12/06/17,

15:14

Правила зливу води з бойлера

Часом, при виникненні будь-яких проблем з нашою побутовою технікою ми частенько звертаємося до сервісних центрів або до фахівців, які надають приватні послуги. Для цього нам просто необхідно знайти потрібний номер телефону і домовитися з відповідним майстром про його послуги. Іноді приїзду майстра доводиться чекати від кількох днів до кількох тижнів. Таким чином, в очікуванні приїзду фахівця ми втрачаємо деякий особистий час, який можна було б використовувати з набагато більшою користю. Напевно, кожен з нас хоча б раз викликав фахівця, який повинен був полагодити в нашому будинку що-небудь. Наприклад, ми могли довгий час очікувати приїзду електрика, сантехніка або ще когось.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-santehnik

У моменти такого очікування часто приходить думка в голову – «Ось зараз би взяти і самому все швиденько зробити!». Але ні, тут же приходить усвідомлення, що навичок таких робіт ми не маємо, та й елементарно не знаємо з чого навіть почати роботу. А насправді, знання деяких базових прийомів профілактики побутової техніки могло б істотно заощадити наш час, нерви і, що дуже важливо, бюджет, адже ніхто не стане проводити профілактики і ремонти для нас безкоштовно. Блог Comfy зовсім не закликає проводити складні ремонтні роботи самостійно, це дійсно краще довірити професіоналам. Але ось елементарні операції, як, наприклад, злив води з бойлера, коли це необхідно, кожен зможе зробити сам без допомоги сантехніка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Навіщо зливати воду з водонагрівача?
 2. Як підготуватися до зливу води з бака водонагрівача
 3. Як швидко здійснити злив води з бойлера
 4. Чистка бойлера

Навіщо зливати воду з водонагрівача?

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-nad-dveryu

Існує чимало причин того, навіщо нам може знадобитися звільнити бак водонагрівача від води. Незалежно від причини, найчастіше ми вдаємося до допомоги сантехніка, який проводить дану операцію швидко, а іноді навіть чисто. За таку нескладну процедуру ми повинні будемо заплатити, часом навіть не малу суму, яку в іншому випадку могли б витратити на потреби власної сім’ї. Таким чином, знаючи прості основи, ми можемо не тільки заощадити власний час, а й такий необхідний сімейний бюджет. Давайте ж розглянемо найбільш популярні причини того, навіщо нам необхідно зливати воду з водонагрівача.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-remont-vodonagrevatelya

Звільнити бак водонагрівача від води буде необхідно в тому випадку, якщо приміщення, в якому він знаходиться, не опалюється. Наприклад, бойлер, розташований на дачі, яку ми відвідуємо лише в теплий період року, в обов’язковому порядку потрібно буде звільняти від води. Вся справа в тому, що такий пристрій як водонагрівач, використовується лише при плюсовій температурі. У тому випадку, якщо температура в приміщенні опускається нижче + 5 ° С, воду з бака бойлера рекомендується зливати. Вся справа в тому, що в разі, якщо вода замерзне в водонагрівальної системі, то присутній високий ризик виникнення пошкоджень внутрішнього бака і обв’язки.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-v-interere

Ще однією дуже важливою причиною для зливу води з бака водонагрівача, є необхідність його профілактичного чищення. Під час експлуатації водонагрівача всередині його бака відбувається накопичення забруднень і навіть різноманітних бактерій, багато хто з яких можуть виявитися хвороботворними. Крім усього іншого, нагрівальний елемент може накопичувати на собі накип, яка заважає стабільно і ефективно працювати водонагрівачу. Через накип він може довго працювати без відключення або видавати нехарактерний для себе шум. Все це є ознаками того, що бойлер необхідно почистити, а перед тим як його почистити, необхідно злити з бака воду.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-v-vannoy

Нерідко причиною того, що бак водонагрівача потрібно звільнити від води, стає так само поломка одного з його компонентів. Наприклад, якщо необхідно замінити нагрівальний елемент або магнієвий анод, без зливу води провести ремонтні роботи неможливо.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-vozle-okna

Крім усього іншого, вода в баку може попросту застоятися через рідкісне використання, що призводить до виникнення неприємного запаху. Найчастіше для того, щоб позбутися такого запаху, досить злити застояну воду. Це призведе до заміни такої води, а відповідно ми позбудемося і від її неприємного запаху.

Як підготуватися до зливу води з бака водонагрівача

razbiraemsya-v-brendah_vodonagrevatel-vodonagrevatel-na-kuhne-1

Цілком природно, що робити будь-які маніпуляції з водонагрівачем неможливо, якщо правильно не підготували до них. Таким чином, навіть якщо нам просто необхідно з якоїсь причини злити воду з бойлера, відразу варто бути готовим до того, що голими руками зробити це не вийде. Для успішного здійснення своєї мети, нам знадобиться певний арсенал спеціальних інструментів, які допоможуть нам звільнити бойлер від наявної в ньому рідини. Не варто забувати і про те, що кожна модель водонагрівача може володіти власними нюансами, про які можна дізнатися лише з інструкції від виробника. Отже, не забувайте про прочитання цієї самої інструкції перед будь-якими роботами.

kak-vyibrat-vodonagrevatel

Часом для повноцінного зливу води з бойлера, необхідно розбирати його обв’язку. Для повноцінного проведення таких робіт нам знадобиться ряд інструментів:

 • Розвідний ключ;
 • 4-міліметровий шестигранник;
 • Шланг необхідного діаметра;
 • Викрутки, як пряма, так і хрестоподібна;
 • Миска, таз або відро для збору води з бака (якщо водонагрівач знаходиться близько унітазу, раковини або ванною, тоді воду можна злити туди).

Переконавшись в тому, що всі інструменти у нас в наявності, не варто відразу ж приступати до роботи. Крім підготовки інструментів, необхідно підготувати до процедур і сам водонагрівач:

 • Для початку необхідно відключити бойлер від електропостачання. Даний крок дуже важливий, адже це забезпечить нашу безпеку;
 • Необхідно так само перекрити кран подачі холодної води. В іншому випадку звільнити бак водонагрівача від води у нас не вийде;
 • Ми повинні переконатися в тому, що температура води всередині бойлера опустилася до безпечної відмітки. Зробити це ми можемо за допомогою датчика температури на самому водонагрівачі, як тільки його стрілка наблизиться до лівої позначки, можна сміливо приступати до робіт. Якщо ж такого датчика на корпусі водонагрівача немає, то просто відключіть водонагрівач від електропостачання і зачекайте кілька годин.

Як швидко здійснити злив води з бойлера

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-v-bellom-interere

Зібравши всі необхідні інструменти, ретельно підготувавшись до необхідних процедур, ми можемо приступати до зливу води з водонагрівача. Повертатися до причин того, навіщо нам необхідно злити воду з бойлера ми не станемо, адже вони можуть бути абсолютно різноманітними і більшість найпопулярніших причин, чому необхідний злив води, ми вже розглянули. Зараз же самий час перейти до практичних процедур наміченого заходу. Однак ми хочемо нагадати, що переходячи до процедури зливу води з бойлера, ми повинні бути абсолютно впевнені в тому, що здатні успішно провести даний захід і повністю підготовлені до нього. В іншому ж випадку, блог Comfy настійно рекомендує все-таки звернутися до професіонала.

Pravila-sliva-vodyi-iz-vodonagrevatelya-vodonagrevatel-v-neobyichnom-interere

Для того щоб злити воду з бойлера ми відключаємо той від електропостачання і перекриваємо подачу холодної води в нього. Якщо кран подачі води не встановлено на вхід в водонагрівач окремо, то необхідно перекрити подачу води на загальному вентилі. Потім необхідно відкрити кран подачі теплої води для того, щоб вирівняти тиск, після чого даний вентиль закриваємо. У тому випадку, якщо немає можливості злити воду в унітаз, раковину або ванну, то підставляємо заздалегідь підготовлений резервуар – відро або таз. Після цього відкручуємо шланг для теплої води. Нам залишається лише чекати, поки не стече вся вода повністю, час очікування буде прямо залежати від того, який обсяг має бак вашого водонагрівача. Після закінчення процедури ми повинні закрутити шланг теплої води на місце і в разі потреби відновлюємо постачання холодної води.

Чистка бойлера

Водопровідна вода містить у собі безліч таких хімічний елементів, як залізо, хлор, фтор, марганець, нітрати, цинк та інші. Тому не дивно, що вона може пошкодити стінки бака бойлера, якщо його не чистити хоча б раз на рік, а краще два рази (залежить від жорсткості водопровідної води в вашому районі проживання).

Виробники, природно, працюють над тим, щоб якось пом’якшити воду або продовжити термін служби бака, ТЕНа, за рахунок захисту від корозійного процесу. Вибираючи бойлер, вам напевно, розповідали про чудо емаль бака, яка запобігає появі іржі. Хоча виробники і не зовсім чесні, але хороше покриття може захистити ємність водонагрівача від руйнівної сили накипу і іржі. Пояснити це можна за допомогою звичайної фізики: під час нагрівання води метал розширюється, якщо коефіцієнт температурного розширення емалі не збігається зі значенням металу, то на покритті з’являються мікротріщини. Невидимі оку тріщини, стають прекрасним місцем для корозійних процесів і місцем швидкого зносу бака бойлера. Виходить, що хороша емаль продовжить життя баку і дасть можливість дочекатися йому чистки від вас.

Чистка бойлера - ТЕН і анод

Уникнути псування водонагрівача від жорсткої води допомагає встановлений з ТЕНом магнієвий анод. Це захисний стержень довжиною 18-35 сантиметрів з магнієвим покриттям. Встановлюється анод, щоб зменшити накип на ТЕНі й пасивно захистити бак від ерозії. Як магнієвий анод виконує свої захисні функції? Справа в тому, що магнієве напилення першим вступає в реакцію з хімічним складом води. Виходить, що спочатку водопровідна вода руйнує покриття анода і тільки потім переходить на нагрівальний елемент і бак. Говорячи простою мовою, магнієвий анод пом’якшує воду, вступаючи з нею в хімічну реакцію, а після руйнування магнієвого шару, основний удар вже приймає на себе ТЕН і бак. Через таку захисну функцію анода, рекомендується під час кожного чищення бойлера міняти його на новий. Чистити його не потрібно, це марно, він все одно вже втратив товщину магнієвого шару. Вартує анод недорого, а його заміна займає мало часу, тому немає сенсу економити на його заміні.

Анод для бойлера після використання і новий

З написаного вище, можна сказати, що виробник працює на своїх покупців, але цього недостатньо, чистити бойлер необхідно. Якщо викликати фахівця, то вам обійдеться це від 300 гривень і вище. Але можна і заощадити, почистивши його самостійно. Головне при цьому дотримуватися техніки безпеки, все робити не поспішаючи.

Покрокова інструкція, як почистити бойлер самостійно:

 1. Насамперед потрібно злити воду з бака, як це зробити описано вище.
 2. Демонтуємо всі патрубки для забору холодної води і труби для подачі гарячої.
 3. Знімаються всі датчики, контакти та інші технічні елементи.
 4. Демонтуємо ТЕН, магнієвий анод, розкручуючи все гайки.
 5. Якщо ТЕН сильно забруднений накипом, то його можна акуратно очистити від неї за допомогою лимонної кислоти: в гарячу воду засипається магазинна лимонна кислота і в рідину поміщається нагрівальний елемент на 8-10 годин. Різниця буде очевидна.
 6. Тепер приступайте до безпосередньої чищенні бака. Залежно від ступеня забруднення, можна очищати його кількома способами:
 • Якщо бак не великий і несильно покрився накипом, то можна вигребти всю іржу і м’якою мочалкою видалити зі стінок ємності залишки бруду.

Частка бака бойлера в домашніх умовах

 • У бак засипається лимонна кислота або спеціальні засоби для видалення накипу і заповнюєте ємність гарячою водою, температурою близько 55 градусів Цельсія. Залишаєте бак бойлера з цим розчином на ніч або 8-10 годин. Після цього зливаєте воду разом із залишками іржі і накипу.
 • Якщо накипу досить товстий шар, тоді можна спробувати останній метод. Для цього збираєте в зворотному порядку водонагрівач, підключаючи всі трубки і встановивши його на місце. У бак засипаєте лимонну кислоту або засоби з видалення накипу, включаєте нагрів. Як і в попередньому способі очищення, під впливом температури і слабокислих/хімічних засобів, накип та іржа видаляються зі стінок ємності. Після цього, щоб забруднена вода не пішла в систему, потрібно зняти трубу для подачі холодної води, з неї і витече брудна вода. Щоб остаточно видалити бруд і очистити бойлер, назад приєднайте трубку з холодної води і прогоніть 50 літрів води з підігрівом або без, просто відкрутивши кран.

Якщо ви будете проводити чистку бойлера регулярно, а також вчасно міняти магнієвий анод, то водонагрівач прослужить вам довго.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Смотри товары из этой статьи на сайте!:

на сайт

Підпишіться!

Читайте також:

Підпишіться на розсилку!

Не турбуйтеся, ми не спамимо :-)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: