search
Підписатися

logo

Чищення та профілактика кондиціонерів перед початком сезону. Що потрібно знати

21 Квітня, 2021, 12:44 3167 0

Щороку кондиціонери стають дедалі популярнішими, адже цей різновид кліматичної техніки дозволяє не лише підтримувати комфортну температуру та рівень вологості у приміщенні, але й ретельно очищувати повітря, прибираючи з нього пил, алергени та бактерії. Дійсно незамінна річ у домівці.

Тільки ось для того, щоб кондиціонер дійсно ефективно виконував свої обов’язки, за ним необхідно правильно доглядати, тобто проводити регулярне чищення та професійне технічне обслуговування. І про це, на жаль, багато хто користувачів щасливо забуває. А це небезпечно не тільки для працездатності техніки, але й для здоров’я людей, які нею користуються.

Чищення брудного кондиціонера

А ще зазирніть сюди: Проблеми при роботі кондиціонера — можливі причини та рішення

Тож сьогодні Блог Comfy підготував для вас невеличку шпаргалку-нагадувалку з догляду за кондеями. У ній ми розповімо, чому так важливо регулярно чистити кліматичні пристрої самостійно та навіщо потрібне щорічне професійне чищення кондиціонера, що виконується майстрами з сервісних центрів, що саме вони роблять і чому це так важливо.

Чому кондиціонер потрібно чистити регулярно

Пил, який кондиціонер відфільтровує під час роботи, алергени, грибки, хвороботворні бактерії та мікроорганізми — все це осідає на його фільтраційних системах. І якщо фільтри не чистити регулярно, то увесь цей пекельний коктейль з часом починає видуватися назад до приміщення кожного разу, коли пристрій використовується.

Навіть більше. Якщо грибки, які пристрій прибирає з повітря, довго накопичуються на брудних фільтрах, то з часом вони можуть розвинутися в цілі плісняві колонії, й із повітрям, що видувається, спори цієї цвілі постійно розноситимуться усією домівкою. А це дуже небезпечно для здоров’я, особливо якщо у будинку живуть маленькі діти та люди, які страждають на алергію чи астму.

Перевірка кондиціонера

Просте очищення кондиціонера користувач може виконувати власноруч, але час від часу таким кліматичним пристроям необхідна професійна чистка та профілактика. З якою періодичністю потрібно чистити кондиціонер самостійно, а коли потрібно обов’язково звертатися до майстра та навіщо це потрібно? Розповідаємо докладніше!

Як часто потрібно чистити кондиціонер власноруч

Різні моделі кондиціонерів передбачають різну періодичність чищення. Наприклад, портативні кондиціонери, що встановлюються на підлогу, рекомендується очищати самостійно раз на 1-2 тижні, а спліт-системи — раз на 2-3 тижні. Ці терміни залежать від різновиду фільтраційних систем, що встановлені у пристрої.

Важливо! Чим вищий ступінь очищення, тим більше забруднень кондиціонер видаляє з повітря та накопичує на своїх фільтрах, і тим частіше їм, відповідно, потрібне очищання. Просунуті моделі, що вловлюють навіть найдрібніші частинки пилу та алергенів, дуже ефективно очищають повітря. Проте й забруднюються вони швидше, аніж простенькі моделі кондеїв, котрі можуть захоплювати лише великі частки пилу та шерсті тварин, що літають у повітрі. Тому кондиціонери з високим ступенем очищення повітря дуже важливо чистити регулярно, щоб ефективність їхньої роботи не знижувалася.

Самостійне чищення

Корисні поради від Блогу Comfy: Як правильно вибрати модель кондиціонера

Ви не знаєте, як часто потрібно чистити ваш кондиціонер? Зазирніть до в інструкції на нього — там детально розписано, з якою періодичністю потрібно прочищати фільтри кондиціонера. І навіть покроково описаний порядок дій для такої самостійної обробки.

Як часто чистити кондиціонер має майстер

Що ж стосується професійного чищення кліматичної техніки, то до сервісних майстрів рекомендується звертатися не рідше одного разу на рік, якщо пристрій використовується лише для охолодження повітря. У такому випадку повне очищення та профілактику кондиціонера потрібно робити навесні — після зимового простою техніки. А ось якщо кондиціонер працює не лише для охолодження, а й для обігріву, то тут виконувати профілактику та професійну чистку слід вже два рази на рік — навесні й восени.

Пил на решітці

Майстер прочистить повітроводи, фільтруючі та дренажні системи вашого кондея від бруду та пилу, що у ньому накопилися, промиє все спеціальними дезінфекційними засобами, перевірить працездатність усіх компонентів внутрішнього та зовнішнього блоків. Якщо це потрібно, також буде проведена заміна несправних деталей та дозаправка фреоном охолоджуючої системи. Така профілактика необхідна для безпеки користувачів, забезпечення ефективної роботи та подовження терміну служби пристрою.

Важливо! Професійне чищення кондиціонера обов’язково має виконуватися мінімум раз на рік. Це особливо важливо для пристроїв, котрі ще перебувають на гарантійному обслуговуванні — якщо користувач не звертається до ліцензованих фахівців із сервісного центру для проведення планових профілактичних робіт, він може втратити гарантію на свою техніку.

Дозаправка фреоном

Які роботи виконує майстер під час чищення та профілактики кондиціонерів?

  • Очищення всіх фільтрів та внутрішнього блоку кліматичної техніки зі спеціальними професійними засобами, що мають протигрибковий та антибактеріальний ефекти.
  • Очищення, промивка та дезінфекція дренажної системи кондиціонера.
  • Очищення зовнішнього блоку кондиціонера.
  • Повна перевірка працездатності пристрою, стану всіх витратних матеріалів та рухомих елементів.
  • Перевірка й коригування системи кріплень зовнішнього та внутрішнього блоків.
  • Перевірка рівня фреону в системі. За необхідності виконується дозаправка охолоджуючої системи кондиціонера фреоном.

Вочевидь виконати ці роботи на професійному рівні користувач самостійно не зможе, а вони просто життєво необхідні для підтримки кондиціонерів у повністю робочому й, головне, безпечному для користувачів стані. Саме тому так важливо своєчасно проводити планову профілактику кондиціонера.

Неприємний запах із кондиціонера

Ви стикалися з тим, що після увімкнення кондиціонера у приміщеннях з’являється неприємний запах? Повітря, що видувається нечищеним після довгого простою кондиціонером, може пахнути пилом або цвіллю, а іноді в ньому присутній навіть характерний запах застояної води.

І це дуже нехороші дзвіночки — поява таких запашків означає, що фільтри та трубки всередині пристрою забруднені та забиті. Використовувати такий кондиціонер просто небезпечно для здоров’я, адже він не лише не чистить повітря, але й навіть його додатково забруднює, видуваючи до приміщення величезну кількість пилу, алергенів, хвороботворних бактерій, мікроорганізмів та спор грибків.

Що робити, якщо кондиціонер погано пахне? Негайно вимкніть пристрій та ретельно провітріть приміщення. Самостійне очищення кондиціонера у такому випадку вже не допоможе — без професійної підготовки, обладнання та спеціальних дезінфекційних засобів пересічний користувач не зможе привести такий пристрій до ладу.

Чистий кондиціонер

У кращому випадку техніка буде просто неповністю очищена, й пристрій продовжить непомітно засівати повітря у вашому домі частинками всієї тієї гидоти, що залишилася всередині його фільтрувальних систем. Ну а в гіршому девайс просто зламається через неправильне очищення та збирання-розбирання, що призведе або до дорогого ремонту, або взагалі до покупки нового кондиціонера.

Тому для таких завдань обов’язково потрібно викликати майстра, а не влаштовувати самостійні експерименти. На жаль, вони зазвичай обходяться занадто дорого — як для здоров’я, так і для техніки. Тож чистити кондиціонери потрібно не тільки регулярно, але ще й правильно! 😉

Як почистити кондиціонер самостійно

Ну а якщо говорити про звичайне очищення, яке користувач повинен проводити власноруч кілька разів на місяць, то перше, з чого потрібно починати самостійну чистку кондиціонера — це від’єднання його від мережі. Ми ж пам’ятаємо, що не можна лізти у пристрій, що приєднаний до розетки, чи не так? 😅

Це цікаво: Навіщо в кондиціонері WI-FI? Розбираємося на прикладі кондиціонерів Vestfrost

Далі потрібно озброїтися декількома текстильними серветками, м’яким мийним засобом і пилососом. Фільтри деяких моделей побутових кондиціонерів можна промивати проточною водою, а деякі чистяться всуху — тільки за допомогою пилососа. Тож, перш ніж заглядати всередину кондиціонера, спочатку обов’язково уважно вивчіть інструкцію до своєї техніки — там все це докладно описане. В інструкції ж, до речі, ви знайдете й підказки щодо того, як правильно відкрити корпус кондиціонера, зняти решітки та фільтри, щоби нічого не зламати.

Шар пилу

  1. Дотримуючись рекомендацій, що вказані в інструкції до вашого кондиціонера, відкрийте корпус пристрою, зніміть передню решітку та промийте її теплою проточною водою. Якщо решітка дуже брудна, то її можна обережно вимити з м’яким мийним засобом.
  2. Повітряні фільтри в кондиціонерах можуть бути різного типу. Якщо одні з них можна мити, то інші — лише чистити в сухий спосіб (пилососом). Крім того, в деяких моделях кондиціонерів передбачені одноразові фільтри попереднього очищення повітря — їх просто міняють на нові.
  3. М’якою тканиною потрібно протерти рухливі жалюзі кондиціонера — ті самі пластинки, якими регулюється напрямок видування повітря. Якщо вони дуже забруднені, й просто стерти пил сухою серветкою з них недостатньо, ви можете протерти ці жалюзі ледь вологою тканиною із додаванням м’яких мийних засобів.
  4. Також слід регулярно самостійно перевіряти візуально стан зовнішнього блоку кліматичної системи — чи не потрапили до нього сторонні предмети, листя або пагони рослин, чи немає там комах. Це особливо актуально для приватних будинків та квартир, що розташовані на нижніх поверхах.

Зазвичай таких маніпуляцій достатньо для простого поверхневого очищення кондиціонера власноруч. Це зовсім нескладно та займає небагато часу. Ну а для серйозніших робіт з очищення та дезінфекції систем кондиціонування, як ми вже казали, треба звертатися до майстрів із сервісних центрів.

Ви не знаєте, де почистити кондиціонер та побоюєтеся довірити свою техніку непрофесіоналам? Ви можете замовити виїзд майстра для профілактики кондиціонера через Комфі! Скористайтеся послугою «SPA — сервіс, спеціалізована профілактика для вашої техніки», й наші майстри подбають про ваш кондиціонер, незалежно від того, де саме та наскільки давно ви придбали свою кліматичну техніку.

Сервісні майстри Comfy з обслуговування кондиціонерів приїдуть до вас у призначений час, проведуть повну профілактику та чистку кліматичної техніки. Якщо буде потрібна дозаправка системи фреоном, майстер дозаправить ваш кондиціонер, щоби пристрій працював ефективно та безпечно.

А як давно ви чистили свій кондиціонер? 🙃

114487 0 cookie-check Чищення та профілактика кондиціонерів перед початком сезону. Що потрібно знати

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Іграшки для творчості дівчаткам — розвиваємо креативність у дитини
Іграшки для творчості дівчаткам — розвиваємо креативність у дитини
21 Квітня, 2021, 10:59 3355
Сучасні діти з юного віку активно опановують нові знання, і вже нікого не здивує трирічний малюк, який вивчає іноземну мову, або учень молодших класів, який...
Смотреть результаты
Sony представила Xperia 1 III, Xperia 5 III і Xperia 10 III
Sony представила Xperia 1 III, Xperia 5 III і Xperia 10 III
14 березня Sony провела онлайн-презентацію лінійки смартфонів Xperia 2021 року. Під слоганом «Переосмислення нашого майбутнього за допомогою технологій завтрашнього дня» компанія показала три свіженьких смартфони:...
Смотреть результаты
Ідеальний спортивний дует — годинник Huawei Watch Fit та ваги Smart Scale 3
Ідеальний спортивний дует — годинник Huawei Watch Fit та ваги Smart Scale 3
Правильний контроль ваги під час занять спортом та дотримування дієт дуже важливий. Причому йдеться зараз не просто про відстеження зміни загальної маси тіла — правильний...
Смотреть результаты