search
Підписатися

logo

Кращі способи звільнити місце на iPhone і Pad

15 Березня, 2018, 01:04 8

Недостатній обсяг пам’яті на мобільному гаджеті є болючою темою для багатьох з нас. Особливо це стосується iPhone або iPad.

Напевно у кожного траплялося таке, коли хочеш встановити якусь новеньку гру або корисний додаток на свій смартфон або планшет, але для цього недостатньо пам’яті і ми змушені проводити екстрені пошуки саме тих мегабайтів за допомогою видалення чогось непотрібного і неактуального. Особливо гостро подібне питання може стати перед власниками тих девайсів, які не мають можливості установки карт пам’яті і розширення, таким чином, внутрішньої пам’яті. Таким девайсом, наприклад, може виявитися iPhone або iPad. Давайте розглянемо декілька найбільш ефективних способів, що дозволяють звільнити пам’ять на наших гаджетах від Apple.

Потрібно перезавантажити девайс

Спочатку може здатися, що звичайне перезавантаження гаджета нічим не допоможе, але це враження помилкове. Насправді таким простим маневром ви зможете звільнити місце на внутрішньому накопичувачі і отримати необхідні мегабайти. Чому це відбувається? Все дуже просто! Під час свого запуску iOS видаляє кеші і тимчасові файли, звільняючи, таким чином, додатковий простір. Для того щоб перезавантажити iPhone або iPad вам необхідно буде затиснути кнопку включення і кнопку Home. Утримуйте їх до того моменту, поки не з’явиться логотип Apple у вигляді яблука. Але варто розуміти, що великий обсяг пам’яті цим методом звільнити не вийде, та й ефект буде не довгим, тому подивимося, що ще ми можемо зробити.

Видаліть кеш в налаштуваннях

Лучшие способы освободить место на iPhone и iPad - удаляем кэш в настройках

Кожен з нас чув загадкове слово «кеш». Мало хто розуміє, що воно означає, але абсолютно всі знають, що він може займати чимало місця на нашому пристрої. Видаляючи цей горезвісний кеш, ми можемо звільнити чималий обсяг пам’яті і зовсім не варто побоюватися наслідків таких заходів, адже ніякої шкоди для додатків або, тим більше, для нашого iPhone і iPad це не завдасть. Робиться все досить просто, необхідно зайти в «Налаштування», там знайти пункт «Основні», далі «Використання сховища і iCloud», а потім натиснути на «Керувати». На жаль, iOS не може самостійно визначити ті програми, в яких ми можемо позбутися непотрібного кешу, тому необхідно самостійно перевіряти кожне. Уважно перевіряючи кожен з додатків, ми можемо позбутися від сотень мегабайт непотрібної нам інформації.

Видаліть кеш, використовуючи функцію очистки в додатку

Лучшие способы освободить место на iPhone и iPad - удаляем кэш в программе

Процедура видалення кешу доступна не тільки в налаштуваннях iPhone і iPad, але й може виявитися вбудованою в самому додатку. Так вчиняють найвідповідальніші розробники, які надають нам можливість, не звертаючись до налаштувань гаджета, видалити тимчасові й кешовані файли. Найчастіше подібною можливістю володіють ті програми, які активно завантажують дані і файли з інтернету. Пояснюється це просто, якщо можливості видалити кеш в таких програмах не буде, то вони розростаються до неймовірних обсягів і нам може бути легше позбутися від самого додатка, ніж вишукувати можливості видалення тимчасових файлів.

Можна перевстановити додаток

Лучшие способы освободить место на iPhone и iPad - приложения iOS

Але, якщо  розробник програми виявився не досить відповідальним і не надав нам можливості видаляти кеш в самій програмі, і навіть в налаштуваннях iPhone і iPad немає такої можливості, а програма виросла до неймовірних обсягів, то єдиний вихід просто вилучити цю програму. На жаль, інших способів звільнити місце на пристрої немає. Але якщо цей додаток корисний для вас і надалі ви плануєте його використовувати, то ви завжди зможете відновити його. Після повторної установки, програма не буде займати стільки місця, скільки вона займало раніше, адже весь кеш і тимчасові файли будуть видалені таким чином. А ви зможете користуватися корисною програмою. Безумовно, зручніше за все проводити повторну установку через App Store.

Скидаємо налаштування і весь контент

Лучшие способы освободить место на iPhone и iPad - сброс настроек iOS

Найбільш радикальним кроком для очищення  пам’яті, якої бракує, може стати повернення до первинних налаштувань. Спочатку може здатися, що це неприпустимий крок, адже всі дані на iPhone і iPad будуть загублені. Але, насправді, все трохи простіше. Повернувши свій гаджет до заводських налаштувань, ми легко зможемо відновити всі свої програми через App Store. Контакти, нотатки та інше, так само не будуть втрачені, адже все це можна підтягнути з iCloud. Провести повернення до початкових налаштувань легко, необхідно лише перейти в «Налаштування» і в пункті «Основне» натиснути на «Скидання». Варто розуміти, що відновлювати систему з резервної копії ні в якому разі не можна, адже все те, що займало дорогоцінне місце раніше, повернеться знову! Таким чином, налаштовуємо наш iPhone і iPad як новий пристрій.

Можна використовувати спеціальні програми

Лучшие способы освободить место на iPhone и iPad - специальные утилиты

Якщо ж місця на вашому iPhone або iPad недостатньо, але морочитися пошуками тимчасових фалів і кеша ви не хочете, то можна спробувати використовувати сторонні утиліти. Деякі з них можуть досить ефективно просканувати систему і знайти те, що ви зможете видалити без зайвого жалю. Наприклад, такими додатками можуть виявитися PhoneClean, PhoneExpander або iMazing. Наскільки вони будуть ефективні судити складно, але якщо ви не хочете копатися в налаштуваннях смартфона, то можна їх випробувати. Але от невдача, якщо на гаджеті катастрофічно немає місця, то й встановити цей додаток не вийде, адже він теж потребує простору.

Профілактичні заходи заповнення пам’яті

Наші гаджети багатофункціональні. Часом, навіть дуже багатофункціональні, адже багато  з їх функцій ми просто не використовуємо. Відключивши або обмеживши деякі можливості свого iPhone і iPad, ми зможемо вберегтися від передчасного заповнення пам’яті на них. Що ж для цього потрібно зробити?

  • Необхідно відключити зберігання оригіналів HDR. Зробити це можна в меню «Налаштування», вибравши пункт «Фото і камера», де необхідно деактивувати «Залишати оригінал».
  • Вкрай важливо періодично очищати історію і cookies Safari. В «Налаштуваннях» переходимо на «Safari», де натискаємо на «Очистити історію і дані з сайтів».
  • Вимикаємо поліпшення якості мови VoiceOver. Щоб це зробити, нам потрібно перейти в розділ «Основні» в «Налаштуваннях», далі перейти в «Універсальний доступ» і в пункті «VoiceOver» натиснути на «Мова».
  • Важливо відключити системні мови, якими ми не користуємося. Зробити це можна в пункті «Основні» в «Налаштуваннях», де потрібно буде вибрати «Мова і регіон».
  • Оновлюємо тільки ті додатки, які нам дійсно потрібні! Поставити таке обмеження ми зможемо в «Налаштуваннях», перейшовши в розділ «Основні», де потрібно вибрати пункт «Оновлення контенту».
  • Щоб звільнити додаткове місце ми можемо видалити поштові акаунти і додати їх заново.
  • Асистент Siri накопичує кеш, який ми можемо видалити, відключивши і повторно включивши цю функцію в налаштуваннях.
  • Ми можемо позбутися розділу «Нещодавно видалені» в Галереї, що так само дозволить економити місце на локальному сховищі.
  • Ще, якщо ви не фанат зйомок відео в неймовірній якості, то можна змінити якість запису до 1080p 30fps або 720p 30fps.
48982 0 cookie-check Кращі способи звільнити місце на iPhone і Pad

Читайте також:

10 корисних функцій браузера Google Chrome
10 корисних функцій браузера Google Chrome
15 Березня, 2018, 12:39 1556 9
Навіть якщо ви не використовуєте на своєму комп’ютері браузер Google Chrome, то, напевно, не раз чули про нього. Це свідчить про те, що він є...
Смотреть результаты
Топ-5 поліпшень в Samsung Galaxy S9 і S9 +
Топ-5 поліпшень в Samsung Galaxy S9 і S9 +
Чи не  найголовніша презентація 2018 року позаду, Galaxy S9 і S9 + нам показали. Прийшов час розібратися, чим же він став краще. Смартфони-флагмани від Samsung...
Смотреть результаты
Безболісна епіляція — міф чи реальність?
Безболісна епіляція — міф чи реальність?
Краси забагато не буває. Не вірите? А запитайте у дівчат — знаєте, яку відповідь ви отримаєте? Що меж досконалості не існує, не існувало й ніколи...
Смотреть результаты