Як правильно вибрати модель кондиціонера

02 Травня, 2019, 11:02 9

Здавалося б, весна саме той час, щоб підготуватися до літа і вибрати новенький кондиціонер для своєї квартири. Але насправді, купити новий кондиціонер ніколи не пізно і ніколи не рано. Адже він здатний врятувати нас не тільки від літньої спеки, а й обігріти квартиру восени, поки опалення не включено, а вже досить прохолодно.

Как правильно выбрать модель кондиционера - черный кондиционер в комнате

Говорячи простіше, всупереч загальній думці, кондиціонер може бути вкрай необхідний не тільки влітку, а й навесні, восени і навіть взимку в сильний мороз. Однак тут головне не помилитися з вибором і купити саме ту модель, яка підійде нам за всіма своїми параметрами. Для цього потрібно знати і, що дуже важливо, розуміти основні технічні нюанси кондиціонерів.

Цікава інформація: Огляд ринку кондиціонерів в Україні

Але не варто лякатися заздалегідь, все набагато простіше, ніж ви можете собі уявити. Давайте розберемося в тому, як вибрати кондиціонер, щоб він працював ефективно і довго.

Які кондиціонери бувають?

Яким ви уявляєте кондиціонер? Чи готові ви здивуватися і дізнатися, що він може бути трохи не таким, як ви намалювали його в своїй свідомості? Справа в тому, що кондиціонери бувають відразу декількох типів. Вкрай важливо визначитися з найбільш підходящим для вас на початковій стадії вибору.

Как правильно выбрать модель кондиционера - кондиционер над кроватью

Спліт-система. Це найпоширеніший формат кондиціонера, який працює як на охолодження, так і на обігрів. Складається він з внутрішнього блоку, який встановлюється в одній з кімнат нашої квартири, і зовнішнього – його можна побачити на стіні зовні ..

Переваги спліт-системи: тихо працює, багатофункціональний.

Недоліки: немає мобільності.

Как правильно выбрать модель кондиционера - кондиционер над диваном

Мультиспліт-система. Це варіант кондиціонера з одним зовнішнім блоком, який працює спільно з декількома внутрішніми, найчастіше з двома. Дуже зручно, якщо необхідно встановити кондиціонер в дві сусідні кімнати. Принципом своєї роботи мультіспліт-система не відрізняється від першого варіанту, але зручна тим, що не потрібно навантажувати зовнішній фасад будівлі додатковими блоками різних кондиціонерів ..

Переваги мультиспліт-системи: тихо працює, багатофункціональний, кілька внутрішніх блоків на один зовнішній.

Недоліки: немає мобільності.

Как правильно выбрать модель кондиционера - мобильный кондиционер в комнате

Мобільний кондиціонер. Попередні два типи кондиціонерів стаціонарні, це означає, що після своєї установки їх неможливо переміщати в інші кімнати. Зовсім інша справа – мобільний кондиціонер. Дуже часто він навіть оснащений коліщатками, щоб нам зручно було його транспортувати по квартирі. Але є важливий момент, для повноцінної роботи такого кондиціонера нам необхідно вивести на вулицю гофрований шланг діаметром близько 15 см через вікно, або через стіну.

Переваги мобільного кондиціонера: можна переміщати в різні кімнати.

Недоліки: рівень шуму, деякі моделі не мають режиму обігріву.

Как правильно выбрать модель кондиционера - оконный кондиционер в комнате

Віконний кондиціонер. Цей тип кондиціонерів можна вважати пережитком минулого, але в деяких випадках його ще можна виявити. Цей різновид кондиціонера має один блок, який одночасно є внутрішнім і зовнішнім. Він монтується у віконний отвір і одночасно його одна сторона знаходиться на вулиці, а інша – в приміщенні.

Переваги віконного кондиціонера: компактний.

Недоліки: часто без режиму на обігрів, не можна зашторити вікна, так як це перепона потоку повітря, монтується у віконний отвір, для чого потрібно підбирати спеціальні габарити.

Як вибрати потужність кондиціонера?

Після того, як ми визначилися який кондиціонер вибрати, мобільний або спліт-систему, саме час задуматися про необхідну потужність. І ось тут ми можемо запросто розгубитися, адже ми маємо справу не з ватами або кіловатами, а якимось «сімками», «дев’ятками» і так далі. Це може дещо заплутати, але якщо розуміти принцип розрахунку такої потужності, швидко приходить усвідомлення того, який кондиціонер вибрати для квартири.

Как правильно выбрать модель кондиционера - белый кондиционер в комнате

Потужність кондиціонера традиційно вимірюється у BTU – це теплова одиниця, історія якої зародилася в Англії. Найчастіше сучасні кондиціонери мають показником 7 BTU, 9 BTU, 12 BTU, 18 BTU і навіть 24 BTU. Не складно припустити, чим вище даний показник, тим більше електроенергії необхідно для роботи такої спліт-системи і тим більшу площу вона обслуговує.

Потужність кондиціонера, BTU              Площа, м²

7                                                                      23 м²

9                                                                      30 м ²

12                                                                      40 м²

18                                                                     50 м²

24                                                                     70 м²

У таблиці зазначено відповідність певної потужності для тієї чи іншої площі кімнати, де буде встановлений кондиціонер. Але варто пам’ятати, що найкраще вибирати кондиціонер з деяким запасом потужності, адже побутові прилади, обігрівачі та навіть люди, що знаходяться в приміщенні віддають тепло. Це означає, що для охолодження знадобляться додаткові ресурси. Так, якщо ви вибираєте кондиціонер для кімнати площею 20 м², ідеально вибрати не 7 BTU, а 9.

Інверторний компресор в кондиціонері

Інверторна технологія сьогодні, можна сказати, в тренді. Про неї багато хто чув, можливо, навіть розуміють, що це сучасно і добре, але конкретні переваги інверторного компресора озвучити мало хто зможе. А переваг спліт-системи з таким компресором досить багато і вони вагомі, тому, перебуваючи в розгубленості з питанням який кондиціонер краще вибрати, відповідь має бути на користь інверторних технологій.

Как правильно выбрать модель кондиционера - спальня с кондиционером

Давайте розберемося, чому пріоритетним вибором повинен стати кондиціонер саме з інверторним компресором:

 • Економічність. Кондиціонери зі звичайним компресором працюють досить просто – коли необхідно підтримувати прохолодну атмосферу в квартирі, вони працюють, але коли температура оптимальна, вони вимикаються. При цьому подібний компресор працює завжди на одній потужності – максимальній. Інверторний компресор здатний змінювати потужність своєї роботи від максимуму до мінімуму, в залежності від того, яка температура в кімнаті. Це дозволяє економити до 50% електроенергії.
 • Термін експлуатації. Інверторна технологія робить кондиціонер більш довговічним. Насправді, більшість поломок будь-якої побутової техніки відбувається на етапі її включення або виключення. Саме ці два моменти найбільш небезпечні для кондиціонерів в тому числі. Але якщо інверторний компресор ніколи не вимикається, а лише знижує або збільшує свої обороти, то поломок і пошкоджень так само стає в рази менше.
 • Більш точна температура. Не секрет, що кондиціонер підтримує певну температуру в квартирі. Звичайний, досягнувши заданого параметра, відключається і включається знову, коли температура піднімається. При цьому розбіг становить близько 3-4 ° С. Але якщо мова йде про інверторні кондиціонери, то задана нами температура підтримується з точністю до 1-2 ° С.
 • Тиша. Спліт-система з інверторним компресором працює трохи тихіше своїх аналогів без інвертора. Це досить важливо, адже внутрішній блок нерідко перебуває в спальні, а вночі, коли ми спимо, нам не потрібно буде робити вибір між комфортною температурою і тишею.
 • Обігрів в мороз. Нерідко ми використовуємо свій кондиціонер не тільки влітку, а й в прохолодну погоду в режимі обігріву. Варто чітко розуміти, що спліт-система зі звичайним компресором, не здатна буде працювати в цьому режимі при температурі нижче -5 ° С. У той час як побутовий кондиціонер буде працювати в мороз до -15 ° С.

Очевидно, що переваг досить багато і, здавалося б, вибрати кращий кондиціонер не виявиться проблемою – це інверторна спліт-система. Ніякого підступу немає, так насправді і є, але варто бути готовим до того, що кондиціонер з інверторним компресором виявиться мінімум в півтора рази дорожче звичайного.

Comfy рекомендує: Функціональний кондиціонер з можливістю охолодити або обігріти кімнату до 25 м² – Vestfrost VFE09AF5. Відмінна якість від надійного виробника!

Навіщо потрібна іонізація в кондиціонері?

Однією з найбільш загадкових функцій сучасного кондиціонера є іонізація. Загадкова вона є через те, що функція ця начебто є, але її робота може виявитися не помітною. Однак іонізація непомітна лише на перший погляд, якщо ж розібратися трохи детальніше, вона дуже корисна і приносить істотно більший комфорт. Під час роботи кондиціонера з іонізацією видаляються бактерії і хвороботворні організми, які сприяють захворюванням і виникненню алергенів. Тому, якщо ви страждаєте від будь-якого прояву алергії – кондиціонер з іонізацією саме те, що вам потрібно!

Как правильно выбрать модель кондиционера - ионизация в кондиционере

А ще функція іонізація відмінно позбавляє від сторонніх і неприємних запахів, аж до сигаретного диму. Це досить їдкий запах, тому якщо в будинку є курець, то кондиціонер з цією функцією іонізації так само допоможе створити додатковий комфорт. Допомагає іонізація і в боротьбі за порядок, так як іони сприяють тому, щоб пил не перебував у повітрі, а осідав на поверхні, звідки її легко видалити звичайною ганчіркою.

Основні режими роботи кондиціонера

Може здатися, що кондиціонер досить простий і монофункціональний пристрій. Просто вибирай потрібну температуру на охолодження і все, чекай, коли стане прохолодно і комфортно. Але насправді абсолютно будь-яка сучасна спліт-система має цілу низку різноманітних режимів. Давайте розглянемо їх і розберемося в тому, які з них нам потрібні, а які ні. Так нам буде значно легше визначитися з тим, який кондиціонер краще вибрати для своєї квартири.

Как правильно выбрать модель кондиционера - кондиционер в гостинной

 • Охолодження – найбільш очевидна функція кондиціонера. Нам необхідно визначитися з оптимальною для себе температурою в спеку і встановити її за допомогою пульта управління.
 • Обігрів – переважна більшість сучасних кондиціонерів має даний режим, але одні здатні обігріти приміщення при температурі на вулиці до -5 ° С, а інші до -15 ° С, і часом навіть нижче.
 • Рециркуляція – це досить цікавий режим, який має на увазі використання повітря з приміщення повторно, лише частково додаючи до нього частинку повітря зовні. Це може бути корисним, якщо ви використовуєте кондиціонер для обігріву, адже тоді можна непогано заощадити.

Как правильно выбрать модель кондиционера - сплит на стене

 • Нічний режим – один з найбільш затребуваних режимів сучасної спліт-системи. В даному режимі встановлюється мінімальні обороти вентиляторів кондиціонера і поступово знижується або підвищується температура на 2-3 ° С, в залежності від того, працює спліт на обігрів або охолодження.
 • Осушення – цей режим дозволить позбавити повітря всередині приміщення від зайвої вологи. Поки кондиціонер працює в режимі «Осушення», він не зможе обігріти приміщення, але в мінімальному ступені охолоджує його.
 • Турборежим – в тому випадку, коли ви приходите спекотним літом додому і вам хочеться швидше зануритися в комфортну прохолоду, можна активувати турборежим і бажана температура встановиться максимально швидко.

Кондиціонери з інноваційною технологією Wind-Free: Wind-Free від Samsung

Підведемо підсумок

Щоб вибрати кондиціонер, необхідно чітко розуміти, яку площу потрібно охолодити (або обігріти), а так само мати як мінімум базове розуміння основних параметрів і режимів сучасного кондиціонера, про які ми розповіли вам в даному матеріалі. Тому, коли ми вирішуємо вибрати кращий кондиціонер, який буде відповідати всім необхідним нам параметрам, ми повинні слідувати якомусь алгоритму.

Как правильно выбрать модель кондиционера - сплит система над диваном

 1. Вибираємо тип кондиціонера – спліт-система, мультіспліт-система або мобільний кондиціонер;
 2. Визначаємося з необхідною потужністю кондиціонера, виходячи з площі приміщення, яке потрібно охолодити;
 3. Найкраще зупинити свій вибір на інверторному кондиціонері, але якщо вибирати серед бюджетних моделей, то можна зупинити свій вибір на звичайному компресорі;
 4. Чудовим доповненням нашого нового кондиціонера стане функція іонізації, яка позбавить нас від алергенів і хвороботворних мікроорганізмів;
 5. Визначимо набір найбільш оптимальних режимів – осушення, нічний режим, турборежим і так далі.
 6. Вибираємо колір і дизайн внутрішнього блоку так, щоб він найкращим чином гармоніював з інтер’єром кімнати, в якій буде знаходитися.

Купівля нового кондиціонера і його установка – відповідальний захід. Таким чином, необхідно поставитися до нього з величезною уважністю і розумінням того, що даний пристрій в подальші роки буде відповідати за комфортабельний клімат у вашому домі.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

Не забудь поделиться с друзьями:

76640 0 cookie-check Як правильно вибрати модель кондиціонера

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як приготувати згущене молоко? Покроковий рецепт
02 Травня, 2019, 05:54 2249 7
Знайти гарне магазинне згущене молоко – це схоже на диво. Є кілька торгових марок, які якісно відрізняються від інших, але навіть в їх складі не...
Смотреть результаты
Як позбутися від неприємного запаху у взутті. 17 перевірених способів✅
Погодьтеся, дуже неприємно прийти в гості, зняти улюблені туфлі і відчути “аромат”, який вони випромінюють. Адже його відчуваєте не тільки ви, але і навколишні. Туфлі...
Смотреть результаты
7 способів як відбілити тюль в домашніх умовах
Як відбілити тюль, щоб білосніжні фіранки на вікнах стали справжньою окрасою інтер’єру? Адже з ними кімната стає світлішою, просторішою. Про це знає кожна господиня, тому...
Смотреть результаты