search
Підписатися

logo

Основні причини поломок пральних машин і поради щодо їх уникнення

21 Червня, 2017, 03:53 11

Кожен з нас, рано чи пізно стикався з поломкою пральної машини. Так чи інакше, такого фіналу використання пральної машини не уникнути, адже немає нічого вічного. Проте, максимально подовжити термін служби цілком в наших силах, адже більшість поломок трапляється з причин неправильної експуатації чи догляду. Далі мова піде про основні причини поломок та способи їх усунення і уникнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Причини поломок
 2. Види поломок

Причини поломок

В 90 % випадків поломки пральних машин трапляються з вини власників і лише 10 % з вини виробника (заводський дефект).

Найпоширеніша причина поломок пральних машин це засмічення зливної системи чужорідними предметами. Це можуть бути гудзики, монети, шнурки і тому подібне. Навіть сама новітня система не застрахована від поломок з’язаних з попаданням в систему таких предметів. Вони здатні пробити бак, зливні шланги, патрубки, викрутити тен, забити помпу, зірвати крильчатку насосу і ще багато чого.

Причини поломок

Друга поширена поломка – це відрив ручки люку. Комусь не вистачає терпіння, а може уважності, щоб почекати 1-2 хвилини, поки розблокується люк після закінчення прання. Прикладаючи зусилля такий користувач може зламати не тільки ручку, а й кнопки, ручки перемикача, порвати манжети.

Ще поширеною причиною поломок є використання завеликої кількості прального порошку чи мила (при пранні дитячої білизни). Це призводить до обволікання ТЕНу. В такому випадку він перегрівається і в результаті перегоряє.

перегоряє

Часто пральні машини виходять з ладу через перевантаження чи неправильне завантаження . При збиванні білизни в клубок пралка починає «скакати» при віджимі. У фронтальних моделях порушується герметизація, вода з баку проникає через сальник в підшипниковий вузол. В результаті підшипники ржавіють і машинка починає «гриміти». У вертикальних приладів викривлюються осі і починають «виляти».

вертикальних приладів викривлюються осі і починають «виляти»

Окрім неправильної експлуатації, власник зачасту наносить додаткову шкоду пральній машинці самостійно втручаючись з метою ремонту, що в процесі утрудняє професійний ремонт.

Види поломок

Пральна машина не набирає воду або набирає занадто повільно

Якщо вода не надходить, значить, немає тиску в системі. Причиною найчастіше є перекритий чи перегнутий кран водопроводу, через який ця вода і подається в машинку. Причиною також може стати несправний клапан. Також треба перевірити чи закриті дверцята пралки та чи не впав тиск в системі водопостачання. Ще є варіант з несправним блоком управління, але це зустрічається не часто.

Якщо помилка вискакує через деякий час після набору води, і частина порошку все ж змивається – є сенс почистити фільтр. Щоб почистити фільтр відкрутіть шланг подачі води, вийміть плоскогубцями сіточку і ретельно промийте її.

Пральна машина не нагріває воду

Така несправність трапляється досить часто. Притуліть руку до дверцят пральної машини. Якщо скло дверцят стало теплим через 15-20 хвилин після початку прання, то це значить, що нагрівальний елемент працює. Якщо скло не нагріється, можливо, що тен перегорів. Однак, машина може не гріти воду з різних причин. Багато залежить від моделі пральної машини. Найчастіше, машина видає код помилки при включенні підігріву води. Деякі моделі перуть і при несправному нагрівальному елементі. Причини поломки:

 • замикання пристрою;
 • перепади напруги;
 • довгий термін експлуатації;
 • жорстка вода.

Накип, що утворилася на поверхні нагрівача, погіршує теплообмін і руйнує його. Крім того, термін служби тену багато в чому залежить від температури прання. При частому кип’ятінні білизни, нагрівач зламається швидше.

кип'ятінні білизни

Також поломка пральної машини часто виникає при неправильному підключенні машинки. В такому випадку набрана вода може мимоволі зливатися в каналізацію, не встигаючи нагрітися.

Пральна машина не зливає воду

А чи давно ви чистили фільтр зливного насосу? Якщо вам складно дати відповідь на це питання – можна спробувати зробити це зараз.

Якщо чищення фільтру не допомогло, значить доведеться замінити зливний насос. До речі, цілком можливо, що він зламався через забитий фільтр. Потрібно регулярно чистити фільтр і все буде зливати як треба.

З-під пральної машини витікає вода

Якщо така поломка сталася з новою технікою, відразу ж звертайтеся в сервісний центр, де вам безкоштовно продіагностують і усунуть несправність. Як правило, витік води виникає при виробничому браку або неправильному встановленні пристрою. У разі, коли машинка прослужила вам не один рік і в неї закінчився термін гарантії, спробуйте розібратися самостійно. Огляньте зливний шланг і шланг подачі холодної води на стиках і в місцях перегинів. Якщо виявили тріщини або шланг порвався, купіть новий. Часто підтікає вода в пралці з фронтальним завантаженням через втрату герметичності гумового манжета дверцят люка. Це трапляється, якщо після прання не провітрюється барабан: ущільнювач просихає і з часом стає пухким. Так само вода може протікати з дозатора. Відбувається це з трьох причин:

 • дуже інтенсивний натиск води;
 • дозатор переповнений порошком, тому вода не встигає зливатися в бак, переповняючи ємність і стікаючи по передній панелі машини;
 • дозатор засмічений засохлим миючим засобом.

Ще однією з причин протікань може бути прання штор. Справа в тому, що при цій операції порошок сильно піниться. Між тим, штори практично не вбирають воду, а ось збиває піну непогано. Піни утворюється настільки багато, що вона починає просочуватися назовні через технологічні отвори в системі пральної машини. Піна перетворюється в воду, яка і лякає власника своєї присутності під машинкою.

Не обертається барабан та відсутність віджиму в пральній машині

Не обертається барабан та відсутність віджиму в пральній машині

Це одна з частих поломок, яка стається при перевантаженні машини. 4 поширених причини:

 • між баком і барабаном застряг чужорідний предмет;
 • ослаблений, злетів або порвався ремінь приводу;
 • згорів двигун;
 • зносилися підшипники;
 • зламався електронний модуль.

Схожа ситуація з відсутністю віджиму. Машинка автомат прекрасно закачує і нагріває воду, але чомусь не віджимає білизну. Ви дістаєте речі, і бачите, що вони мокрі, а в деяких випадках з них просто стікає вода. Причиною такої поломки іноді є неправильний режим. Ще раз перевірте, можливо, ви вибрали делікатне прання, або просто випадково натиснули на кнопку, що скасовує віджимання. Причина може бути і в виході з ладу насосу. Спочатку треба перевірити, чи не потрапив сторонній предмет в крильчатку насосу.

Подальшою діагностикою здатна займатися тільки досвідчена людина. При виході з ладу насосу ви повинні замінити його на новий.

Якщо ви хочете спробувати самостійно розібратися в проблемі, перевірте спочатку вільний хід барабана, обертаючи його в різні боки. Якщо він не крутиться, значить в бак потрапив сторонній предмет. При вільному обертанні, якщо ви не чуєте сторонніх шумів, перевірте натяг ременя приводу, попередньо знявши задню і бічну панель пральної машини.

Більш дорогий ремонт буде пов’язаний із заміною двигуна, якщо він згорів або вийшов з ладу з інших причин.

Пральна машина відразу зливає воду

Тут є два варіанти. Перший – це самозлив. Тобто, вода скидається відразу після набору. Причина цього явища – неправильне підключення до каналізації. Самозлив може проявитися відразу ж після підключення, а може потривожити через деякий час. Все залежить від особливості каналізації та її типу. Другий варіант пророчить більш серйозні неприємності. Якщо злив відбувається через деякий час після початку виконання програми, значить, має місце несправність. В першому випадку просто потрібно правильно підключити машину до каналізації. У другому викликайте майстра, тут без варіантів.

Пральна машина не включається

Можливо, її просто ніхто не включив в розетку, або вибило автоматичний захист, який був неправильно підібраний. Якщо з цим все в порядку, значить, блок управління вийшов з ладу. У рідкісних випадках причина криється в несправності мережного фільтра. Знову ж таки, потрібно правильно підключити машинку до мережі. У разі підозри на несправність блоку, потрібно дзвонити майстрові.

Пральна машина стукає і надто сильно вібрує

Причиною підвищеного шуму машинки може бути її конструктивна особливість. Якщо стукати почало раптово, то можливі наступні варіанти:

 • Попадання усередину бака стороннього предмета.
 • Білизна нерівномірно розподілилася по барабану, внаслідок чого стався дисбаланс. Дуже часто це відбувається при пранні постільної білизни.
 • Вихід з ладу підшипників.
 • Неправильна установка машинки. (Не відкрутили транспортні болти)

Краще зателефонувати фахівцеві, та якщо нічого страшного немає, не варто і турбуватися. А ось якщо справа в несправності, то важливо виявити і усунути її якомога раніше.

Поломка модуля управління

Несправність роботи модуля управління – дуже неприємна поломка. Вихід з ладу нерідко відбувається через перебої в електромережі і надлишку електроніки в сучасних пральних машинках. Стрибки напруги під час роботи машини виводить з ладу електронний модуль. Зупиняється прання, іноді на довгий час. Можуть одночасно блимати всі індикатори, а машинка не включатися. Деякі моделі пральних машин продовжують нескінченне прання. Електронне табло може показувати індикацію коду помилки. Нажаль, новий електронний модуль коштує чимало. Це залежить від моделі пральної машини. Зазвичай плата піддається ремонту. Іноді платі потрібна індивідуальна для кожної моделі перепрошивка. При цьому проводиться демонтаж модуля, який забирається для діагностики. Плати управління проходять діагностику та ремонт на фірмових стендах. Це дає можливість правильно дізнатися поломку і провести повне тестування на всіх режимах.

Якщо підвести короткі підсумки, то можна підкреслити, що довговічність роботи вашої пральної машини залежить в основному від вас самих. Якщо ви не хочете кожен раз викликати майстра і «попадати» на гроші, то краще час від часу проводьте очистку пральної машини. В першу чергу, зважайте на наявність зайвих предметів і пом’якшення води. Якщо ви ніяк не пом’якшуєте воду, то час від часу проводьте очистку баку і нагрівального елементу спеціальними засобами, або хоча б лимонною кислотою. Піклуйтеся про нормальну роботу вашої пральної машини і тоді вона довгі роки піклуватиметься про чистоту вашого одягу.

36693 0 cookie-check Основні причини поломок пральних машин і поради щодо їх уникнення

Читайте також:

Додатковий арсенал для кухонних машин Kenwood
Додатковий арсенал для кухонних машин Kenwood
20 Червня, 2017, 04:04 910 11
Напевно, хоч колись ви чули про таке чудесне пристосування, як кухонна машина. Функціонал такого пристрою  неймовірно широкий і включає в себе не тільки ті можливості,...
Смотреть результаты
Огляд 10,5-дюймового iPad Pro
Огляд 10,5-дюймового iPad Pro
Нещодавно компанія Apple представила планшет iPad Pro з 10,5-дюймовим дисплеєм, який став новою моделлю в лінійці «Pro». Відтепер сімейство iPad Pro складається з 9,7-, 10,5-...
Смотреть результаты
Як музика впливає на продуктивність?
Як музика впливає на продуктивність?
Рівень шуму в процесі вирішення робочих задач може бути як порятунком, так і справжнім покаранням: якщо вам потрібна тиша, в умовах жвавого спілкування в офісі...
Смотреть результаты