search
Підписатися

logo

Як правильно вибрати модель кондиціонера

11 Травня, 2023, 12:02 9

Здавалося б, весна саме час для того, щоби підготуватися до літа та вибрати новенький кондиціонер для своєї квартири. Але насправді купити новий кондиціонер ніколи не запізно і ніколи не зарано. Адже він здатний врятувати нас не лише від літньої спеки, але й обігріти квартиру восени, поки опалення ще не увімкнене, але вже досить прохолодно.

Чорний кондиціонер

Говорячи простіше, кондиціонер може бути вкрай потрібен не лише влітку, а й навесні, восени і навіть взимку у сильні морози. Однак тут головне — не помилитися з вибором і купити саме ту модель, яка підійде за всіма своїми параметрами. А для цього потрібно знати і, що дуже важливо, розуміти основні технічні нюанси кондиціонерів.

Цікава інформація: Огляд ринку кондиціонерів в Україні

Але не варто лякатися заздалегідь, адже тут все набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Тому давайте розберемося в тому, як вибрати кондиціонер, щоби він працював ефективно та довго!

Які кондиціонери бувають

Типи кліматичних систем відрізняються, і доволі серйозно. Ці відмінності, звісно, впливають на їхню функціональність, технічні можливості, особливості використання і, звичайно ж, вартість. Коротко розповімо, які є основні типи кондиціонерів, які вони мають особливості, переваги та недоліки, щоби вам було простіше визначитися, яку систему кондиціювання краще вибрати для вашого приміщення.

Спліт-система. Це найпоширеніший тип кондиціонера. Працює спліт-система як на охолодження, так і на обігрів. Складається вона із внутрішнього блоку, що встановлюється в одній із кімнат квартири, та зовнішнього — його можна побачити на стіні зовні.

Переваги спліт-системи: тихо працює, багатофункціональний.

Недоліки: немає мобільності.

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE08AF22

13999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE10AF22

14999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE08AF22

13999 грн

Купити

Кондиціонер над ліжком

Мультиспліт-система. Це варіант кондиціонера з одним зовнішнім блоком та декількома внутрішніми — найчастіше з двома. Мультиспліт-системи кондиціонерів дуже зручні, якщо потрібно встановити кондиціонери у двох сусідніх кімнатах. Принцип роботи мультиспліт-системи такий самий, як і у попереднього варіанта, а головна перевага в тому, що зовнішній фасад будівлі не навантажується додатковими блоками різних кондиціонерів.

Переваги мультиспліт-системи: тихо працює, багатофункціональна, декілька внутрішніх блоків під’єднані до одного зовнішнього.

Недоліки: немає мобільності.

Кондиціонер над диваном

Мобільний кондиціонер. Попередні два типи кондиціонерів стаціонарні, тобто після встановлення їх неможливо переміщати до інших кімнат. А от мобільний кондиціонер — то вже зовсім інша справа. Такі пристрої часто мають коліщатка, щоб їх можна було зручно транспортувати квартирою. Але тут є важливий момент. Для повноцінної роботи такого кондиціонера обов’язково потрібно вивести гофрований шланг для відведення гарячого повітря. У діаметрі такий повітропровід зазвичай близько 15 см, а виводять його або у вікно, або крізь стіну.

Переваги мобільного кондиціонера: можна переміщати кімнатами.

Недоліки: рівень шуму вище, необхідно обладнати відведення повітря, деякі моделі не мають режиму обігріву.

Мобільний кондиціонер

Віконний кондиціонер. Цей тип кондиціонерів вже, в принципі, можна вважати пережитком минулого, але інколи вони все ще використовуються. Цей різновид кондиціонера має один блок, який одночасно є і внутрішнім, і зовнішнім. Монтується така система прямо у віконний отвір, щоби один його бік знаходився на вулиці, а інший — у приміщенні.

Переваги віконного кондиціонера: компактний.

Недоліки: часто без режиму обігріву, не можна закрити вікна звичайними шторами (тільки короткими або римськими), оскільки довга тканина створює перешкоду потоку повітря. Монтується у віконний отвір, тобто потрібно точно підбирати габарити.

Віконний кондиціонер

Кондиціонер спліт Cooper&Hunter CH-S09FTXF-NG

20299 грн

Купити

Кондиціонер спліт Scandilux SC09I-PRO

12999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFA13AB4 inverter (Wi-Fi)

19999 грн

Купити

Як вибрати потужність кондиціонера

Після того, як ми визначилися, який вибрати кондиціонер — мобільний або спліт-систему, саме час обміркувати необхідну потужність. І ось тут уже можна серйозно заплутатися, адже ми маємо справу не з ватами чи кіловатами, а з такими собі «сімками», «дев’ятками» та іншими подібними цифровими маркуваннями. Але все не так страшно, як може здатися на перший погляд. Принцип розрахунку потужності кондиціонера насправді доволі простий, тож розібратися, який вибрати кондиціонер для квартири, не так вже й складно.

Білий кондиціонер-спліт

Потужність кондиціонера зазвичай вимірюється в BTU — теплових одиницях. Найчастіше сучасні кондиціонери мають показники 7 BTU, 9 BTU, 12 BTU та 18 BTU, але іноді зустрічаються й інші цифри. Наприклад, навіть 24 BTU. І тут все просто: чим вищий показник BTU, тим більшу площу може обслуговувати така спліт-система, але й тим більше електроенергії необхідно для її роботи.

Потужність кондиціонера, BTU Площа, що обслуговується, м²
7 23 м²
9 30 м²
12 40 м²
18 50 м²
24 70 м²

 

У цій таблиці зазначено відповідність певної потужності тієї чи іншої площі кімнати, де буде встановлено кондиціонер. Але варто пам’ятати, що найкраще вибирати кондиціонер із деяким запасом потужності, адже побутові прилади, обігрівачі й навіть люди, що перебувають у приміщенні, віддають тепло. А це означає, що для охолодження такого додатково нагрітого приміщення знадобляться додаткові ресурси. Тому, якщо ви, наприклад, вибираєте модель для кімнати площею 20 м², то кращим рішенням може стати покупка кондиціонера не на 7 BTU, а на 9 BTU.

Інверторний компресор у кондиціонері

Інверторна технологія сьогодні, можна сказати, у тренді. Інверторні компресори використовують у багатьох моделях кондиціонерів, холодильників, пральних машин. І не дарма, адже вони економічніші в плані енергоспоживання, більш зносостійкі та тихіші в роботі за звичайні двигуни. Тому, якщо ви не знаєте, який кондиціонер краще вибрати, рекомендуємо придивитися до інверторних моделей кондиціонерів — вони справді гарні.

Спальня з кондиціонером

Чому кондиціонери з інверторним компресором такі популярні?

 • Економічність. Кондиціонери зі звичайним компресором працюють досить просто: поки температура повітря у приміщенні вище заданої позначки, пристрій працює, а коли температурні датчики фіксують зниження до потрібного рівня, він вимикається. При цьому подібний компресор працює завжди на одній потужності — максимальній. Інверторний компресор здатний змінювати потужність своєї роботи від максимуму до мінімуму, залежно від того, яка температура зараз у кімнаті. Це дозволяє заощаджувати до 50% електроенергії.
 • Термін експлуатації. Інверторна технологія робить кондиціонер довговічнішим. Більшість поломок будь-якої побутової техніки відбувається на етапі її увімкнення або вимкнення. Тільки ось інверторний кондиціонер під час роботи повністю не вимикається. Система скидає обороти до мінімуму або ж піднімає їх до потрібного рівня потужності, що дозволяє істотно знизити знос комплектуючих і мінімізувати ризики поломок через часту активацію-деактивацію обладнання.
 • Точна температура. Кондиціонер із звичайним компресором підтримує певну температуру в квартирі, умикаючись, коли потрібно охолодити повітря, та вимикаючись після досягнення потрібного параметра. Повторне увімкнення зазвичай відбувається, коли повітря нагрівається на 3-4°С, щоби система не запускалася надто часто. А ось інверторні кондиціонери не мають потреби «розтягувати» зазор часу між запусками, тому задана температура підтримується з точністю до 1-2°С.
 • Тиша. Спліт-система з інверторним компресором працює значно тихіше за свої аналоги без інвертора. Це досить важливо, адже внутрішній блок часто знаходиться в спальні. Тому вночі не доведеться робити вибір між комфортною для сну температурою та тишею.
 • Обігрів у мороз. Кондиціонер можна використовувати не лише влітку, а й у прохолодну погоду — у режимі обігріву. Тільки тут потрібно чітко розуміти, що спліт-систему зі звичайним компресором зазвичай не можна використовувати для обігріву за температури на вулиці нижче -5°С. А ось інверторний кондей працюватиме навіть у сильний мороз — до -15°С.

Як бачите, переваги інверторних кондиціонерів справді цікаві. І єдиним їх недоліком, в принципі, буде тільки вартість — зазвичай кондиціонер з інвертором коштує приблизно на 50% дорожче за моделі зі звичайним компресором.

Навіщо потрібна іонізація в кондиціонері

Багато моделей кондиціонерів мають опцію іонізації. Що це таке й навіщо воно потрібне? Під час роботи кондиціонера з функцією іонізації з повітря в приміщенні видаляються порошинки, бактерії та хвороботворні організми, які сприяють захворюванням та виникненню алергенів. Тому, якщо ви страждаєте від будь-якого прояву алергії, кондиціонер з іонізацією може стати відмінним рішенням.

Іонізація у кондиціонері

А ще функція іонізації в кондиціонерах допомагає позбавитися небажаних запахів, прибираючи навіть сигаретний дим. Це доволі їдкий запах, тому, якщо в будинку хтось курить, кондиціонер із функцією іонізації допоможе створити додатковий комфорт. Допомагає іонізація й підтримувати порядок, адже іони сприяють тому, щоби пил не знаходився в повітрі, а осідав на поверхнях, звідки його легко можна видаляти звичайною ганчіркою.

Основні режими роботи кондиціонера

Кліматичні системи ефективно підтримують задану температуру повітря у приміщенні. Проте сьогодні кондиціонери — це зручні й багатофункціональні пристрої, котрі передбачають значний набір різних режимів і додаткових опцій. Давайте розглянемо основні з них та розберемося, які ж режими в кондиціонерах є дійсно затребуваними, а якими більшість із нас майже не користується. Так буде простіше визначитися з тим, який кондиціонер краще вибрати для своєї квартири.

Кондиціонер у вітальні

 • Охолодження — найнеобхідніша та найочевидніша функція кондиціонера, заради якої такі пристрої і купують. Тут усе зрозуміло. 🙂
 • Обігрів —режим роботи, який є майже у всіх моделях кондиціонерів. Але тут треба враховувати, за якої погоди опція обігріву в кондиціонері використовуватиметься. Якщо прохолодними осінніми або весняними ночами, коли за вікном не нижче -5°С, то можна вибрати кондей зі звичайним компресором. А от якщо кондиціонер вам потрібен як додаткове джерело опалення взимку, то краще вибрати інвертор, яким можна користуватися до -15°С або ж навіть -18°С..
 • Рециркуляція — у цьому режимі пристрій забезпечує рівномірну циркуляцію повітря у приміщенні, не впливаючи на його температуру. Зовнішній блок не активується. Додатково може проводитися очищення, осушення або зволоження повітря.
 • Нічний режим — один із найбільш затребуваних режимів сучасної спліт-системи. Коли він активується, пристрій працює дуже тихо, на мінімальних обертах вентиляторів кондиціонера, плавно знижуючи або підвищуючи температуру.
 • Осушення — цей режим видаляє зайву вологу з повітря у приміщенні, добре осушуючи його. Функція осушення у кондиціонері допомагає ефективно прибирати зайву вологість у сирих приміщеннях, щоби не допускати виникнення цвілі.
 • Турборежим — опція, за якої пристрій максимально швидко створює задану температуру. Кондиціонер дутиме сильно, гудітиме голосніше, аніж звичайно, проте бажана прохолода в кімнаті запанує майже миттєво.

ТОП-6 моделей кондиціонерів на літо 2023

Ми підготували список цікавих моделей кондиціонерів, актуальний на літо 2023 року. До нього увійшли як звичайні, так й інверторні моделі з величенькими наборами опцій. Придивіться до цих варіантів — серед них обов’язково знайдеться те, що вам потрібно!

 1. Кондиціонер-спліт Scandilux SC09I-PRO — проста і недорога, але хороша модель з BTU 9. У режимі охолодження споживає 820 Вт, а під час обігріву — 770 Вт, водночас холодопродуктивність цього кондея на рівні 3,21 кВт, а теплопродуктивність — 3,61 кВт. Такий пристрій може обслуговувати приміщення площею до 25 метрів квадратних за умови зовнішніх температур у діапазоні від -15°С до +43°С. Є зручний таймер, опція осушення повітря та інші корисні налаштування.
 1. Кондиціонер-спліт Vestfrost VFE10AF22 — відмінний варіант недорогого інверторного кондиціонера. Призначений для приміщень площею до 25 кв.м., але тут вже BTU 10. У режимі обігріву може працювати за умови зовнішній температури до -15°С. Опціонально встановлюється блок управління через Wi-Fi. Є режими для обігріву, дегідратації, очищення повітря. Опція іонізації та нічний режим також наявні.
 1. Кондиціонер-спліт Cooper&Hunter CH-S09XN8 може обслуговувати приміщення площею до 25 м.кв. Продуктивність цієї моделі кондиціонера на рівні BTU 9, тож у режимі охолодження вона споживає 794 Вт (холодопродуктивність 2,55 кВт), а в режимі обігріву — 734 Вт (теплопродуктивність 2,65 кВт). Є опція осушення повітря, іонізація, таймер та нічний режим. Компресор тут не інверторний, а звичайного типу, проте якісний та надійний. Окрім того, виробник надає 2 роки повної заводської гарантії на цю модель.

 1. Кондиціонер-спліт Samsung AR09TXHQASINUA стане чудовим придбанням для людей з алергією та сімей із маленькими дітьми, оскільки тут встановлений крутий антибактеріальний HD-фільтр тонкого очищення. Це дозволяє пристрою під час роботи вловлювати дрібні частки пилу та алергени, ретельно очищаючи повітря у приміщеннях. Що ж до основних функцій кондиціонерів, то у моделі Samsung AR09TXHQASINUA з цим також все добре: BTU 9, холодопродуктивність на рівні 2,63 кВт (споживання 770 Вт), теплопродуктивність на рівні 2,93 кВт (споживання 750 Вт). Є усі необхідні режими. Гарантія 3 роки.

4 Samsung

 1. Кондиціонер-спліт Cooper&Hunter CH-S09FTXF-NG — модель з інверторним компресором, дуже тиха й надійна в роботі. Тут є багато різних налаштувань та корисних опцій, наприклад, обігрів, осушення, іонізація, нічний режим та таймер. А ще тут уже в базі встановлено модуль Wi-Fi, що дозволяє використовувати мобільний додаток для керування таким пристроєм. Потужність 2,5 кВт (споживає 780 Вт), теплопродуктивність 2,8 кВт (споживає також 780 Вт). BTU 9. Обслуговувати такий пристрій може до 25 квадратів, а заводська гарантія надається на 2 роки.

5 Cooper Hunter

 1. Кондиціонер-спліт Vestfrost VFA13AB7 inverter (Wi-Fi) — остання, шоста модель кондиціонерів у нашому сьогоднішньому рейтингу. І треба визнати, що вона одна з найкрутіших. Почнемо з того, що такий пристрій може обслуговувати великі площі (до 35 м.кв.), а ще потужність тут BTU 13. У режимі охолодження такий кондиціонер споживає до 1088 Вт, підтримуючи холодопродуктивність на рівні 6,5 кВт, а під час обігріву — до 1025 Вт, чим забезпечує теплопродуктивність на рівні 4 кВт. До речі, для обігріву цю модель можна використовувати за зовнішніх температур від -20°С і вище.

А ще тут є чимало різних додаткових фішок, наприклад, режим FOLLOW ME та система тривимірного розподілу потоку повітря 3D Air Flow. Ще для зручності управління приладом вже в базі тут встановлено модуль Wi-Fi. Гарантія надається на 5 років.

Підіб’ємо підсумок

Щоби правильно вибрати кондиціонер, необхідно чітко знати, яку площу пристрій охолоджуватиме та (або) обігріватиме. Обов’язково потрібно враховувати й можливі особливості монтажу. Наприклад, якщо ви живете в історичній будівлі, на фасаді якої не можна розміщувати зовнішні блоки кондиціонерів, варто придивитися до мобільних систем без зовнішнього блоку.

Також перед тим, як купити новий кондиціонер, варто накидати список обов’язкових параметрів і режимів, а також прикинути, які опції кондиціонера є не обов’язковими, але бажаними — це спростить вибір, допоможе суттєво звузити коло відповідних моделей і не помилитися з ціною.

Ну і, звісно ж, тип компресора. Якщо бюджет дозволяє, краще купити інверторний кондиціонер, оскільки він дійсно комфортний, функціональний і економічний у використанні. Якщо ж ліміт коштів на покупку невеликий, варто придивитися до хороших моделей кондиціонерів, що оснащені звичайними компресорами — серед них також є, з чого вибрати.

Вдалої покупки та комфорту вашій домівці!

76640 0 cookie-check Як правильно вибрати модель кондиціонера

Читайте також:

Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання
Морозильна камера та скриня — відповідаємо на найчастіші запитання
10 Травня, 2023, 10:29 2412 6
Окремостояча морозильна камера — це дуже зручна техніка для дому. Такий пристрій дозволяє зберігати заморожені продукти протягом тривалого часу, робити запаси свіжих фруктів, овочів і...
Смотреть результаты
Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
Як помити морозильну скриню або камеру? Корисні поради від Блогу Comfy!
Містка морозильна камера – це шикарний помічник для будь-якої господині. З нею можна робити хороші запаси на зиму і купувати багато продуктів про запас. А...
Смотреть результаты
Як зменшити ризик застудитися через інверторний кондиціонер
Як зменшити ризик застудитися через інверторний кондиціонер
Коли температура в приміщенні досягає +30 ° С, літо вже не здається найчудовішою порою року. Не хочеться ні спати, ні їсти, ні думати. Тому вдома...
Смотреть результаты