search
Підписатися

logo

Як стати eco-friendly: 8 простих кроків

27 Серпня, 2021, 10:09 0

Багато з нас не ведуть екологічний спосіб життя тільки тому, що вважають це чимось складним, енерговитратним і дорогим. Однак турбота про навколишнє середовище найчастіше – це просто. І зовсім не вимагає надвисоких витрат. Іноді навіть дозволяє добре заощадити.

Eco-friendly.

Не смітити на вулиці, вимикати світло в будинку, коли він не потрібен, перекривати кран на час чищення зубів, не купувати зайвого і ділитися тим, що вже не потрібно. Здається, нічого складного. Але навіть ці прості дії – вагомий внесок в турботу про навколишнє середовище. Розповідаємо, як стати еco-friendly, радикально не змінюючи звичний життєвий уклад.Сьогодні – про прості кроки, які варто зробити назустріч природі кожному з нас

Сьогодні розповідаємо про те, що таке екологічна усвідомленість, чому це не так страшно, як може здатися на перший погляд, і з чого, власне, почати – крок за кроком, щоб трішки допомогти планеті нести на собі все наше людство.

Також цікаво:

Що таке екологічна усвідомленість

Екологічна усвідомленість, або екосвідомість, є поняттям багатокомпонентним. Проявляється по-різному: тут і сортування сміття, і життя в стилі Zero Waste, коли кількість відходів скорочується до можливого мінімуму, і відмова від непотрібних, часто імпульсивних покупок, і вибір альтернативних джерел енергії та багато іншого. В основі всього цього лежить, перш за все, турбота про навколишнє середовище. І вона завжди за замовчуванням в фокусі уваги.

Экологическая осознанность-как развить

Інакше кажучи, екосвідома людина кожне рішення пропускає через свій певний звід правил і вимог, розуміючи, як воно вплине на природу. Це не так вже й складно, якщо почати, а після увійде в звичку.

Як стати екосвідомою людиною

Просто почати. І робити це поступово, щоб стрес від раптових змін в образі життя був мінімальний і не захотілося все повернути, як було.

Как стать экологичным-простые шаги

Стартуйте з малого. Скажімо, купуйте продукти строго за списком, а не все підряд – і потім в сміття. Відмовтеся від поліетиленових пакетів. Для органічних відходів на ділянці можна зробити компостну яму. Почніть нарешті сортувати сміття. З цим в Україні справи йдуть трохи складніше. І якщо скоротити кількість споживаної упаковки легко, то ось знайти пункти прийому вторсировини в деяких містах буває важко.

Ще більш глобальний аспект екосвідомості життя стосується переходу на альтернативні джерела енергії: сонячну або вітрову. Це вже великі фінансові вкладення. Такий крок вимагає підготовки і певних умов. Але навіть маленькі кроки в потрібному напрямку дадуть відмінний результат. Їх і розберемо. Будемо крокувати разом.

Не купуйте зайвого

Так ви заощадите і гроші, і місце, і свій час, адже потім все це потрібно «обслужити»: розкласти, використати, знайти, куди подіти, якщо вже не треба. Відповідальне ставлення до покупок – одна з головних ознак екологічної усвідомленості. Причому це стосується не тільки оновлення гардероба, але і поповнення запасів продуктів.

Тут же нагадаємо про те, як важливо періодично позбавлятися тих речей, які вам вже не потрібні. Можливо, хтось дуже їх потребує. Діліться, віддавайте в другі руки, продавайте, але не захаращуйте свій будинок.

Вибирайте товари місцевого виробництва

І локальні продукти. Між іншим, це гастрономічний тренд вже не один рік.

Сезонные продукты.

Вчені вже багато років говорять про користь продуктів так званого нульового кілометра – локальної їжі, вирощеної в тому ж регіоні, де вона продається. І це та турбота про своє здоров’я, яка лежить в рамках екологічного способу життя

Сезонні фрукти та овочі вашого краю і корисніше, і доступніше. Їх не потрібно здалеку привозити, що скорочує витрати палива, тим самим зменшуючи вплив на навколишнє середовище. Чим більший шлях пройшов продукт, щоб потрапити на ваш стіл, тим більш помітний вуглецевий слід він залишив за собою.

Крім того, допоможе природі виключення з раціону перероблених продуктів – напівфабрикатів і консервів з «важким екослідом». І для організму добре.

Також важливо звертати увагу на упаковку товарів, віддаючи перевагу продуктам без неї або в папері, який простіше переробити, ніж той же пластик. Завжди робіть вибір на користь упаковки, що переробляється. І беріть в магазин текстильну сумку або авоську, щоб відмовитися на касі від пакета. Це теж скоротить кількість сміття. Про інші здорові альтернативи одноразовим речам далі.

 Відмовтеся від одноразових речей

Zero Waste-философия

Так роблять всі послідовники руху Zero Waste, що наближає нас до безвідходного споживання. Головне правило – чим менше сміття, тим краще. Навіть просто не купуючи щоразу каву в паперовому стакані з пластиковою кришкою, а вручаючи бариста свою термокружку, або закидаючи в сумку багаторазову пляшку для води замість пластикової одноразової, ви робите планету чистіше і безпечніше.

У базовий набір Zero Waste входять:

  • багаторазові сумки для покупок, шопери, авоськи (до речі, модна штука)
  • текстильні та сітчасті багаторазові мішечки для вагових товарів, овочів, фруктів

Також загляньте:

 Спортивні пляшки для води: ТОП-5 моделей для дорослих і дітей

Після відмови від одноразових речей ви поступово зрозумієте, які ще неекологічні предмети можна замінити. Детально тему ми вже розглядали. Якщо потрібно більше подробиць, вам сюда.

Рух Zero Waste – «побуту без відходів» – сформувало на ринку екотоварів попит на засоби особистої гігієни на кшталт бамбукових зубних щіток, мочалок з люффи, гребінців з натуральною щетиною. Але сенс не в тому, щоб все це купувати, а в задоволенні базових потреб при мінімумі речей.

Користуйтеся велосипедом

Або будь-яким іншим екологічним транспортом. Замість поїздки на авто можна взяти напрокат електросамокат. Або купити свій. А ще – частіше гуляйте собі на втіху. Іноді так приємно розім’яти м’язи, що затекли від сидіння в офісі. Відмовляючись від транспорту на користь прогулянки, ви надаєте послугу і собі, і природі. Всім добре.

 Прибирайте за собою

Найпростіше. Покласти обгортку від морозива в урну, а не кинути під ноги, зібрати сміття на галявині після пікніка – здається, що і так зрозуміло, але ж деяким про це потрібно нагадувати. Потім доводиться наводити порядок замість інших – менш свідомих – громадян. Теж, до речі, похвально.

Сортуйте сміття і здавайте вторсировину

Сортировка мусора-экологическая осознанность

Це важливо для того, щоб потім його можна було переробити. Наприклад, зробити з макулатури папір для офісу або нові зошити для школярів.

Переработка мусора

А використані пластикові пляшки трансформуються в різнокольорові дитячі гірки. Будь-який пластик сьогодні – не відходи, а ресурс для наступного продукту.

Пластик-ресайклинг.

Ресайклінг – один з принципів екоруху «нуль відходів» (Zero Waste). Коли ми даємо речам друге, третє, а іноді і нескінченне життя, ми і економимо, і бережемо нашу планету. Списаний зошит стає лотком для яєць, а пляшка – лежачим поліцейським або дитячою гіркою

В Україні з сортуванням сміття є певні проблеми – інфраструктура не налагоджена. І з’явиться вона тільки тоді, коли буде запит. Його потрібно формувати самостійно. В цьому і полягає складність. Однак до сих пір є люди, які не роблять елементарного. Наприклад, не здають батарейки на переробку, що можна зробити і в супермаркетах, і на заправках. Викидати їх разом з іншим сміттям не можна. Всього одна батарейка забруднює важкими металами квадратний метр грунту. Вони потрапляють в грунтові води, а звідти – в річки і води, які використовуються для питного водопостачання. Ми знайшли відомості, що утилізація однієї пальчикової батарейки зберігає одну тонну чистої води. Так що робити це потрібно, причому з розумом. І по можливості вибирайте пристрої, що заряджаються від мережі.

Батарейки, лампочки, акумулятори відносяться до специфічних відходів. Їх потрібно правильно утилізувати

Варто сказати, що ресайклінг (англ. Recycling – «повторний цикл») – процес виробництва сировини з вторинних відходів – сьогодні активно розвивається. В результаті пластик, папір, скло, метал можуть трансформуватися до повного невпізнання. Правда, кожен матеріал має свою граничну кількість разів, яку він може бути перероблений. Той же пластик переробляють до п’яти разів. І це буде абсолютно новий товар. А тепер уявіть, скільки років пластик буде плавати в Світовому океані, якщо туди потрапить, скільки живих істот вб’є і якої шкоди завдасть усій екосистемі.

Ресайклінг, по суті, є відстрочкою на шляху до сміттєвого бака. А ось апсайклінг (англ. Upcycling – «більш широке застосування») – це нескінченне коло «переродження» речі. Наприклад, коли пляшки на пивному заводі миють і знову в них наливають пиво, це апсайклінг. Як і переробка жерстяних банок, матеріал яких цілком йде на нові банки. А ось з пластиком найчастіше так не можна, тому його переплавляють в інші, менш «вимогливі» до матеріалу товари. І це вже ресайклінг.

Апсайклінг іноді називають творчою переробкою. Сюди можна віднести і популярний зараз DIY-метод. Хендмейдом ми теж захоплюємося:

Апсайклінгом як доопрацюванням, перевинаходуом і спробою побачити нові форми в уже існуючих, всерйоз перейнялася модна індустрія з головною ідеєю sustainability – екологічної стабільності, стійкості. Поняттям «етичної моди »(sustainable fashion) сьогодні вже нікого не здивувати. Передові світові бренди відмовляються від використання натурального хутра, створюють речі з океанічного сміття і в цілому усвідомлено ставляться до навколишнього середовища. Ми всі до цього йдемо.

У нас є і особистий приклад того, як можна реалізувати екопозицію і зробити щось дійсно корисне для навколишнього середовища. Разом з хлопцями з Uklon і GUD ми беремо участь в крутому екопроекті Rebord – перетворюємо використані рекламні банери в оригінальні аксесуари для повсякденного життя. Приєднуйтесь. За подробицями  сюда.

Також рекомендуємо:

І тут все просто: вимикайте світло, коли воно не потрібно, закривайте кран, коли чистите зуби, і не залишайте зарядні пристрої в розетках. До речі, тут є моментальний бонус – доведеться менше платити за комунальні послуги.

Экономия ресурсов-экосознательность

Можна піти далі. Скажімо, замінити всі лампочки в будинку світлодіодними. Акцентуємо увагу – не люмінесцентними: в них містяться ртутні пари. Це природі не сподобається. І вони складно піддаються утилізації.

Посудомийна машина вбудована 45 см Bosch SPV2IKX10E

14299 грн

Купити

Посудомийна машина вбудована 45 см Vestfrost BDW4510

12499 грн

Купити

Посудомийна машина вбудована Samsung DW60M5050BB/WT

17999 грн

Купити

При покупці вибирайте енергозберігаючі побутові прилади. Ще непогано б поставити посудомийну машину, якщо її немає. Це дозволить більше економити воду. З цією ж метою радять приймати душ замість ванни, а також встановити економічні душові насадки. А датчики руху в кімнатах дозволять не морочитися з включенням і вимиканням світла. Загалом, список можна продовжувати мало не до нескінченності. Повірте, що така щоденна економія ресурсів кожним з нас – дуже великий крок назустріч «здоровій» планеті.

Користуйтеся екологічної побутовою хімією та косметикою

Заради безпеки навколишнього середовища і здоров’я. В натуральних миючих засобах немає небезпечних компонентів, які викликають алергічні реакції, сушать шкіру і шкодять природі, потрапляючи у воду через каналізацію.

Тут же згадаємо продукцію компанії Frosch, що випускається з 1986 року. В асортименті є й універсальні засоби для чищення, і засоби для чищення скла, кухонних поверхонь, і молочко для чищення.

Продукція Frosch здатна до швидкого розщеплення. У ній використовуються виключно м’які ПАРи, за які і шкіра, і природа скажуть вам спасибі. Зупинимося на цьому моменті докладніше. ПАРи, або поверхнево-активні речовини, відповідають за чистячі здатності побутової хімії. Вони є в будь-якому чистячому або миючому засобі, навіть в звичайному милі. Справа в тому, що бруд і жир змити звичайною водою дуже складно. Це легко зрозуміти, якщо мити жирні руки однієї водою. Вода стікатиме, а жир – залишатиметься на руках. А все тому, що їх молекули – води і жиру – “не коннектяться». Потрібно те, що дозволить їм подружитися. Це – ПАРи. Одним полюсом молекула ПАР з’єднується з жирами, іншим – вступає в зв’язок з водою. І справа зроблена – руки чисті. Або посуд.

Універсальне молочко Frosch з натуральним екстрактом лимона

Ще один важливий аспект – мінімум пакувального матеріалу, а також особливий стандарт його переробки, що зменшує навантаження на навколишнє середовище. Серед новенького – розробка Mondi, яка незабаром замінить всі «майонезні» упаковки для рідких засобів Frosch. Вона вже завоювала нагороди в галузі сталого розвитку та «зелених» інновацій в Німеччині.

У компанії є і засоби для догляду за собою – теж еко і з відповідним маркуванням, яке підтверджує безпеку для покупців і оточуючого середовища.

Загалом, про Frosch ми знаємо багато. Самі користуємося продукцією компанії і можемо сміливо її рекомендувати. А якщо цікавлять подробиці, чому ми її полюбили, пройдіть по за посиланням.

Що ж, напевно це далеко не все, що ми можемо зробити для нашої планети. Головне – почати, а не сидіти склавши руки. Як то кажуть, не словом, а ділом. І це та сама сила маленьких кроків, за якими настають глобальні зміни. Діліться в коментарях, чи виходить у вас дбати про навколишнє середовище і що ви для цього робите.

117961 342 cookie-check Як стати eco-friendly: 8 простих кроків

Читайте також:

Як зберігати часник
Як зберігати часник
17 Серпня, 2021, 01:47 6871
Часник цінується і користується незмінною популярністю, завдяки поєднанню корисних властивостей, гострого смаку та особливого аромату. Ця приправа є незмінною складовою не тільки Середземноморської кухні. У...
Смотреть результаты
Челлендж-літо: втамовуємо спрагу по-новому
Челлендж-літо: втамовуємо спрагу по-новому
Зовсім по-новому. Минулого літа ми пробували пізнали дзен овшалу і фрески. Цим – найрізноманітніші лимонади і детокс-настої. В рамках нового – знову смачного (!) челенджу...
Смотреть результаты
Літо на природі: 4 страви для пікніка
Літо на природі: 4 страви для пікніка
Літо – пора року, яку люблять якщо не всі, то майже всі. Довгоочікувана відпустка (кому пощастить), асорті свіжих овочів, фруктів і ягід, морозива і лимонадів,...
Смотреть результаты