search
Підписатися

logo

Який холодильник краще вибрати для дому

07 Травня, 2020, 07:13 8

Що ми знаємо про сучасні холодильники? Якщо розібратися в даному питанні і трохи подумати про те, що ж ми знаємо про, здавалося б, такий звичний для всіх нас пристрій, можна зробити завчасний висновок про те, що холодильник це простий прилад, який призначений лише для збереження наших продуктів. Насправді сьогодні холодильник обзавівся безліччю різноманітних функцій, які допомагають зробити його більш ефективним і працездатним.

продукты в холодильнике

Хороший холодильник – сьогодні, це не тільки той холодильник, який всього лише добре зберігає продукти в ідеальній для них атмосфері, але й має достатній набор функцій, які сприяють нашій зручності та комфорту. Це означає, що для вибору холодильника ми повинні охопити своєю увагою істотно більше факторів і параметрів, ніж це було необхідно десять, двадцять чи, тим більше, тридцять років тому!

Давайте ж розберемося, як вибрати холодильник в 21 столітті!

Оцінюємо холодильник зовні

Питання, який холодильник вибрати і як це зробити правильно, виникає лише тоді, коли старий або вийшов з ладу зовсім, або ми ось-ось чекаємо цього. Так ось, багато хто з нас, коли вперше приходять в магазин побутової техніки, оцінюють холодильник зовні, без чіткого розуміння його функцій. Почасти це правильно, адже якщо він не буде відповідати всім естетичним параметрам, то такий холодильник нам не потрібен, який би функціонал він не мав.

Тип холодильника

Перед тим, як вибрати холодильник для свого будинку, необхідно визначитися з його параметрами. Це може бути холодильник з верхньою морозильною камерою. У цьому випадку ми отримаємо холодильне відділення достатнього обсягу, але морозильна камера, як правило, не велика і не має окремих ящиків всередині. Але якщо ви плануєте заморожувати багато продуктів, то краще звернути свою увагу на холодильники з нижньою морозильною камерою. Це найбільш популярний тип холодильника на сьогодні, так як він поєднує в собі об’ємну морозилку, розділену на кілька окремих ящиків (найчастіше їх три) і велике холодильне відділення.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - большой встроенный холодильник

Наступний гігант, холодильник типу side-by-side, може підійти великій родині, адже він дуже часто має загальний обсяг понад 500 літрів. Такі холодильники зазвичай невисокі, але широкі. Зліва на повний зріст розташована морозильна камера, а праворуч – власне холодильник. Це три найбільш затребуваних і популярних типи холодильників, але так само зустрічаються й інші варіанти, які можуть бути і зовсім не схожі на те, яким ми уявляємо собі сучасний холодильник.

Які можуть бути розміри холодильника?

Від розмірів холодильника залежить те, який обсяг він буде мати, і скільки продуктів ми зможемо в нього вмістити. Тому, щоб наш новий холодильник зміг вмістити в себе всі необхідні ковбаси, овочі і всі інші продукти, ми повинні заздалегідь визначитися з потрібними габаритами. Але при цьому він не повинен бути аж надто великим, щоб не забирати зайвого місця на кухні.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - холодильник в интерьере кухни

Як ми вже сказали, обсяг холодильника буде залежати від його фізичних габаритів, а конкретніше від висоти, ширини і глибини. Найчастіше ми купуємо холодильник зі стандартною шириною 60 см і глибиною 65-66 см, а збільшення обсягів відбувається суто за рахунок збільшення висоти. Так і виходить, що якщо ми вирішили купити об’ємний холодильник, то звертаємо увагу на двометрові гіганти.

Пам’ятайте! Холодильники з однаковими габаритами не обов’язково мають однаковий корисний внутрішній об’єм. Тому обов’язково звертайте увагу і на цей показник.

Колір холодильника

Всі ми знаємо відому приказку «На смак і колір товариша немає», і це означає, що ніякі поради як вибрати холодильник не допоможуть вам визначитися з кольором нового пристрою без розуміння власних уподобань. Насправді вибрати колір холодильника може здатися простим заходом, але в дійсності це не так. Вже давно минули ті часи, коли наші холодильники були суто білого кольору, адже сьогодні ми можемо купити сірий, бежевий, чорний, червоний, жовтий тощо.

Как правильно установить холодильник - интерьер кухни

Визначаючись з кольором потрібно розуміти, чи зможе новий холодильник вдало поєднуватися з іншим інтер’єром кухні, чи впишеться він в нього. З одного боку, він може бути того ж кольору, що і кухонний гарнітур або поєднуватися своїм тоном з іншою кухонною технікою. Є й протилежна думка, холодильник і зовсім може виділятися своїм кольором і привертати до себе додаткову увагу.

Що таке система заморозки?

Холодильник No Frost

Багато сучасних виробників холодильників вже давно виробляють їх лише з системою заморозки No Frost. Це найсучасніша система, завдяки якій намерзання і льоду в морозильній камері не буде, що дозволяє забути про те, що таке регулярне розморожування холодильника. Зрозуміти, що ми маємо справу з системою No Frost досить просто, потрібно лише відкрити дверцята і подивитися на задню стінку, там повинні бути невеликі отвори. З них відбувається потік холодного повітря.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - холодильник no frost

Систему No Frost ще називають «суха заморозка». Крім того, що в даному випадку холодильник не вимагає розморожування, температура всередині камери розподіляється більш рівномірно, і немає явних перепадів в кілька градусів між поличками. У морозильній камері No Frost можна більш комфортно заморожувати фрукти і ягоди, адже після розморожування вони не втратять своєї структури і не перетворяться в «кашу». Зважаючи на велику кількість переваг «сухої заморозки» поради експертів про те, як вибрати холодильник, найчастіше зводяться до того, що вибирати потрібно саме її.

Холодильник зі статичною системою

Статичну систему заморозки ще називають «плакучою» або «крапельною». Такі холодильники вимагають регулярного розморожування, вірніше не холодильника, а його морозильної камери. Але робити це часто не потрібно, достатньо буде зробити планове розморожування один раз в 6-8 місяців. Холодильники з крапельним заморожуванням зазвичай відносяться до недорогого бюджетного цінового сегменту. Але, не дивлячись на це, дана система має кілька переваг порівняно з No Frost.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - холодильник со статической системой

Однією з основних переваг статичної системи заморозки є відсутність в конструкції холодильника вентиляторів, а значить і направлених потоків повітря. Завдяки цьому продукти всередині не ризикують обвітритися. Ще такі холодильники коштують істотно дешевше своїх аналогів з сухою системою заморозки, тому якщо ваша мета придбати недорогий агрегат, то варто звернути увагу на крапельні моделі.

Який компресор вибрати?

Компресор – це найважливіший елемент будь-якого холодильника. Зазвичай ми його не бачимо, а часом і зовсім забуваємо про нього, але від того який саме компресор встановлений у вашому новому холодильнику, залежить його працездатність і довговічність. Бюджетні холодильники оснащені звичайними компресорами, які вироблені з досить не новою технологією, вона використовується вже багато десятиліть.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - инверторный компрессор

Якщо ж розглядати середній сегмент або тим більше преміальний, то тут ми зможемо виявити холодильники з інверторними або лінійними компресорами. Це більш новий тип, який гарантує те, що наш холодильник буде тихим, економічним, а головне, надійним. Більшість порад про те, як вибрати холодильник для будинку зводиться до того, що компресор обов’язково повинен бути інверторним або лінійним.

Наскільки важливий бренд холодильника?

Вибирати холодильник за відгуками або суто по бренду, кардинально не правильно. Однак, як додатковий аргумент для вибору тієї чи іншої моделі, коли складно визначитися, перевірений і відомий бренд може стати додатковою мотивацією. Зараз в магазинах побутової техніки представлено чимало різних брендів, але у кожного з нас є свої особисті переваги і симпатії.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - большой встроенный холодильник

Часом, приналежність холодильника до того чи іншого бренду забезпечує його цікавими технологіями, які властиві лише даному виробнику. Наприклад, якщо ми набуваємо холодильник Samsung, то він обов’язково буде оснащений інверторним компресором і захистом від перепадів напруги Volt Control. Якщо ми купуємо холодильник LG, то він буде оснащений лінійним компресором і технологією Multi Air Flow.

На що ще потрібно звернути увагу при виборі хорошого холодильника?

 Зона свіжості

Різні продукти вимагають різних температурних режимів для зберігання. Іноді ми можемо надовго залишити продукт в холодильнику, і з ним нічого не трапиться, а часом необхідна заморозка, щоб через день-два продукт не зіпсувався. Цікавою особливістю деяких холодильників є наявність зони свіжості або нульової камери. Розташована така камера зазвичай над овочевим ящиком, а в ній підтримується температура приблизно нуль градусів.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - зона свежести в холодильнике

Завдяки цьому в ній можна зберігати швидкопсувні продукти без заморозки, наприклад, м’ясо, ковбаси, рибу, сири тощо. Термін свіжості таких продуктів зазвичай недовгий, але в нульовій камері ми зможемо зберігати їх кілька днів, і з ними нічого не трапиться. Додатковий бокс зазвичай встановлюють у високих холодильниках з великим об’ємом холодильного відділення.

Дисплей і панель управління

Панель управління холодильника забезпечує нас можливістю встановити всередині бажану температуру і активувати необхідні функції. Сучасний холодильник може мати механічне або електронне управління. Перший варіант властивий, як правило, недорогим моделям і не дозволяє встановити температуру з точністю до градуса, а лише приблизно. Зазвичай механічне управління не має дисплея і застосовується в холодильниках з крапельною системою заморозки.

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - панель управления с дисплеем

Більшого поширення сьогодні набуває електронне управління, реалізоване за допомогою блоку електроніки і дисплея. Такий тип дозволяє більш точно контролювати температуру всередині холодильника, управляти окремо холодильним та морозильним відділенням, а так само наочно на дисплеї бачити ту температуру, яку підтримує холодильник. Панель управління з дисплеєм може розташовуватися як зовні на дверцятах, так і всередині за нею.

Що таке диспенсер

Якщо ви вирішили трохи заморочитися і вибрати холодильник для будинку з максимальним набором функцій і технологій, то не зайвим буде згадати і про диспенсер. Його не так часто можна побачити в більшості холодильників, але насправді це дуже цікавий пристрій, який здатний забезпечити нас прохолодною водою, при цьому нам не потрібно навіть відкривати дверцята, досить підставити склянку і натиснути на кнопку. Або ж з диспенсера ми зможемо отримати лід.

 

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - диспенсер в холодильнике

Диспенсери найчастіше притаманні великим холодильників side-by-side, адже в інших випадках вони «крадуть» корисний простір в і так невеликому холодильнику. Визначити призначення диспенсера – для води він або для льоду – дуже просто. Якщо він розташований на дверцятах холодильної камери, то він призначений для охолодження води, якщо ж на дверцятах морозилки, то для льоду. В окремих випадках диспенсер навіть може підключатися до водопроводу.

Що таке розумний холодильник?

Чи може холодильник бути розумним? Насправді, так! Сучасні технології дозволяють вийти за рамки стандартних шаблонів, і на вигляд звичайнісінький холодильник отримує безліч додаткових функцій, які суттєво спрощують наш побут і роблять його комфортніше і зручніше. Так, якщо ви вирішили створити в своєму будинку систему «розумний будинок», то без Smart холодильника просто не обійтися. Що ж уміє розумний холодильник і чи варто купувати таке чудо техніки?

Как выбрать холодильник_на что нужно обратить внимание - умный холодильник

Холодильник зі смарт технологіями здатний синхронізуватися зі смартфоном і відправляти дані про наявність продуктів всередині, а іноді ми і зовсім можемо підключитися до камери всередині холодильника і віддалено подивитися, які продукти ще залишилися, а що потрібно докупити. Завдяки величезному LED-дисплею на дверцятах холодильник покаже поточну погоду, новини, а так само можна подивитися улюблені ролики на YouTube або якийсь телеканал. А ще розумний холодильник здатний приймати голосові команди і відтворювати музику на кухні, що досить цікаво.

Які висновки можна зробити?

Щоб визначитися який холодильник краще вибрати, не достатньо просто прочитати відгуки або поради експертів в інтернеті. Щоб зробити правильний вибір і не помилитися, необхідно детально розібратися у всіх тонкощах і нюансах більшості холодильників, визначитися з уподобаннями і потребами, і вже потім відправитися в найближчий магазин побутової техніки. Лише сформувавши в своїй свідомості приблизні обриси і функціонал передбачуваної моделі, вам вдасться зробити абсолютно правильний вибір.

девушка открыла холодильник

Давайте спробуємо разом зорієнтуватися в тому, яким може бути відносно недорогий, функціональний і при всьому цьому практичний і працездатний холодильник. Це повинен бути холодильник з нижнім розташуванням морозильної камери, з системою No Frost, інверторним компресором. Його обсяг повинен бути достатнім для всієї родини, тому висота холодильника повинна бути 185-200 см. Обов’язкова наявність зони свіжості, дисплея з електронним управлінням. Саме так виглядає найбільш популярний і затребуваний холодильник для української сім’ї сьогодні.

 

75386 13 cookie-check Який холодильник краще вибрати для дому

Читайте також:

ТОП скорочувачів посилань — прибираємо все зайве!
ТОП скорочувачів посилань — прибираємо все зайве!
06 Травня, 2020, 11:20 1633
До нещодавно існував власний скорочувач посилань Гугл — сайт Goo.gl, який припинив свою роботу ще навесні 2019 року. І його дуже шкода, адже сервіс був...
Смотреть результаты
Машинка для стрижки: як вибрати
Машинка для стрижки: як вибрати
З перукарнями та салонами краси під час карантину все сумно, тому кожен з нас обирає свій шлях — хтось гордо волохатиться в очікуванні повернення до...
Смотреть результаты
Як прибрати друге підборіддя в домашніх умовах? ТОП 10 вправ
Як прибрати друге підборіддя в домашніх умовах? ТОП 10 вправ
Ніщо так не псує образ, як друге підборіддя. Він робить обличчя ширше і візуально додає кілька десятків кілограмів, навіть якщо у вас струнке тіло. У...
Смотреть результаты