search
Підписатися

logo

Як музика впливає на продуктивність?

19 Червня, 2017, 02:42 10

Рівень шуму в процесі вирішення робочих задач може бути як порятунком, так і справжнім покаранням: якщо вам потрібна тиша, в умовах жвавого спілкування в офісі зосередитися дуже складно. Іншим, навпаки, для повноцінної роботи необхідна музика або фонові звуки. Питання впливу сторонніх звуків на продуктивність розглянемо разом.

 

Зміст

Як впливає шум на продуктивність?
Що слухати, щоб зосередитися?
Сервіси та сайти з приємними звуками

Як впливає шум на продуктивність?

Фото 1 - Как музыка влияет на продуктивность

Усі ми різні та працюємо у різних умовах: хтось полюбляє затишний офіс, інші надають перевагу власній домівці, а комусь приємніше знаходитися у коворкінг-просторі. Від настирливого шуму зазвичай можна врятуватися навушниками з музикою або з приємними звуками. Тим більше, що зараз є багато стрімінгових сервісів, які пропонують обрати музику на свій смак з достатньої кількості варіантів.

Как музыка влияет на продуктивность

Здавалося б, тиша повинна бути ідеальною умовою для продуктивної роботи. Але дослідження кажуть про зворотню ситуацію: видання Journal of Consumer Research опублікувало статтю, згідно з якою ідеальне середовище для креативних проектів — фоновий шум у 70 децибел. Вчені Оксфордського університету провели експеримент: учасників розділили на чотири групи та попрохали виконати розповсюджений тест, мета якого – знайти зв’язок між предметами, якого, на перший погляд, немає. Під час тесту на непрямі асоціації кожна з груп працювала у різних умовах: у приміщенні грала музика з різною гучністю — 50, 70, 85 децибел, а одна група знаходилася у повній тиші. Виявилося, що середній рівень шуму у 70 децибел сприяє креативному мисленню: саме ця група впоралася із завданням найкраще. Це доказ не стільки користі шуму під час роботи, скільки важливість рівня гучності — не варто встановлювати регулятор на максимум, оглушливі звуки не сприяють продуктивності.

Фото 3 - Как музыка влияет на продуктивность

Важлива не тільки гучність звуку, але і якість шуму навколо нас. Офісний шум не дуже корисний: уривки розмов, телефонні дзвінки, чужа музика та інші відволікаючі фактори знижують концентрацію. Мозок намагається зібрати воєдино інформацію, що надходить і ми мимоволі відволікаємося, втретє перечитуємо рядок договору або пишемо важливий лист довше звичайного. Чи помічали, якими дратівливими ми стаємо, коли навколо надто шумно? Підвищується рівень кортизолу — гормону, який відповідає за стрес, а рівень дофаміну, завдяки якому зберігається високий рівень мотивації, навпаки, падає.

В цьому випадку рятують навушники. Вони блокують зовнішні подразники і дозволяють краще впоратися з роботою. А приємні ненав’язливі звуки сприяють поліпшенню настрою. Однак для кожного заняття необхідно обирати правильну музику. Краще, щоб це була музика без слів, які незмінно відволікають.

Фото 5 - Как музыка влияет на продуктивность

Яку музику обрати?

Фото 4 - Как музыка влияет на продуктивность

якщо потрібно вивчити щось нове — краще це зробити в тиші: фокус буде зміщуватися на музику, а розсіяна увага не сприяє засвоєнню нової інформації;

якщо відволікають сторонні шуми — вмикайте музику. Для роботи головне, щоб вона була нейтральною: прослуховування альбому улюбленої групи може відволікати не менш, ніж дратівливі звуки;

якщо робота пов’язана з лінгвістикою — зверніть увагу на інструментальну музику або класику;

якщо потрібно виконати рутинні дії — сміливо слухайте будь-яку музику, це дозволить розслабитися і спокійно справлятися із завданнями.

Фото 8 - Как музыка влияет на продуктивность

Універсальними можна вважати звуки природи. Ряд сервісів дозволяє не просто слухати спів птахів прямо на робочому місці, а й додати до них звук дощу, струмка або шелест листя. Крім цього, когнітивні здібності підвищує білий шум.

Сервіси і сайти з приємними звуками

Aksessuaryi-bez-kotoryih-nelzya-oboytis

Noisli — в сервісі є не тільки звуки природи, а й білий шум, звуки кав’ярні, гул вентилятора та інші. Гучність кожного можна регулювати прямо в інтерфейсі і змішувати звуки між собою. Можна навіть зробити так, щоб хвилі моря звучали на тлі звуків потяга. Улюблений набір звуків можна зберегти і повернутися до нього пізніше, не налаштовуючи наново.

Ambient-mixer — сервіс ambient-звуків для роботи або навчання. Зручно, що кожен з них можна підлаштувати під себе: наприклад, в звуках бібліотеки Хогвартса є збільшення гучності кроків оточуючих, шелесту сторінок, чийогось кашлю та інших параметрів. Є багато незвичайних звуків, які ви навряд чи знайдете десь ще. Хочете попрацювати в апартаментах Шерлока? А поруч з Дайанеріс з «Гри Престолів»?

Raining — просто дощ і нічого зайвого.

Mynoise — сервіс дозволяє обрати звуки на будь-який смак і регулювати їх на свій розсуд. Є як звичні, так і незвичайні набори звуків. Наприклад, японський сад або звуки космосу.

36193 0 cookie-check Як музика впливає на продуктивність?

Читайте також:

Розбираємося в брендах: фітнес-браслети
Розбираємося в брендах: фітнес-браслети
14 Червня, 2017, 05:09 892 12
Різноманітні фітнес-браслети допомагають систематизувати фізичні навантаження під час заняття спортом. Але браслети від якого бренду краще? У тому випадку якщо ви регулярно займаєтеся спортом або...
Смотреть результаты
Огляд смартфона Huawei Y7 2017
Огляд смартфона Huawei Y7 2017
В черговий раз переконуємося в тому, що навіть смартфони бюджетної серії можуть мати високі параметри і продуктивність. Лінійка смартфонів «Y» від компанії Huawei в минулому...
Смотреть результаты
Що таке фаблет?
Що таке фаблет?
Все більше і більше модними стають великі діагоналі екранів  наших гаджетів. Таким чином, фаблети  набувають величезної  популярності. Тільки уявіть собі,  ще зовсім недавно ми прагнули...
Смотреть результаты