search
Підписатися

logo

Не чекаємо на літню спеку. Як вибрати кондиціонер?

30 Травня, 2024, 12:32 0

Наближається спекотне літо, і для багатьох актуальним стає питання купівлі кондиціонера. Одним тільки вентилятором остудити будинок або квартиру майже нереально, особливо коли на вулиці стає по-літньому спекотно, а от хороший кондиціонер добре впорається з таким завданням. Та й потім, коли літо скінчиться, й охолоджувати повітря у приміщенні вже не знадобиться, така кліматична техніка чудово врятує, адже кондиціонери працюють ще й на обігрів.

Але, треба визнати, частою помилкою при покупці кондиціонера є те, що багато покупців орієнтуються всього на два їх основних параметри: потужність такого пристрою та ціну. Точніше, на втискання її у межі запланованого бюджету. А такий підхід є правильним лише частково, адже ця техніка має й чимало інших параметрів — можливо, менш очевидних, але не менш важливих. І так, на них теж потрібно орієнтуватися при виборі такого пристрою, щоби покупка вийшла вдалою. І не лише на них. Але про все по порядку.

А ще завітайте сюди: ТОП-6 відмінних моделей кондиціонерів на літо 2024

Кондиціонер спліт Cooper&Hunter CH-S12FTXQ2-NG

28099 грн

Купити

Кондиціонер спліт Vestfrost VFE10AF24

12999 грн

Купити

Кондиціонер спліт Scandilux SC07E-Pro32

8499 грн

Купити

Які види кондиціонерів бувають

Зараз існує три різновиди кондиціонерів для дому: спліт-системи, мобільні та віконні. Хоча треба визнати, останнім часом популярність, і, відповідно, асортимент двох останніх різновидів помітно скоротилися. І це не дивно, адже саме кондиціонери-спліт мають максимальну функціональність і продуктивність, що робить їх найбільш комфортним та практичним варіантом кліматичної техніки. Але розберімося докладніше з основними властивостями цих різновидів.

Спліт-системи

Такі настінні кондиціонери складаються з двох блоків: внутрішнього та зовнішнього. Внутрішній блок спліт-системи встановлюється у приміщенні, а зовнішній, відповідно, зовні будівлі. Цей тип кондиціонерів відрізняється високою потужністю та ефективністю. Вони здатні швидко охолодити навіть великі кімнати, працюючи при цьому досить тихо, оскільки більш шумний компресор знаходиться поза житловим приміщенням.

Але найприємнішим є те, що сучасні спліт-системи оснащені багатьма корисними додатковими функціями — від опцій очищення повітря до іонізації, обігріву, регулювання рівня вологості та інших зручних фішок. Тому така кліматична техніка може використовуватись і буде корисною у будь-яку пору року.

 • Переваги кондиціонерів спліт: Функціональні та потужні, працюють і на охолодження, і на обігрів. Можуть мати різні додаткові опції для покращення якості повітря та більш комфортного використання пристрою. Тихі й естетичні.
 • Недоліки кондиціонерів спліт: Коштують дорожче, потребують розміщення великого і важкого зовнішнього блоку на зовнішньому боці стіни, що може стати проблемою в деяких плануваннях та історичних будівлях. Потребують професійного монтажу обох блоків та обладнання, яке їх з’єднує.

Рекомендуємо модель: Хороший і недорогий кондиціонер Scandilux SC07E-Pro32 може обслуговувати приміщення площею до 20 квадратних метрів, забезпечуючи як охолодження, так і обігрів. Є опція осушення повітря та зручний нічний режим. Відмінний варіант за невеликі гроші.

Scandilux SC07E-Pro32

Віконні кондиціонери

Такий різновид монтується не на стіну приміщення, а у віконний отвір, тобто таким чином він закриває деяку частину вікна. Вони компактні та прості у встановленні, а також доволі ефективні для охолодження окремих кімнат.

Віконний кондиціонер

Але вони мають і певні мінуси. І справа не лише у питанні неестетичності такого встановлення, а ще й в особливостях вікон. Якщо у старі дерев’яні вікна можна встановити пристрій із мінімальними збитками для віконного блоку, то в сучасні металопластикові склопакети — вже ні. Окрім того, віконні кондиціонери зазвичай є більш шумними, аніж спліт-системи, вони мають менший функціонал і слабкішу потужність. Коротко кажучи, не найпопулярніше рішення, та й у продажу зустрічається доволі рідко.

 • Переваги віконних кондиціонерів: Просто недорогі, компактні та досить прості в установленні пристрої з опціями охолодження та обігріву повітря.
 • Недоліки віконних кондиціонерів: Головний мінус такої техніки — це хоч і нескладний, але дуже незручний монтаж, який порушує освітлення в приміщенні та ще й може пошкодити вікно. Установити такий пристрій, до речі, можна далеко не на всі типи вікон. А ще вони можуть бути гучними й не енергоефективними.

Мобільні кондиціонери

Це переносні пристрої, які не потребують складного встановлення, оскільки розміщуються прямо на підлозі. Мобільні кондиціонери оснащені коліщатками, які дозволяють легко переміщати їх з кімнати до кімнати. Такі моделі найкраще підходять для тимчасового використання чи орендованого житла. Та попри таку зручність мобільні моделі зазвичай є менш потужними, аніж спліт-системи, і можуть бути шумнішими через вбудований компресор.

Кондиціонер для підлоги

Окрім того, їм все одно потрібно виведення на вулицю — спеціальна гофра діаметром близько 15 сантиметрів, яка під’єднується до отвору у стіні або ж у тому самому вікні. І гофра, до речі, не безрозмірна, оскільки для нормальної роботи пристрою довжина такого повітроводу має бути близько 1,2-1,5 м, не більше. Однак вони непогано справляються із охолодженням невеликих приміщень, та й мобільність їх також додає плюсів. Асортимент таких пристроїв хоч і менший за спліт-моделі, але все ж таки доволі хороший.

 • Переваги мобільних підлогових кондиціонерів: Не потребують складного встановлення й легко переміщаються з кімнати до кімнати. Ідеальні для тимчасового використання чи орендованого житла. А за ціною зазвичай доступніші за спліт-системи.
 • Недоліки мобільних підлогових кондиціонерів: Мають меншу потужність і ефективність у порівнянні зі спліт-системами, а ще можуть бути доволі галасливими через вбудований у той самий блок компресор. Та й наявність гофри повітроводу, яка потрібна для організації відведення гарячого повітря на вулицю, також обмежує їхню мобільність і комфортність.

Дізнайтеся більше: Як працює домашній кондиціонер із Wi-Fi, чим та коли він є зручним

Як підсумок можна сказати, що для більшості користувачів саме настінні кондиціонери-спліт і є оптимальним варіантом кліматичної техніки для дому. Хоча в деяких випадках все ж таки є сенс розглядати й покупку мобільної моделі.

Але перейдемо до характеристик кондиціонерів. На які з них потрібно звертати особливу увагу при купівлі та які параметри варто вибирати?

Якою має бути потужність кондиціонера

Це один із ключових параметрів, на які варто орієнтуватися під час покупки, адже саме потужність кондиціонера визначає те, наскільки швидко та ефективно такий пристрій зможе охолодити (або нагріти) повітря у приміщенні, і скільки енергії на це витратить.

Рекомендуємо модель: Потужний, надійний та дуже економічний у використанні інверторний кондиціонер Vestfrost VFE10AF24 можна встановити у приміщенні площею до 25 квадратних метрів. До того ж він зможе працювати на обігрів навіть за зовнішньої температури близько -15°C. Відмінні характеристики та великий набір програм.

Vestfrost VFE10AF24

Потужність у кондиціонерів вимірюється не у кіловатах, а так званими одиницями BTU. А як їх рахувати та конвертувати у звичні нам значення? 1 BTU дорівнює 0,2931 Вт, тож перевести одні цифри в інші можна досить легко. Ну а вати в кіловати — ще простіше.

І чим більше площа приміщення, на яку розраховується робота кондиціонера, тим, відповідно, потужнішим повинен бути кондиціонер. Ось кілька усереднених прикладів співвідношення площі та кількості BTU, котрі потрібні для неї:

 • до 23 м² — 7000 BTU/h (маркування 7 BTU)
 • до 30 м² — 9000 BTU/h (маркування 9 BTU)
 • до 40 м² — 12000 BTU/h (маркування 12 BTU
 • понад 40 м² — 24000 BTU/h (маркування 24 BTU)

Корисна порада: Під час вибору кондиціонера орієнтуйтеся не лише на площу приміщення — рекомендоване виробником співвідношення площі та потужності стосується умовно порожнього приміщення. Якщо ж у ньому розміщено багато побутової техніки, яка гріється під час роботи, і будуть постійно знаходитися люди, то вихідні параметри такої кімнати вимагатимуть від кондиціонера більш інтенсивного охолодження і, відповідно, більшої потужності.

Також на це вплине і висота стель — чим вони вищі, тим більша квадратура кімнати і, відповідно, вища потреба в потужності охолодження. Тому не беріть кондиціонер «впритул» — краще нехай він має невеликий запас потужності, аніж постійно працює на знос.

Кондиціонер-спліт

Який компресор вибрати

Другий крок під час вибору кондиціонера — це визначаємо, який тип компресора вам потрібен. Існує два види компресорів, які встановлюються в кондиціонери: звичайні та інверторні. Перші дешевші, другі дорожчі, що багато в чому визначає і підсумкову ціну кожного конкретного пристрою. Але чим вони відрізняються, окрім ціни?

 • Звичайні компресори — працюють за принципом увімкнення та вимкнення. Коли температура у приміщенні досягає заданого рівня, компресор вимикається, а коли вона підіймається, компресор знову запускається. Цей циклічний режим роботи може призводити до більшого зносу та збільшеного споживання електроенергії, проте такі компресори зазвичай дешевші та простіші в обслуговуванні. А ще вони менше бояться перепадів у електромережах.
 • Інверторні компресори — працюють за іншим, більш складним принципом, регулюючи свою потужність залежно від поточних умов. Замість постійного увімкнення та вимкнення вони реагують на зміни температури нарощуванням або зниженням обертів. Це забезпечує більш плавну роботу, знижує знос компонентів та споживання електроенергії, тому інвертори працюють тихіше та є комфортнішими в повсякденному використанні. І хоча ціни на інверторні кондиціонери вищі, аніж на звичайні, вони можуть бути економічнішими в довгостроковій перспективі завдяки своїй енергоефективності та довговічності.

До речі, ще одна важлива відмінність звичайних та інверторних кондиціонерів стосується погодних умов. Якщо така техніка працює на обігрів, то для моделей зі звичайним компресором температура за вікном не повинна бути нижчою за -5°C, тоді як моделі з інверторним компресором можуть спокійно обігрівати приміщення, навіть якщо на вулиці у цей час усі -15°C.

Рекомендуємо модель: Потужний кондиціонер-спліт Cooper&Hunter CH-S12FTXQ2-NG призначений для приміщень площею до 35 квадратних метрів, тому він легко зможе остуджувати або обігрівати кілька суміжних приміщень або квартиру-студію. Модель інверторна, тому в роботі він дуже тихий. А ще тут чудовий набір режимів і налаштувань.

Потрібні додаткові опції кондиціонера

Чим крутішою є модель, тим більше вона має різних додаткових фішечок для додаткового комфорту користувачів. І, відповідно, тим вища на неї ціна. Тому, якщо ви хочете вибрати хороший кондиціонер в обмеженому бюджеті, не варто гнатися за подібними наворотами — більшість таких опцій можуть ніколи вам і не знадобитися, а заплатити за їх наявність так чи інакше доведеться.

Але деякі додаткові функції в кондиціонерах є все ж таки важливими, тому під час покупки такого пристрою краще все ж таки вибрати той варіант, в якому вони є. Може стати в нагоді.

 • Опція осушення повітря. Незамінна річ для приміщень із надмірною вологістю. Це може бути вогкість через погану вентиляцію, близькість підвалу, проблеми з вікнами чи дахом — не важливо. Але, якщо вогкість у будинку є, а усунути її причину можливості немає, то цей режим у кондиціонері стане для вас реальним порятунком.
 • Нічний режим. Коли ця програма активна, пристрій максимально знижує оберти й працює в дуже тихому режимі. Дуже зручна штука, якщо кондиціонер встановлений у спальні чи дитячій. Та й навіть якщо у сусідній кімнаті, але слух ви маєте добрий, а сон — чуйний, то можливість за потреби активувати такий режим і спати в тиші буде дуже доречною.
 • Очищення повітря. У всіх моделях кондиціонерів є фільтри, які вловлюють великі частинки пилу, шерстинки та іншу гидоту, що літає у повітрі. Але в деяких моделях є ще й додаткові фільтри тонкого очищення — ось вони вже працюють більш ретельно, видаляючи з повітря, що проходить крізь пристрій, і дрібнодисперсний пил, і інші алергени. І навіть віруси. Астматики та алергіки відразу відчують різницю.
 • Іонізація. Сюди ж, до опції очищення повітря. Іонізація допомагає покращити якість повітря у приміщенні, насичуючи його негативними іонами та прибираючи з їхньою допомогою з повітря пил, алергени та навіть неприємні запахи. Іонізоване повітря має антибактеріальні властивості, що є корисним для здоров’я, особливо для людей з респіраторними захворюваннями.
 • Самоочищення пристрою. Якщо кондиціонер має цю опцію, то вам буде простіше підтримувати його в чистоті, оскільки вона дозволить скоротити частоту ручного очищення фільтрів. На перший погляд, ця програма може здатися маловажливою, але чистити фільтри в кондиціонерах потрібно часто, а всі ми, чесно кажучи, іноді просто забуваємо про це. А так буде простіше та безпечніше для здоров’я.
 • Захист від замерзання. Є далеко не у всіх моделях кондиціонерів, але така опція може бути корисною, якщо приміщення не опалюється або опалюється з перебоями. Як вона працює? Пристрій просто постійно підтримує в кімнаті, що обслуговується, температуру на рівні + 8°C або близько того — щоби будівля не промерзала, а комунікації в ній не виходили з ладу.

Корисна стаття від Блогу COMFY: Чистка та профілактика кондиціонерів перед початком сезону. Що потрібно знати?

Правильне встановлення кондиціонера

Ви думали, що вдало купити кондиціонер — це просто вибрати хорошу модель у потрібному бюджеті? І все? А ось і ні.

Насправді правильне встановлення кондиціонера є навіть важливішим за саму покупку, адже будь-який, навіть найпростіший кондиціонер можна встановити неправильно. А це заріже його ефективність і зробить таке придбання практично марним. А то й просто спалить прилад. Так, таке теж цілком можливе. Тому встановлювати кондиціонер мають лише професіонали — спеціально навчені майстри з усім необхідним обладнанням.

Важливо! Неправильне встановлення, виконане не сертифікованими фахівцями, стане причиною втрати гарантії на пристрій, тому краще не ризикувати, особливо з дорогою технікою.

Навіщо такі застереження? Окрім важливості правильного розміщення зовнішнього та внутрішнього блоку (висота, параметри вентиляційного каналу та дренажної системи, електропідключення) є ще один аспект, про який мало хто згадує. При встановленні кондиціонера майстру потрібно втручатися у внутрішні технічні компоненти.

Тобто, говорячи простою мовою, лізти туди, де недостатньо кваліфікований фахівець може напартачити. А це, повірте, вам точно не треба. Тому правильність і стабільність роботи пристрою багато в чому залежатиме від якості виконаного монтажу, тож економити на ньому точно не варто.

Як недорого встановити кондиціонер після покупки? Ви можете замовити послугу встановлення кондиціонера прямо в магазині або онлайн на сайті (при покупці такого пристрою). Можна звернутися до сервісного центру, який обслуговує техніку обраного вами бренду. Або є й інший варіант, приємніший. На деякі акційні моделі кондиціонерів у COMFY діють спеціальні пропозиції — знижка на установлення або навіть повністю безкоштовний монтаж. А це чудовий шанс і нівроку так заощадити, і отримати якісне, гарантовано правильне встановлення такої техніки, тож не проґавте таку можливість при оформленні замовлення.

Сподіваємося, що ця наша стаття була вам корисною та інформативною, а купівля нового кондиціонера стане простішою та більш вдалою. І пам’ятайте, що якщо у вас є будь-які питання щодо такої техніки або сумніви щодо її відповідності вашим потребам, ви завжди можете порадитися з нашими фахівцями. Консультанти в КОМФІ завжди раді допомогти, вони підкажуть, яка модель краще підійде для вашого будинку відповідно його площі та особливостей, допоможуть вибрати хорошу модель та швидко оформити замовлення.

Приходьте на літній шопінг в COMFY, і нехай навіть у найспекотнішу погоду у вас вдома буде прохолодно і комфортно! 😘

132291 0 cookie-check Не чекаємо на літню спеку. Як вибрати кондиціонер?

Читайте також:

Обираємо вдало — ТОП-5 моделей холодильників за ціною до 25 тисяч гривень
Обираємо вдало — ТОП-5 моделей холодильників за ціною до 25 тисяч гривень
21 Травня, 2024, 12:52 166
Без холодильника не обходиться жоден будинок — якщо навіть із тією ж кухонною плитою можна щось придумати, замінивши її, наприклад, мультиваркою або просунутою НВЧ-піччю, то...
Смотреть результаты
Розбираємося, як вибрати холодильник для дому. 6 важливих пунктів
Розбираємося, як вибрати холодильник для дому. 6 важливих пунктів
Без холодильника складно уявити кухню, адже замінити цю техніку чимось іншим просто нереально. Хіба що іншим холодильником. 😉 Але як вибрати хороший холодильник для дому...
Смотреть результаты
Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?
Чому від цибулі сльозяться очі і як цього уникнути?
Нарізання цибулі – процес, з яким стикаються на мільйонах кухонь щодня, проте супроводжується він ірраціональним дискомфортом: сльози, подразнення очей та незручність. Хоча цей процес може...
Смотреть результаты