search
Підписатися

logo

Який принтер краще – лазерний або струменевий? Вибираємо принтер для дому та офісу

15 Січня, 2019, 04:49 10

Зміст:

 1. Як вибрати принтер
 2. Чим відрізняється струменевий принтер від лазерного?
 3. Використання якого принтера обійдеться дешевше?
 4. Яка з технологій швидше, а яка – якісніше?
 5. Підбираємо принтер для офісу та дому
 6. ТОП-10 принтерів

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Що краще – струменевий або лазерний принтер? Широкий асортимент приладів для розпечатування змусить розгубитися будь-якого користувача. Більше десятка компаній випускає апарати для домашнього й офісного використання. Вибір варіанту залежить від мети застосування. Устаткування розрізняється за швидкістю розпечатування, якості отриманого відбитка, можливості безпровідного підключення, друку без полів та за іншими характеристиками. Зрозуміло, вироби мають різну ціну. Найчастіше саме цей параметр стає ключовим при купівлі оргтехніки.

Струменевий або лазерний принтер? Ось у чому питання!

Як вибрати принтер

При виборі девайса враховуються наступні параметри:

 • Формат відбитків. Агрегати друкують на папері формату А3, А4, А5 та ін.
 • Швидкість видачі. Прилади видають до 35 відбитків за хвилину.
 • Час, необхідний на роздрук першого листа. Цей показник залежить від часу, витраченого на прогрівання пристрою. На розпечатування першої сторінки необхідно 8-9 секунд.
 • Роздільна здатність зображення. Максимальний показник складає 600 точок на 1 дюйм.
 • Об’єм лотків. Вони здатні вмістити кілька десятків листів. Місткість залежить від мети використання.
 • Ресурс картриджа. Ця характеристика говорить про те, наскільки вистачить чорнила.

 Чим відрізняється струменевий принтер від лазерного?

Головна відмінність між агрегатами полягає в принципі дії. У струменевих девайсах використовуються рідкі фарби в картриджах, пляшках та інших місткостях. Вони розпилюються голівкою, яка ходить по матеріалу для друку. Чорнило наноситься на папір найдрібнішими точками.

Чим відрізняється струменевий принтер від лазерного?

У лазерні моделі вставляється контейнер з порошком – тонером. Аркуш паперу проходить по поверхні барабана. Лазер формує електричний заряд, який притягує тонер на певні ділянки сторінки. Порошок запікається на листі при температурі 200 градусів.

Який принтер краще - струменевий або лазерний?

Так, який принтер краще – струменевий або лазерний? Це питання давно стало риторичним, оскільки у кожної технології є як плюси, так і мінуси.

 Використання якого устаткування обійдеться дешевше?

Сьогодні немає відчутної різниці в ціні між приладами для друку. Вартість залежить від марки та набору технічних характеристик. Проте кольорові моделі з лазерами дорожче, ніж аналогічні струменеві одиниці техніки.

Більшість сучасних пристроїв з друкувальною голівкою комплектуються інсталяційними картриджами. Цього достатньо для якісного друку. Картриджа вистачає на 200-300 сторінок. Ще кілька років тому заміна чорнила була досить дорогою, доки компанія Epson 2011 року не презентувала свою “фабрику друку” – систему безперервної подачі чорнил (СБПЧ). Це місткість, в яку заливається фарба. По системі шлейфів вона поступає до друкувальної голівки. Ці моделі комплектуються місткостями об’ємом 70 мл, що в 10 разів більше об’єму картриджа. Перед тим, як вирішити, який купити принтер, варто уточнити наявність СБПЧ. Ця технологія робить використання устаткування економніше.

Який купити принтер

З технікою, яка працює на лазерах, справи йдуть інакше. Вона комплектується тонером – порошком. Його вистачає на 1500-4000 копій. Картридж не заправляється. Після закінчення фарби знадобиться придбання нового картриджа. Крім того, агрегати вимагають регулярного техобслуговування. Періодично доводиться міняти фотобарабан, гріючий елемент та інші деталі. У апаратах з СБПЧ немає фотобарабана та інших дорогих елементів. Їх обслуговування обійдеться значно дешевше.

Якої краще принтер для будинку?

 Яка з технологій швидше, а яка – якісніше?

Складно сказати, який девайс швидше друкує. Прилад з лазером перевершує аналог з рідинами за швидкістю розпечатування. Проте йому потрібен час для нагріву. Якщо потрібна швидка видача листів, то варто вибирати таке рішення. Для малої кількості сторінок друкарського тексту підійдуть бюджетні варіанти з СБПЧ.

Якщо пристрій купується для роздруку креслень і схем, то з цим завданням впораються обидва апарати. Для розпечатування зображень краще вибирати струменеву техніку. В неї роздільна здатність вище – 5760 DPI та більше. В оргтехніки з нагрівальним елементом роздільна здатність гірше. Вона складає не більше 2400 DPI. У СБПЧ використовується всього чотири кольори. Тонер різноманітніший. Одночасно можна використати шість і більше тонів. Це помітно на якості відбитку. Звичайний фотопапір підходить тільки для пристроїв з СБПЧ. При нагріванні лазером він плавиться. Тому для такого устаткування необхідно купувати спеціальний папір.

Який принтер краще купити для дому

Що стосується безпеки використання, то техніку з лазером варто ставити в просторих добре провітрюваних приміщеннях, оскільки тонер виділяє незначний об’єм шкідливих речовин. Якщо Ви думаєте, який краще купити принтер для дому, то відповідь однозначна: техніку з СБПЧ. Вона чудово підходить для частого застосування, що дуже актуально для сімей, в яких є школярі та студенти. У системах безперервної подачі чорнил використовується екологічно чиста сировина, яка абсолютно не шкідлива для здоров’я людини. Вважається, що голівка на таких приладах може висохнути. Таке було можливе років 10 назад. Сьогодні виробники удосконалили технологію. Висихання маловірогідно. Щоб цього не сталося, варто використати периферію хоча б раз на місяць.

 Підбираємо принтер для офісу та дому

Оргтехніка на рідких фарбах більш популярна. Вона має наступні переваги:

 • Невеликий розмір. Агрегати відрізняються компактними габаритами. Їх можна поставити у маленькому куточку.
 • Демократична ціна. Ця апаратура набагато дешевше, ніж прилади з лазерами.
 • Недорогі фарби. Картридж з рідким чорнилом набагато дешевший за тонер.
 • Відмінна якість фотодруку. Навіть недорогий фотопринтер для дому видає барвисті контрастні знімки без пікселізації.

Модельний ряд периферії різноманітний. Виробники пропонують машини для документів і багатофункціональні девайси. Техніка для розпечатування документів може видавати чорно-білі відбитки та кольорові фотографії. У багатофункціональних пристроях поєднуються функції розпечатування, сканування і копіювання.

Ксерокс, сканер і фотопринтер для дому - 3:1

Разом з плюсами в оргтехніки з рідким чорнилом є деякі мінуси. До них відноситься не економна витрата кольорів і повільна видача надрукованих документів. З картриджами можуть виникати проблеми. Іноді вони підтікають, через що на папері з’являються плями. При рідкісному використанні чорнило засихає.

Апарати, які працюють на лазерах, мають наступні достоїнства:

 • Економна витрата порошку. Тонери коштують дорожче. Проте їх вистачає надовго. Роздрук одного листа обходиться дешевше в порівнянні зі струменевими аналогами.
 • Висока швидкість видачі відбитків. Периферія швидше видає велику кількість сторінок.
 • Чистота. Порошок не змащується і не залишає плями.
 • Деталізованість. Тонер краще відбиває дрібні елементи. Така оргтехніка чудово підходить для тих випадків, коли доводиться друкувати документи з дрібним шрифтом.

Кольоровий лазерний принтер для дому

Водночас кольоровий лазерний принтер для дому та офісу має деякі недоліки. До них відносяться великий розмір, шум, дорогі розхідні матеріали та різноколірний друк. Тонери коштують мінімум вдвічі дорожче за чорнильні картриджі. Проте вони служать набагато довше.

Апаратура з лазерною технологією відрізняється громіздкістю. Вона займає багато місця. При роботі прилад шумить. У техніки з СБПЧ присутній режим без звуку. Кольоровий тонер коштує набагато дорожче, ніж рідкі фарби. Таким чином, це не кращий вибір для друку фотографій. Техніка з лазерами чудово підходить для друку великої кількості документів. Тому її найчастіше використовують в офісних приміщеннях, освітніх установах і бібліотеках. Для домашнього використання краще придбати апаратуру з СБПЧ.

 ТОП-10 принтерів

 1. Epson L805. Струменевий апарат, який друкує шістьма кольорами. Універсальний варіант для розпечатування рефератів і фотографій. Пристрій оптимізований під роботу з мобільними гаджетами на Android та iOS. Epson L805 забезпечений модулем Wi-Fi, завдяки чому ним можна управляти на відстані.

Epson L805

 1. Canon Pixma iP7240. Високопродуктивний прилад з двома лотками і функцією двостороннього друку. Має Wi-Fi та підтримує роботу з мобільними гаджетами. Швидко друкує зображення з роздільною здатністю 9600 точок на дюйм. Canon Pixma iP7240 підтримує друк на CD-дисках.

Canon Pixma iP7240

 1. Epson L120. Продуктивний агрегат з економною витратою фарби. Картріджа вистачає на 75000 сторінок! За хвилину апарат роздруковує 4,5 відбитка.

Epson L120

 1. Canon PIXMA IP2840. Оргтехніка швидко працює – роздруковує за хвилину 28 чорно-білих сторінок. Серед недоліків варто відмітити відсутність безпровідного підключення.

Canon PIXMA IP2840

 1. Epson L132. Прилад оснащений СБПЧ з чотирма кольорами. Для нього характерна висока продуктивність і швидкість. Всього за хвилину він здатний роздрукувати 27 сторінок! Запасу картріджів вистачить на шість тисяч кольорових сторінок.
 2. Canon i-SENSYS LBP-611cn. Зручний і швидкий девайс для друку кольорових зображень. Пристрій видає 18 сторінок за хвилину. Картріджів вистачає на 1300-1400 сторінок.

Canon i-SENSYS LBP-611cn

 1. Epson L312. Кольоровий надшвидкий апарат зі швидкістю розпечатування 33 сторінки за хвилину. Модель характеризується економічною витратою чорнила. Картріджа вистачає на 75000 копій.

Epson L312

 1. HP LJ M102W. Чорно-білий прилад з низьким споживанням енергії та швидким друком відбитків. Підтримує функцію безпроводового з’єднання, що дозволяє роздруковувати документи з мобільних девайсів. HP LJ M102W працює на лазері. Ця модель чудово підходить для офісного використання.

HP LJ M102W

 1. Canon E204. Малогабаритний економічний апарат з місткістю лотка 60 листів. Якість зображень на високому рівні.

Canon E204

 1. HP LaserJet Pro M102A. Чорно-білий прилад компактного розміру з підтримкою Apple AirPrint. Модель відрізняється низьким енергоспоживанням. Швидкість видачі відбитків – 22 сторінки формату А4 за хвилину. Працює на лазері.

HP LaserJet Pro M102A

67967 0 cookie-check Який принтер краще – лазерний або струменевий? Вибираємо принтер для дому та офісу

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як поставити пароль на комп’ютер чи ноутбук: встановлення на Windows 7, 10
Як поставити пароль на комп'ютер чи ноутбук: встановлення на Windows 7, 10
15 Січня, 2019, 03:01 5929 6
Все більше інформації зберігається в електронному вигляді на комп’ютерах, лептопах, персональних гаджетах. Вже складно уявити гору паперових документів або відеозаписи на зовнішніх носіях – все...
Смотреть результаты
Як підключити два монітори до комп’ютера
Як підключити два монітори до комп'ютера
Зміст: Які бувають роз’єми Як підключити два монітори до одного комп’ютера, якщо немає другого роз’єму? Під’єднання устаткування Налаштування екранів у W10. Поетапна інструкція Як настроїти...
Смотреть результаты
Що можна приготувати в мікрохвильовці: 5 смачних рецептів
Що можна приготувати в мікрохвильовці: 5 смачних рецептів
Сучасні моделі мікрохвильовок – відмінна альтернатива плити. Маючи даний агрегат вдома або на роботі можна урізноманітнити своє харчування смачними і корисними стравами. Все, що потрібно...
Смотреть результаты