Топ-10 додатків з доповненою реальністю для Android

15 Січня, 2019, 10:38 9

Технологія доповненої реальності стає дуже популярною в наш час, а ми проявляємо все більший і більший інтерес до неї. Розробники смартфонів і просто програмного забезпечення для них активно працюють в даному напрямку, представляючи нам все нові і нові можливості доповненої реальності на різних пристроях. Так що ж, власне, ця доповнена реальність являє собою? Ми вже докладно розбирали це питання в одному з наших матеріалів, зараз же давайте коротко і лаконічно згадаємо про деякі нюанси. Доповнена реальність дозволяє нам інтегрувати в реальну обстановку, яка нас оточує, віртуальні об’єкти, з деякими з яких можна навіть взаємодіяти. Вона кардинально відрізняється від віртуальної реальності, адже ми залишаємося в своєму реальному світі і лише доповнюємо його об’єктами, тоді як з VR ми повністю занурюємося у віртуальний світ.

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - дракон в дополненной реальности

Уже зараз технологію доповненої реальності можна використовувати в різних сферах. Це можуть бути розваги, освіта, ігри, подорожі тощо. Найпопулярнішими пристроями, в яких реалізують технологію доповненої реальності, на сьогодні є смартфони і планшети. Не виключено, що вже в  найближчий час цей список доповниться найбільш несподіваними гаджетами, про які ми і подумати не могли. Однак яким би девайсом ми не володіли, для повноцінної реалізації AR (Augmented Reality – доповнена реальність) необхідне відповідне програмне забезпечення. Додатків з підтримкою доповненої реальності стає з кожним місяцем все більше і більше, а призначені вони для різних цілей. Давайте розглянемо декілька найбільш цікавих з них.

Перекладач Google

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - переводчик google ar

Програма перекладач, яку розробила Google, вже далеко не така проста, якою ми її знали зовсім недавно. Особливо це стосується версії мобільної програми для пристроїв на платформі Android. Як і раніше, за допомогою перекладача Google ми можемо перекладати тексти чужою мовою за допомогою ручного введення. Програма здатна розпізнати більше 100 різних мов світу. Однак це мало стосується тієї теми, яку ми сьогодні торкнулися. Нас більше цікавлять можливості цього додатка в доповненій реальності. Реалізовано ці можливості за допомогою камери нашого смартфона. Досить буде просто навести камеру на текст і той миттєво буде перекладений на рідну для нас мову. До слова, схожа можливість доступна у компанії Samsung в їх смартфонах з підтримкою Bixby Vision. Це дуже зручно, наприклад, під час подорожей в іншій країні.

HoloCreator

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - holo creator

Мода на селфі продовжує розвиватися, а разом з нею розробники смартфонів радують нас новими можливостями фронтальних камер. Їх роздільна здатність  досягає, здавалося б, неймовірних 20 Мп і навіть більше, вони мають відмінну світлосилу, до них встановлюють окремі спалахи для нічних «себешок» та інше. Не пройшла повз і технологія доповненої реальності! Самі посудіть, пропустите ви можливість зробити селфі з відомою особистістю або персонажем? Припустимо, абсолютно випадково ви зустріли популярного актора. Хто ж в такому випадку пройде повз? А може, прямо перед вами з’явився аніматор в костюмі Супермена або Людини-Павука. Чому б не зробити селфі? Але таких моментів можна і не дочекатися, тоді як за допомогою програми HoloCreator, подібні об’єкти, хоч і віртуальні, з’являються на наших селфі миттєво.

Star Walk 2

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - star walk 2

Нерідко нам стає цікаво, а що ж там далеко, за межами нашої планети. Дуже багато інформації з цього приводу ми можемо отримати з різних джерел в мережі Інтернет, але було б набагато цікавіше більш наочно і, може, інтерактивно знайомитися з нею. Така можливість виявляється доступною завдяки програмі Star Walk 2, яка здатна перенести нас у світ космосу і познайомити з безліччю гігантських планет і яскравих зірок. Таким чином, можна сміливо заявити про те, що доповнена реальність вже в космосі! Програма містить тривимірні об’єкти, детальну інформацію про різні космічні тіла, але що найбільше вражає, робота програми носить інтерактивний характер. Це означає, що перед нами виявляється ціле космічний простір, в той час, поки ми перебуваємо у себе вдома.

My Cardiac Coach

Як ми вже розповідали, доповнена реальність використовується в абсолютно різних сферах. Однією з таких сфер виявляється наша повсякденна реальність, коли трапляються всілякі форс-мажорні обставини і нам необхідно в найкоротші терміни робити якісь дії. Особливо важливо це відносно надання першої медичної допомоги потерпілій в нещасному випадку людині. Програма My Cardiac Coach за допомогою технології доповненої реальності дуже інтерактивно і наочно показує нам, як правильно надати допомогу в тих чи інших випадках. Додаток дуже корисний, але є в ньому якийсь недолік, який ми можемо відчути на собі. Вона не має російського чи українського інтерфейсу, тому в тому випадку якщо ви не володієте англійською мовою, то використовувати його буде не так просто.

3D Парк Динозаврів

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - 3D парк динозавров

Ніхто з нас ніколи в своєму житті не бачив динозаврів. Це твердження стосується реального життя, адже ми знайомі з цими істотами лише за художніми або документальним фільмам з комп’ютерною анімацією або ж по експонатам різних музеїв. Але, напевно, немає людини на землі, яка залишалася б байдужою до цих величезних ящерів, різновидів яких сила-силенна. Ближче познайомитися з ними і відчути їх присутність, нехай і в зменшеному вигляді, нам допомагає доповнена реальність у вигляді додатку 3D Парк Динозаврів. Завдяки їй, тираннозавр, стегозавр або навіть діплодок, можуть виявитися на підлозі в нашій вітальні або на галявині в парку, де ми прогулюємося.

SketchAR

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - sketchar

Створення малюнка досить копіткий і трудомісткий процес. Проте, даний процес може приносити нам чимало радості і навіть морального задоволення від виконаної роботи. Але, чи вмієте ви малювати? Якщо ні, то, напевно, вам хотілося б навчитися. Як не дивно, але навіть в цьому нам здатна допомогти технологія AR. Програма SketchAR працює за наступним принципом – на екрані смартфона з’являються спеціальні мітки, які допомагають нам створити малюнок на реальному аркуші паперу. Подібний метод прискорює процес отримання навичок в образотворчому мистецтві, і ми куди швидше зможемо без сторонньої допомоги створювати портрети і пейзажі. Це справжнісінька школа художньої майстерності у вашому Android-смартфоні!

Inkhunter

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - Inkhunter

Багато з нас всерйоз замислювалися про те, щоб зробити татуювання на своєму тілі. Деякі з нас зважилися на подібний крок. Але чому зважитися зробити татуювання так важко? Вся справа в тому, що позбутися його в рази важче, ніж нанести малюнок на свою шкіру. Побоювання того, що малюнок виявиться недостатньо якісним або зовсім не буде відповідати вашим очікуванням, вкрай велике, тому нам знову допомагає доповнена реальність. Програма Inkhunter допоможе вибрати малюнок на ваше тіло і навіть приміряти його, як звичайнісіньку футболку в магазині одягу. Навівши камеру смартфона на те місце, де ми хочемо зробити татуювання з потрібним малюнком, досить буде створити лише фото і ми наочно побачимо, як будемо виглядати з вибраними зображеннями. Використовувати можна як малюнки з бібліотеки програми, так і власні з галереї.

Дизайн інтер’єру для IKEA

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - дизайн интерьера для ikea

Всупереч настільки гучній назві, до відомої торгової марки цей додаток відношення ніякого не має. Не варто так само шукати в його каталозі і найпопулярніші колекції меблів, які продаються в IKEA. Насправді це просто програма, яку розробили для того, щоб спростити нам процес планування ремонту, планування інтер’єру і підбору меблів в нашу квартиру. Завдяки технології AR, яку використовує програма «Дизайн інтер’єру для IKEA», ми зможемо побачити, як будуть виглядати наші кімнати ще до того, як ми почнемо щось робити в них. Подібна програма допоможе нам уникнути помилок в плануванні і заощадить наші кошти на покупку меблів, які в підсумку можуть виявитися невідповідними для створеного інтер’єру. Користь очевидна!

Wikitude

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - wikitude

Подорожуючи по незнайомій місцевості або містах, у нас може виникнути питання, щодо розташування різних місць громадського харчування, музеїв або просто пам’яток. Адже, справді, кожен з нас знає про існування Ейфелевої Вежі або Статуї Свободи, але опинившись в Парижі або Нью-Йорку, ми губимося в місцевих вулицях і не знаємо, як знайти їх у величезному мегаполісі. Що й казати про менш відомі визначні пам’ятки? Wikitude допомагає нам розібратися в тому, що знаходиться навколо нас, адже нам досить запустити додаток і провести камерою навколо. Всі місця, відзначені в програмі, які виявляться в кадрі, будуть нам продемонстровані і нам розкажуть про них докладно, будь це ресторан, музей або ще щось.

AR Stickers

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - arstickers

Досить цікавий додаток, який не несе в собі абсолютно ніякого смислового навантаження. Він повністю створений для того, щоб розважити нас під час дозвілля, адже вся суть AR Stickers зосереджена навколо того, що програма доповнює нашу реальність деякими персонажами, вони знайомі нам з популярних фільмів та інших творів. Завдяки цьому додатку, наприклад, імперський штурмовик з «Зоряних війн», може виявитися прямо в нашій вітальні. Можна, звичайно, запитати, а навіщо такі персонажі необхідні в нашому оточенні? Вони здатні нас розважити і справити враження, цього цілком достатньо для того, щоб виправдати діяльність даної програми. Цей додаток має відмінну бібліотеку стікерів, але в ній простежується явна схильність до персонажів з «Зоряних воєн».

Резюмуємо …

Топ-10 приложений с дополненной реальностью для Android - покемоны

За своєю давньою традицією ми не розташовували учасників свого рейтингу в будь-якому порядку. Справа в тому, що це могло означати лише нашу суто суб’єктивну думку, з якою багато хто з нас можуть бути не згодні. Добірка всіх додатків, представлених в рейтингу, лише підтверджує, що застосування доповненої реальності дуже широко, що провокує дуже стрімкий розвиток даної технології і, чи не щомісяця, а то й щотижня, пропонує нам все нові й нові можливості. Додатки з підтримкою доповненої реальності можуть бути просто інструментом для розваги, можуть виявитися додатковою можливістю для освіти, іноді можуть допомогти врятувати чиєсь життя, а часом просто допомагають виявити місце розташування тієї чи іншої пам’ятки на карті незнайомого міста.

68011 1 cookie-check Топ-10 додатків з доповненою реальністю для Android

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Який принтер краще - лазерний або струменевий? Вибираємо принтер для дому та офісу
15 Січня, 2019, 04:49 2234 10
Зміст: Як вибрати принтер Чим відрізняється струменевий принтер від лазерного? Використання якого принтера обійдеться дешевше? Яка з технологій швидше, а яка – якісніше? Підбираємо принтер...
Смотреть результаты
Як поставити пароль на комп'ютер чи ноутбук: встановлення на Windows 7, 10
Все більше інформації зберігається в електронному вигляді на комп’ютерах, лептопах, персональних гаджетах. Вже складно уявити гору паперових документів або відеозаписи на зовнішніх носіях – все...
Смотреть результаты
Як підключити два монітори до комп'ютера
Зміст: Які бувають роз’єми Як підключити два монітори до одного комп’ютера, якщо немає другого роз’єму? Під’єднання устаткування Налаштування екранів у W10. Поетапна інструкція Як настроїти...
Смотреть результаты