search
Підписатися

logo

4 зручних додатки для батьківського контролю дитячих гаджетів. Як вони працюють?

26 Вересня, 2020, 08:40 0

В наші дні питання безпеки в інтернеті дуже важливе, адже з глобальною мережею пов’язані практично всі сфери життя. А коли справа стосується наших дітей, то це питання стає особливо гострим, оскільки сучасні дітки дуже активно користуються всілякими гаджетами, приділяють багато часу соціальним мережам, веб-серфінгу і онлайн-іграм, але в силу свого ніжного віку дитина просто не може в повній мірі оцінити пов’язані з онлайном ризики. Тому не дивно, що додатки для батьківського контролю стають все популярнішими, адже хто може подбати про дитину краще, ніж його батьки? Особливо коли їм в цьому допомагає спеціальний софт.

Також рекомендуємо: Як забезпечити безпеку даних на своїх гаджетах? 3 крутих програми!

Навіщо потрібні додатки батьківського контролю

Основна функція, яку виконують додатки для батьківського контролю – це забезпечення безпеки дитини. Причому такий софт зазвичай передбачає низку інструментів для моніторингу та захисту маленького користувача.

Наприклад, три найбільш затребувані функції програм подібного типу – це відстеження місця розташування дитини, віддалене блокування гаджета на час навчання та сну, а також можливість встановити фіксований час доступу до розважального контенту. Функціонал програм для батьківського контролю широкий і дозволяє гнучко налаштовувати роботу програми відповідно до реальних потреб дитини.

Ребенок со смартфоном

Але тут варто відзначити один важливий момент – етичний. Софт для забезпечення батьківського контролю допомагає захистити дитину і від ряду небезпек зовнішнього світу, і від його власних дій і рішень, продиктованих браком життєвого досвіду і знань. Але такі заходи ні в якому разі не повинні перетворюватися в тотальний контроль, емоційно пригнічуючи дитину, і повністю позбавляючи її права голосу. Пам’ятайте, що добре тільки те, що в міру.

  1. Обмеження доступу до небажаного контенту

Такий софт дозволяє контролювати мережеву активність маленького користувача і захищати його від небажаної і навіть небезпечної для нього інформації з інтернету – від того, що може його налякати, збентежити або навіть завдати психологічної травми, підштовхнути до небезпечних ідей або вчинків. За допомогою додатка батьківського контролю онлайн-ресурси і додатки, які містять невідповідний для дитини контент, будуть недоступні з дитячих смартфонів і планшетів. Деякі програми дозволяють тимчасово або назавжди заблокувати з дитячого гаджета доступ до певних сайтів.

  1. Контроль місця розташування дитини

Ще одна дуже корисна функція подібних програм – це можливість відстежування місцеположення дитини в режимі реального часу. За допомогою подібного програмного забезпечення батьки завжди можуть знайти свою дитину, якщо вона не виходить на зв’язок, переконатися, що малюк знаходиться саме там, де повинен бути, наприклад, в школі на уроках або вдома.

Використовуючи додатки для батьківського контролю, можна налаштувати автоматичну інформаційну розсилку повідомлень з дитячого смартфона або планшета на ваш гаджет. Такі повідомлення можуть миттєво інформувати батьків, якщо дитина залишає дозволену батьками територію або, наприклад, знаходиться поза територією школи під час занять. Але варто пам’ятати, що ця функція коректно працює, тільки поки дитина носить свій гаджет при собі.

Подібні програми непогано відстежують розташування і зберігають історію пересувань. А деякі проги можуть навіть активувати приховану зйомку або аудіотрансляцію того, що відбувається навколо дитини.

  1. Обмеження часу доступу до пристрою

Навіть найсерйозніші і відповідальні дорослі час від часу виявляють себе за залипанням в соціалках або іграшках на смартфоні замість того, щоб працювати. Що ж тоді говорити про дітей, які ще простіше і швидше відволікаються від потрібних, але таких нудних їм завдань? Для деяких дітей це стає серйозною проблемою.

Так що ще одна дуже корисна функція додатків для батьківського контролю – це можливість не тільки моніторити, а й регулювати тривалість і частоту використання пристрою дитиною. Це особливо корисно для тих дітей, які кожну вільну хвилинку залипають в чати та ігри на своїх гаджетах, і через це у них виникають проблеми з навчанням, сном або повноцінним відпочинком.

Екіпірування гаджетами до школи: ТОП-7 відмінних смартфонів для сучасного школяра

За допомогою такого софта можна налаштувати розклад доступу до певних опцій смартфона, вказати години, в які дитина може користуватися гаджетом (наприклад, щоб розважальні функції пристрою були недоступними під час занять в школі), встановити жорсткі часові рамки для ігор та розваг.

Запрет смартфонов

  1. Блокування покупки і установки додатків

Ще одна важлива функція, яку можуть виконувати додатки для контролю дитячих гаджетів – це блокування покупки контенту. Використовуючи ці інструменти, ви можете повністю заблокувати з дитячого гаджета можливість покупки, завантаження та установки додатків, доповнень до вже встановлених програм. Можна налаштувати заборону на придбання дитиною музики і відео без вашого відома. Заблокувати скачування і установку на смартфон або планшет безкоштовного софта – взагалі будь-якого або тільки певних програм – теж можна.

  1. Відстеження активності дитини в соціальних мережах

Багато додатків для батьківського контролю також передбачають функціонал для відстеження поведінки дитини в соціальних мережах. Наприклад, батьки зможуть бачити, до якої групи він входить, хто у нього в друзях, коли, з ким і про що він спілкується. У деяких програмах є навіть можливість перевіряти дзвінки і текстові повідомлення з дитячого гаджета.

А ще загляньте сюди: Як заборонити доступ до сайту на комп’ютері? 8 перевірених способів

Так, далеко не всім дітям потрібні подібні заходи контролю, але в деяких ситуаціях це може допомогти дорослим вчасно виявити і м’яко вирішити будь-які проблеми їхньої дитини – якнезначні, так і серйозні. Адже і малюки, і підлітки далеко не завжди йдуть зі своїми бідами до дорослих, і батьки можуть навіть не підозрювати, що з їхніми дітьми відбувається щось погане.

Хороші додатки для батьківського контролю

Існує багато програм, призначених для батьківського контролю дитячих гаджетів. Якісь із них більш функціональні, а якісь менш. Є і платні, і безкоштовні варіанти програм. Щоб вам було простіше знайти варіант, який буде максимально відповідати всім вашим вимогам, ми відібрали для нашої сьогоднішньої статті 4 зручних варіанту прог для контролю смартфона дитини. Спробуйте кілька різних варіантів, і ви обов’язково визначитеся, який саме софт найкраще підходить вам і вашій дитині.

Google Family Link

Один з найпростіших, зручних і надійних додатків для батьківського контролю – це програма Family Link розробки Google. За допомогою проги Family Link, яку творці позиціонують як функціональний сімейний додаток, батьки можуть отримувати розгорнуту інформацію про використання гаджета їхньою дитиною.

Наприклад, з його допомогою можна контролювати, які програми маленький власник смартфона використовує, як багато часу в них проводить і з якою частотою їх запускає. Доступна історія пошукових запитів, відстеження розташування гаджета, установка обмежень за часом використання дитиною пристрою. Також додаток для батьківського контролю Google Family Link дозволяє блокувати вибіркові додатки, забороняти покупку, завантаження і установку нових аппів.

Програма безкоштовна і має дуже широкий функціонал. Працює стабільно, місце розташування контрольованих гаджетів визначає досить точно.

Батьківський контроль і GPS Kaspersky SafeKids

Ще один цікавий додаток для забезпечення батьківського контролю за дитячими смартфонами – це софт Батьківський контроль і GPS: Kaspersky SafeKids. Програма є як в платному, так і в безкоштовному варіантах. Функціонал обох версій, звичайно, відрізняється.

Наприклад, в безкоштовній версії програми можна контролювати веб-серфінг на дитячому гаджеті – блокувати небажаний контент і потенційно небезпечні сайти, встановлювати обмеження на використання певних програм і контролювати тривалість використання дитиною пристрою. Є функція блокування невідповідного дітям відеоконтенту на YouTube.

А ось в платній версії цікавих можливостей набагато більше. Володарі преміум-передплати можуть складати розклад, вказуючи в ньому, коли саме і протягом якого часу дитина може використовувати гаджет. Можна відстежувати місце розташування дитини за допомогою GPS і отримувати повідомлення, якщо вона залишає дозволену зону перебування, наприклад, прибудинкову територію, дитячий майданчик, школу. Також програма збирає і систематизує інформацію про всі онлайн-звички дитини в досить докладний звіт.

Kids Place

Додаток Kids Place забезпечує не найширший функціонал для батьківського контролю, але в роботі він надійний і стабільний. Що можна робити за допомогою цього аппа? Користувачам доступне блокування покупки і установки нових додатків на дитячих гаджетах. Можна налаштовувати списки дозволених і заборонених для використання програм. Також Kids Place дозволяє блокувати в певні години всі вхідні і вихідні дзвінки, наприклад, на час уроків в школі.

Користувачі з батьківського пристрою можуть налаштувати графік використання дитячого гаджета, вказавши години, в які дитина може використовувати свій смартфон або планшет для розваг. А ще за допомогою Kids Place можна заборонити дитячому гаджету підключатися до невідомих безкоштовних Wi-Fi.

Family Time

Ну і наостанок розповімо про ще один цікавий додаток для забезпечення батьківського контролю – програму Family Time. За допомогою цієї програми дорослі можуть віддалено контролювати те, що відбувається на дитячих пристроях, швидко блокувати гаджет при небажаній за часом активності, встановлювати щоденні ліміти на використання додатків і вказувати дозволений для ігор і розваг час на кожен день.

Доступна опція вибіркового блокування додатків і заборона доступу до невідповідного за віком контенту. Крім того, при необхідності батьки можуть переглядати листування на дитячому гаджеті, наприклад, щоб переконатися, що дитині не приходять смс з погрозами або «розводами» від шахраїв.

Через апп Family Time можна відстежувати місце розташування дитини в режимі реального часу і бачити швидкість її пересування. Підтримується відправка повідомлень при зміні геолокації. Також дитина може буквально натисканням однієї кнопки самостійно оповістити батьків про своє поточне місцезнаходження, наприклад, щоб її забрали після занять з тієї точки, де вона знаходиться.

Ще з корисного для батьків функціоналу в дитячій версії додатка Family Time передбачена тривожна кнопка, миттєво відправляє на пов’язаний пристрій запит про допомогу і точну інформацію про те, де саме в цей момент перебуває дитина.

Вибираючи програму батьківського контролю для захисту дитячого планшета або телефона, уважно ознайомтеся з усіма доступними можливостями обраної вами програми. Якщо розробники безкоштовно надають ознайомлювальний доступ до преміальних функцій програми, то перед покупкою обов’язково скористайтеся цією пропозицією і гарненько протестуйте програму на своїх пристроях – переконайтеся, що програма вам зручна і коректно працює на гаджетах членів вашої сім’ї. Також варто перевірити, повністю програма блокує дитячий гаджет, або ж дитина зможе знайти спосіб загасити її вручну, щоб обійти батьківське блокування і користуватися своїм гаджетом без обмежень.

Джерела фото: www.sheknows.com, www.npr.org, www.tomsguide.com

107235 0 cookie-check 4 зручних додатки для батьківського контролю дитячих гаджетів. Як вони працюють?

Читайте також:

Міні-огляд фена Dyson HD01 Supersonic — розповідаємо, чим крута ця модель!
Міні-огляд фена Dyson HD01 Supersonic — розповідаємо, чим крута ця модель!
24 Вересня, 2020, 02:00 1001
А ви задоволені своїм стареньким феном для сушіння та укладання волосся? Вас влаштовує у ньому все — від кількості доступних температурних режимів та регулювання сили...
Смотреть результаты
USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy
USB-хаб — навіщо потрібен та як його вибрати? Корисні поради від Блогу Comfy
Брак вільних USB-портів на ПК та незручне їх розташування — хвора тема для багатьох користувачів. Особливо часто страждають від цього власники ноутбуків, оскільки на таких...
Смотреть результаты
Apple назвала дату вересневої презентації
Apple назвала дату вересневої презентації
А що у нас є? А чи-и-им ми тебе сьогодні потішимо? О, свіжесенькою презентацією новеньких гаджетів від бренду Apple, звісно ж! 🤩 Адже саме сьогодні,...
Смотреть результаты