search
Підписатися

logo

ТОП 5 найпопулярніших мов програмування

03 Червня, 2024, 05:43 0

Мовою програмування називається формальний набір інструкцій, що використовуються для написання програм з різним функціональним призначенням. За їхньою допомогою людина спілкується з комп’ютером. На сьогодні відомо багато мов програмування, але ми розглянемо 5 найпопулярніших, знання яких допоможе знайти цікаву, високооплачувану роботу і реалізуватися в ІТ-сфері. Наш рейтинг мов програмування у 2024 виглядає так.

JavaScript

JavaScript 

На цій мові працює понад 93% всіх веб-платформ світу. Вона чудово підійде для початківців, адже відрізняється простотою синтаксису і не вимагає від розробника складних налаштувань для написання коду. Такий варіант мови дозволяє швидко та ефективно писати код, ідеально підходить для створення анімації та інтерактивних інтерфейсів чатів та онлайн-ігор. Це прекрасна можливість робити веб-сторінки яскравими та динамічними. Серед відомих додатків, що використовують JavaScript: Facebook, Netflix, LinkedIn.

Python

Python

Належить до мов програмування високого рівня. Її популярність обумовлена універсальністю, читабельністю, швидкістю розробки та простотою використання. Її вважають корисною мовою для роботи зі ШІ. Застосовується переважно в аналізі даних та наукових обчисленнях. За її допомогою були розроблені такі потужні ресурси, як Google, Instagram, Spotify, Uber, Quora. 

Java

Java

Належить до сучасних мов програмування, хоч і з’явилася у середині 1990-х років. Але не втрачає актуальності й зараз завдяки своїй надійності, портативності та широкому спектру застосування. Використовується розробниками для створення мобільних додатків, ПЗ корпоративного рівня, розробки ігор, побудови бекенд-систем та API. За допомогою Java були створені Android OS, Twitter, Amazon, NASA WorldWind, Intuit, Qualcomm, HCL, Adobe.

с++

С і С++

Це найшвидші мови серед усіх. C++ продовжує використовуватися в проєктах Google та Microsoft Windows. За допомогою їх безпосередньо були розроблена ОС iOS від Apple. Її застосовують для створення ігор та застосунків із графічним інтерфейсом. Також вона досить актуальна і для математичного моделювання. Більшість досвідчених розробників віддають перевагу C++. На це є вагомі причини. Це висока швидкість виконання, стабільність і ряд інших переваг. На ній працюють такі відомі корпорації, як HP, Huawei, IBM, eBay, Adobe, PhonePe.

Язык программирования Swift

Swift

Цей варіант був розроблений фахівцями компанії Apple для створення додатків на своїй операційній системі. Характеризується читабельним синтаксисом, як і Пайтон, але відрізняється швидкістю роботи. Ще одним бонусом є наявність автоматичного управління пам’яттю. Має деякі особливості, наприклад, експериментальні платежі, що доступні тільки на Swift і мають велику популярність. Її використовують і такі компанії як Walmart, Amazon, Uber, Slack.  

Ноутбук Apple New MacBook Air M1 13.3'' 256Gb MGN63 Space Grey 2020

34999 грн

Купити

Ноутбук Apple MacBook Air 13.6'' M2 8-Core GPU 256Gb MLXW3 Space Gray

48499 грн

Купити

Ноутбук Apple MacBook Pro 16'' M2 Pro 512Gb MNW83 Space Gray

81999 грн

Купити

Яку мову програмування вчити у 2024 році: підбиваємо підсумки

Якщо ви вирішили перейти в онлайн сферу і працювати віддалено, зверніть увагу на популярну спеціальність розробника. Тепер, коли ми розглянули популярні мови програмування, ви можете визначитися з однією та розпочати її вивчення. Але спершу варто розібратися, у якому саме напрямі ви бажаєте розвиватися, і відштовхуватися вже від власних уподобань, а не від позиції мови в рейтингу. 

Користуйтеся при виборі такими критеріями, як:

  • простота вивчення;
  • широта використання;
  • завдання, які дозволяє виконати;
  • тривалість навчання.

Незалежно від того, ви новачок в ІТ-індустрії чи досвідчений розробник, який бажає поглибити свої навички, можна знайти відповідні курси та стати на сходинку вище. Тож не гайте часу, вивчайте вибрану мову програмування і розпочинайте нову кар’єру. Світ цифрових технологій продовжує свій розвиток, і йому потрібні висококваліфіковані спеціалісти.

132389 0 cookie-check ТОП 5 найпопулярніших мов програмування

Читайте також:

Як зробити домашнє морозиво?
Як зробити домашнє морозиво?
03 Червня, 2024, 05:16 101
Мабуть, немає у світі людини, яка б не куштувала прохолодне парфе. Пломбір в білому або чорному шоколаді, з вершковим чи фруктовим смаком, сорбет, заморожений сік...
Смотреть результаты
Як правильно обирати кавун та диню?
Як правильно обирати кавун та диню?
Літня пора – період, коли зростають і поступово зріють смачні фрукти, овочі та ягоди. Збирають основний врожай весь серпень і вересень. Користь плодів в їхніх...
Смотреть результаты
Як розвинути пам’ять? Популярні методики та поради
Як розвинути пам'ять? Популярні методики та поради
Якщо ви стали дуже часто забувати важливі речі, то для вас дедалі актуальнішим стає питання, як розвинути пам’ять. Це потрібно як під час навчання, так...
Смотреть результаты