступного літа все ж поставлять, нарешті, кондишен. І так щороку. Знову і знову. Люди, скажіть, ну навіщо?!

Загалом, якщо ви досі не змогли вибрати хороший кондиціонер, ми постараємося вам допомогти розібратися в тому, які бувають кондиціонери, яку модель краще вибрати і на що варто звернути увагу при покупці. Даєш прохолоду в маси!

фото 2

Як працюють кондиціонери

Які види кондиціонерів бувають? Зараз виробники пропонують два основних види кондиціонерів для дому — спліт-системи, тобто моделі, які кріпляться на стіну, і мобільні моноблоки, що передбачають певний простір для маневрів. Про громіздкі віконні моноблоки сьогодні говорити не будемо — для будинку така модель не буде найзручнішим варіантом, особливо коли існують більш досконалі сучасні моделі.

фото 3

Радимо почитати: Огляд кондиціонерів Samsung з інноваційною технологією Wind-Free

Робота кондиціонера як настінного, так і підлогового типу влаштована за одним принципом. Крізь повітрозабірники у розташований всередині приладу блок охолодження втягується повітря з приміщення, температуру в якому потрібно скорегувати. Усередині охолоджуючого блоку повітря циркулює спеціальною системою трубок, остигаючи за рахунок контакту трубочок з холодоагентом, який випаровується. Нагрітий холодоагент набуває газоподібного стану і переходить до іншого відсіку, відвідного блоку, в якому речовина повертається до рідкого стану, а тепло, що виділилося в процесі цієї реакції, «утилізується» за допомогою потоку повітря, що відводиться з приміщення. Рух холодоагенту усередині системи кондиціонера відбувається за рахунок роботи компресора.

До речі про компресори: Компресори в кондиціонерах бувають трьох типів: звичайні, які передбачають чергування циклів включення та виключення при змінах температури в приміщенні, лінійні, що працюють за схожим принципом, але тихіші та енергоефективніші за рахунок використання електромагнітних котушок, та інверторні. Інверторні компресори просто підвищують потужність роботи, коли повітря в приміщенні нагрівається вище зазначеного параметра, а коли температура опускається до потрібного рівня, прилад скидає обертів. Таким способом досягається оптимальний баланс енергоефективності, а сам компресор працює максимально тихо.

фото 4

Важливо: Кондиціонери можуть повноцінно охолоджувати повітря лише за наявності спеціальної повітрявідвідної системи. У мобільних моделях це гнучкий повітропровід, який виводиться на вулицю.

Спліт-система

Найпопулярніший вид домашніх кондиціонерів. Якщо про ті ж самі мобільні моноблоки чули та знають далеко не всі, то настінні моделі зрозумілі та знайомі майже кожному.

Як влаштовані настінні кондиціонери: в приміщенні монтується внутрішній блок спліт-системи (та сама прямокутна коробочка, яка наповнює приміщення променями добра прохолодним повітрям), а з боку вулиці — зовнішній блок, з якого надвір виходить зайве тепло та перегнане через систему «використане» повітря.

фото 5

Радимо почитати: Як зменшити ризик застудитися через кондиціонер

Спліт-системи бувають різної потужності, і саме від цього параметра залежить, якої площі приміщення вони можуть обслуговувати. Для позначення потужності кондиціонера використовується спеціальне маркування — Британські Теплові Одиниці. Моделям, призначеним для житлових приміщень, зазвичай наноситься маркування від 7 до 36, але в продажу можна знайти і кондінеши на 60 одиниць.

Як вибрати спліт-систему

Щоб розрахувати потужність кондиціонера для будинку, використовуйте просту формулу: на кожні 10 «квадратів» приміщення потрібно 1 кВт потужності девайса. Якщо приміщення, в якому буде встановлюватися така кліматична техніка, не ізольоване від інших кімнат дверима, що щільно закриваються, наприклад, як у випадку з квартирами-студіями, підсумуйте його площу з площею прилеглих кімнат, оскільки через прилад буде проходити повітря з усіх суміжних приміщень.

фото 6

Радимо почитати: Як підбирати кондиціонер відповідно до площі приміщення

Що ще варто враховувати при виборі кондиціонера, так це наявність іншої працюючої техніки в приміщенні, і особливо це стосується старих моделей — телевізори, комп’ютери або ті ж холодильники, вироблені багато років тому, не тільки споживають багато електроенергії, але ще й трохи підвищують температуру повітря.

Функції спліт-систем

У стаціонарних кондиціонерах можуть бути передбачені деякі додаткові функції, що розширюють можливості кліматичної техніки:

Обігрів: Більшість моделей кондиціонерів вміють не тільки охолоджувати, але й нагрівати повітря в приміщенні, що дозволяє приладу частково використовувати функцію обігрівача.

Рециркуляція: Очищення повітря без зміни його температури.

Осушення повітря: Техніка регулює рівень вологості повітря в кімнаті, також не змінюючи температуру.

Функція іонізації повітря: В кондиціонерах може бути передбачена можливість іонізації, тобто очищення повітря в приміщенні за рахунок осаджування мікрочастинок пилу на поверхні за допомогою негативно заряджених іонів.

Режим «авто»: Прилад самостійно активується та деактивується, запускаючи всі необхідні програми, корегує задану температуру, напрямок та інтенсивність обдування.

Режим «турбо»: Дозволяє дуже швидко змінити температуру — в цьому режимі і обігрів, і охолодження відбуваються в максимально стислі терміни.

Нічний режим: Ця програма передбачає зниження швидкості роботи приладу, завдяки чому потік прохолодного повітря стає слабкішим, а лопаті працюють майже беззвучно. Передбачено автовідключення.

Антиалергенні та антибактеріальні фільтри: Забирають з повітря у вашому домі більшість алергенів, бактерій та небажаних домішок. Такі прилади добре справляються зі знищенням тютюнового диму та інших неприємних запахів.

Мобільні кондиціонери

Портативні підлогові кондиціонери займають небагато місця та відмінно виконують свої функції, але, головне, їх можна легко переміщати по квартирі, що робить управління мікрокліматом в будинку простим та досить зручним.

фото 7

Що таке кондиціонер-моноблок? Якщо коротко, то це трохи зменшена версія класичної спліт-системи, вміщена в корпус, розмір якого не перевищує габаритів невеличкої валізи. Відповідно, така конструкція передбачає деякі обмеження по потужності та функціоналу, тому варто визнати, що подібне технічне рішення має як переваги, так і недоліки.

Плюси мобільних кондиціонерів:

 • не потрібен спеціальний монтаж
 • компактність та приємний зовнішній вигляд приладу
 • простота управління — як пультом д/у, так і через панель на корпусі
 • портативність, тобто такий кондиціонер легко може поїхати з вами, наприклад, на дачу
 • можливість чистити фільтри і обслуговувати прилад самостійно

Радимо почитати: Правила ефективної і делікатної чистки кондиціонера

фото 8

Мінуси мобільних кондиціонерів:

 • не призначені для великих приміщень
 • шум — компресор, який в спліт-системі встановлюється з боку вулиці, у такому варіанті розміщується всередині приладу
 • для повноцінної роботи модель має передбачати повітрявідвідну трубку
 • повітропровід обов’язково повинен бути виведений на вулицю (монтаж трубки у вікно або в стіну)
 • конденсат — власнику потрібно контролювати кількість конденсату, що накопичується у спеціальному піддоні (при інтенсивній роботі приладу за кілька годин може збиратися повний піддон конденсату), а кондиціонер буде автоматично відключатися при заповненні ємності

фото 9

Функції кондиціонерів-моноблоків:

Функціонал моноблоків трохи менше, ніж у спліт систем, але вони все ж можуть не тільки виконувати основні завдання кондиціонера, але і припускають деякі приємні додаткові можливості:

 • охолодження
 • очищення повітря
 • нічний режим
 • режим «авто»
 • режим «турбо»
 • обігрів
 • осушення повітря
 • антиалергенні фільтри

фото 10

Якої фірми кондиціонер краще вибрати?

Зручність експлуатації, надійність, термін служби та функціонал кондиціонерів залежить не тільки від моделі кліматичної техніки. Наявність та ефективність роботи цих функцій майже завжди обумовлені, в першу чергу, саме фірмою-виробником.

Якщо перед вами стоїть завдання купити найдешевший кондиціонер для будинку, то вибір здійснюється, виходячи з можливостей бюджету, але якщо ви орієнтуєтеся не лише на ціновий діапазон, а й на ім’я бренду, вам стане в нагоді наша невеличка шпаргалка — список компаній-виробників кондиціонерів, які відмінно себе зарекомендували.

Папка «Фото», Як врятуватися від спеки влітку? Підготувати кондиціонер навесні! — фото 11

Кондиціонери Toshiba (Японія) — одна з найстаріших компаній-виробників побутової техніки. Кондиціонери цього бренду завжди надійні, зручні та передбачають багато цікавих опцій, що роблять використання техніки більш комфортним і багатофункціональним. Виробничі потужності знаходяться в Японії, Китаї. Вартість середня.

Кондиціонери Samsung (Південна Корея) — гарна якість, багато режимів та відмінний функціонал. Компанія Самсунг пропонує гідні моделі для дому та офісу за цілком прийнятною ціною. Виробничі потужності знаходяться в Китаї, Південній Кореї, Малайзії. Вартість середня, вища за середню.

Кондиціонери Mitsubishi (Японія) — ще один гігант на ринку кліматичної техніки. Найвища якість, інноваційні технології та широкий функціонал кондиціонерів цього бренду роблять їхню техніку популярною та затребуваною в усьому світі. Особливо гарні інверторні моделі Міцубісі. Виробничі потужності знаходяться в Японії, Великобританії, Таїланді. Вартість середня, вища за середню.

Кондиціонери Daikin (Японія) — виробник кондиціонерів, що відмінно себе зарекомендував. Моделі цієї фірми відрізняються чудовим функціоналом, вони надійні та екологічні. Виробничі потужності знаходяться в Японії, Таїланді, Бельгії. Вартість вище середньої.

Кондиціонери Ballu (Китай) — китайський бренд, що спеціалізується на виробництві кондиціонерів, який став гідним конкурентам визнаній японській техніці. Девайси обладнані хорошими фільтрами для очищення повітря, УФ-лампами та іншим цікавим начинням. Виробничі потужності знаходяться в Китаї. Вартість середня.

Кондиціонери LG (Південна Корея)кліматична техніка цього бренду відрізняється високою продуктивністю та низьким рівнем шуму при роботі, відмінне співвідношення ціна-якість. Вартість середня, вища за середню.

Кондиціонери Panasonic (Японія) — ще один легендарний японський бренд, що пропонує чудові моделі спліт-систем у всіх цінових категоріях. Кондиціонери Панасонік енергоефективні, зручні та надійні, вони обладнані інноваційними системами очищення та іонізації повітря, потужними фільтраційними системами. Вартість низька, середня, вища за середню.

 

90188 0 cookie-check Як врятуватися від спеки влітку? Підготувати кондиціонер навесні!

Читайте також:

Ефективні методи очищення диска у Windows
Ефективні методи очищення диска у Windows
20 Березня, 2018, 12:26 1216 9
  Навіть жорсткий диск з найбільшим обсягом здатний, рано чи пізно, заповнюватися повністю. Як же знайти додаткове місце під установку нових програм? Завдяки тому, що...
Смотреть результаты
Кращі способи звільнити місце на Android-смартфоні – Блог Comfy!
Кращі способи звільнити місце на Android-смартфоні - Блог Comfy!
Локальна пам’ять будь-якого з гаджетів не гумова і має властивість рано чи пізно закінчуватися. Як же нам звільнити потрібний простір? На скільки б не був...
Смотреть результаты
Кращі способи звільнити місце на iPhone і Pad
Кращі способи звільнити місце на iPhone і Pad
Недостатній обсяг пам’яті на мобільному гаджеті є болючою темою для багатьох з нас. Особливо це стосується iPhone або iPad. Напевно у кожного траплялося таке, коли...
Смотреть результаты