search
Підписатися

logo

Як розвинути пам’ять? Популярні методики та поради

03 Червня, 2024, 04:39 0

Якщо ви стали дуже часто забувати важливі речі, то для вас дедалі актуальнішим стає питання, як розвинути пам’ять. Це потрібно як під час навчання, так і у випадку серйозної розумової роботи. Без неї важко підвищувати свій рівень знань, а також освоювати будь-які нові напрямки.  

Усім, хто цікавиться тим, як тренувати пам’ять, буде корисно знати: запам’ятовування – це складний процес, який зазвичай поділяють на декілька етапів:

  1. Запис інформації. Коли ми відчуваємо щось за допомогою наших органів чуття, ці дані аналізуються нашим мозком та перетворюються на видиму або чутну частину спектра. Після цього образи записуються у короткочасну пам’ять.
  2. Збереження. Дані, які знаходяться в короткочасній пам’яті, переводяться у довгострокову. 
  3. Згадка. Являє собою зчитування раніше засвоєної мозком інформації та повернення її до вашого сприйняття. 

Погіршення пам’яті може бути виявлено на кожному із зазначених вище етапів, бо людина краще запам’ятовує цікаві їй відомості. При цьому менш істотна інформація забувається дедалі частіше. 

Как улучшить память

Як покращити пам’ять: найнадійніші способи

Є чимало ефективних методів підвищення здатності до запам’ятовування. Також вони сприяють кращій концентрації уваги та формуванню гарного образного мислення. 

З метою покращення пам’яті німецьким фахівцем психіатрії Вальтером Шульте було створено таблиці, названі його іменем. Спочатку вони використовувалися з метою дослідження уваги пацієнтів. Але в недалекому майбутньому було встановлено, що вони також непогано тренують зорове запам’ятовування та збільшують швидкість читання.  

Таблиця Шульте має квадратну форму. Вона містить 25 осередків з рівною кількістю рядків та стовпців. У них у випадковому порядку розташовані літери та числа.  

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Natural Titanium

52999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Blue Titanium

52999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Black Titanium

52999 грн

Купити

Учасник повинен розглядати таблицю протягом 5 хвилин з метою запам’ятати максимальну кількість букв та цифр. Після цього необхідно буде послідовно зобразити вміст кожного квадрату. 

Як альтернатива для покращення пам’яті фахівці радять ще один досить ефективний спосіб, родоначальником якого був знаменитий художник Іван Айвазовський. Щоб чітко запам’ятати та відобразити найменші дрібниці у своїх картинах, він протягом 2-3 хвилин розглядав навколишню панораму, намагаючись досконало все запам’ятати. Після цього він успішно відтворював усе побачене із заплющеними очима.   

Ще одним продуктивним методом покращення пам’яті є так звана мнемотехніка. Ви можете попросити когось зі знайомих придумати велику кількість не пов’язаних один з одним слів. Потім вам треба буде запам’ятати отриману інформацію, вигадуючи асоціацію до кожного слова.   

как развить память

Як поліпшити пам’ять: корисні поради

Щоб ваші здібності надалі не погіршувалися, необхідно знати, що сприяє розвитку пам’яті:

  • після проведення численних досліджень зв’язку між процесом запам’ятовування та сном вчені дійшли висновку: для повноцінної роботи мозку необхідний сон тривалістю не менше 8 годин;
  • непогано розвиває й постійне читання – воно суттєво збільшує активність мозку, підвищуючи приплив крові та сприяючи високій активності синапсів та нейронів;   
  • вивчення іноземної мови – ще одне заняття, яке допоможе розвинути пам’ять, непогано тренуючи мозок та дозволяючи краще структурувати інформацію. 

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb White Titanium

52999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Natural Titanium

64999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Blue Titanium

64999 грн

Купити

Крім того, на цей час відомо безліч онлайн-ігор для комп’ютерів та мобільних гаджетів, які сприяють розвитку пам’яті. Їхній величезний вибір дозволяє будь-кому охочому терміново зайнятися поліпшенням власних здібностей.

132369 0 cookie-check Як розвинути пам’ять? Популярні методики та поради

Читайте також:

Страви з кабачків
Страви з кабачків
03 Червня, 2024, 04:24 121
В Україні кабачок є досить популярним. Його охоче купують господарки для своїх страв. Він має нейтральний смак і доступну ціну, чудово поєднується з м’ясом, птицею...
Смотреть результаты
Як відбілити пожовтілі речі
Як відбілити пожовтілі речі
Багато хто любить носити білі речі: футболки, сорочки, штани, джинси. Однак через деякий час тканина втрачає первинний вигляд, набуває сірого відтінку або покривається жовтими плямами....
Смотреть результаты
Не чекаємо на літню спеку. Як вибрати кондиціонер?
Не чекаємо на літню спеку. Як вибрати кондиціонер?
Наближається спекотне літо, і для багатьох актуальним стає питання купівлі кондиціонера. Одним тільки вентилятором остудити будинок або квартиру майже нереально, особливо коли на вулиці стає...
Смотреть результаты