search
Підписатися

logo

Проблеми при роботі кондиціонера

01 Липня, 2019, 09:28 11

При настанні спекотної пори, а саме літа, кондиціонер виявляється приладом чи не першої необхідності. В особливо спекотну погоду ми можемо використовувати його цілодобово – вдень і вночі. Цілком природно, що подібне посилене використання створює досить сильне навантаження на сам прилад і періодично він може стикатися з тими чи іншими труднощами, проблемами або навіть поломками.

Корисна інформація: Як правильно вибрати модель кондиціонера

Деякі такі проблеми ми можемо легко вирішити самостійно, але є ті, які вимагають втручання профільного фахівця. Ми вирішили поділитися з вами своїм досвідом і розповісти про найбільш часті причини виникнення неполадок в роботі кондиціонера і про те, як же необхідно діяти в різних ситуаціях. Коли можна вирішити проблему власноруч, а коли необхідно викликати майстра.

Кондиціонер слабо дме

Якщо ви використовуєте кондиціонер не перший рік, а може навіть не другий, то в один прекрасний момент можна усвідомити, що він працює не так ефективно, як раніше. Здавалося б, він включається і все відбувається, як годиться, але прохолодне повітря надходить не так інтенсивно. Звичайно ж, можна додати потужність або встановити його в турбо-режим, але з часом і це перестане допомагати.

Проблемы при работе кондиционера - кондиционер дует

Найчастіше причиною такої проблеми стає повна відсутність, або мала ефективність профілактики кондиціонера, а саме чищення його фільтрів. Щоб прохолодне повітря знову почало надходити з потрібною потужністю, слід почистити фільтр. Зробити це можна самостійно, просто витягніть його з внутрішнього блоку і промийте. Засмічений фільтр не може пропускати потрібну кількість повітря, але після чистки все знову буде працювати як треба.

З кондиціонера погано пахне

У тому випадку, якщо при включенні кондиціонера ви відчуваєте неприємний запах, це причина того, що він знаходиться в досить занедбаному стані і потребує термінової профілактики. Найчастіше від неприємного запаху з кондиціонера вдається позбутися власними силами. Для цього насамперед потрібно витягти повітряний фільтр і промити його. Це позбавить його від забруднення і сміття.

Проблемы при работе кондиционера - кондиционер плохо пахнет

Крім цього не зайвим виявиться провести профілактику виникнення цвілі і бактерій, адже вони можуть викликати не тільки поганий запах, а й загрожують вашому здоров’ю. Для цього слід придбати спеціальний засіб для кондиціонерів, і ретельно обробити ним фільтри приладу. Якщо і ці заходи не допоможуть, то слід звернутися до майстра, який зробить чистку дренажної системи і всього внутрішнього блоку. Самостійно цього робити не варто.

Цікаво дізнатися: Розвінчання поширених міфів про кондиціонери

Кондиціонер не охолоджує повітря зовсім

Особливо прикро, коли в спекотну погоду кондиціонер начебто і працює, але прохолоди від нього немає. Внутрішній блок працює справно, і ми навіть можемо відчути потік повітря, який він створює, але бажаного охолоджуючого ефекту від нього немає. Це означає, що вентилятори працюють справно, але з якоїсь причини не працює конденсатор кондиціонера.

Проблемы при работе кондиционера - пульт управления кондиционером

Причин цьому може бути декілька. Можливо, перегорів запобіжник, а може в системі мало  холодоагенту. Для того щоб визначити справжню причину несправності, необхідно залучити до цієї справи фахівця, щоб він провів детальну діагностику і виявив справжню причину. Виправити цю поломку самостійно, швидше за все, не вдасться, тому це так само повинен зробити фахівець.

Кондиціонер не включається

Ще більш тривожно виглядає ситуація, коли ми намагаємося включити свій кондиціонер, а він цього не робить. Якщо при спробі включити кондиціонер, він не подає ніяких ознак життя, не варто відразу ж панікувати. Не полінуйтеся перевірити, чи включений він в мережу, адже причина проблеми може виявитися зовсім не в кондиціонері. Крім цього варто перевірити батарейки, які встановлені в пульті управління, адже нерідко ми забуваємо їх вчасно замінити.

Проблемы при работе кондиционера - открываем кондиционер

Але якщо ми все перевірили і все в порядку, але кондиціонер не включається, то проблема набагато серйозніша. Причина може критися в поломці конденсатора або неправильній роботі термостата. Для усунення цих несправностей потрібно запросити фахівця, який з’ясує причину непрацездатності кондиціонера і грамотно усуне її.

Кондиціонер створює протяг

Купуючи новенький кондиціонер і встановлюючи в обраному місці, ми дуже радіємо з того, що ось зараз нам вдасться перемогти спеку і в нашій квартирі запанує комфорт. Але яке ж може виявитися наше розчарування, коли вже при першому включенні ми відчуваємо на собі подих вітру, який створює враження неприємного холодного протягу.

Проблемы при работе кондиционера - сквозняк от кондиционера

Насправді вирішується все досить просто, потрібно лише встановити жалюзі кондиціонера в іншому напрямку, так, щоб прохолодний потік повітря не створював нам дискомфорт. У деяких моделях це робиться вручну, але іноді налаштовується за допомогою пульта. Але щоб запобігти подібній проблемі спочатку, слід ще на етапі установки вибирати місце для внутрішнього блоку таким чином, щоб той не був спрямований на те місце, де ви часто перебуваєте.

Відповідь на важливе питання: Чи можна користуватися кондиціонером, якщо в будинку маленька дитина?

Кондиціонер сильно шумить

Сучасні кондиціонери працюють досить тихо. Іноді ми і зовсім можемо забувати про те, що в нашій квартирі працює кліматична техніка. Але часом роботу внутрішнього блоку кондиціонера може порушувати шум і найчастіше це свідчення того, що сталася непередбачена поломка. Звичайно ж, все може бути набагато простіше, і кондиціонер турбує вас вночі, коли не хочеться його відключати, але слух особливо чутливий. У такому випадку досить просто перевести його в нічний режим і проблема виявиться розв’язаною.

Проблемы при работе кондиционера - кондиционер шумит

Але якщо навіть удень кондиціонер сильно шумить під час роботи або навіть стукає, то це свідчення серйозної поломки. Причиною може бути як зміщення ременя на вентиляторі, так і пошкодження підшипників двигуна. Подібні поломки повинен усувати кваліфікований майстер, а подальше використання кондиціонера при подібних умовах може призвести до більш серйозного і дорогого ремонту.

Кондиціонер швидко відключається

Всі ми звикли до того, що кондиціонер працює не постійно, а періодично включається і відключається. Це нормально для кондиціонерів зі звичайним компресором і лише інверторні привносять в наш побут новий порядок, адже вони працюють постійно, лише знижуючи або збільшуючи свої обороти. Але чи повинен кондиціонер вимикатися вже через 15-20 хвилин своєї роботи, не створивши при цьому потрібної нам температури повітря? Не варто думати, що це ледачий кондиціонер, просто виникла проблема в його роботі.

Проблемы при работе кондиционера - кондиционер в гостинной

Причиною раннього відключення може виявитися банальний збій в налаштуваннях, і нам потрібно просто встановити заново температуру за допомогою пульта. Так само може бути збій в роботі плати управління, яку, можливо, необхідно буде замінити. На жаль, але це дорогий ремонт. Так само міг вийти з ладу терморегулятор. Останні дві поломки усунути зможе лише фахівець, самостійно до подібного ремонту приступати категорично не рекомендується.

Comfy рекомендує: Samsung AR09RSFPAWQТУК – надійна модель від відомого бренду

Кондиціонер працює, але в квартирі все одно жарко

Якщо кондиціонер працює, ми відчуваємо потік прохолодного повітря, встановлюємо його на мінімальну температуру, але ефект при цьому мінімальний, і це свідчить про нашу власну помилку при виборі кондиціонера. Швидше за все, потужність моделі, яку ми вибрали, виявилася нижче, ніж необхідно для площі нашої квартири. Рішенням цієї проблеми може виявитися або установка додаткового кондиціонера, або його заміна на більш потужну модель.

Проблемы при работе кондиционера - охлаждаемся под вентилятором

Варто так само розуміти, що кондиціонер охолоджує лише ту кімнату, в якій він встановлений і суміжні з нею, якщо двері відкриті. Але потік повітря не піде далі, який би потужний кондиціонер ви не купили. Цей фактор також потрібно враховувати, тому, в цьому випадку заміна на велику потужність не допоможе, потрібен буде тільки додатковий кондиціонер в тих кімнатах, де недостатньо прохолодно.

З кондиціонера щось капає

Досить неприємним явищем при роботі кондиціонера може виявитися ситуація, коли внутрішній блок створює багато конденсату і з нього виділяється надмірна вологість. Іншими словами, «кондиціонер тече» або «з нього капає». У літню пору подібна проблема виникає не так часто, як правило з цим ми стикаємося, коли включаємо кондиціонер на охолодження в прохолодну погоду (але в квартирі все одно душно).

Проблемы при работе кондиционера - ремонт кондиционера

Коли ми включаємо кондиціонер на охолодження при мінусовій температурі на вулиці (неприпустимій для даної моделі), конденсат може замерзати і утворювати крижану пробку в дренажному трубопроводі. Коли ця пробка розмерзається, то внутрішній блок кондиціонера може «мироточити», іншими словами виділяти вологу. Щоб вирішити дану проблему, потрібно дочекатися тепла на вулиці і не включати кондиціонер до цього часу.

Корисно знати: Правила ефективної і делікатної чистки кондиціонера

Усередині кондиціонера – лід!

З внутрішнього блоку кондиціонера не тільки може капати вода і утворюватися надмірний конденсат, а й утворюватися лід. «Як це можливо?» – запитаєте ви. Дійсно, це може виявитися загадкою, адже ми не можемо встановити встановити кондиціонер на мінусову температуру, щоб лід міг утворюватися. Вся справа в тому, що повітря всередині кондиціонера, як його внутрішнього блоку, так і зовнішнього, постійно циркулює. Тому, якщо щось буде цьому заважати, то можуть виникати проблеми і поломки.

Проблемы при работе кондиционера - лед в кондиционере

Найчастіше лід або просто налідь у внутрішньому блоці кондиціонера утворюється через недостатній обмін повітря. Перешкоджати цьому може забруднений фільтр, який не дає циркулювати повітрю. Це ще одна причина поломок і неправильної роботи кондиціонера, яка відбувається через недостатню профілактику. Вирішити проблему можна самостійно лише почистивши фільтр кондиціонера.

Що в підсумку?

Безумовно, кондиціонер є досить корисним побутовим приладом, особливо спекотним літом, коли ніякий вентилятор не в силах допомогти відчути бажану прохолоду. Особливо сумною ситуацією може виявитися те, коли кондиціонер недостатньо ефективно працює, або відмовляється працювати зовсім. Причини проблем, які виникають в роботі кондиціонера, як правило, досить типові і ми сьогодні вам докладно розповіли про них.

Проблемы при работе кондиционера - кондиционер в интерьере

Виходячи з того, що ми сьогодні розглянули, в більшості виникаючих проблем і поломок, пов’язаних з кондиціонером, винні ми самі. Це може бути просто недогляд у вигляді невчасно замінених батарейок в пульті управління, або недостатня регулярна профілактика, що, власне, може призводити до більш серйозних наслідків. Наша основна рекомендація, підбиваючи підсумок всьому, не варто проводити самостійні ремонтні роботи кондиціонера в тому випадку, якщо ви не володієте достатніми навичками, адже ваші дії в цьому випадку можуть лише нашкодити – краще звернутися до фахівця.

Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy, заглядайте сюди частіше, і вас чекає багато корисних статей і просто цікавих публікацій від Блогу Comfy! Тут не нудно! 🙂

82149 0 cookie-check Проблеми при роботі кондиціонера

Читайте також:

Як дізнатися свою мак адресу
Як дізнатися свою мак адресу
01 Липня, 2019, 04:51 2291 10
Mac-адреса – це унікальний ідентифікатор мережевого обладнання, який дозволяє визначати кожну точку, вузол підключення до мережі. Такий унікальний номер потрібен для коректної передачі даних конкретному...
Смотреть результаты
Як почистити ноутбук від пилу
Як почистити ноутбук від пилу
Будь-яка техніка, незалежно від її призначення, потребує регулярного догляду. Ноутбук – не виняток. Через деякий час після покупки щасливі власники починають помічати, що їх гаджет...
Смотреть результаты
Як почистити ноутбук від вірусів
Як почистити ноутбук від вірусів
Інформація про способи, як почистити ноутбук від вірусів завжди актуальна. Адже багато власників комп’ютерів не замислюються про те, що ідеальних антивірусних програм не існує. І...
Смотреть результаты