search
Підписатися

logo

Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?

24 Квітня, 2024, 07:52 0

Нарізання цибулі – процес, з яким стикаються на мільйонах кухонь щодня, проте супроводжується він ірраціональним дискомфортом: сльози, подразнення очей та незручність. Хоча цей процес може здатися неминучим, існують прості та ефективні поради, користуючись якими ви перетворите ритуал приготування їжі на приємне заняття. Давайте разом розглянемо кілька корисних порад, з якими будете готувати смачні страви без непередбачених проблем.

Как порезать лук без слез

Чому від цибулі плачуть

Чому сльозяться очі від цибулі? Наукові дослідження підтверджують, що сльозотеча зумовлена реакцією на сірчані сполуки, які утворюються під час процесу різання. Ці речовини реагують з повітрям, утворюючи сульфід алюмінію, який при контакті з очима перетворюється на кислоту, саме вона й подразнює слизову оболонку та спричиняє сльозотечу. Роговиця має значне число нервових закінчень, відповідно вони реагують на будь-яке подразнення. Під час взаємодії парів порею зі слизовою ока нервові закінчення сповіщають мозок про потенційну загрозу, тому інтелект як реакцію стимулює оболонку викликати надлишок сліз.

Витяжка традиційна Ventolux ROMA 60 WH LUX

2659 грн

Купити

Витяжка декоративна Ventolux MIRROR 60 BK (800) TC

5999 грн

Купити

Витяжка традиційна Scandilux TRH502DB3

2399 грн

Купити

Враховуючи всю неприємність ситуації, вона є фізіологічною реакцією організму на подразники та, в основному, безпечною.

Але пригадайте казкового персонажа Чиполіно, який, незважаючи на свої пригоди, може бути в нагоді й тут. У казці, написаній італійським письменником Джанні Родарі, головний герой зустрічає різні випробування та пригоди. І, як виявляється, саме він може навчити нас деяким корисним прийомам.

Навіть у світі казок цей овоч виявляється символом відваги та витримки в умовах, що вимагають подолання перешкод. Так само як і він, ми можемо навчитися долати перешкоди, щоб насолоджуватися приготуванням їжі без неприємних наслідків для очей.

Витяжка декоративна Pyramida ND 855 BL

5899 грн

Купити

Витяжка вбудована Hansa OMP6553BGH

5999 грн

Купити

Витяжка традиційна Pyramida WHK 60 WH

2139 грн

Купити

Таким чином, сприймаючи наші сльозогінні випробування з гумором та винахідливістю, ми можемо знайти в собі силу навіть у найнезвичайніших ситуаціях.

Что делать, если глаза слезятся от лука

Що робити, якщо очі сльозяться від цибулі?

Як різати цибулю без сліз? Іноді це ще те випробування для очей. Сльози, подразнення роговиці, набряк – всі ці явища поряд з процесом шаткування багатошарового овочу неминучі. Пропонуємо взяти на замітку дієві прийоми, які мають не одну відповідь на питання: що робити, щоб цибуля не заходила в очі:

  1. Використання рідини. Замочіть ніж у воді, волога запобігає реакції, що спричиняє сльози.
  2. Морозильна камера. Залиште сльозогінний овоч на 2-5 хвилин, холод зведе до мінімуму виділення подразливих речовин.
  3. Освітлення. Якісна підсвітка знизить кількість неправильних рухів та зменшить навантаження на очі.
  4. Швидке подрібнення. Робіть все швидко, не затягуючи процес надовго.
  5. Дихання через рот. Під час процесу спробуйте дихати через рот, а не через ніс.
  6. Вентиляція. Працюйте в добре провітрюваному приміщенні або поруч з вентилятором.
  7. Використання газети. Розмістіть шматок газетного паперу на робочій поверхні, вона буде поглинати частину речовин, тим самим зменшуючи її кількість у повітрі.
  8. Спеціальні інструменти. Використовуйте сучасні гаджети – нарізальні дошки, ножі з рельєфною поверхнею.

Витяжка декоративна Pyramida ND 855 BL

5899 грн

Купити

Витяжка вбудована Hansa OMP6553BGH

5999 грн

Купити

Витяжка традиційна Pyramida WHK 60 WH

2139 грн

Купити

Такі корисні хитрощі є практичними рішеннями в питанні, як різати лук, щоб не плакати. Не бійтеся експериментувати та знаходити власні методи.

Відтепер, знаючи, яким чином подолати незручності при подрібненні, ви можете зосередитися на творчості у гастрономічних експериментах. Цибуля може бути ключовим інгредієнтом у безлічі шедеврів. З її допомогою ви зможете створити неперевершені смакові поєднання, вражаючи своїх гостей та зберігаючи власне здоров’я очей. Нехай цибуля завжди буде вашим найкращим помічником у кулінарних подорожах!

131960 0 cookie-check Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?

Читайте також:

Що робити, якщо на кухні немає ваг?
Що робити, якщо на кухні немає ваг?
24 Квітня, 2024, 07:40 181
Кухня – місце, де постійно відбуваються багато дій, як-от приготування, зберігання та зважування їжі. Саме тут здійснюються кулінарні експерименти та втілюються рецепти від домашньої господині...
Смотреть результаты
Які бувають види молока
Які бувають види молока
Молоко відіграє важливу роль у раціоні багатьох людей по всьому світу. З давніх часів воно вважається символом сили, росту та життя. Та з розвитком харчової...
Смотреть результаты
Які бувають види шоколаду
Які бувають види шоколаду
Мільйони людей у всьому світі полюбляють час від часу куштувати смачні солодощі. Найбільш улюбленим смаколиком вважається шоколад. Він є лідером серед десертів. Крім того, шоколад...
Смотреть результаты