search
Підписатися

logo

Огляд 12-дюймового MacBook 2017 з процесором Intel Kaby Lake

01 Липня, 2017, 06:50 8

У червні компанія Apple анонсувала в рамках конференції WWDC 2017 свої оновлені MacBook. Весь модельний ряд ноутбуків отримав новітні процесори Intel Kaby Lake, що зробило їх одними з найбільш швидких мобільних комп’ютерів на ринку. Сьогодні ми розповімо вам про молодшу, 12-дюймову модель MacBook.

Передмова

12-дюймовий MacBook 2017 призначений для тих, хто хоче отримати ноутбук, виконаний в стилі iPad, що працює під управлінням операційної системи MacOS. У ньому, як і раніше, немає сенсорного екрану, і він, як і раніше, має досить високу ціну, однак в сьому лептопі є переваги, які з року в рік роблять його популярним. 12-дюймовий MacBook 2017 ультралегкий, ультракомпактний, а тепер, завдяки новим процесорам Intel Kaby Lake і 16 ГБ оперативної пам’яті, ще й суперпродуктивний.

Дизайн

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - дизайн

Дизайн 12-дюймового MacBook залишається незмінним уже протягом двох років. Вперше компанія Apple представила його ще в березні 2015 року. У той час він виглядав сучасно, дорого, і дуже стильно, однак цей ноутбук не можна назвати «сірою мишкою» і в наш час.

Успадкований від минулих поколінь дизайн – це одночасно і добре, і погано, і ось чому: для того, щоб вмістити в настільки компактний корпус продуктивну «начинку» і зручну клавіатуру, інженери Apple були змушені піти на кілька непопулярних кроків. Так, через практично відсутні панелі з боків від клавіатури деякі користувачі можуть зіткнутися з випадковими натисканнями під час перенесення ноутбука у відкритому стані. У той же час, головні «фішки» 12-дюймового MacBook залишилися на місці. Це і невелика вага, навіть незважаючи на металевий корпус, і компактність, і стильний вигляд.

Ось як виглядає 12-дюймовий MacBook в порівнянні з новим 13-дюймовим MacBook Pro:

І в порівнянні з 12,9- і 10,5-дюймовим iPad Pro:

Параметри кольорів, як і раніше включають в себе кілька варіантів, серед яких можна виділити золото і рожеве золото. Можливо, було б непогано, якби Apple також додала такі кольори, як синій металік, фіолетовий або червоний, адже, як відомо: «на смак і колір товаришів немає».

Рамка навколо екрану ноутбука, як і раніше, досить широка. Вона виконана в чорному кольорі. FaceTime камера також не змінилася. Це все ще модуль з роздільною здатністю 480p.

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – дизайн (6)

Якщо ви ніколи не користувалися камерою в ноутбуці, ви, можливо, і не помітите її невисокої роздільної здатності, однак після фронтальної камери iPhone і iPad модуль в 12-дюймовому MacBook розчаровує.

Ми розуміємо, що причина такого стану справ криється в мінімальній товщині кришки ноутбука, однак ми віримо, що, створюючи майбутні моделі, компанія Apple знайде якийсь вихід з цієї ситуації.

Як ми вже говорили, навіть після більше двох років, 12-дюймовий MacBook не виглядає застарілим. Так, його не можна назвати футуристичним, однак цей ноутбук стильний і сучасний.

Продуктивність

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - производительность

12-дюймовий MacBook – це один з найлегших і енергоефективніших ноутбуків на ринку. Ця модель не призначена для ігор або обробки графіки, вона випускалася для вирішення зовсім інших завдань, проте після поновлення до Intel Kaby Lake, цей ноутбук «наздогнав» по ​​продуктивності 13-дюймовий MacBook Pro, що дозволило йому вирішувати практично будь-які завдання.

Дані процесори з легкістю справляються з іграми, обробкою фото і відео матеріалів, великою кількістю одночасно запущених стандартних завдань, і так далі. Крім цього, в Intel Kaby Lake була значно поліпшена енергоефективність і додана підтримка високопродуктивного відеокодування H.265 (HEVC).

У 12-дюймовому MacBook можуть бути встановлені різні процесори, починаючи від Intel Core m3, закінчуючи Intel Core i7.

Ноутбук підходить для кодування відео, хоч і робить це не так швидко, як пристрої з чіпами більшої потужності. Все це робить 12-дюймовий MacBook одним з найпродуктивніших компактних ноутбуків на ринку.

У нашому випадку в ноутбуці встановлений процесор Intel Core m3 Kaby Lake. У бенчмарку Geekbench 4 12-дюймовий MacBook показав наступні результати:

Одноядерний режим: 3317

Багатоядерний режим: 6738

Варто зазначити, що отримані результати виявилися набагато кращими, ніж у «торішньої» версії ноутбука:

Одноядерний режим: 2686 балів

Багатоядерний режим: 5126 балів

За продуктивністю він приблизно дорівнює «торішньому» процесору Intel Core m7 Skylake, який показав наступні результати:

Одноядерний режим: 3279 балів

Багатоядерний режим: 6481 балів

Поки у нас не було можливості протестувати 12-дюймовий MacBook 2017 року з Core i7 Kaby Lake «на борту», ​​але ми постараємося зробити це найближчим часом.

Також, для порівняння, ми протестували в Geekbench 4 новий iPad Pro з Apple A10X. Він показав наступні результати:

Одноядерний режим: 3 935 балів

Багатоядерний режим: 9 299 балів

 Оперативна і постійна пам’ять

Крім збільшившоїся за рахунок використання нових процесорів продуктивності, в 12-дюймовому MacBook також були вдосконалені SSD-накопичувачі.

У минулому році Apple збільшила швидкість читання в своїх SSD-накопичувачах на 20%, і на 90% збільшила швидкість запису. В цьому році Apple знову поліпшила швидкодію накопичувачів. На цей раз загальний приріст швидкості склав 50%.

Крім цього, зміни торкнулися і оперативної пам’яті 12-дюймового MacBook. Раніше вона була обмежена 8 ГБ, тоді як тепер її кількість може досягати 16 ГБ. Це дозволить одночасно запускати на ноутбуці ще більше додатків, і виконувати ще більш ресурсомісткі завдання.

Дисплей

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - дисплей

12-дюймовий MacBook оснащений дисплеєм Retina з роздільною здатністю 2304×1440 пікселів, та щільністю 226 точок на дюйм. Співвідношення сторін в дисплеї становить 16:10. Apple використовує маркетинговий термін «Retina» для класифікації щільності пікселів. При перегляді зі звичайної відстані пікселі на екрані ноутбука практично невидимі, що робить відображення тексту, зображень та елементів інтерфейсу дуже чітким.

Вперше екран Retina був представлений Apple ще в 2010 році. Першим пристроєм з таким дисплеєм став iPhone 4. На ноутбуках подібні екрани вперше з’явилися в 2012 році. Першим лептопом з Retina-дисплеєм став 15-дюймовий MacBook Pro, після якого вийшов 13-дюймовий MacBook Pro, а потім 27-дюймовий iMac з екраном Retina 5K і 21,5-дюймовий iMac з екраном Retina 4K.

Дисплей Retina в першому поколінні 12-дюймового MacBook, який ми побачили в 2015 році, виглядав вражаюче. Таких показників Apple вдалося досягти завдяки новим технологіям, серед яких можна виділити пікселі з більш широкою діафрагмою. З 12-дюймовим MacBook Apple зробила той же трюк, що і з iPhone Plus: рендеринг більшої сітки пікселів і масштабування її відповідно до розмірів екрану.

Як і на будь-яких інших комп’ютерах Mac з Retina-дисплеєм, ви можете перейти в Системні налаштування і активувати режим масштабування. На вибір доступні кілька варіантів: 1024×640, 1152×720, а також 1440×900.

Ось як виглядають відмінності:

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – дисплей (2)

А ось так виглядають екрани 12-дюймового MacBook з різною щільністю пікселів:

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – дисплей (3)

На наш погляд, екран ноутбука є практично бездоганним, однак було б непогано, якби компанія Apple додала в нього підтримку DCI-P3. Дана технологія дозволяє відображати на екрані більш широку колірну гамму, яка робить червоні і зелені відтінки ще яскравішими і глибшими. Якщо Ви користуєтеся останніми версіями iPhone, iPad, iMac або MacBook Pro, ви вже знаєте, який ефект дає дана технологія, і напевно хотіли б бачити її на 12-дюймовому MacBook.

Як ми вже говорили на початку цієї статті, екран MacBook, як і раніше, не підтримує мультитач. Apple дотримується своїх переконань в тому, що дисплеї ноутбуків погано підходять для сенсорного управління, а операційна система macOS оптимізована для миші і трекпаду, а не для пальця.

Ті користувачі, у яких 12-дюймовий MacBook є не першим ноутбуком, звикли до використання трекпада, тоді як діти, які виросли на сенсорних iPad, напевно перший час будуть намагатися натиснути на екран ноутбука.

На наш погляд, ноутбук і планшет – все-таки різні пристрої. Швидше за все, так вважає і Apple. Якщо вам потрібен комп’ютер з сенсорним екраном, на ринку є iPad Pro, а якщо необхідний компактний ноутбук – тоді (в разі, якщо це «яблучний» лептоп), доведеться змиритися з відсутністю мультитач.

Клавіатура

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - клавиатура

Деяким людям подобаються фізичні клавіатури з високими клавішами, проте більшість вважає, що чим нижче клавіші, тим менше втомлюються пальці при їх частому натисканні.

Нам завжди подобалися клавіатури в ноутбуках Apple, і 12-дюймовий MacBook 2017 року не є винятком з цих правил. Для того, щоб досягти мінімальної товщини ноутбука, в компанії створили новий тип клавіатури – так званого «метелика», тоді як в попередніх моделях «яблучних» ноутбуків використовувалися клавіатури зі звичайним механізмом «ножиці».

Завдяки новому механізму, вся клавіша при натисненні в будь-яку її частину, переміщається рівномірно, що виключає потрапляння в мертву точку на звичайній клавіатурі.

«Метелик» на 40% тонше звичайної клавіатури, але при цьому на 400% точніше. Крім цього, в 12-дюймовому MacBook Apple збільшила площу поверхні кожної клавіші на 17%, а площа трекпада – на 50%.

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – клавиатура (2)

У 12-дюймовому ноутбуці MacBook 2017 року Apple використовувала клавіатуру-метелика другого покоління. У порівнянні з попередніми поколіннями відчуття від її використання практично не змінилися, проте, якщо ви ніколи не стикалися з клавіатурою-метеликом, вам сподобається деякий час, щоб до неї звикнути.

Трекпад

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - трекпад

Багато хто знає технологію Force Touch завдяки годинникам Apple Watch. Надалі дана технологія була вдосконалена і впроваджена в iPhone під назвою 3D Touch. Проте, далеко не всі знають, що все почалося з 12-дюймового MacBook. З тих пір Force Touch також використовується і в MacBook Air, а також в MacBook Pro. Саме дана технологія зробила трекпад Force Touch кращим з коли-небудь створених трекпадів Apple.

Коли ви вперше доторкнетеся до трекпаду 12-дюймового MacBook, ви не повірите власним пальцям. Тепер ви можете використовувати клацання не тільки в нижній його частині, а по всьому його діапазону. Force Touch трекпад на MacBook за відчуттями практично не відрізняється від механічного трекпада, проте він набагато зручніше.

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – трекпад (2)

За рахунок чотирьох спеціальних сенсорів, трекпад 12-дюймового MacBook здатний розуміти, з яким тиском ви на нього натискаєте, а технологія «Taptic Engine» створює ефект механічного натискання.

Порти

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake - порты

Єдиним портом, який присутній в 12-дюймовому MacBook 2017 року, є USB Type-C. Даний роз’єм підтримує безліч різних перехідників, так що у вас не повинно виникнути проблем з підключенням зовнішніх пристроїв або виведенням зображення на великий екран.

Цікавою «фішкою» ноутбука є те, що він може заряджатися від зовнішнього акумулятора.

Те, що в ноутбуці лише один роз’єм USB Type-C, подобається далеко не всім. Багато користувачів скаржаться на те, що не можуть одночасно підключити до ноутбука кілька пристроїв, або вивести зображення з флешки на великий екран по кабелю. Однак у такого стану справ є причина – вона криється в дизайні. 12-дюймовий MacBook дуже тонкий, і всі елементи в ньому знаходяться настільки близько один до одного, що місця для додаткових роз’ємів просто не знайшлося.

Звичайно, жити з одним роз’ємом можна, але було б непогано, якби компанія Apple знайшла спосіб додати хоча б ще один.

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – порты (3) Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – порты (2)

 Екосистема Apple

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – экосистема Apple

12-дюймовий MacBook поставляється з MacOS Sierra і вже восени цього року отримає безкоштовне оновлення до наступного покоління macOS High Sierra разом з великою кількістю нових функцій.

Оновлений MacBook, як і всі пристрої Apple, відмінно працює, як самостійний пристрій, однак його можливості значно розширюються при підключенні до інших продуктів і послуг Apple. За допомогою iCloud ви можете синхронізувати будь-які дані: від облікових записів до недавно створених фотографій. Сінхронзація дозволяє відправляти і отримувати SMS, MMS і навіть телефонні дзвінки прямо з вашого комп’ютера Mac, якщо ваш iPhone знаходиться з ним в одній мережі. Він також дозволяє вам миттєво відправляти файли через AirDrop між пристроями, і користуватися AirPlay і Apple TV.

Висновок

Обзор 12-дюймового MacBook 2017 с процессором Intel Kaby Lake – заключение

Ультратонкий, ультракомпактний і легкий 12-дюймовий MacBook 2017 року є ноутбуком, але виглядає і відчувається, як iPad, екран якого прикритий кришкою.

Цей ультрапортативний пристрій виберуть ті користувачі, яким потрібен продуктивний, і в той же час невеликий комп’ютер. Процесори Intel Kaby Lake, нові, більш високошвидкісні SSD-накопичувачі, а також 16 Гб оперативної пам’яті роблять 12-дюймові «макбуки» 2017 року справжніми «монстрами» в своєму класі, і не залишають конкурентам жодного шансу.

Мабуть, єдиним недоліком цього ноутбука є його ціна. За 12-дюймовий MacBook 2017 року початкового рівня необхідно заплатити $ 1299. Якщо для вас це дорого, але ви хочете саме «яблучний» ноутбук, придивіться до MacBook Air. Його вартість становить близько $ 999, однак при цьому він не такий компактний, і значно простіший за характеристиками.

Якщо Ви шукайте легкий, компактний і високотехнологічний ноутбук – 12-дюймовий MacBook 2017 створений спеціально для вас!

А вам сподобався 12-дюймовий MacBook 2017? Діліться з нами в коментарях!

37112 0 cookie-check Огляд 12-дюймового MacBook 2017 з процесором Intel Kaby Lake

Читайте також:

Чутки про майбутні продукти Apple
Чутки про майбутні продукти Apple
27 Червня, 2017, 01:50 807 6
Нова продукція Apple завжди викликає підвищений інтерес як у шанувальників «яблучного» бренду, так і у сторонніх спостерігачів. У цій статті ми зібрали всі відомі на...
Смотреть результаты
Ось це так! Найпопулярніші і епатажні тренди в світі йоги
Ось це так! Найпопулярніші і епатажні тренди в світі йоги
21 червня, в день літнього сонцестояння, весь світ відзначає Міжнародний день йоги. Багатьом з нас вона допомогла розвинути гнучкість і витривалість, розтягнути м’язи і зміцнити...
Смотреть результаты
Основні причини поломок пральних машин і поради щодо їх уникнення
Основні причини поломок пральних машин і поради щодо їх уникнення
Кожен з нас, рано чи пізно стикався з поломкою пральної машини. Так чи інакше, такого фіналу використання пральної машини не уникнути, адже немає нічого вічного....
Смотреть результаты