search
Підписатися

logo

Зволожувач повітря – як вибрати?

13 Вересня, 2022, 02:05 0

Як вибрати зволожувач повітря для створення здорового клімату у квартирі? Раніше для зволоження повітря на батареях розвішували мокрі рушники та розставляли в будинку всілякі тази та каструлі з водою. Сьогодні все простіше та естетичніше – є спеціальні пристрої, які підтримують рівень вологості, насичуючи повітря молекулами води та контролюючи заданий параметр, і доповнюють, а не псують, інтер’єр.

Розбираємось, як вибрати зволожувач повітря під конкретні вимоги.

Увлажнитель-как выбрать

У холодну пору року, особливо в опалювальний сезон, ми часто стикаємося з сухістю шкіри, поганим самопочуттям і слабким імунітетом – хворіємо із завидною регулярністю. Однією з причин цього є рівень вологості у приміщеннях, який за норми у 60–70% іноді не перевищує 20%. Адже вихід є – потрібно лише купити побутовий зволожувач повітря. Прилад за лічені хвилини налагодить мікроклімат у будь-якому приміщенні: чи то дитяча, вітальня, чи, скажімо, офіс, де якість повітря безпосередньо впливає на механізм інфікування – наприклад, тим самим гучним вірусом SARS-CoV-2, що викликав поточну глобальну пандемію COVID-19. Сьогодні розповідаємо, як менше хворіти і краще почуватися: як вибрати зволожувач повітря, на що при цьому звернути увагу і що це дасть

Зволожувач повітря для дому

Пар-влажный воздух

У опалювальний сезон та при використанні обігрівачів зволожувач повітря – техніка №1 у помешканні. І перш ніж дізнатися, як вибрати зволожувач повітря, давайте розберемося в його користі. Якщо повітря сухе, ми швидко втомлюємося, погано почуваємося і не найкраще виглядаємо. Крім того, підвищується ризик застудних захворювань: висушені слизові оболонки – це відкриті ворота для вірусів та бактерій

Відповідь очевидна – для підтримки оптимального рівня вологості у приміщенні, що варіюється в межах 40–70 %. Тоді як зазвичай він не перевищує 20%, що загрожує не тільки поганим здоров’ям і самопочуттям, а й втратою привабливості. Сухе повітря змушує організм інтенсивно віддавати воду: з’являються дрібні зморшки, шкіра лущиться і запалюється, волосся стає тьмяним і ламким. Сухе повітря буквально «витягує» вологу зі шкіри та слизових оболонок.

Сухая кожа-как помочь

Страждають навіть очі. Нестача вологи змушує їх постійно перебувати в напрузі і швидко втомлюватися. І вони піддаються різним захворюванням.

Бактерії та віруси, що поширюються повітряно-краплинним шляхом, у тому числі і той, що викликав спалах захворюваності на COVID-19, безперешкодно потрапляють через висушені слизові оболонки рота та носа. А якщо врахувати, що низький рівень вологості сприяє підвищенню концентрації негативних домішок, у тому числі пилу, можна говорити про те, що зволожувач повітря стає просто must have в будинку. Особливо в опалювальний сезон і коли обігрівач практично не вимикається, а рівень вологості знижується до критичних значень.

Зволожувач повітря рекомендований у дитячих кімнатах, людям з імунодефіцитом, захворюваннями дихальних шляхів, алергікам та астматикам. Потрібно лише правильно підібрати потужність зволожувача повітря.

Побутовий прилад №1 зволожувач і в пандемію. До речі, на думку авторитетного лікаря Євгена Комаровського, у кімнаті хворого оптимальна вологість не повинна опускатися нижче 70–80%. І в цьому випадку без зволожувача точно не обійтися: ніякі мокрі рушники на батареях не змінять ситуації. Висока вологість зменшує концентрацію активних вірусів у повітрі. Актуально і для офісів, де одночасно працює багато людей.

Вирусы-высокая влажность воздуха

Як вибрати зволожувач повітря, ми розповімо далі, а поки що підкреслимо, що він поряд з очисником входить у ТОП побутових приладів, які потрібно мати в пандемію.

Не зайвим буде нагадати, що, коли є підвищений ризик зараження, потрібно уникати контактів з людьми та ретельно мити руки, а також дезінфікувати після вулиці взуття та верхній одяг, щоб убезпечити себе та свою сім’ю. Публікації на цю тему є у блозі:

Якщо двома словами, зволожувач повітря потрібен для того, щоб менше хворіти, маючи міцний імунітет, бадьоро почуватися і добре виглядати. Зрештою, для того, щоб просто дихати свіжим повітрям: не запорошеним і не насиченим шкідливими домішками, вірусами та мікробами. Дихати на повні груди, як після дощу. Так що вибиратимемо зволожувач повітря, причому ґрунтовно, щоб раз і на довгі роки.

У питаннях турботи про здоров’я зволожувач повітря є чи не головним побутовим приладом. З ним менше хворієш, краще виглядаєш, наприклад, покращується стан шкіри та волосся, а сон стає глибоким і міцним. Крім того, робота зволожувача сприятливо позначається на рослинах. Вони буквально оживають, як у теплицях під час догляду досвідченим садівником. Давайте розбиратися, як вибрати зволожувач повітря по зовнішньому вигляду.

Зволожувач повітря для квартири

Как выбрать увлажнитель воздуха-советы и рекомендации

Зволожувачі повітря вирізняються принципами роботи. Від нього безпосередньо залежить ефективність та експлуатація приладу. Який зволожувач повітря обрати для квартири?

На ринку представлені три види зволожувачів:

 1. Традиційні ((холодна пара)
 2. Парові (тепла пара)
 3. Ультразвукові

Зволожувач повітря в кімнату (холодна пара)

Такі пристрої дають максимум 50-60% вологості. При цьому традиційні зволожувачі споживають мінімум електроенергії – потужність зволожувача повітря від 20 до 80 Вт, що має великий плюс. Крім того, традиційні моделі є повністю безпечними. Їх сміливо можна ставити у дитячі. І в ціні вони виграють, що теж віднесемо до переваг виду. Включаєш зволожувач – і вже за якихось 15–20 хвилин легше дихається.

Цікавий момент у питанні вибору зволожувача повітря. Чим початкова вологість повітря в кімнаті вище, тим складніше підняти її традиційним чином за допомогою холодної пари. І в цьому полягає перевага цього виду. То ж він не перенасичує кімнату вологою, по досягненню нормальних значень вологості знизивши продуктивність аж до нуля.

Але якщо ви вирішили вибрати такий зволожувач повітря – на ніч його залишати включеним не варто: найчастіше моделі працюють досить шумно, можуть заважати повноцінному сну (на відміну від ультразвукових). У денний час для більш ефективної роботи пристрій можна ставити поруч із батареєю або іншим джерелом тепла. Влітку зволожувачі холодної пари добре встановлювати біля дверей або на підвіконнях – у місцях циркуляції повітря.

В ідеалі традиційний зволожувач має працювати на дистильованій воді. Якщо використовувати недемінералізовану проточну воду, картриджі швидко засмічуються. Дискові фільтри не потребують заміни, тільки промивання.

Ви можете вибрати зволожувач повітря, щоб використовувати для ароматерапії, додавши кілька крапель розслаблюючої ефірної олії лаванди і включивши на годинку-другу перед сном, щоб потім солодко спалося. Однак для інгаляцій традиційний зволожувач, що працює на холодній парі, не підійде, тоді як модель на теплій парі – цілком.

Плюси традиційних зволожувачів (холодна пара):

 • економічне споживання електроенергії
 • регулювання рівня вологості повітря залежно від температури, неможливість перенасичити його вологою
 • можливість ароматерапії
 • доступність

Мінуси традиційних зволожувачів повітря (холодна пара):

 • підтримання рівня вологості повітря до 60%
 • неефективна робота у великих приміщеннях
 • є витратні матеріали
 • швидке засмічення фільтруючого елемента при використанні звичайної води (бажана дистильована)

Зволожувач повітря для кімнати паровий (тепла пара)

Якщо ви ще не визначилися який зволожувач повітря вибрати для квартири, цей варіант більш ефективний, ніж перший. Усередині корпусу парового зволожувача знаходиться нагрівальний елемент, що кип’ятить воду. При цьому повітря, що виходить з апарату, стерилізується – знищуються всі мікроби. Коли вода в резервуарі закінчується, пристрій автоматично вимикається.

Висока потужність зволожувача повітря – як його плюс, і мінус. Справа в тому, що вона, забезпечуючи ефективну роботу приладу, споживає багато енергії

У середньому за годину роботи такий пристрій витрачає 700 мл рідини. І він, на відміну від зволожувача, що працює за принципом холодного випаровування, здатний підвищити рівень вологості вище 60%. Робить свою справу не тихо, адже працює вентилятор та кипить усередині рідина.

Є можливість ароматерапії. При ГРВІ парові моделі можуть замінити інгалятор.

До мінусів віднесемо високу споживану потужність – від 200 до 600 Вт. Крім того, вони можуть перезволожити приміщення. Тому краще вибрати зволожувач повітря із вбудованим гігростатом. Ну і варто акуратно експлуатувати такий вид, щоб уникнути опіків. Паровий зволожувач повинен стояти у місцях, недоступних для дітей.

Плюси парових зволожувачів:

 • висока продуктивність
 • функція ароматерапії
 • можливість використання як інгалятора
 • стерилізація повітря парою
 • можливість роботи з будь-якою водою, не тільки дистильованою

Мінуси парових зволожувачів:

 • висока споживана потужність
 • гучна робота
 • ризик обпектися, у дитячих використовувати не рекомендується

Зволожувач повітря ультразвуковий

Працює ультразвуковий зволожувач так: вода з бака потрапляє на ультразвукову мембрану, яка розбиває рідину на мікрокраплі. Як і паровий прилад ультразвуковий збільшує вологість більше, ніж на 60%. Причому робить це швидше, а ще практично безшумно. І це плюс, щоби вибрати зволожувач повітря саме такого типу.

Відзначимо і економічне енергоспоживання. Потужність зволожувача повітря 40-50 Вт. Якщо в моделі передбачена функція нагрівання води, коли пара подається підігрітою, а приміщення не охолоджується, енергоспоживання вище.

Більшість ультразвукових моделей мають вбудований гігростат, що автоматично підтримує потрібний рівень вологості. Якщо в ультразвуковому зволожувачі немає гігрометра, вбудованого датчика, що визначає рівень вологості в кімнаті, пристрій продовжуватиме працювати «на совість» і після досягнення необхідного рівня вологості. Інакше кажучи, «саморегуляції», як традиційні зволожувачі, немає.

Ви можете вибрати зволожувачі повітря з іонізаторами, що насичують повітря позитивними та негативними частинками, що сприятливо впливає на організм.

Важливий момент. Для ультразвукових зволожувачів необхідно використовувати тільки дистильовану воду або воду з-під фільтра без процесу мінералізації. Або використовувати фільтр-картриджі. Останні, до речі, затримують бактерії, очищаючи повітря. Це також плюс.

Якщо залити у прилад звичайну водопровідну воду, на меблях після висихання розпилених крапельок може з’являтися характерний білий наліт.

Плюси ультразвукових зволожувачів:

 • низьке споживання енергії
 • швидке зволоження повітря та висока ефективність
 • безшумна робота
 • можливість задати рівень вологості або час роботи
 • зручність в експлуатації та дистанційне керування (у деяких моделях)

Мінуси ультразвукових зволожувачів:

 • немає «саморегуляції» рівня вологості (якщо відсутній гігрометр)
 • важливість використання дистильованої або фільтрованої води

Окремо скажемо про повноцінні кліматичні комплекси, які не тільки зволожують повітря, але й мають широкий спектр для створення «погоди в помешканні». Тут і, власне, зволоження, і очищення повітря, іонізація, і ароматизація, іноді навіть охолодження. Як правило, це дорогі багатофункціональні пристрої, які економічно витрачають електроенергію і не потребують додаткового втручання користувача: всі показники контролюють самі.

Потужність зволожувача повітря та обслуговувана площа

Зволожувач – не всесильний побутовий прилад. Потужність зволожувача повітря розрахована на певну квадратуру. І це важлива характеристика, на яку при виборі потрібно звертати увагу. Якщо модель для площі до 20 м² поставити в приміщення на 50 м², вологість у ньому зміниться несуттєво.

Зазвичай у характеристиках вказується як потужність, так і площа, що обслуговується. Компактні та недорогі моделі, як правило, орієнтовані на скромні приміщення до 20 м², більш габаритні та дорогі – до 60–80 м².

Бажане регулювання випаровування. Дуже зручно вибирати інтенсивність зволоження, скажімо, залежно від сезону чи погоди за вікном.

Ємність резервуару для води, швидкість випаровування та зручність наповнення

Співвіднесіть витрату води з ємністю резервуара і тим, як часто користуватиметеся приладом. Наприклад, у моделі  Philips HU4813/10 ємність резервуару має об’єм 2 літри, а швидкість випаровування – 300 мл/година. Орієнтовно без дозаправки вона пропрацює близько 7 годин (ємність бака розділіть на швидкість випаровування).

Зверніть увагу, що зволожувач повітря використовує максимальну швидкість випаровування далеко не завжди. Багато моделей має функцію регулювання.

Крім того, важливим показником, що вказує на те, як часто приладу доведеться приділяти увагу і наскільки це буде неприємним, є зручність наповнення резервуара.

Датчики визначення вологості та контроль роботи

Philips Safe clean NanoCloud HU4803-дисплей

За індикацію рівня вологості відповідають гігрометр (визначає рівень вологості у приміщенні) та гігростат (дає можливість вказати необхідну інтенсивність зволоження). Ці датчики значно полегшують та автоматизують управління процесом роботи зволожувача.

Що стосується контролю роботи, найбільш прості пристрої мають вбудовану панель управління, що дає можливість вибору необхідного режиму роботи та відображає поточний стан повітря (за наявності гігрометра).

Деякі прилади комплектуються пультом дистанційного керування. Зручно керувати пристроєм зі смартфона, встановивши на нього спеціальний додаток. Наприклад, моделями Xiaomi.

Ароматизація та іонізація

Для ефірних олій у приладах із функцією ароматизації зазвичай передбачено окремий резервуар.

Deerma DEM-F325-увлажнитель воздуха ультразвуковой

Деякі зволожувачі повітря можуть подавати високу напругу на спеціальні електроди, що відповідають за збільшення кількості іонів у повітрі. Процес супроводжується запахом свіжості.

Додаткові функції та опції зволожувачів повітря

Якщо вам цікаво, як вибрати зволожувач повітря з максимальним потенціалом, зверніть увагу на додаткові функції приладу. Вони дуже бажані, тому що полегшують експлуатацію, але не обов’язкові.

Electrolux-технологии

Серед основних:

 • функція блокування включення на випадок, якщо забули налити в резервуар води
 • таймер, з яким прилад можна запрограмувати так, щоб він зволожував кімнату, скажімо, тільки половину ночі чи дня
 • наявність спеціальних режимів

На режимах зупинимося докладніше. Мабуть, найважливіший – нічний. Так би мовити, щоби висипатися і посміхатися. J У цьому режимі у приладі тьмяніє екран, підсвічування та індикатори, а також знижується рівень шуму. Може активуватися подача теплої пари, щоб кімната не охолоджувалась, але так вміють не всі моделі.

Є і дитячий режим, у якому прилад автоматично підтримує оптимальну вологість 55%.

До того ж існують моделі, які сміливо можуть грати роль світильника, нічника, щоб дитині не було страшно спати. Є прилади в милому дизайні – наприклад, у вигляді кішечки, ведмедика, хмаринки, акваріума з рибками тощо. Щоправда, зазвичай, вони малоефективні, більше краси.

Для любителів йоги, медитацій та дихальних технік деякі просунуті зволожувачі забезпечують спеціальними програмами, але це швидше виняток, ніж правило.

ТОП популярних моделей зволожувачів повітря:

121496 0 cookie-check Зволожувач повітря – як вибрати?

Читайте також:

Ідемо до школи! Вибираємо смартфон до 10000 гривень: 8 відмінних моделей
Ідемо до школи! Вибираємо смартфон до 10000 гривень: 8 відмінних моделей
09 Вересня, 2022, 11:48 1574
До початку нового навчального року потрібно вибрати хороший смартфон для школяра, щоби дитина завжди залишалася на зв’язку зі своєю родиною, але так і не змогли...
Смотреть результаты
Готуємося до холодів: 8 популярних моделей обігрівачів
Готуємося до холодів: 8 популярних моделей обігрівачів
Українські ЗМІ кажуть, що цього року опалювальний сезон розпочнеться пізніше, а навесні завершиться раніше, ніж звичайно. Очікується, що температура в приміщеннях буде на рівні 17-18°C,...
Смотреть результаты
Фінансова грамотність: прості лайфхаки на кожен день
Фінансова грамотність: прості лайфхаки на кожен день
Грамотна фінансова поведінка не завжди означає сувору економію, складні схеми інвестування або особливі знання. Часто допомагають прості дії та правила, які допомагають мудро розпоряджатися власними...
Смотреть результаты