search
Підписатися

logo

Як правильно користуватися камерою iPhone 7 Plus

07 Липня, 2017, 09:09 5

iPhone 7 Plus став першим смартфоном Apple з подвійною головною камерою. Перша з них являє собою стандартний 12-ти мегапіксельний модуль, а друга (теж 12-мегапіксельна) оснащена “теле-фото” об’єктивом, призначеним для портретної зйомки. У цій статті ми розповімо про них докладніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

  1. Як працює зум в iPhone 7 Plus
  2. Як використовувати портретний режим на iPhone 7 Plus
  3. Можливі проблеми при зйомці на iPhone 7 Plus
  4. Висновок

Як працює зум в iPhone 7 Plus

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----kak-ispolzovat-zum

iPhone 7 Plus став не тільки першим «яблучним» смартфоном з подвійною основною камерою, а й першим «айфоном» з оптичним зумом, завдяки якому він дозволяє наближати об’єкти без втрати якості зображення. У цьому розділі ми розповімо вам, як правильно користуватися зумом і чому не варто дуже сильно наближати об’єкти зйомки.

Щоб використовувати зум, запустіть додаток «Камера». Для цього натисніть на відповідний ярлик на домашньому екрані або проведіть пальцем вправо по екрану блокування. Натисніть на кнопку 1X (коли iPhone розгорнутий вертикально, ця кнопка розташована внизу посередині, а коли горизонтально – справа посередині), і зображення в два рази наблизиться. В iPhone 7 Plus 2-кратний оптичний зум, завдяки чому при наближенні якість зображення не погіршиться (це те ж саме, що ви просто підійдете до об’єкту зйомки ближче). Якщо ви натиснете 1X ще раз, зображення повернеться до свого попереднього стану.

Для того, щоб використовувати зум, можна натиснути і утримувати 1X або 2X, а потім проводити пальцем вліво і вправо для збільшення і зменшення. iPhone 7 Plus дозволяє наближати зображення в 10 разів, однак таке збільшення досягається вже завдяки цифровому зуму, який значно погіршує якість картинки.

Крім перерахованих вище методів, зображення можна зумувати також за допомогою звичайного жесту pinch-to-zoom (розводячи і зводячи пальці), як на більш старих моделях iPhone. Виконуючи дану дію, ви немов обрізаєте знімок, і його якість, відповідно, втрачається, тому при можливості краще знайдіть можливість підійти до об’єкта ближче.

Варто відзначити, що в більшості випадків при зйомці задіяні відразу дві камери iPhone 7 Plus. Навіть в тому випадку, якщо фотографія робиться, наприклад, при 5-кратному зумі, процесор обробки зображень формує фінальну картинку, використовуючи дані з обох сенсорів. Завдяки цьому вдається домогтися більш високої деталізації фотографії, ніж при використанні лише однієї камери. У деяких випадках, коли зйомка ведеться при недостатньому освітленні, або в режимі «макрозйомка» (коли сенсор за «телеоб’єктивом» отримує занадто мало світла), смартфон починає використовувати тільки ширококутний, більш яскравий фотомодуль.

Приклад знімків, зроблених із зумом 1X, 2X и 10X на iPhone 7 Plus.

Як використовувати портретний режим на iPhone 7 Plus

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----portretnyiy-rezhim

Новий режим зйомки «Портрет», був анонсований разом з iPhone 7 Plus ще на початку вересня минулого року, проте з’явився лише після оновлення до версії iOS 10.1. Для того, щоб включити цей режим, необхідно запустити камеру смартфона в звичайному режимі «Фото» і зробити свайп вліво. На відміну від традиційних, даний режим вийшов інтерактивним. Залежно від відстані до об’єкта, компонування кадру, і рівня освітленості на дисплеї смартфона з’являються підказки: «посуньтесь далі», «посуньтесь ближче», «потрібно більше світла», і так далі.

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----portretnyiy-rezhim-2

Знімаючи в портретному режимі, спеціальний процесор в iPhone 7 Plus зіставляє зображення з обох камер і будує на основі отриманих даних «карту глибини» кадру. У підсумку цей процесор розділяє передній план і фон. Після цього до тих ділянок, які система порахувала фоном, застосовується ефект розмиття. Після цього знімок виглядає, як ніби він був знятий за допомогою портретного або телеоб’єктива з не великою глибиною різкості. Завдяки даному ефекту, розмиває в кадрі все зайве, підкреслюється основний об’єкт зйомки, що виглядає досить ефектно. Портрети, зняті з таким ефектом, який ще часто називають боке, виходять більш живими і емоційними.

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----portretnyiy-rezhim

Варто зазначити, що даний режим був розроблений фахівцями Apple головним чином для зйомки людей, однак ніхто не забороняє використовувати його для зйомки будь-яких об’єктів, які виграють від поділу переднього і заднього плану. Наприклад, таким чином можна знімати квіти, тварин, або інші невеликі об’єкти крупним планом. Головною умовою при цьому є те, щоб фон був максимально контрастним.

Можливі проблеми при зйомці на iPhone 7 Plus

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----problemyi-pri-s'emke

При зйомці портретів на iPhone 7 Plus в приміщенні більшість користувачів стикаються з такою проблемою, як високі вимоги до освітленості. Навіть при зйомці в денний час доби в кафе, при порівняно непоганій природній освітленості, смартфон часто видає напис: «Потрібно більше світла». Вирішити проблему можна, підсвітивши сцену за допомогою ліхтарика або спалаху ще одного смартфона, але в цілому з подібними сценаріями режим «Портрет» поки справляється не дуже добре. Непросто знімати також активних дітей або тварин, оскільки фокусування і зйомка в даному режимі відбуваються з більшою затримкою, ніж в стандартному. Режим «Портрет» найкраще працює на вулиці при денному світлі.

Якщо ви хочете зняти в даному режимі груповий портрет, у вас це навряд чи вийде. У більшості ситуацій iPhone 7 Plus не може коректно обробити кадр, в якому розташовані близько трьох осіб.

iPhone 7 Plus при зйомці в режимі «Портрет» за замовчуванням зберігає два знімка – без ефекту боке і з ним. При бажанні збереження необробленого знімка можна відключити. Для цього необхідно зайти в Налаштування → Фото і Камера → Режим портрета → Залишати оригінал.

Висновок

Kak-pravilno-polzovatsya-kameroy-iPhone-7-Plus-polnoe-rukovodstvo-----problemyi-pri-s'emke

Випустивши iPhone 7 Plus, Apple зумів привнести в мобільну фотографію щось нове. Розуміючи, що користувачі втомилися від постійних екперіментів з мегапікселямі, ультрапікселямі, і подібними технологіями, «яблучний» виробник вирішив «йти вшир», додавши в iPhone 7 Plus нові оригінальні можливості, і у нього це вийшло «на відмінно».

Звичайно ж, справжнього красивого боке, як у випадку зі зйомкою на професійний «портретник», від камери iPhone 7 Plus чекати не варто, проте приємне здивування даний режим все-таки викликає.

Можливо, багатьом користувачам не потрібні такі функції, як оптичний «зум», або «портретне» боке, проте наш менталітет влаштований так, що «краще нехай цей режим буде, і я ніколи їм не скористаюся», ніж «якщо я раптом захочу зняти фото в режимі «портрет», а даної можливості в смартфоні не буде».

iPhone 7 Plus розрахований на користувачів, готових заплатити за смартфон більше заради його подвійній камери. Тим більше, якщо ця камера поміщається в кишеню і надає по-справжньому унікальні можливості зйомки, яких немає в інших смартфонах.

Чи подобається вам камера iPhone 7 Plus? Чи дізналися ви щось нове завдяки цій статті? Діліться з нами в коментарях!

72552 0 cookie-check Як правильно користуватися камерою iPhone 7 Plus

Читайте також:

Стаціонарний комп’ютер або ноутбук – переваги та недоліки
Стаціонарний комп'ютер або ноутбук - переваги та недоліки
06 Липня, 2017, 08:51 2716 10
Буквально 10 років тому питання вибору між ПК і ноутбуком взагалі не стояло – ноутбуки були рідкістю в Україні. Практично у кожного стояв невеликий комп’ютер...
Смотреть результаты
Топ-5 кращих кондиціонерів на літо 2017
Топ-5 кращих кондиціонерів на літо 2017
Знову наступає жарке літо, коли так важко сховатися від пекучого сонця навіть у власному будинку. Тому без кондиціонера не обійтися! Під час зміни пори року...
Смотреть результаты
Огляд 12-дюймового MacBook 2017 з процесором Intel Kaby Lake
Огляд 12-дюймового MacBook 2017 з процесором Intel Kaby Lake
У червні компанія Apple анонсувала в рамках конференції WWDC 2017 свої оновлені MacBook. Весь модельний ряд ноутбуків отримав новітні процесори Intel Kaby Lake, що зробило...
Смотреть результаты