search
Підписатися

logo

Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери

10 Червня, 2024, 03:52 0

Сьогодні кондиціонер є практично у кожному будинку, адже український клімат не тішить нас літньою прохолодою. І хоча цей вид кліматичної техніки у нас давно популярний і доволі поширений, все ж таки є деякі питання про кондиціонери, які й досі не втрачають своєї актуальності. Так, тут є і практичні моменти, які потрібно знати, щоби вибрати й купити хорошу модель, і навіть дещо з міфів та «страшилок».

Тому сьогодні на Блозі КОМФІ ми відповімо на 5 найчастіших питань про кондиціонери, розвіємо деякі байки та дамо кілька корисних порад.

Ну і порадимо декілька хороших моделей кондиціонерів, звісно ж.

А ще завітайте сюди: Відповідаємо на найчастіші запитання — Холодильники

Кондиціонер спліт Cooper&Hunter CH-S12FTXQ2-NG

28099 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE10AF24

12999 грн

Купити

1.   Яка різниця між звичайним та інверторним кондиціонерами?

Інверторний кондиціонер — це пристрій нового покоління, але й моделі зі звичайними компресорами теж не здають своїх позицій. Тому у продажу зараз є багато варіантів як тих, так й інших. А яка між ними різниця та що краще вибрати? Якщо стисло, то ось основні відмінності кондиціонерів зі звичайними та інверторними компресорами:

 • Енергоефективність — інверторні кондиціонери споживають приблизно на 30% менше електроенергії, аніж звичайні моделі за умови аналогічної ефективності роботи.
 • Допустимий діапазон зовнішніх температур — інвертори можуть працювати на обігрів, коли за вікном -15°C, а моделі зі звичайними компресорами доведеться вимикати вже за -5°C — -7°C, щоби пристрій не зламався.
 • Рівень шуму — інвертор працює тихо, майже на рівні глухого шарудіння, а звичайні компресори видають доволі помітний гул. Також з інверторами не буде чутно звуків від увімкнень та вимкнень пристрою, оскільки він просто підвищує та знижує оберти, тоді як звичайні моделі повністю запускаються та вимикаються.
 • Надійність і зношування — за тієї ж причини зношування деталей в інверторних моделях є нижчим. Менша кількість циклів запуску-вимкнення та більш плавні зміни інтенсивності роботи заощаджують запас міцності пристрою.
 • Чутливість до перепадів напруги в мережі — у звичайних компресорів вона нижча, аніж у інверторних. Тому тут звичайні моделі впевнено ведуть рахунок.
 • Ціна — на інвертори вона однозначно вища, аніж на моделі зі звичайним компресором. Так, вони крутіші, надійніші та комфортніші у використанні, але дорожчі.

Electrolux кондиціонер

Як результат тут напрошується очевидний висновок: інверторний кондиціонер хоч і коштує дорожче за звичайні моделі, але і за своїми параметрами, і за рівнем енергоефективності він кращий за моделі зі звичайними компресорами.

Корисні поради від Блогу COMFY: Як зменшити ризик застудитися через інверторний кондиціонер

А ще такий пристрій буде економнішим у плані енергоспоживання, тому навіть у найспекотніші (або ж, навпаки, у найхолодніші) місяці платіжки за світло не лякатимуть вас своїми цифрами. І хоча сама покупка інвертора обійдеться дещо дорожче, аніж коштував би звичайний кондиціонер, натомість у довгостроковій перспективі він вийде вам економнішим.

COMFY рекомендує: Якщо ви хочете купити тихий інверторний кондиціонер із низьким споживанням електроенергії, то придивіться до Vestfrost VFE10AF24. Ця модель ефективно охолоджуватиме і обігріватиме приміщення площею до 25 квадратних метрів, споживаючи за такої роботи мінімум електрики. А ще вона має гарний набір режимів роботи.

Vestfrost VFE10AF24

2.   Чи можна придбати кондиціонер без зовнішнього блоку?

Найчастіше люди хочуть купити кондиціонер без зовнішнього блоку тоді, коли повноцінний монтаж на зовнішній стіні будівлі за тієї чи іншої причини є неможливим. Причини такого вибору можуть бути різними, але найчастіше подібні рішення шукають або через особливості планування приміщень, або через те, що житло знаходиться в історичній будівлі, на фасаді якої просто заборонено розміщувати подібні пристрої. Тільки всі кондиціонери-спліт мають доволі громіздкий зовнішній блок, без якого така техніка працювати не може.

Моноблочний

Але є й цілком непогана альтернатива: мобільні кондиціонери, які ставляться на підлогу, вони ж моноблочні кондиціонери. Це пристрій розміром із невелику тумбочку, всередині якого знаходиться і сам компресор (той, що у спліт-систем розміщується на зовнішньому боці стіни), і всі інші компоненти. Хоча і йому теж потрібно буде обладнати виведення повітроводу на вулицю — гофру довжиною близько 1,5 метрів, під’єднану або до спеціального отвору в стіні, або до закритого спеціальною заглушкою віконного отвору.

COMFY рекомендує: Потрібен хороший кондиціонер-моноблок? У КОМФІ представлений хороший вибір підлогових мобільних кондиціонерів — перейдіть за посиланням, щоб ознайомитися з наявними у продажу моделями, цінами та знижками на них.

Як ви розумієте, такий компактний форм-фактор не може забезпечити особливо високої продуктивності, а через внутрішнє розміщення компресора вони досить шумні. Проте недорогі — мобільні кондеї дешевші за спліт-системи. Тож у деяких випадках вони стають чудовою альтернативою настінним кондиціонерам.

Підлоговий кондиціонер

Якщо тезово, то мобільні кондиціонери мають такі особливості:

 • малогабаритні, тобто дуже портативні
 • економні, але малопотужні, тому повільніше остуджують приміщення
 • не потребують монтажу зовнішнього блоку з боку вулиці
 • не мають фреонових комунікацій

3.   Чи може кондиціонер завдати шкоди здоров’ю?

При покупці будь-якої техніки для дому потрібно вивчати інструкцію та правила її використання, адже якщо їх порушувати, то можна стикнутися і з поломкою самої техніки, і з пошкодженнями меблів та інших побутових пристроїв. І навіть із проблемами із здоров’ям.

Стаття на тему:Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери;

Кондиціонер LG

Так само і з кондиціонерами. Тому так, певну шкоду здоров’ю через кондиціонер все ж таки може бути завдано, але тільки в тому випадку, якщо ви неправильно використовуєте такі побутові прилади. Тому ось вам основні правила використання кондиціонерів:

 • Встановлюючи кондиціонер, обов’язково розплануйте заздалегідь, де саме його розмістити — так, щоби він не дув прямим потоком на місця найчастішого перебування людей. Тобто, наприклад, на ліжко, комп’ютерний стіл або диван, на якому ви часто сидите під час перегляду кіно.
 • Правильно регулюйте жалюзі, які спрямовують потік холодного повітря. Горизонтальні жалюзі можна відрегулювати пультом дистанційного керування, а вертикальні — залежно від моделі (або пультом, або вручну). Ідея та сама — потік холодного повітря в зоні перебування людей має бути максимально розсіяним, а не спрямованим струменем. До речі, під час такого планування враховуйте і розташування міжкімнатних дверей.
 • Правильно виставляйте температуру, особливо якщо часто виходите із прохолодного приміщення на спеку. Якщо буде занадто великий перепад між температурою повітря за вікном і в кімнаті, можна швидко застудитися. Тому дотримуйтеся двох правил. По-перше, різниця температур має бути не більшою за два градуси. По-друге, якщо потрібно знизити температуру сильніше, то робіть це поступово — щоб організм звик і адаптувався, а не отримав різке переохолодження.
 • Чищення фільтрів та професійне очищення системи. Це дуже, дуже важливо! Очищати основний фільтр кондиціонера необхідно вручну раз на декілька тижнів. А проводити професійне очищення та дезінфекцію всіх внутрішніх систем такого пристрою — раз на рік, якщо кондиціонер використовується лише влітку на охолодження, або двічі на рік, якщо він працює ще й на обігрів узимку. Умови всередині таких пристроїв сприятливі для розмноження бактерій та грибків, які потрапляють у кондиціонер із повітря, тому дуже важливо регулярно проводити такі гігієнічні чищення.

4.   Чи потрібно міняти фільтри у кондиціонері?

Тут одразу потрібно уточнити, про які фільтри йдеться. У всіх кондиціонерах є основний фільтр-сітка, який ви зможете побачити, просто піднявши кришку корпусу. Це такі напівкруглі легкі сітки з квадратиками рамок — на них осідає весь великий пил і шерстинки, коли крізь таку сітку проходить повітря, що втягується пристроєм. Ці фільтри потрібно просто знімати, мити, сушити та ставити назад. І якщо вони цілі та не вражені грибком, то заміни вони не потребують.

Встановлення

А ось інші фільтри, спеціальні, дійсно можуть потребувати заміни з певною періодичністю. Хоча всі ці вугільні та катехінові фільтри, фільтри-дезодоранти та інші системи HEPA зустрічаються не у всіх моделях. Але там, де вони є, в інструкції обов’язково вказано частоту їхньої заміни та обслуговування.

COMFY рекомендує: Потужний інверторний кондиціонер Cooper&Hunter CH-S12FTXQ2-NG  оснащений системою семиетапної фільтрації CH 7-SKY TECHNOLOGY. У ньому встановлено цілий комплекс фільтрів для захисту від алергенів, вірусів, шкідливих газоподібних домішок у повітрі та інших небезпечних речовин. А ще така модель підійде для приміщень великої площі — до 35 квадратних метрів.

Cooper&Hunter CH- S12FTXQ2-NG

Але як визначити, що час міняти фільтр? Деякі моделі кондиціонерів мають спеціальний індикатор, який показує, що фільтр забруднений. Але якщо такого індикатора немає, орієнтуйтеся на термін експлуатації. Зазвичай такі фільтри потрібно міняти кожні 3-6 місяців — залежить від забрудненості навколишнього середовища, частоти використання пристрою та типу фільтра. Наприклад, якщо ви проживаєте в тихому передмісті або за містом, то заміни раз на 6 місяців вистачатиме з головою, але ж мешканцям запорошених, багатолюдних міст із заводами та фабриками варто змінювати такий фільтр кожні 3 місяці.

Дізнайтеся більше: Чищення та профілактика кондиціонерів перед початком сезону. Що потрібно знати

Опції

5.   Чи можна обігріватися кондиціонером узимку?

Можна, і навіть потрібно. Але, щоби не пошкодити пристрій, у такому режимі його треба правильно використовувати. Ось основні пункти щодо такого режиму:

 • Температурний діапазон. Не можна використовувати кондиціонер на обігрів, якщо температура на вулиці нижча за граничну позначку, яка вказана виробником, оскільки це призведе до поломки пристрою. Ви ж пам’ятаєте, не нижче -5°C для моделей зі звичайними компресорами і не нижче -15°C — для інверторних? Ось таких температурних діапазонів і дотримуємося.
 • Регулярне обслуговування. Взимку крім чищення фільтрів та планового обслуговування із промиванням системи додається контроль снігу та льоду на зовнішньому блоці. Регулярно перевіряйте його та очищайте за необхідності, щоби сніг не перевантажував пристрій своєю вагою та не перекривав вентиляційні отвори.
 • Теплоізоляція приміщення. Щоби кондиціонер ефективно обігрівав приміщення, потрібно мінімізувати в ньому втрати тепла. Закривайте вікна та двері, за необхідності додайте утеплювачі на віконні та дверні отвори. А якщо у вас старі вікна, то закрийте всі щілини й додатково загерметизуйте стики скла та віконних рам. Зазирніть, до речі, за посиланням — у статті Як утеплити вікна на зиму, щоб із них не дуло ми ділимося корисними порадами від Блогу COMFY на цю тему.
 • Контролюйте енергоспоживання. Обігрів приміщення кондиціонером може споживати більше електроенергії, аніж використання його влітку для охолодження, особливо для моделей зі звичайними компресорами. Інвертори у цьому плані економніші, але все одно є сенс підрахувати, який спосіб опалення буде вам вигідніший узимку — кондиціонер, конвектори чи інше обладнання.

Обігрів

Сподіваємося, що ця наша стаття була вам корисною і допомогла розібратися із цими питаннями щодо кліматичної техніки. Ну а якщо ви хочете дізнатися про кондиціонери щось інше, то ви завжди можете запитати це у наших консультантів — вони дадуть відповіді на всі ваші запитання і допоможуть вибрати хороший кондиціонер для дому.

Приходьте за новою технікою в COMFY, і ваші покупки завжди будуть вдалими! 😘

132429 0 cookie-check Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери

Читайте також:

Нісуаз. Класичний рецепт
Нісуаз. Класичний рецепт
03 Червня, 2024, 06:25 130
У цій статті ми розповімо вам про те, як приготувати нісуаз – чудовий салат із тунцем. Сьогодні цю страву можна вважати кращою навіть для найприскіпливіших...
Смотреть результаты
Як повернути до життя засихаючу рослину
Як повернути до життя засихаючу рослину
Рослини є головною прикрасою інтер’єру або садової ділянки. Дивлячись на них, людина отримує масу позитивних емоцій.   Живій істоті притаманне прагнення виживання. Рослини не є виключенням....
Смотреть результаты
5 начинок для рулету з лавашу
5 начинок для рулету з лавашу
Ретельно підібрані інгредієнти роблять готовий результат особливим: деякі з них додають пікантності, інші – освіжають, наприклад, зелень чи огірок. Але є прості рецепти, які готуються...
Смотреть результаты