search
Підписатися

logo

Несмачний еспресо з кавомашини — неміцний, кислий або гіркий. Які причини?

08 Жовтня, 2020, 11:00 0

У чому головна перевага кавомашини, чому цей гаджет усе частіше з’являється на наших кухнях? Привабливість цієї техніки у тому, що кава в ній вариться завжди за однією й тією ж самою рецептурою, із суворим дотриманням правильних технологій, тому кожна чашка кави, що приготована кавоваркою, буде з правильною міцністю, насиченістю та смаком.

Хочете купити кавоварку? Вам сюди: ТОП-7 відмінних моделей еспресо-кавоварок за версією Блогу Comfy

Але трапляється й таке, що кавоварка починає варити каву не так, як має це робити, і приготований гаджетом напій виходить неправильним, наприклад, недостатньо міцним та насиченим. Еспресо — це досить складний у приготуванні напій, що дуже не любить порушення технології приготування. І якщо під час варіння такої кави щось йде не так, то напій виходить несмачним — втрачає міцність, у ньому з’являється гіркота, кислота та неприємні присмаки.

Разный кофе

Чому таке відбувається та й що робити, якщо кава з кавомашини перестала бути міцною? Ми підготували невеличку шпаргалку для наших улюблених кавоманів, котра допоможе розібратися у причинах того, чому кава з кавоварки може стати несмачною або водянистою. Корисні поради для поціновувачів по-справжньому смачної кави!

Рекомендуємо модель: Кавомашина Siemens TE653M11RW — це техніка преміального класу. Модель оснащено вбудованою кавомолкою із керамічними жорнами, є автокапучінатор, рецептуру напоїв, що готуються, можна налаштовувати на свій смак. Гаджет може готувати одночасно дві порції кави.

Чому кавоварка готує неміцний еспресо

Майже завжди причина того, що кавоварка-еспресо готує несмачну, недостатньо міцну каву — це зовсім не поломка, не технічні проблеми гаджета, а банальні помилки користувача. Що саме може бути негаразд?

Три найчастіші проблеми, з якими стикаються користувачі під час приготування еспресо в кавомашині — це водянистість, надмірна кислота та різка гіркота в готовому напої.

  • Чому еспресо водянистий? Неміцним еспресо може виходити через невідповідний сорт кави та невідповідну фракцію подрібнених кавових зерен, а ще через неякісну питну воду й неправильний догляд за пристроєм.
  • Чому еспресо гірчить? Найчастіше неприємна гіркота в готовому напої з’являється через те, що кавова таблетка запресована занадто сильно, а також через надмірно тонкий помел зерен. Ще кава може гірчити через несвіжі та пересушені зерна, через те, що кавове зерно занадто довго пролежало після помелу. Ну і звісно ж, гіркота в еспресо з’являється, якщо за кавоваркою неправильно доглядають та рідко чистять.
  • Чому еспресо кислий? Легка кислинка в еспресо має бути присутня, проте якщо вона стає занадто різкою, то причина тут швидше за все або в занадто грубому помелі кавових зерен, або у слабкому пресуванні таблетки.

Ну що, нумо розбиратися, як повернути каві міцність, насичений смак та аромат?

Яка кава потрібна для міцного еспресо

Почнемо з основи основ смачної кави — правильних зерен. Кава еспресо виходить дуже концентрованою, тому в готовому напої дуже відчутний кожен смаковий та ароматичний відтінок. І, відповідно, якщо кавові зерна, що використовуються для приготування, не мають відповідних якостей, то напій вийде зовсім не таким, яким повинен бути. Наприклад, якщо обраний сорт кави має трохи більшу, ніж потрібно, кислинку або гіркуватість, то в готовому напої ці відтінки будуть дуже помітними й порушать правильний кавовий смак. А якщо зерна не першої свіжості, то присмак злежалої кави взагалі все зіпсує.

Які сорти кави найкраще підходять для приготування еспресо? Найсмачніший еспресо зазвичай готують з міксу декількох сортів арабіки (близько 4 сортів). Деякі кавові купажі передбачають невеличку частину зерен сорту робуста — у строго вивірених пропорціях вона додає напою насиченості та аромату. Щоби кава еспресо була дійсно хорошою, без надмірної гіркоти та кислоти, зерна для її приготування повинні мати в міру щільний смак, легку солодкуватість та приглушену кислинку. Ступінь обсмажування може бути будь-якою — це справа смаку, але ось технологія обробки та сушки кавових ягід повинна бути або сухою, або напівсухою.

Ступінь обсмажування кави

Рекомендуємо модель: Кавомашина Krups EA819N10 — відмінний вибір для будинку. Модель зручна та проста в управлінні. Є капучинатор, є функція автоматичного трамбування кави. Передбачена вбудована кавомолка.

Як вибрати хорошу каву для приготування еспресо? Якщо ви хочете насолоджуватися дійсно смачним напоєм, то краще відмовитися від тієї кави, що продається у звичайних супермаркетах. На це є дві об’єктивні причини.

  • По-перше, такий товар дуже не любить довгого зберігання. Попри того, що виробниками на пакунках вказуються досить тривалі терміни придатності, смак та аромат кавових зерен починають погіршуватися набагато раніше. Для людини, що добре знається на каві, різниця між дійсно свіжою кавою та зернами з пакета, що після фасування полежала усього 2-3 місяці, буде відразу помітною.
  • По-друге, більшість видів кави, представлених у неспеціалізованих магазинах, не найвищої якості. Досвідчені гурмани поповнюють свої дорогоцінні кавові запаси в спеціальних торгових точках, а не в найближчих цілодобових магазинчиках, тому тримати великий асортимент дорогого та дуже тендітного товару звичайним магазинам просто нерентабельно.

Так, покупців із невибагливим смаком така кава із супермаркету — недорога, хоч і «не фонтан» — зазвичай влаштовує. Але якби ви були з їхнього числа, то ви б зараз не читали цю статтю, чи не так? Тож поїхали далі! 😉

Як вибрати якісні кавові зерна? Однозначно варто робити ставку на продукцію визнаних брендів, що упродовж багатьох років виробляють каву для вимогливих покупців. Наприклад, ви можете купити каву для еспресо-кавоварок — якісну та свіжу — у фізичних магазинах мережі Comfy або на нашому сайті онлайн. У Comfy продається відмінна зернова кава від торгових марок Jura, Kimbo і L`OR, а також капсули Nestle, тому ви легко зможете вибрати хорошу, свіжу каву для кавоварок різних типів.

Важливо! У жодному разі не використовуйте для приготування кави еспресо ароматизовані кавові зерна. Через особливості технології варіння така кава матиме не тільки неприємний присмак, але ще й буде дуже шкідливою для здоров’я. Окрім того, маслянисті ароматичні добавки, якими просочуються зерна, швидко заб’ють нутрощі кавомашини, і пристрій потребуватиме ретельного чищення або навіть повноцінного ремонту.

Який помел кави для еспресо

Для правильного приготування кави еспресо також дуже важливий її помел. Причому велике значення тут має не тільки величина помелу, але й те, коли саме була змолота кава. Розбираємося послідовно!

Розмір помелу для еспресо

Який помел потрібен для еспресо-кавоварок? Якщо ви готуєте еспресо у ріжковій кавоварці або кавомашині, то розмір помелу має бути дрібним, але при цьому не настільки тонким, як, наприклад, для варіння кави в джезві. Еспресо, зварений із кави грубого помелу, завжди вийде неміцним, водянистим, зі слабким ароматом. А ось через занадто дрібний помел така кава почне гірчити.

Один із головних показників правильного помелу кави для приготування еспресо в ріжкової кавоварці — це зовнішній вигляд струмка, що ллється з пристрою в чашку під час приготування. Він має бути рівненьким, однорідним та тоненьким — товщиною в кілька міліметрів, без крапель та бурління. Запам’ятайте просту підказку: правильна цівка кави схожа на ниточку меду, що стікає з ложечки. Або, як ще кажуть професійні бариста, на мишачий хвостик. 🙃

Якщо ж ви використовуєте кавоварку з вбудованою кавомолкою, то все набагато простіше. Такі гаджети від початку запрограмовані на правильний помел для кожного різновиду кавових напоїв, котрі пристрій вміє готувати, тому вам потрібно лише натиснути кілька кнопок, вибираючи бажаний вид кави та кількість порцій, а далі гаджет усе зробить за вас.

Рекомендуємо модель: Кавомашина Delonghi ETAM29.660.SB Autentica Cap познайомить вас зі справжнім кавовим розмаїттям. У пам’ять пристрою внесена рецептура 10 різних кавових напоїв, окрім того, ви можете змінювати технологію приготування кави на свій смак, коректуючи ступінь помелу, температуру приготування, міцність кави.

Чи можна купувати вже мелену каву

Ще одне важливе питання, що стосується помелу кави для приготування еспресо — це, так би мовити, вік помелу. Тут зазвичай є три варіанти: кава може бути змеленою ще на заводі, де вона була виготовлена, її можуть змолоти для вас продавці кавового магазина одразу після покупки зерен або ви можете змолоти її вдома самостійно. І хоча купувати вже змелену каву, звісно, зручніше, ми не рекомендуємо так робити. Чому? Пояснюємо!

Якщо кавові зерна у герметичному пакуванні зберігають свій смак та аромат упродовж пари місяців після обсмажування, то мелена кава починає видихатися вже через кілька діб після подрібнення. Тому найкращий варіант — купувати зернову каву та самостійно молоти потрібну кількість зерен перед кожним приготуванням. Так ви отримаєте найсвіжіший помел і, відповідно, найсмачнішу та найароматнішу каву.

Також рекомендуємо: А хочете дізнатися, як вибрати хорошу кавомолку? У цій статті ви знайдете корисні поради щодо вибору кавомолок та список надійних моделей!

Якість води в кавомашині

Ще один важливий момент, що також серйозно впливає на смак готової кави — це якість води, що використовується під час варіння. Краще за все використовувати для варіння будь-яких видів кави тільки ретельно очищену воду, оскільки мінеральна вода зіпсує смак готового напою, втім, як і звичайна водопровідна, що не пройшла жодного попереднього очищення. Окрім того, якщо заливати до кавоварки неочищену жорстку воду, то всередині гаджета швидко з’явиться накип, з яким потім доведеться боротися за допомогою спеціальних засобів для чищення кавоварок. Або навіть звертатися до ремонтної майстерні, що ще гірше.

Яка вода найкраще підходить для варіння еспресо? Відмінний варіант — це очищена природна вода з низьким (на рівні 50 мг/л) рівнем мінералізації. Також важливо, щоби вода була м’якою, з нейтральним pH. Але оскільки очищена вода з високогірних джерел далеко не завжди є під рукою, то для приготування еспресо ви можете заливати в кавоварку будь-яку очищену питну воду — з сервісу доставки води, з магазину або ж оброблену за допомогою домашніх фільтрів. Зазирніть за посиланням, щоб дізнатися більше про очищення води у домашніх умовах, фільтри-глечики та стаціонарні домашні системи фільтрації води — там є багато корисного й цікавого про якість питної води та способи її очищення.

Обслуговування кавомашини

А ще кавомашини, як і будь-яка інша техніка, потребують догляду та регулярного обслуговування. Ці маніпуляції передбачають чистку й обробку спеціальними засобами для промивання внутрішньої системи кавоварки від ефірних кавових олій та вапняних відкладень. Якщо цього не робити, гаджет не зможе повноцінно працювати через те, що внутрішні системи кавомашини забиваються накипом та оліями. У результаті кава виходитиме несмачною — недостатньо міцною, з прогірклим присмаком.

Тому, якщо ви помітили, що кавоварка стала варити неміцну каву, або ж у готового напою з’явився неприємний присмак, спробуйте виконати очистку пристрою за допомогою спеціальних засобів. Почитайте нашу статтю про те, як правильно чистити кавомашини — тут ви знайдете докладну інформацію щодо цієї теми.

Чашка кави

Чи можна почистити кавоварку оцтом

І тут треба розповісти про ще один спосіб промивання кавоварки — про очищення оцтом. Деякі користувачі подібної техніки вважають, що використовувати оцет для чищення кавомашини можна, адже з чайниками та іншим подібним посудом цей народний засіб працює. І дуже даремно, адже кавомашини — це набагато складніші та тендітніші гаджети, котрі потребують зовсім іншого догляду.

  • По-перше, внутрішні системи кавоварок забиваються не тільки накипом, з яким оцет може вступити в реакцію, але й кавовими оліями. І ось проти таких олій ця кислота безсила.
  • По-друге, тривалість хімічної реакції. Для того, щоб оцет повністю розчинив вапняний наліт, що накопичився в кавомашині, може знадобитися багато часу — до декількох годин. Тож результат подібної чистки буде далеко не ідеальним.
  • По-третє, оцет має дуже різкий запах, який після подібного очищення не так вже й просто повністю видалити, і люди з гострим нюхом можуть потім ще довго відчувати цей специфічний запашок від кави. Ви коли-небудь пили ароматний ранковий еспресо з легкими оцтовими нотками? Ось і не пробуйте. Просто повірте на слово — не найприємніший досвід.

Ну а якщо жодних очевидних причин того, що кава несмачна, немає, а вона однаково виходить не такою, якою має бути, то варто все ж звернутися до сервісного центру. Фахівці визначать, чому кавоварка перестала варити міцну каву, усунуть причину несправності, і ви зможете знову насолоджуватися чудовим смаком еспресо.

Бадьорості та смачної кави, друзі!

Джерела фото: www.fivesenses.com.au, enjoyjava.com, home.lamarzoccousa.com

 

107348 0 cookie-check Несмачний еспресо з кавомашини — неміцний, кислий або гіркий. Які причини?

Читайте також:

4 зручних додатки для батьківського контролю дитячих гаджетів. Як вони працюють?
4 зручних додатки для батьківського контролю дитячих гаджетів. Як вони працюють?
26 Вересня, 2020, 08:40 2274
В наші дні питання безпеки в інтернеті дуже важливе, адже з глобальною мережею пов’язані практично всі сфери життя. А коли справа стосується наших дітей, то...
Смотреть результаты
Міні-огляд фена Dyson HD01 Supersonic — розповідаємо, чим крута ця модель!
Міні-огляд фена Dyson HD01 Supersonic — розповідаємо, чим крута ця модель!
А ви задоволені своїм стареньким феном для сушіння та укладання волосся? Вас влаштовує у ньому все — від кількості доступних температурних режимів та регулювання сили...
Смотреть результаты
USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy
USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy
Брак вільних USB-портів на ПК та незручне їх розташування — хвора тема для багатьох користувачів. Особливо часто страждають від цього власники ноутбуків, оскільки на таких...
Смотреть результаты