search
Підписатися

logo

Вода у нашому домі – що ми п’ємо, і як це впливає на організм

23 Липня, 2018, 10:43 8

Вода дарує життя. Але не вся. У деяких випадках ця дорогоцінна рідина, без якої наше існування в принципі неможливо, здатна навіть завдати шкоди, і чималої. І ми зараз не говоримо про «особливий склад» води із забруднених джерел чи якусь іншу страшилку. Ми говоримо про ту воду, яка тече з-під кранів у самих звичайних квартирах, адже ні для кого не секрет, на жаль, що той склад, який у нас називають «питною водою», у багатьох країнах не дотягує навіть до стандартів технічної.

Причини поганої якості води можуть бути різними. У деяких населених пунктах її склад спочатку не самий хороший або кількість виробничих стоків перевищує всі адекватні норми, так що стандартних технологій очищення виявляється просто недостатньо. Десь причина в зношеності водопровідних ліній і обладнання або в хімічному складі водного пласта, який живить свердловину. Варіантів, коротше кажучи, чимало. Сумно, але що поробиш? Тут вихід тільки один – якщо потрібна якісна вода, чиста і справді питна, варто взяти вирішення проблеми в свої руки. Тобто озброїтися фільтрами і потурбуватися про її доочищення самостійно.

Чистая вода дома

Коли потрібне додаткове очищення води?

Іноді з першого погляду стає зрозуміло, що вода вимагає додаткового очищення – досить просто налити її у прозору склянку або білу чашку, щоб насолодитися спогляданням найнесподіваніших колірних рішень, захоплюючими процесами утворення осаду або іншими цікавими метаморфозами. Тільки чомусь, коли вода, якій передбачено бути чистою, питною і безпечною, «радує» найнесподіванішими кольорами веселки, каламутною суспензією, бурим осадом або ще чимось таким же апетитним, спрага якось сама собою вщухає. Перевірено.

Це цікаво: Як зробити питну воду смачніше і корисніше?

Грязная вода из крана

У деяких випадках визначити присутність непередбачених логікою і Міністерством охорони здоров’я домішок можна по запаху – навіть візуально чиста і прозора, вона може мати цілком характерний запах хлору, затхлості або ще чогось не менш «приємного». Якщо ви хочете провести невеликий експрес-тест якості водопровідної води в домашніх умовах, спробуйте набрати її в ємність і залишити на 6-8 годин. Відстоювання води – один з перевірених способів дізнатися, що саме ми п’ємо, та й частину домішок таким чином можна прибрати. Солі важких металів та інші шкідливі речовини, якщо вони присутні у воді, за цей час осядуть вниз, і ми зможемо оцінити всю картину, і вода хоч трохи, але очиститься, ставши трішки безпечнішою, ніж була до цього.

Як вибрати фільтр для води?

Вирішити проблему з неякісною питною водою можна декількома способами. Наприклад, піти по шляху найменшого опору і купувати очищену воду – бутильовану або на розлив. Цей спосіб простий, адже не потрібно морочитися з купівлею, установкою і заміною фільтрів, але у нього є й кілька мінусів. Недорога вода з великою ймовірністю буде не мінеральною, а просто доочищеною водопровідною, тобто і склад, і смак можуть виявитися далекими від наших побажань і очікувань. Очищеній воді, що продається на розлив, теж довіряють не всі покупці – пляшки, в які вона заливається,  не стерильні, та й під час процесу наповнення у воду можуть потрапити найнесподіваніші речовини і мікроорганізми. Будемо чесними – шансів, що таке трапиться, звичайно, не так вже й багато, але вони таки є.

Система очистки воды

Служби доставки бутильованої води в цьому плані вже цікавіші. Бутлі, продезінфіковані, наповнені і запечатані в заводських умовах, доставлять додому і навіть занесуть у квартиру, але тут нерідко виникає складність з часом доставки – не всі служби привозять замовлену воду в обумовлений час. У деяких компаніях, до речі, є свій графік розвезення по різних районах міста, і не завжди він зручний для замовника. Бутильована вода може бути як звичайною доочищеною, так і мінеральною – очищеною і пом’якшеною. Остання зазвичай коштує на порядок дорожче, але вона і смачніша, і корисніша.

Третій варіант – це самостійне очищення води вдома. Це просто, зручно і безпечно робити за допомогою спеціальних фільтрів – різні маніпуляції з відстоюванням, заморожуванням, замочуванням кремнію і переливання води через вовняні смужки, які можна знайти на просторах інтернету, звичайно, цікаві й пізнавальні, але не дуже дієві. Так, за допомогою подібних операцій можна в більшій чи меншій мірі очистити водопровідну воду своїми силами, але зі специфічними небезпечними речовинами вони не впораються. Візуально ця вода буде здаватися чистою, тільки ось чи будете ви впевнені на 100% у якості очищеної таким способом води, чи ризикнете пити її сирою, не кажучи вже про те, щоб давати дітям?

Фільтри для води в цьому плані більш надійні і дозволяють досягти дійсно хороших результатів після очищення. Картриджі для фільтра можна вибирати як універсальні, так і більш цілеспрямовані, наприклад, для пом’якшення води, для видалення марганцю і заліза, для простої механічної очистки або інші. Є й системи зворотного осмосу, що дозволяють максимально знезаразити воду, очистити її від 99% всіх органічних і неорганічних домішок.

Про воду – холодну та гарячу: Чергове літо без гарячої води? Досить це терпіти!

Проба на чистоту воды

Установка фільтра для води у більшості випадків вимагає певних навичок, знань і зусиль – тут потрібна врізка у водопровід, але є й прості портативні моделі. Наприклад, фільтр-глечик – найпростіший у використанні, доступний і недорогий пристрій. Компактний глечик з напівпрозорого пластику приховує всередині спеціальний очисний картридж, крізь який повільно, але впевнено проходить налита у ємність вода. Це нехитре пристосування дозволяє видалити більшу частину домішок з води, пом’якшити її і помітно поліпшити смак. Фільтр-глечик, до речі, дуже зручний своєю портативністю – його можна легко взяти з собою в поїздку, наприклад, на дачу або в туристичний похід.

Щоб визначити точний склад води, потрібно звертатися в спеціальні лабораторії, в яких проведуть аналіз проб води з ваших водопровідних систем і детально розпишуть, що в ній міститься і в якій кількості. Але наявність деяких домішок у воді можна виявити і самостійно, тому ми підготували для вас п’ять корисних порад, які допоможуть визначити найпоширеніші види забруднення питної води.

Исследования качества воды

Ознаки поганої якості води:

Утворення накипу на посуді: Якщо при кип’ятінні на стінках чайника з’являється накип, а приготовлені на такій воді напої мають неприємний характерний присмак, це свідчить про високий вміст солей жорсткості. Це іони кальцію, магнію та інші лужноземельні метали. А жорстка вода шкідлива.

Її не рекомендується застосовувати для пиття і приготування їжі, оскільки вона негативно впливає на організм і навіть може стати причиною появи сечокам’яної хвороби та інших захворювань. Якщо вона використовується для купання, швидко погіршується стан шкіри і волосся – вони пересушуються.

Через жорстку воду з’являється лупа, на шкірі, особливо на чутливій, може з’явитися лущення, а локони втрачають блиск і еластичність, стаючи крихкими і посіченими.

Накипь на нагревательном элементе

Запах хлору від води: Якщо від водопровідної води пахне хлоркою, це, в принципі, непогано – вона там є, принаймні, тобто вода знезаражена. Ну, якщо не повністю, то хоча б частково, адже в неочищеній воді міститься величезна кількість бактерій, вірусів і патогенних організмів. Але виразний запах хлорки сигналізує про неправильну пропорцію речовин, використаних при очищенні, або про небезпечні хімічні реакції. Чому так відбувається?

Перш ніж потрапити до нас в крани, водопровідна вода проходить через очисні споруди, позбавляючись від всіляких небезпечних домішок, але потім вона потрапляє уводопровідні труби, в яких згодом з’являються і оксиди, і бактерії, і грибки, і багато чого ще менш приємно. Хлорування водопровідної води дозволяє знищити цю живність, але тут нас підводять закони хімії. Мало того, що хлор дуже шкідливий сам по собі, він ще й вступає в хімічні реакції з іншими речовинами, що містяться у водопровідній воді, перетворюючись на токсичні і канцерогенні сполуки.

Рекомендуємо почитати: Неприємний запах в пральній машині – кращі способи позбавлення

Вода с плохим запахом

Вода має присмак і (або) запах металу: Металевий присмак у води з’являється в тому випадку, якщо в ній високий вміст заліза. Така вода може бути на вигляд абсолютно прозорою, а може бути каламутною і мати жовтувате забарвлення – це залежить від стану, в якому перебуває метал.

Саме стан заліза впливає на зовнішній вигляд і властивості води. Залізо в колоїдному стані робить її жовтувато-каламутною, а коли домішки представлені дрібнодисперсним залізом, то вода буде зберігати свою прозорість, але через кілька годин відстоювання дасть червонувато-бурий осад. Вода з грубодисперсною суспензією теж утворює осад, але вона сама по собі спочатку каламутна і з червонуватим відтінком. Дуже неприємний вид цього металу у водопровідній воді – бактеріальне залізо. Визначити його можна по слизовому осаду, що накопичується у трубах.

Ржавая вода

Вода з високим вмістом заліза шкідлива для людини, і єдиним винятком є ​​мінеральні води. Але і їх потрібно вживати з обережністю – потроху і нетривалий час. При тривалому вживанні мінеральних вод з високим вмістом заліза організм людини починає працювати зі збоями. Починаються проблеми з травленням, порушується робота щитоподібної залози, а на шкірі і слизових з’являються роздратування. Якщо надлишок заліза в організмі зберігається протягом багатьох років, можливий розвиток цукрового діабету, артритів і нервових захворювань.

Установленный фильтр обратного осмоса

Запах тухлих яєць від води: Цей неприємний, але впізнаваний запах воді надає сірководень, який виникає при розкладанні органічних речовин і є продуктом життєдіяльності анаеробних організмів. Сірчаний запах дуже неприємний, і людина його відчуває завжди, навіть якщо концентрація сірководню зовсім слабка. А вода, забруднена сірководнем, дійсно небезпечна – цей газ дуже токсичний і має властивість миттєво поширюватися по приміщенню. Подихавши деякий час такими отруйними парами, можна отримати отруєння, і вже тим більше не можна пити воду з вмістом сірководню. Найчастіше з цією проблемою стикаються власники свердловин і колодязів – свердловини з часом втрачають герметичність, під час паводків у водоносні пласти можуть просочуватися поверхневі води, бактерії, залишки органіки, що і призводить до такого результату.Вода с запахом сероводорода

Запах гуаші: Якщо вода навіває ностальгію по художній школі, яку ви відвідували в дитинстві, то у нас для вас не дуже хороша новина – це фенол. Він може виявитися як в свердловині, так і у водопровідній воді. Як фенол може потрапити у воду? Тут є кілька варіантів. Джерелом забруднення води фенолом можуть виступати розташовані поблизу від джерела води підприємства – лакофарбові, нафтопереробні, різні хімічно заводи.

Якщо поблизу нічого подібного немає, то варто перевірити водопровід у будинку, оскільки фенол можуть виділяти низькоякісні ущільнювачі, сантехнічні герметики і навіть самі труби. Це як раз той випадок, коли власники будинків і квартир зі старими комунікаціями змінюють стару водопровідну систему, щоб позбутися від іржі, а у підсумку ставлять нову-красиву, але  таку, що «збагачує» воду фенолом.

Вода — это жизнь

Будьте здорові!

А щоб першими дізнаватися про найцікавіші акції від Comfy, читати корисні статті, поради та лайфхаки, підписуйтесь на наш Telegram-канал! Тут завжди є щось свіженьке для вас! 🙂

55293 0 cookie-check Вода у нашому домі – що ми п’ємо, і як це впливає на організм

Читайте також:

Колір настрою абрикосовий
Колір настрою абрикосовий
19 Липня, 2018, 09:41 1015 8
Всім привіт! Сьогодні ринки рясніють найрізноманітнішими сортами абрикосів. Абрикос – це фрукт, який робить літо – літом, а нас – гурманами здорового харчування. Зміст: Історія;...
Смотреть результаты
Смачне літо. Приголомшливий йогуртовий торт без випічки 
Смачне літо. Приголомшливий йогуртовий торт без випічки 
І навіть духовку включати не потрібно. Такий легкий – повітряний – тортик простий у приготуванні і щедрий на вітамінки. І навіть якщо постаратися, зіпсувати ласощі не вийде....
Смотреть результаты
Ніжний клафуті й ароматний тарт Татен – французька кухня
Ніжний клафуті й ароматний тарт Татен - французька кухня
Всім привіт! З приходом сезону ягід все частіше виникає бажання спекти щось ніжне, ароматне і надзвичайно ягідне. Так, охоплена черговим нападом ягідного божевілля, я знайшла...
Смотреть результаты