search
Підписатися

logo

Як зняти і обробити НІЧНЕ ФОТО ▶ ️Уроки мобільної фотографії

11 Вересня, 2018, 10:16 9

Сьогодні говоримо про мобільну фотографію. Нам подобається про неї розповідати, тому що ми самі захоплюємося фотографією. Сьогодні поговоримо про зйомку при недостатньому освітленні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Основні принципи нічної зйомки на телефон
 2. Перший спосіб: зниження експозиції
 3. Другий спосіб: довга витримка
 4. Чи можна сфотографувати на смартфон зоряне небо?
 5. Деякі лайфхаки при обробці фото
 6. Ще один лайфхак нічної зйомки
 7. Розповідаємо, як зробити фотографію грози
 8. Деякі спеціальні режими в камерах і додатки, за допомогою яких нічні знімки вийдуть максимально якісними

Насправді зйомка вночі, наприклад – це челендж практично для будь-якого смартфона, тому що матриці у них відносно невеликі і, відповідно, при зменшенні кількості світла, яке на них потрапляє, фотографії починають бути гучними.

Красиве нічне фото на телефон - непросте завдання

І в міру набору популярності камер у смартфонах виробники всіляко намагаються обходити цей недолік. Спочатку використовуючи агресивні “шумодави”. І таким чином результати при тьмяному освітленні виходили досить змазаними, але при цьому шуми не були так сильно видно. А іноді більш грамотно: збільшуючи розміри матриці, роблячи оптику світло сильнішою та додаючи деякі розумні алгоритми.

Основні принципи нічної зйомки на телефон

Сьогодні ми дамо вам кілька пунктів. Тільки ці пункти не будуть звучати, як “понизьте iso”, “збільште то-то” або “зробіть наступне: …” Ми вам розповімо кілька прикладів і що з цим можна робити. До речі, на смартфон можна сфотографувати і зоряне небо, і навіть грозу.

Вас може зацікавити:Snapseed: ЗМІНА КОЛЬОРУ предмета на фото – Уроки мобільної фотографії

Для початку давайте визначимося з двома моментами:

 • Чим дорожче смартфон – тим краще. Найчастіше. Тому, що виробники у своїх моделях флагманських приділяють чималу увагу саме час нічної зйомки. При цьому, при всьому, якщо ви будете використовувати деякі поради з цього відео, то на дорогий смартфон, звичайно ж, фотографія вийде краще. Проте, якщо у вас немає можливості придбати собі найдорожчий смартфон, або просто немає бажання цього робити – ми фотографували вночі навіть на iPhone 4s. Так що це цілком реально.
 • І другий момент. Ми не будемо окремим пунктом розповідати про значення iso або світлочутливості. Просто запам’ятайте: чим воно нижче – тим фотографія більш якісна. Це все, що вам потрібно знати з приводу iso.

Ну, а тепер підемо по конкретних прикладах. І ми вам розповімо, як добиватися непоганих результатів при зйомці на смартфон у темний час доби.

Перший спосіб: зниження експозиції

Навіть, якщо у вашому смартфоні немає повністю ручного режиму, завжди можна прибрати “шуми”, знизивши експозицію, як на цьому фото.

Зниження експозиції

За замовчуванням експонометр постарався б висвітлити темні ділянки, тому що їх тут більше, ніж світлих. І тоді на небі були б “шуми”. Але я поставив “крапку” на конструкції, потім вручну знизив експозицію. Так небо стало просто чисто чорним.

Вам може бути цікаво:Як налаштувати новий iPhone: Керівництво для початківців

Другий спосіб: довга витримка

Якщо у вашому смартфоні є ручне налаштування параметрів у камері, то ви можете з нею гратися. Але пам’ятайте, що чим більшу витримку ви встановлюєте, тим стабільніший повинен бути смартфон.

Довга витримка

Тобто, його бажано поставити або на штатив, або дуже сильно на щось щоб спирався. І, більш того, коли ви будете фотографувати, все, що буде впливати на його мінімальне “ворушіння”, буде сприяти розмиттю певних об’єктів у кадрі.

 Штатив для нічних фото

Тому, навіть натискання на кнопку затвора краще здійснювати дистанційно. Або за допомогою стилуса s-pen, як на новому Ноут 9, або за допомогою гарнітури. Там можна на кнопку регулювання гучності натиснути та буде зроблений знімок. Або просто робити затримку зйомки, коли ви натиснули на кнопку і смартфон зробить кадр через кілька секунд.

Довга витримка дозволяє записувати дані в знімок довше. Тобто на матрицю потрапляє більше світла. При цьому все, що рухається в кадрі, буде змазано. І ось приклад, де використовувалося світло проїжджаючих автомобілів для творчого ефекту. При цьому небо “не гучне”, що важливо. Тому, що ми фіксували експозицію на головному об’єкті: пляшці вина.

Нічна експозиція

Варто прочитати:Як вибрати графічний планшет? Рейтинг ТОП моделей

Чи можна сфотографувати на смартфон зоряне небо?

Це цікавить дуже багатьох. Відповідаємо – можна. Але тут дуже важливо зафіксувати смартфон повністю. Тобто, якщо у вас немає штатива – його просто треба покласти та навіть стежити, щоб не було вітру. Це можна зробити, наприклад, спершись його на дах автомобіля.

Фото зоряного неба на смартфон

Тому, що зірки найчастіше вгорі. Перед цим встановіть велике значення витримки, наприклад, 32 секунди. А також можна поставити велике значення iso, і це саме той випадок, коли це не зашкодить. Тому, що “шуми” будуть теж здаватися зірками.

За великим рахунком, ви просто можете покласти телефон на стіл і вимкнути світло у кімнаті, та зняти зоряне небо в стелі. І фотографія, на яку ви зараз дивитеся – це єдина “фотка”, яку зробив не Олександр, але зробив наш співробітник у поїздці, в Румунії. Причому, абсолютно не на дорогий смартфон, але в ньому був ручний режим.

Деякі лайфхаки при обробці фото

Тому, що не завжди все залежить тільки від смартфона. Треба й самому думати, та іноді ви можете прямо під час зйомки вплинути на якість знімка. Як ми вже сказали, просто знизивши значення експозиції або збільшивши витримку. А іноді такої можливості немає.

Це може бути цікаво:Все, що вам потрібно знати про Instagram

Наприклад, ви побачили якусь сцену, досить темно, і ви встигли просто запустити рідну камеру Айфона, в якій немає ручних налаштувань. Або, наприклад, якщо в вашому смартфоні взагалі немає ручного режиму. Ми, наприклад, на iPhone 5 теж фотографували вночі.

Нічні фото

І для того, щоб отримувати більш-менш гарні знімки, можна використовувати два прийоми:

 • зниження контрасту;
 • переклад зображення в чорно-білий формат.

Навіть, якщо картинка вийшла не дуже якісною, то зниження контрасту робить її більш вінтажною.

І при цьому ховаються “шуми”. Не повністю, але вони перестають так сильно дратувати. Але, якщо фотографія вийшла зовсім неякісною та “шумів” там дуже багато, тим не менш, вам вона подобається: можливо, якийсь цікавий сюжет. Її теж можна куди-небудь опублікувати, але доведеться перевести в чорно-білий колір.

Нічні фото в чорно-білому

Таким чином “шуми” також не будуть впадати в очі, та навіть може створюватися ефект плівкової фотографії.

Ще один лайфхак нічної зйомки

Це використання функції “вибіркова корекція” в додатку Snapseed. Наприклад, для того, щоб знизити значення експозиції на небі. А також зменшити насиченість, щоб приховати ефект від “шумів”. Це робиться досить просто, але про роботу інструменту “вибіркова корекція” ми вам розповімо у наступному відео. Тому обов’язково підписуйтесь на канал.

Розповідаємо, як зробити фотографію грози

Тобто так, щоб прямо “зловити” блискавку на вашому смартфоні. Але це зробити можливо. І для цього є навіть цілих три способи. Наприклад, ось цю фотографію ми зробили ще на iPhone 5s. Тобто дуже давно.

Як фотографувати грозу

І, в даному випадку, малюнок вийде тільки в тому випадку, якщо ви встигнете “зловити” саме блискавку.

Це стане в нагоді:Як правильно користуватися камерою iPhone 7 Plus

Що ж потрібно зробити? Використовувати серійну зйомку. У більшості сучасних смартфонів вона є. Ви просто наводите смартфон на те місце, де повинна бути гроза та потрібно затиснути кнопку. Чекаєте до тих пір, поки ви її не “зловите”. Мінуси тут очевидні: вам доведеться багато чого видаляти, а також може не вистачити “пам’яті”.

Зйомка відео. Більш дієвий спосіб. Рекомендуємо знімати або в дозволі 4k, якщо ваш смартфон підтримує. Тоді фотографія буде більш високою роздільною здатністю, якщо звичайно ж блискавки вийде там “зловити” або знімати в слоу-мо. Але знову ж таки, якщо ваш смартфон підтримує 1080p слоу-мо, щоб хоч якийсь дозвіл у вас був. Якщо ви використовуєте 4k, то фотографія виходить більшого дозволу. Якщо ви використовуєте слоу-мо, то у вас більше ймовірність “зловити” блискавку.

Живі нічні фото

Спеціалізований додаток. На жаль, для Android ми такого не

знайшли. А для iPhone є чудова “софтинка”, яка називається iLightningcam. Насправді працює вона, як магія, але працює. Ви ставите смартфон на штатив і потрібно налаштовувати параметри блискавок. Наприклад, якщо ви очікуєте, що вона буде просто нереально частою та дуже яскравою – ставите певне значення.

Це може вас зацікавити:Як перевернути відео

Додаток визначає мінімальні зміни в освітленні та, якщо експозиція починає хоч трохи “плавати”, то, напевно, зараз буде якраз-таки спалах і додаток починає зйомку. Таким чином у нас виходили непогані знімки блискавки.

Деякі спеціальні режими в камерах і додатки, за допомогою яких нічні знімки вийдуть максимально якісними

Наприклад, якому зняті ці дві фотографії? Ми їх сфотографували на iPhone 6s, а здається, що вони зроблені на “дзеркальну”. Є такий додаток – Cortex Cam. Він доступний для iOS і працює там ідеально. Також він недавно був випущений і для Android, але працює з перебоями. Проте, можна спробувати.

Що він робить? Він не підвищує значення витримки, але робить одну фотографію на протязі декількох секунд. Просто відбувається зйомка відразу декількох кадрів і потім вони все розумним чином “склеюються”. Природно, камеру треба постаратися тримати максимально стабільно. Але, якщо навіть мікроскопічне “ворушіння” буде, то алгоритм “склеїть” її нормально. Таким чином фотографія, зроблена з багатьох, виходить практично без “шумів”.

Спеціальна камера на смартфон для нічної зйомки

А в деяких сучасних смартфонах, наприклад, Huawei P20 Pro є спеціальні режими. Дуже просунуті, продумані для зйомки ночі. Наприклад, той же Huawei P20 Pro дозволяє зробити фотографію при недостатньому освітленні прямо з рук. Ви можете 4 секунди тримати смартфон і навіть якщо є “ворушіння”, то розумні алгоритми все “склеять”, як треба. І після цього у вас вийде нереально крутий результат. Ми самі тестували та були вкрай здивовані.

Цікаве по темі:Фоторедактори для Windows, macOS, iOS та Android

Це всі приклади, якими ми хотіли з вами сьогодні поділитися. Пам’ятайте, що немає межі досконалості. І головне – не ставити собі якихось планок у власній голові. Якщо ви хочете зняти красиву фотографію при недостатньому освітленні та у вас під руками тільки смартфон – то чому б це не зробити, використовуючи ці поради.

57840 0 cookie-check Як зняти і обробити НІЧНЕ ФОТО ▶ ️Уроки мобільної фотографії

Читайте також: