search
Підписатися

logo

20 порад по пейзажній фотографії

12 Червня, 2017, 03:00 7

Секрети чудових пейзажів

Вітер розвиває волосся, камера на плечі і прекрасний краєвид навколо – саме так, в більшості випадків, ми уявляємо вихід на природу з фотоапаратом.

При правильних умовах зйомка на відкритому повітрі може бути незабутнім досвідом і подією. Але на все потрібен час, особливо спочатку, і щоб заощадити його, потрібно діяти швидко і методично, щоб знімки «на виході» вийшли гідними уваги.

Зовсім не має значення де ви живете – напевно поруч з вами є як мінімум одне прекрасне і мальовниче місце, або навіть два. Але навіть якщо вам потрібно для цього подорожувати, то це ж частина пригод. І навіть неважливо, чи доведеться їхати за кордон або ви залишитеся в рідному краю, інтернет зробив можливість пошуку локацій для зйомки дуже простим. Іноді навіть здається, що наша планета не така вже велика і всі пункти призначення набагато ближче ніж вони є.

Найдивовижніше в техніці пейзажної зйомки те, що не має значення де і коли ви знімаєте: всі трюки і прийоми аналогічні і, можна сказати, однакові. Вдосконалюйте ці прийоми і техніку та наступного разу ви будете готові до фотографії будь-якого пейзажу, при цьому насолоджуючись його видом і отримуючи відмінні знімки на пам’ять. Порад досить багато, але головна це – перевір прогноз погоди і все що з цим пов’язано.

Сплануйте все як профі

 

Перевірити прогноз погоди для місця призначення – це важливий пункт. Але як щодо того, щоб точно знати в який час буде схід і захід сонця в обраному місці? Або в якому напрямку сонце буде підніматися або опускатися щодо бажаної позиції зйомки? Звичайно, можна переглядати різні сайти, карти, прогнози, вишукуючи безліч інформації про заходи сонця, світанки, сходи та заходи, але якщо ви помилитеся в чомусь, то не виключено, що приїдете занадто пізно і, наприклад, бажаний пейзаж буде весь в тіні та вам в об’єктив просто буде світити сонце на заході, що зіпсує всю вигадану вами картину.

На щастя, є дуже корисний інструмент для визначення всіх цих параметрів на одному екрані, але ми попереджаємо – щоб заглибитись в це вам буде потрібно не лінуватися і розуміти, що вам дійсно це потрібно, тому як сайт вимагає допитливості і терпіння, щоб до кінця розібратися, як він працює (тому переходіть туди з розумінням, що не будете потім лаяти команду блогу Comfy, за витрачений час на, нібито, непотрібний і незрозумілий сайт J).

Застосовуйте ширококутний об’єктив

 

foto-3

Пейзажна зйомка – це той вид діяльності, де можна використовувати весь свій парк оптики, починаючи від ширококутних об’єктивів і, ймовірно, до телеоб’єктивів. Хоча розташування і об’єкт зйомки завжди будуть диктувати свої умови і оптимальні фокусні відстані об’єктива та техніку їх використання, але кожному пейзажному фотографу, безумовно, потрібен надширококутний об’єктив в своєму арсеналі.

Для камер з APS-C сенсорами оберіть об’єктив з фокусною відстанню 10-20 мм, а для повнокадрових дзеркальних камер – об’єктиви з фокусною відстанню 15-30 мм, для забезпечення найширшого кута огляду. В ідеалі взагалі не виходити з дому без нього! J

Упаковуйте з розумом

foto-4

За умови, що вам може знадобитися пройти кілька кілометрів, щоб дістатися до місця зйомки або ви просто будете ходити цілий день і фотографувати мальовничі місця, необхідно щоб ви брали з собою тільки те, що вам дійсно потрібно. Звичайно, може трапитися всяке, але, якщо ви розумієте, що вам потрібні тільки два об’єктиви – пакуйте тільки їх. До них, звичайно, потрібно ще покласти світлофільтри, приладдя для чищення лінз, акумулятори для фотоапарата і одяг, враховуючи зміни погоди.

Проведіть налаштування камери

foto-5

Налаштувати камеру для фотографування пейзажів досить просто. Зазвичай це зйомка в пріоритеті діафрагми, щоб ви могли встановити необхідну вам глибину різкості, а камера автоматично підбере витримку за вас. Якщо для найбільшої глибини різкості ви встановлюєте діафрагму, наприклад, на f/16 (що не надто рекомендується, з точки зору якості – проявляється дифракція), то краще встановити ISO 100, для найменшої кількості шумів. Але такий режим, напевно, зажадає від вас штатива або іншої фіксації камери.

У режимі матричного виміру експозиції камера, напевно, не зможе відобразити весь динамічний діапазон пейзажу, що знімається. Тому скористайтеся компенсацією експозиції, щоб освітлити або затемнити одержуваний знімок, в залежності від необхідного ефекту.

Збільште різкість

foto-6

Щоб максимально збільшити різкість важливо поєднувати максимально-закриту діафрагму (ближче до значень f/16) і правильне фокусування. Тому що, навіть якщо ви виставите відносний отвір f/16 і сфокусуєтесь не на тому об’єкті, то передній і задній фони все ще можуть бути не в фокусі.

Найкращий спосіб зробити хороший ландшафтний знімок – це перемкнути на ручне фокусування камеру і об’єктив і фокусувати обертаючи кільце об’єктива, поки не сфокусуєтесь на потрібній частині кадру. Найбільш оптимальною точкою фокусування можна вважати лінію, по якій проходить приблизна грань третини відстані до горизонту. Тобто, якщо уявити, що від вас до горизонту постелили лінійку з нумерацією від 0 до 99, то вам потрібно фокусуватися приблизно на значенні 33. Важливо не плутати це правило з правилом третин, коли ви поділяєте кадр на 3 частини, не враховуючи глибину сцени і перспективу.

Як тільки ви сфокусуєтесь, що можна зрозуміти за підказкою точки фокусування у видошукачі або на екрані, в режимі Live View, зробіть знімок. Після цього обов’язково перегляньте його і переконайтеся, що він різкий від передньої частини кадру до найдальших ділянок, що йдуть в перспективу. Якщо попереду він буде різкий, але недостатньо різкий задній план, то фокус потрібно зрушити назад і навпаки, якщо передній план явно не в фокусі. Не бійтеся продовжувати експериментувати – ви побачите самі і зрозумієте, коли досягнете потрібного результату.

Застосуйте поляризаційний фільтр

foto-7

Без поляризаційного фільтра

foto-8

З поляризаційним фільтром.

Застосування поляризаційного фільтра – це один з найбільш універсальних способів поліпшити якість пейзажу. Його застосування допомагає додати небу синяви, в сонячний день усуває відблиски, зменшує відображення і підвищує насиченість кольору. Крім цього, вони частково можуть використовуватися як фільтр нейтральної щільності (ND), тому як вони зменшують світлопропускання на одну або дві ступені експозиції.

Застосовуйте ND-фільтри

foto-9

Звичайно ж, часто, ND-фільтр буде незамінний, так як він зменшує кількість світла, що потрапляє в об’єктив, а це значить, що ви можете використовувати більш довгі витримки, ніж зазвичай. Подібна техніка зйомки уможливлює творче розмиття хмар, води та інших об’єктів, що рухаються. ND-фільтри часто доступні з щільністю 1, 2, 3, 4, 6, 10 і навіть 15 стопів експозиції.

Захоплюйте в кадрі всі деталі і фарби неба

foto-10

Без фільтру

foto-11

З фільтром.

Застосування ND або поляризаційних фільтрів дозволяє відобразити всю барвистість і багатогранність колірної гами неба, над пейзажем, що знімається. І якщо вам пощастило спостерігати якраз фарби світанку, заходу і просто неймовірно красивий парад хмар в небі, то застосовуйте фільтри для того, щоб дозволити камері зберегти цей найширший динамічний діапазон без втрат в якості. Ще одним зручним варіантом буде застосування частково нейтрально сірого або градієнтного фільтра, що має різкий або плавний перехід від щільної заливки у верхній своїй частині до повністю прозорого скла в нижній частині фільтру. Це дозволяє залишити без змін нормально експонований пейзаж, при цьому затемнити і відобразити яскраве, але красиве, небо.

Зачекайте сутінків

foto-12

Після того як сонце зникло і вже майже стемніло, здавалося б, час додому. А ось і ні! З настанням сутінків у вас також виникає ряд художніх можливостей, які можна назвати як «Синя година». Це період часу, який може і не дорівнювати годині, після заходу сонця і більш відомий як «золотий час», коли переважають блакитні і фіолетові тони в освітленні пейзажу. І, хоча небо все ще може містити промені оранжевого або червоного, від сонця, що заходить, земля буде оповита м’яким синім кольором, а результат на фото буде дуже незвичайним.

Додайте драматизму

foto-13

Похмурий день, з одного боку, може позбавити вас яскравого сходу або заходу, але з іншого боку він дозволить вам фотографувати цілий день. Це означає що, якщо на небі в повному обсязі затягнута дощовими хмарами пелена, у вас є можливість знімати неймовірно атмосферні кадри. А головне – якщо сонце буде на мить пробиватися крізь хмари, це буде виглядати просто дивовижно.

Створюйте візуальний баланс

foto14

Коли освітлення вибрано, погодні умови ідеальні і фільтри одягнені перед нами стає один з найважливіших аспектів пейзажної (та й не тільки) фотографії. Композиція – термін, що описує розташування елементів пейзажу, в даному випадку, які розташовуються всередині рамки видошукача. І ось кілька трюків і прийомів, які можна використовувати для створення ідеального балансу композиції в кадрі, який буде приковувати погляди.

Використовуйте правило третин. Це найпростіше і надійне правило композиції, що полягає в певній рівновазі, приємному погляду балансі. Вам потрібно уявити, що кадр розділений на три рівні частини по горизонталі і вертикалі, утворюючи дев’ять однакових прямокутників. Основна ідея полягає в тому, щоб розміщувати фокус і ключові об’єкти в одній з чотирьох точок перетину цих ліній. Більш того розташування рівня горизонту по одній з ліній, що ділить кадр теж часто допомагає домогтися збалансованого сприйняття знімка і відсутності його перевантаження, непотрібними елементами.

Зараз багато камер вже пропонують цю сітку видошукача або на екрані, в режимі Live View, тому, якщо вам іноді важко уявити це віртуально, ви можете включити відображення цих сіток в параметрах камери для зручності.

Додавайте супутні елементи в кадр

foto-15

Актуальні елементи, що створюють настрій або в тон основній концепції знімка, розташовані на передньому чи задньому планах, служать дуже потужним інструментом у передачі повної гармонії фотографії. Помістивши якийсь об’єкт на знімок, на зразок води, каменю або чогось іншого, що відноситься до загальної сцени, ви створюєте загальний візуальний опорний елемент – відправну точку для очей глядача, щоб чіплятися за нього поглядом і доповнювати загальну картину.

При цьому важливо не включати в знімок випадковий і невідповідний до настрою об’єкт, адже якщо він не матиме відношення до сцени, що знімається, загальна ідея і композиція знімка розваляться.

Ведіть погляд глядача

foto-16

Для створення динамічних пейзажних зображень, які ведуть погляд глядача до головних композиційних елементів, це приголомшливий метод, який варто використовувати.

Вам потрібно розташувати лінійний елемент (такий як стіна, дорога, скелі, мости) на передньому плані, який веде своїми лініями погляд глядача до основного кульмінаційного і найяскравішого і фокусного моменту знімка. Ці лінії можуть бути і не прямими, і не обов’язково однорідними – головне, щоб в них читалася ціла система і єдиний шлях, що веде глядача.

Порушуйте правила

foto-17

Ми розглянули багато правил і технік, але це зовсім не означає, що їх не можна порушувати.

Як тільки ви навчитеся застосовувати їх всі, вони, як не дивно, можуть стати другорядними і бувають випадки, коли деякі з них можна повністю ігнорувати. Іноді можна розташувати горизонт по центру, створити повну симетрію знімка і виділити ключові об’єкти зовсім іншим чином.

Мінімалізм іноді дуже важливий

foto-18

Часто пейзажі з мінімальною кількістю деталей можуть виглядати приголомшливо. Вони можуть бути настільки ж чудовими, як і «класичні» сцени, з їх всілякими фарбами кольору і деталями. Завжди потрібно пам’ятати про композиційну ідею, яка має бути присутня в кожній фотографії, і одне з них це «правило трьох». Три об’єкти притягують увагу майже завжди краще двох або чотирьох об’єктів.

Тому, коли ви будете пробувати себе в мінімалізмі і, якщо у вас немає на горизонті самотнього дерева або кинутого човна на пляжі, пробуйте знайти три об’єкти, об’єднані однією ідеєю і ми впевнені, у вас вийде відмінний кадр.

Застосувати ефект «вибуху нової зірки»

foto-19

Коли ви знімаєте на світанку або заході, сонце буде все одно ще дуже яскравим, поки воно над горизонтом і один із способів його барвисто обіграти створити ефект «вибуху нової зірки» або, називайте його як зручно. Для цього потрібно розташувати камеру таким чином, щоб сонце частково було закрито чимось в кадрі або ж потрібно зробити знімок в ті секунди, поки сонце ще не зійшло з-за обрію або не сховалося за нього повністю. Такий ефект буде можливий при максимально закритій діафрагмі – встановіть її на f/16 або більше (якщо це можливо) і подивіться на отриманий результат.

Шукайте симетрію

foto-20

Віддзеркалення завжди можуть дуже творчо доповнити всі типи фотографії. Але коли мова йде про пейзажний знімок – вони можуть забезпечити дзеркально-ідеальну симетрію. У цьому прийомі знову ж буде актуальним забути про правило третин і розташувати дальній берег водойми посередині кадру, щоб розділити зображення на рівні частини з відображенням і реальну картинку.

Виходьте фотографувати в туманний ранок

foto-21

Вихід на вулицю з камерою в туманну погоду, з одного боку, може здатися не найкращою ідеєю. Але з іншого боку – це можливість створити деяку таємничість на знімку, яку не можна упустити.

Можливо вам доведеться використовувати компенсацію експозиції, щоб уникнути занадто темних знімків. Також ви повинні спробувати розташуватися таким чином, щоб сонце знаходилося перед вами, для отримання більш видовищних результатів.

Дослідіть абстрактні деталі

foto-22

Просто тому, що за вікном не ідеальна погода вам не обов’язково упаковувати камеру і відправлятися додому – є багато інших можливостей для отримання незвичайних фото.

Чому б вам не досліджувати незвичайні місця фотографії та знайти цікаві деталі, такі як візерунки на скелях, відображення в водоймах, і не зосередитися на них?

У таких випадках вам знадобиться телеоб’єктив, щоб сконцентрувати увагу на потрібних деталях, виключивши все зайве.

Застосування ND-фільтра також часто буде актуальним, особливо при зйомці водойм.

Знайдіть нові ракурси

foto23

Просто налаштувати камеру і штатив, щоб зняти те, що і так видно всім, іноді буває недостатньо. Щоб здивувати себе і оточуючих, які будуть дивитися на ваші фотографії, намагайтеся включити уяву і вишукувати нові і незвичайні ракурси для фотографії вже, здавалося б, знайомого сюжету. Іноді це буде означати, що вам потрібно лягти на землю або стати на камінь – не бійтеся цих експериментів, творіть!

35762 0 cookie-check 20 порад по пейзажній фотографії

Читайте також:

Поради та рекомендації по використанню камери Samsung Galaxy S8
Поради та рекомендації по використанню камери Samsung Galaxy S8
12 Червня, 2017, 12:00
  Уже декілька років флагманські смартфони Samsung оснащуються одними з кращих камер на ринку, і Galaxy S8 не став винятком з цих правил. Камера цього...
Смотреть результаты
Як обрати мультиварку
Як обрати мультиварку
Зміст: Особливості мультиварки Чаша мультиварки Функціонал мультиварки Потужність мультиварки 3D-нагрів в мультиварці Типи програм мультиварок Термін служби Висновок Підписуйтесь на наш Telegram-канал Мультиварка є відносно...
Смотреть результаты
Як завантажити відео з YouTube
Як завантажити відео з YouTube
  Хоча відповідь на це питання багато хто для себе вже знайшов, з кожним роком для нових користувачів він виникає все частіше. Якщо ви відноситеся...
Смотреть результаты