search
Підписатися

logo

Безболісна епіляція — міф чи реальність?

15 Березня, 2018, 11:40 11

Краси забагато не буває. Не вірите? А запитайте у дівчат — знаєте, яку відповідь ви отримаєте? Що меж досконалості не існує, не існувало й ніколи не існуватиме. А заради ідеальної шкіри кожна жінка готова якщо не на все, то на багато чого. На дуже багато чого. Й на епіляцію також.

Епіляція — дуже делікатне, але актуальне для кожної жінки питання. Всі способи епіляції мають свої особливості, вимоги та протипоказання, тому кожна представниця прекрасної статі використовує для цього різні засоби, обираючи ті, що оптимально підходять саме для неї. Хтось ходить на епіляцію до косметичних салонів, а хтось вважає за краще вирішувати своїми силами це делікатне питання, використовуючи спеціально призначені для таких цілей засоби та пристосування. Найбільш популярні у домашній епіляції віск та прилади-епілятори. Розглянемо їх ближче?

фото 1

Воскова епіляція

Епіляція воском зручна, вона дозволяє швидко та ретельно видалити небажані волоски майже на будь-якій частині тіла, але у неї є один незаперечний мінус — болісність цієї процедури. Коли одним рвучким рухом висмикуються абсолютно все волоски навіть з невеликої ділянки шкіри, відчуття будуть досить-таки концентрованими, і не всі згодні таке терпіти.

А ще така процедура небажана тим, у кого кровоносні судини розташовані близько до поверхні шкіри, та людям з великою кількістю родимок. В останньому випадку варто взагалі або відмовитися від цього способу епіляції, або звертатися виключно до професіоналів, які зможуть провести процедуру дуже обережно, не торкаючись родимок.

Довжина волосся для епіляції воском: від 6 мм.

фото 2

Механічна епіляція

Видаляти волосся епілятором в цьому плані простіше — одноразово обробляється дуже маленька ділянка шкіри, тому болісні відчуття від процедури мінімальні, а оскільки вони не зашкалюють, їх цілком може перетерпіти навіть людина з низьким больовим порогом. Ще одним плюсом приладу буде те, що, він не може раптово закінчитися в самий невідповідний момент, як, наприклад, віск або одноразові епіляційні смужки.

Довжина волосся для епілятора: від 0,5 мм.

на замену 3

Фотоепіляція

А ще окрім класичних моделей епіляторів, які механічно видаляють небажане волосся, вищипуючи його, існує ще один цікавий вид б’юті-техніки цього напрямку — фотоепілятори. Такі ґаджети кращі тим, що не завдають больових відчуттів. Ніяких. Взагалі. Процес фотоепіляції відбувається за рахунок впливу енергії світла на волосяні цибулинки — вони атрофуються або взагалі руйнуються, після чого волосинки на оброблених фотоепілятором ділянках шкіри випадають, а шкіра залишається гладенькою дуже тривалий час.

Важливо: ці прилади не будуть ефективні на дуже світлому волоссі.

Довжина волосся для фотоепілятора: від 1 мм.

фото 4

Радимо прочитати: Як зробити шкіру гладенькою без болю

Типи механічних епіляторів

Якщо говорити про класичні епілятори, які прибирають небажаний волосяний покрив традиційним механічним способом, то тут є три основних види приладів такого типу: дискові, пінцетні та комбіновані епілятори. Принцип роботи та результат застосування в обох варіантах схожий, а в тому, які все ж є між ними відмінності, і що краще вибрати, аби не розчаруватися в своїй покупці за першого ж використання, ми зараз будемо розбиратися.

Як працює пінцетний епілятор: робоча частина епілятора (зазвичай це знімна насадка закругленої форми) обладнана обертовим барабаном з пінцетами, розташованими в шаховому порядку, які захоплюють волоски біля самої поверхні шкіри, затискають їх та вищипують. Кількість таких механічних пінцетів може бути різною — від одного десятка до 50-60 штук.

фото 5

Як працює дисковий епілятор: тут використовується такий же самий принцип, що й у попередній версії пристрою, але замість пінцетів робоча головка епілятора обладнана спеціальними пластинками, що звужуються. Під час обертання вони сходяться, щільно з’єднуючись і стискаючи волоски, що потрапили між ними, обертаються на високій швидкості, висмикуючи захоплену ними «здобич», а потім знову розходяться, розкриваючись для нового «полювання».

фото 6

Комбінована епіляційна голівка — це поєднання дисків, що підводять волоски, та пінцетів, які затискають та видаляють їх. Відмінні за своїми параметрами моделі комбінованого типу пропонує бренд Philips.

фото 7

Вибирати епілятор варто, виходячи з його технічних параметрів, особливостей вашої шкіри та больового порогу (так, скажемо чесно — епіляція, на жаль, передбачає деяку кількість болісних відчуттів — куди ж без цього). Правило тут просте — чим ширша рухлива секція приладу, чим більша кількість пінцетів та вища швидкість роботи, тим швидше проходить епіляція та «яскравішими» виявляються відчуття від процесу, оскільки майже одночасно захоплюється та видаляється велика кількість волосинок. Відповідно, коли прилад працює на низьких оборотах, а розмір головки епілятора невеликий, швидкість обробки шкіри буде повільнішою, а болісність відчуттів стане мінімальною.

Корисна порада: Виробники рекомендують новачкам вибирати моделі з невеликою кількістю пінцетів (або дисків, що обертаються) — коли епіляційна секція невеликого розміру, процес епіляції відбувається менш болісно на незвиклій до видалення волосся шкірі.

фото 8

Щоб правильно вибрати епілятор, потрібно враховувати ступінь чутливості шкіри, густоту та тип волосся, для якого буде використовуватися цей прилад, щоб і не влаштовувати собі «шокову терапію», і не морочитися епіляцією в слоу-мо швидкості.

Епілятори можна розділити на дві групи — для обличчя та для тіла, а відрізняються вони між собою кількістю пінцетів, шириною насадки епілятора, потужністю та кількістю швидкостей.

Радимо прочитати: Б’юті-підготовка до весни. Правила догляду за шкірою і волоссям

Епілятори для обличчя: функції і аксесуари

Епілятори для обличчя тонкі, вони передбачають вузьку робочу насадку на 10 пінцетів. Крім основної насадки прилад може бути укомплектований знімними масажними головками, насадкою для пілінгу та додатковими аксесуарами — дзеркальцем, футляром, щіточкою тощо.

фото 9

Б’юті-техніка такого типу зазвичай передбачає одну швидкість роботи, оскільки для коригування форми брів та видалення небажаного волосся на обличчі потрібна максимальна акуратність та обережність — вони дуже тонкі й короткі, а волосинки такого типу при епіляції на високих швидкостях або погано захоплюються, або просто обламуються. Живлення епіляторів для обличчя може забезпечуватися як від мережі, так і від акумуляторів.

Епілятори для тіла: функції і аксесуари

Епілятори для тіла— це крупніші прилади. У таких моделях насадка з пінцетами (дисками) широка, а швидкостей зазвичай дві, що дозволяє доглядати за різними зонами шкіри. Ці епілятори можуть йти у комплекті зі спеціальною бритвеною насадкою, закритою захисною сіткою (працює за принципом класичної електробритви), насадками для масажу, розгладження шкіри, пілінгу, тримерами, спеціальними засобами, щіточками та аксесуарами для обслуговування та очищення самого приладу. Живлення епіляторів для тіла може здійснюватися від мережі або від акумуляторів.

фото 10

У деяких моделях для додаткової зручності використання передбачена плаваюча голівка, завдяки якій пінцети під час роботи максимально щільно прилягають до поверхні шкіри, повторюючи усі вигини тіла — це дозволяє забезпечити максимально чисту епіляцію.

Ще одна корисна функція в техніці такого типу — підсвічування. Спеціальна лампочка у корпусі приладу забезпечує рівномірне яскраве світло на тій ділянці шкіри, що обробляється пристроєм, а це значить, що ви не пропустите ні єдиної зайвої волосинки, навіть найменьшої й найнепомітнішої. Ідеально гладенька шкіра!

фото 11

Кераміка чи сталь?

Матеріал, з якого виготовлені робочі пінцети (диски) може бути двох видів — нержавіюча сталь або кераміка.

Найпоширеніший варіант — це металеві пінцети в епіляторах, ними обладнано більшість і бюджетних моделей, і більш дорогих приладів. А ось керамічні пластинки зустрічаються рідше, і, в основному, в дорогих епіляторах. Обидва види пінцетів забезпечують якісну епіляцію, але у кожного з них є свої особливості.

Сталеві пінцети в епіляторах згодом затуплюються, та ще й можуть обламувати волоски у процесі роботи. А якщо епілятор з такої робочою голівкою включений протягом довгого часу, металеві пластинки відчутно нагріваються.

фото 12

Епілятори з керамічними пінцетами зручніші тим, що рідше обламують волосинки, та й взагалі, помітно краще їх захоплюють. Крім того, керамічні пінцети або диски краще підходять для чутливої ​​шкіри та не нагріваються в процесі роботи. Але у кераміки є своє слабке місце — крихкість. Якщо прилад випадково стукнути об щось або ж взагалі впустити, шанси того, що цей незапланований політ стане першим і останнім, досить таки великі.

фото 13

Вростання волосся після епіляції — як запобігти?

Майже всі способи як епіляції, так і депіляції можуть викликати неприємний ефект — волосинки після подібних процедур можуть почати вростати. Зазвичай це відбувається через те, що волосся стає тоншим і слабкішим, тому йому важко «пробитися» на поверхню. Але запобігти вростанню волосся все ж можна, і для цього не потрібні ніякі надзусилля.

  1. Обов’язково регулярно робіть пілінг тих ділянок шкіри, що обробляються пристроєм.
  2. Ретельно дезинфікуйте робочу насадку епілятора перед кожним використанням.
  3. Час від часу використовуйте бритву для видалення небажаного волосся — це трохи скоротить ризик вростання, плюс допоможе вирівняти довжину небажаних волосинок, що зробить більш ефективною подальшу епіляцію приладом (використовувати епілятор можна вже за 2-4 дня після гоління).
  4. Також допомогти в боротьбі з вростанням волосся може саліциловий спирт або косметичні лосьйони на його основі — вони забезпечують відмінний протизапальний ефект, дезінфекцію та очистку пор.

фото 14

Як зробити епіляцію безболісною

Скільки років існують епілятори, стільки виробники і намагаються зробити їхню роботу максимально безболісною. Щоб зменшити неприємні відчуття під час епіляції, пропонується використовувати спеціальні масажні насадки, наповнені охолоджуючим гелем накладки та косметичні рукавиці.

Деякі моделі епіляторів передбачають можливість так званої вологої епіляції — коли обробку шкіри можна проводити у гарячій воді. Корпус таких епіляторів водонепроникний, тому процедура повністю безпечна.

фото 15

Як показує практика, будь-які способи знеболювання епіляції мають як прихильників, так і противників, оскільки ефективність таких дій за різних параметрів шкіри буде відрізнятися. Комусь, наприклад, набагато комфортніше робити епіляцію у воді, а хтось, навпаки, зазначає, що вода з мильною піною майже не впливає на відчуття від процесу, а тонкі волосинки таким способом погано видаляються.

Але незаперечний факт — за умови регулярного використання епілятора навіть при досить низькому больовому порозі процедура стає набагато безболіснішою.

Плюси і мінуси фотоепіляторів

Ну і ще один вид домашньої епіляції, що не припускає жодного болю в процесі обробки шкіри — фотоепілятори.

Епіляція фотоепілятором відбувається за використання вузьконаправлених спалахів посиленого імпульсного світлового потоку, які виробляє спеціальна лампа (ресурс лампи може бути від 65 до 250 тисяч спалахів). Енергія світла поглинається волосяними стержнями, в яких міститься пігмент меланін. Взаємодія з ним викликає точкову термічну реакцію, і в результаті нагрівання волосяних цибулинок фолікул руйнується, купірується його кровопостачання, а саме волосся фактично відмирає.

фото 16

Ріст волосся після курсу процедур фотоепіляції або на довгий час припиняється, або зупиняється повністю. У порівнянні з механічним способом епіляції така процедура повністю безболісна, вона не викликає роздратування і не провокує вростання волосся. Кількість процедур, необхідна для повної зупинки росту волосся, підбирається індивідуально, залежно від типу шкіри та рівня меланіну в волосяному стрижні.

Але перш ніж купити фотоепілятор, радимо попередньо ознайомитися зі списком протипоказань та проконсультуватися з лікарем — такий тип епіляції заборонений при гострих алергічних реакціях на шкірі, варикозі, а також якщо шкіра засмагла або просто від природи дуже смуглява. Його не можна використовувати при деяких захворюваннях серця, загостреннях та хронічних інфекціях, а також за наявності новоутворень на шкірі.

фото 17

Радимо прочитати: Смагляве літо: правила ідеального засмаги

І, як ми вже казали, фотоепіляція не буде ефективною на дуже світлому чи сивому волоссі — процес зав’язаний на реакції з меланіном, а за його відсутності або недостатньої кількості бажаного ефекту досягти не вдасться, тому в таких випадках рекомендується використання механічних способів видалення волосся.

Визначилися з вибором домашнього епілятора? Тоді приємної покупки та комфортного використання!

 

48946 0 cookie-check Безболісна епіляція — міф чи реальність?

Читайте також:

Чого в кухні не вистачає? Проводимо весняну ревізію!
Чого в кухні не вистачає? Проводимо весняну ревізію!
12 Березня, 2018, 06:21 1160 12
Кухня – це серце будинку, його вогнище і джерело щастя для всіх мешканців квартири. Не вірите? А звідки тоді беруться всі ті ласощі, які роблять...
Смотреть результаты
Philips Avent – все для найменших
Philips Avent – все для найменших
Діти – це наше майбутнє. Та поки воно настане, про дітей треба піклуватись вже сьогодні. Компанія Philips розробила цілий комплекс для малюків: від ложечок до...
Смотреть результаты
ТОП-5 бюджетних планшетів на лютий 2018
ТОП-5 бюджетних планшетів на лютий 2018
Планшетний комп’ютер є відмінним інструментом для проведення дозвілля, завдяки якому ми можемо грати, дізнаватися корисні новини та спілкуватися з друзями. Чи багато ми знаємо універсальних...
Смотреть результаты