search
Підписатися

logo

Як дізнатися свою мак адресу

01 Липня, 2019, 04:51 10

Mac-адреса – це унікальний ідентифікатор мережевого обладнання, який дозволяє визначати кожну точку, вузол підключення до мережі. Такий унікальний номер потрібен для коректної передачі даних конкретному мережевому вузлу. Є шістнадцятирічною системою, яка записується через двокрапку або дефіс. Де перші три комбінованих значення – це унікальний код виробника, і другі три байта – це унікальна адреса мережевого вузла / точки для кожного обладнання. Навіщо потрібно знати MAC-адресу:

 • У разі підключення нового комп’ютера або ноутбука до інтернету. Ви можете використовувати інтернет по черзі або постійно на декількох гаджетах, не підключаючи маршрутизатор, досить встановити стару МАК-адресу на новопідключений пристрій.
 • При необхідності установки фільтрації MAC-адрес для підключення до одного джерела інтернету.
 • Після переустановлення операційної системи.

Нижче розглянемо, як дізнатися свою мак-адресу для комп’ютера або ноутбука різними способами з покроковою інструкцією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Як дізнатися мак-адресу комп’ютера
 2. Як дізнатися mac-адресу роутера

Як дізнатися МАК-адресу комп’ютера або ноутбука

Дізнатися MAC-адресу мережевої карти на комп’ютері і ноутбуці можна кількома способами, в залежності від встановленої операційної системи і загального для всіх ОС методом.

 1. Перший спосіб через командний рядок. Викликати її можна декількома способами: через одночасне поєднання клавіш Win + R і введення команди cmd, через пошуковий рядок в меню “Пуск” і написання cmd, а також якщо увійти в меню “Пуск”, далі в “Всі програми”, потім в категорію “Стандартні”. Викликавши на головну сторінку командний рядок, потрібно ввести слово getmac (де блимає курсор тексту) і натиснути кнопку “Введення”. З’являться мак-адреси всіх мережевих підключень до комп’ютера. Якщо їх кілька, то вам потрібно орієнтуватися на той результат, який йде без фрази “Носій відключений”.

Як дізнатися МАК-адресу через командний рядок і введення команди getmac

 1. Другий спосіб через командний рядок. Є ще один варіант, який допоможе подивитися MAC-адресу за допомогою командного рядка, тільки в цьому випадку вводити потрібно команду ipconfig / all. На сторінку також буде виведена вся інформація і всіх мережевих пристроях підключених до комп’ютера або ноутбука.

Як дізнатися МАК-адресу через командний рядок і введення команди ipconfig / all

 1. Через відомості про систему. Цей спосіб актуальний для комп’ютера або ноутбука, який працює на основі операційної системи Windows 7, 8, 10. Щоб подивитися МАК-адресу, необхідно викликати пошуковий рядок або скористатися їй через меню “Пуск” і ввести – msinfo32. З’явиться меню “Відомості про систему”. У ньому потрібно розкрити категорію “Компоненти”, натиснувши плюсик, а далі розділ “Мережа”. В останньому необхідно натиснути рядок “Адаптер”, праворуч відкриється інформаційне вікно, де будуть відомості про всіх підключених мережевих пристроях. Вам необхідно знайти рядок МАС-адресу доступного адаптера.

Як дізнатися МАК-адресу через відомості про систему в Windows

 1. Через оболонку командного рядка PowerShell. Щоб знайти її, потрібно перейти в меню “Пуск” і в пошуковому рядку ввести назву PowerShell або введіть у пошуковик викликаний за допомогою поєднання клавіш Win + R. З’явиться синє вікно, куди потрібно ввести команду – Get-NetAdapter і натиснути “Введення”. Після цього з’явиться інформація про всіх мережевих пристроях, а в колонці МАК-адреса ви знайдете відомості про неї.

Фото 5 – Як дізнатися МАК-адресу через PowerShell

 1. Через центр управління мережами і загальним доступом. Викликати це меню можна декількома способами:
 • Через меню “Пуск”. У ньому потрібно перейти в “Панель управління”, далі перейти в розділ “Центр управління мережами і загальним доступом”. У меню зліва необхідно вибрати підрозділ “Зміна параметрів адаптера”. З’явиться іконка “Підключення по локальній мережі”, натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть пункт “Стан”. У відкритому невеликому вікні, натисніть активну клавішу “Відомості”. У новому вікні потрібно знайти фізичну адресу, це і буде МАК-адреса мережевої карти комп’ютера. Викликати вікно з кнопкою “Відомості” можна просто натиснувши на іконку “Підключення по локальній мережі”.

Як дізнатися MAC-адресу через "Панель управління"

 • Потрапити в “Центр управління мережами і загальним доступом” можна потрапити і швидше, якщо підключення до інтернету відображається в нижній панелі екрана комп’ютера / ноутбука. Натисніть на іконку комп’ютера, і ви швидко потрапите в потрібний підрозділ.

Як дізнатися MAC-адресу через Центр управління мережами і загальним доступом

 • Миттєво потрапити в розділ мережевих підключень можна через пошуковий рядок за допомогою поєднання клавіш Win + R або пошуковий рядок в меню “Пуск”. Введіть команду ncpa.cpl і відкриється розділ “Підключення по локальній мережі”.

Ось кілька простих способів, щоб дізнатися мак-адресу мережевої карти ноутбука або комп’ютера. Є і сторонні програми, які допоможуть з’ясувати цю інформацію.

Як дізнатися MAC-адресу роутера

Найпростіший спосіб дізнатися адресу, це оглянути сам роутер або коробку від нього. На самому пристрої або його упаковці міститься ця інформація, як правило поруч зі штрихкодом спільно і короткими рекомендаціями використання.

Як легко дізнатися MAC-адресу роутера

Але, якщо ця наклейка витерлася або відклеїлася, то дізнатися MAC-адресу роутера можна, увійшовши в меню налаштувань роутера. Що для цього потрібно:

 1. Зайти у “Відомості про мережеве підключення”, як це зробити написано вище.
 2. Знайти пункт “Шлюз IP …”
 3. Цифрові дані введіть в веб-рядок будь-якого браузера.
 4. З’явиться вікно з необхідністю ввести логін і пароль.
 5. Дізнатися який логін або пароль можна на коробці роутера. Зазвичай це admin / admin, буває, коли потрібно ввести тільки логін “admin”, а пароль не потрібен.
 6. Після цього ви ввійдете в меню налаштувань роутера.
 7. В меню “Стан” потрібно знайти рядок “MAC-адресу інтерфейсу” – це і є потрібна інформація.
82512 0 cookie-check Як дізнатися свою мак адресу

Читайте також:

Як почистити ноутбук від пилу
Як почистити ноутбук від пилу
01 Липня, 2019, 04:16 2120 11
Будь-яка техніка, незалежно від її призначення, потребує регулярного догляду. Ноутбук – не виняток. Через деякий час після покупки щасливі власники починають помічати, що їх гаджет...
Смотреть результаты
Як почистити ноутбук від вірусів
Як почистити ноутбук від вірусів
Інформація про способи, як почистити ноутбук від вірусів завжди актуальна. Адже багато власників комп’ютерів не замислюються про те, що ідеальних антивірусних програм не існує. І...
Смотреть результаты
Незамінний кухонний помічник: як вибрати хороший електрочайник і на що звертати увагу при покупці?
Незамінний кухонний помічник: як вибрати хороший електрочайник і на що звертати увагу при покупці?
Уявити собі кухню без чайника неможливо – він є в кухонному арсеналі кожної господині, адже це корисний аксесуар, без якого мало хто може обійтися. Ним...
Смотреть результаты