search
Підписатися

logo

Як вибрати ігрову мишу. Дротова або бездротова: в чому відмінність?

02 Жовтня, 2017, 02:30 11

Всі завзяті ігромани знають, що результати в динамічних іграх безпосередньо залежать від такого простого, на перший погляд, девайса, як миша. У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати ігрову мишу, які нюанси варто враховувати при виборі, а також, чим відрізняються дротові миші від бездротових.

Передмова

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – предисловие

Перед тим, як почати розповідати вам про ігрові мишки, необхідно визначитися з самим поняттям «геймерська миша». Що це за девайс, і чим він відрізняється від простих офісних мишей?

До ігрових мишок відноситься велика маса моделей, що включають в себе більш дорогу «начинку», і в кілька разів перевершують за характеристиками і ціною своїх недорогих офісних побратимів. Уже з назви таких мишок можна зрозуміти їх основне завдання: такі пристрої призначені для завзятих геймерів, і використовуються для досягнення максимальних результатів в іграх. Це стає можливим завдяки тому, що в ігрових мишках використовується більш серйозна «начинка», що дозволяє домогтися максимальної швидкості реакції, точності контролю прицілу і т.д.

Якщо ви любите пограти в комп’ютерні шутери, берете участь в чемпіонатах, і плануєте вийти на більш серйозний рівень, можливо, вам варто задуматися про те, щоб вибрати сучасну ігрову мишу, а зробити це правильно і не помилитися вам допоможе ця стаття.

Сенсор

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие - сенсор

Напевно, багато шанувальників гри Counter Strike стикалися з такою проблемою, як зрив курсора. У цей час може раптово зірватися приціл, або вас може різко розгорнути навколо своєї осі.

Зрив курсору може відбуватися через низьку якість сенсора мишки, який фізично не встигає зчитувати поверхню з тією швидкістю, з якою ви переміщаєте мишку по килимку.

Навіть недорогі сучасні ігрові мишки вже не страждають даною проблемою, проте в простих офісних «гризунах» вона зустрічається досить часто.

Для того, щоб перевірити сенсор ігровий миші на практиці, після покупки ви можете різко посмикати її від одного краю килимка до іншого. При цьому враховуйте, що килимок краще використовувати теж ігровий, а не якусь там його подобу, яку вам дали на додачу до мишки.

Одна людина сказала з приводу килимків для геймерських мишок наступну фразу: «Використовувати геймерську мишку на звичайному килимку – це все одно, що їздити на Ferrari по грунтовим дорогам». Якщо ви плануєте придбати дорогу геймерську мишку, не скупіться і купіть для неї хороший ігровий килимок. Це допоможе вам в повній мірі відчути весь потенціал нової покупки – чіткість сенсора, а також швидкість і плавність переміщення.

Швидше за все, як би ви не смикали ігрову мишу, у вас навряд чи у вас вийде створити те саме прискорення G, щоб зірвати курсор.

Сучасні ігрові мишки можуть бути обладнані як оптичним, так і лазерним сенсором. Прогрес не стоїть на місці, і більшість виробників вже перейшли на лазер, тому що він точніше, швидше, і в цілому перевершує оптику за всіма параметрами, однак ціна таких мишок, на 30-50% в порівнянні з оптичними (в залежності від технічних особливостей сенсора і популярності бренду).

Час відгуку, наявність внутрішньої пам’яті

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – время отклика

Досить важливим параметром, на який варто звертатися увага при виборі ігрової мишки, є наявність в ній внутрішньої пам’яті. Вона дозволяє зберігати кілька різних профілів, налаштованих під різні ігри і різних користувачів, а також всі ваші індивідуальні настройки, і при підключенні даної мишки до іншого комп’ютера (наприклад, на якому-небудь чемпіонаті) вам не потрібно буде заново її налаштовувати.

Частота опитування USB-порту: ця, на перший погляд, складна характеристика значно впливає на плавність поведінки курсору. Тут все просто – чим вище частота опитування, тим плавніше буде руху курсора.

Час відгуку – у звичайних офісних мишок це значення становить 8-16 Мс, у професійних ігрових – 1 Мс. Це означає, що за час в 1 Мс команда від мишки передасться на ПК (даний параметр можна порівнювати з пінгом при грі по мережі – чим він менший, тим краще). Ця характеристика актуальна і до інших пристроїв, що підключаються через USB-порт, включаючи клавіатури і навушники.

Яку мишу вибрати: дротову або бездротову?

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – проводная мышь

На дане питання більшість завзятих геймерів дадуть відповідь: «звичайно дротову!» Але насправді вибір залишається за вами. І у дротових, і у бездротових ігрових мишей є як свої плюси, так і свої мінуси. У порівнянні з дротовими мишами бездротові мають наступні переваги:

– відсутність кабелю, який може заважати як вам, так і різним пристроям;

– можливість управління комп’ютером на великій відстані;

– «хвіст» вашої мишки не перегризе ваша кішка (так як його просто немає).

Однак, є у бездротових мишей і мінуси:

– першим мінусом є залежність від батарейок або акумуляторів, без яких використання миші неможливо. Розряд батарей відразу може не відчуватися, проте в найвідповідальніший момент в грі він може привести до ривків або інших непередбачених складнощів;

– недовговічність роботи, в порівнянні з дротяними аналогами. Особливо це актуально для недорогих моделей мишок.

Варто відзначити, що більшість ігрових мишей від відомих виробників є дротовими, що наводить на певні думки.

Форма и эргономіка

Вибираючи ігрову мишу, вам, перш за все, необхідно визначитися з вашим типом хватки. Умовно їх поділяють на 3 типи:

  1. «Хватка долонею» (Palm grip) – «… вся долоня охоплює мишку, спираючись на її тильну частину. Миша, призначена для такої хватки, повинна мати ергономічну форму, повторюючи всі контури складеної жменею долоні. У пересуванні мишки беруть участь передпліччя і зап’ястя, така хватка найбільш природна і дозволяє досягти максимальної швидкості переміщення з невеликою втратою точності …”

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – хватка ладонью

  1. «Хватка кіготь» (Claw grip) – «… перехідна хватка, при якій задня частина мишки контролюється долонею, передня утримується великим пальцем і мізинцем, а вказівний і середній зігнуті як кігті, дозволяючи зручно клікати по основних кнопках. Для такої хватки краще підходять великі мишки плоскої форми з великими кнопками. Перевагою такого типу хватки є високий контроль переміщення і висока кількість кліків в секунду … “

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – хватка коготь

  1. «Хватка пальцями» (Finger grip) – «… мишка тримається за допомогою тільки кінчиків 4-ох пальців. Для такого типу хвата краще підходять маленькі мишки, з незначною висотою і масою. У переміщенні бере участь тільки кисть, завдяки чому забезпечується чудова точність … “

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – хватка пальцы

На ринку представлена ​​величезна маса ігрових мишок, які, в залежності від форми, можна поділити на 2 види: ергономічні та симетричні.

1. Ергономічна (анатомічна) форма найбільш наближена до природного вигину долоні. Такі мишки мають різні бічні западини для пальців, плавні перехідні лінії корпусу, проте, до величезного розчарування лівшів, більшість популярних моделей такої форми заточені під праву руку. Чому багато виробників проявляють таке зневажливе ставлення до геймерів-лівшів, незрозуміло. Проте, останнім часом на ринку з’являється все більше мишей, призначених спеціально для лівшів.

2. Симетричні мишки мають симетричні форми, завдяки чому підходять як для правшів, так і для лівшів.

Не зайвим буде окремо зупинитися на темі матеріалу, з якого виготовлені мишки, а точніше – покриття, яке має виключати ковзання пальців.

За типом покриття мишки діляться на 3 види:

1. Зі звичайною поверхнею, що не має ніяких здібностей. Найчастіше це блискучий глянсовий пластик, який стає дратівливо слизьким, якщо ваші руки спітніли;

2. З матовою, шорсткою, пухирчатою і т.д. поверхнею, яка практично повністю виключає ковзання пальців і долоні під час довгих ігрових баталій;

3. Зі спеціальними плівками, гумовим покриттям, повністю виключає ковзання навіть мокрих пальців по кнопках (таке гумове покриття використовує в своїх мишках компанія Razer). Головним недоліком гумового покриття є його здатність збирати на себе бруд, що призводить до необхідності частого чищення. Якщо ви є власником такої мишки, проводите очищення кнопок і поверхні, покритих гумовим матеріалом, за допомогою м’якої ганчірки або ватки з теплою водою. При чищенні таких мишок можна використовувати ніяких миючих або спиртовмісних коштів.

Крім усього перерахованого вище, головне, щоб ігрова мишка зручно лежала у вашій руці, тому перед її покупкою постарайтеся знайти можливість протестувати вподобану модель, а вже після ухвалювати будь-яке рішення.

Основні і додаткові кнопки

Будь-який геймер, незалежно від стажу та знань, знає, що від того, наскільки якісно виконані основні кнопки ігрової миші, безпосередньо залежить не тільки комфорт і зручність під час гри, а також чіткість і швидкість натискань.

Вибираючи ігрову мишку, зверніть увагу на якість виконання її основних і додаткових кнопок. Перевірте, чи належним чином вони закріплені, наскільки чітко і плавно натискаються, і чи не видають при натисканні сторонніх звуків.

Досить спірним моментом в ігрових мишках є наявність бічних кнопок. Одні геймери вважають ігрову мишу без цих кнопок неповною, а інші, навпаки, вважають їх зайвими, та зо вони «вбивають» ергономіку мишки.

Вибираючи ігрову мишу, не варто гнатися за кількістю додаткових кнопок, адже в першу чергу це саме мишка, а не клавіатура. У той же час, якщо говорити про ігрові мишки, створені спеціально для РПГ / ММОG, в них може бути дуже багато кнопок. Прикладом такої мишки є Razer Naga, яку геймери через величезну кількість бічних кнопок жартома називають «калькулятором».

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – кнопки

Регулювання ваги і форми

Якщо ви придивляєтеся за ігровою мишею середнього рівня і вище, зверніть увагу на таку особливість, як наявність в комплекті важків, призначених для регулювання ваги. Ці важки дозволяють налаштувати вагу мишки під індивідуальні переваги гравця. Середньостатистична геймерська миша повинна мати вагу в районі -90+ гр, однак цей параметр може змінюватися в залежності від того, наскільки у гравця велика рука, і т.д.

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – мышь с грузами

Деякі виробники пропонують мишки з додатковими модулями різних форм.

Как выбрать игровую мышь. Проводная или беспроводная в чем отличие – модульная мышь

На наш погляд, це не завжди виправдана і часто зайва модна «фішка», яка до того ж значно підвищує загальну вартість мишки.

Висновок

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам визначитися з конкретними завданнями та вимогами, які ви пред’являєте до своєї майбутньої геймерскої миші, і ви зможете прийняти правильне рішення про придбання тієї чи іншої моделі.

Якщо у вас залишилися які-небудь питання, задавайте їх у коментарях!

 

41658 0 cookie-check Як вибрати ігрову мишу. Дротова або бездротова: в чому відмінність?

Читайте також:

Жага змін: чудові ідеї декору старого холодильника і як його змінити на краще
Жага змін: чудові ідеї декору старого холодильника і як його змінити на краще
27 Вересня, 2017, 10:35 1432 10
Для тих, хто втомився від засилля магнітиків. І якщо зі старою  зламаною технікою все більш-менш зрозуміло (за подробицями, то ось питання , як бути з...
Смотреть результаты
Правила надійної установки бойлера
Правила надійної установки бойлера
Уявити сучасну квартиру без водонагрівача досить складно. Напевно, практично у кожного з нас встановлено будь-який бойлер, що нагріває для нас нашу воду. Підписуйтесь на наш...
Смотреть результаты
Як працювати з новими форматами фото і відео в iOS 11
Як працювати з новими форматами фото і відео в iOS 11
19 вересня стала доступна для завантаження фінальна версія операційної системи iOS 11, головним нововведенням якої стали формати HEIF і HEVC. Тепер все «яблучні» смартфони, починаючи...
Смотреть результаты