search
Підписатися

logo

Все ще самі пилососите? Вам давно потрібен робот!

28 Червня, 2019, 04:57 6

Двадцяте століття дало людству небувалий поштовх у розвитку всіляких технологій. Але на ньому все не закінчилося і, в нинішньому столітті нам стали доступні смартфони, розумні носимі пристрої і різні пристрої для розумного будинку. Для чого вони всі? Якщо зі смартфоном і смарт-годинником все більш-менш зрозуміло, то ось стосовно сотні побутових смарт-приладів і пристроїв «розумного будинку» з’являються питання. Питання у більшості людей відносяться до категорії «а чи точно воно мені потрібно ?!». Ніби як всі розуміють, що це зручно, коли механізми щось виконують за тебе – ні у кого ж немає сумнівів що в будинку потрібна пральна машина, м’ясорубка, блендер. Навіть з посудомийками люди вже змирилися, та й ціни на них стали цілком доступними. Але є серед побутової техніки одна важлива категорія, яка все ще дуже ставиться під сумнів більшістю потенційних покупців – роботи-пилососи ..,

Сьогодні ми постараємося зробити максимально приземлений аналіз більшості популярних моделей на ринку, доступних влітку 2019 року, без пафосних термінів, гучних заяв і красномовних обіцянок виробників. Тільки факти, важливі особливості та ключові відмінності кожної моделі гідної уваги. А, головне, після цього огляду, ви вже точно зрозумієте – чи потрібен вам робот пилосос.

Зміст:

 • Важливі критерії вибору
 • Як же вибрати?
 • Популярні моделі Xiaomi
 • Роботи-пилососи iLife
 • Роботи AGAiT
 • Інші якісні моделі роботів-пилососів
 • Висновки

Важливі критерії вибору

Особенности выбора робота-пылесоса 2

Будь-який розумний пристрій, чи то смарт-годинник чи робот пилосос не просто так завоювали популярність. І, якщо з першими все досить просто – у них немає аналогів і вони, як мінімум, спрощують роботу зі смартфоном, а можуть ще й фітнес-браслетом служити, то ось з роботами-пилососами все складніше. По-перше, у них є конкурент – звичайний, ретельно обраний нами, можливо красивий і недешевий пилосос. У ньому все чудово – він дуже потужний, має купу насадок, може дуже якісно прибрати на підлозі, меблях і навіть стелі, а може навіть ще й помити. Але у нього є один мінус – його потрібно «пересувати». Так, ці громіздкі пристрої потрібно рухати по дому і ретельно проходитися щіткою по всіх-всіх поверхнях, і навіть самих важкодоступних, щоб домогтися необхідного рівня чистоти. І це майже всім не подобається робити, чи не так? Звідси і виникає перший мотив, що спонукає нас до покупки робота пилососа – лінь. Або, нестача часу (так красивіше;)). А лінь нестача часу, як відомо – двигун прогресу.

Другий психологічний бар’єр, який необхідно пройти перед покупкою робота пилососа – його вартість. Підійшовши до цього питання без належної моральної підготовки, зазвичай, більшість відсуває ідею покупки цього домашнього помічника на якийсь термін. Це ж не жарт – маленька, майже іграшкова, побутова штуковина ціною в місячну (або навіть більше) зарплатню середньостатистичного українця! Але, і тут є, над чим замислитися. Різновидів цих пристроїв – сотні, а їх спектр можливостей різниться від моделі до моделі.

Існують як дуже бюджетні, так і дуже дорогі роботи пилососи і на кожен з них знайдеться покупець. Ми ж робимо акцент на тому, що це важливий пристрій і головне – це зрозуміти його цінність. Адже не страждаєте ж ви так, коли хочете новий Айфон або флагман Самсунга? А їх ціни завжди не найдоступніші, а ось функції цих телефонів, в основному, несуть розважальний характер. «Буду відкладати, візьму в кредит, але куплю!», – говоримо ми собі. Так чому ж ми економимо на власному комфорті суму, в половину меншу ціни нового смартфона і, тим більше, що робот-пилосос – це вклад в здоров’я і економію часу на прибирання ?!

Ось це, мабуть, ключовий критерій, тому як мотивація для кожного може бути своя. Для когось гидливість і нелюбов до пилу і бруду, комусь дійсно лінь робити прибирання, а вдома тварини, які линяють. Та й люди теж не зразок чистоти – волосся з нас, особливо довге, випадає активно, хоч і не так як з домашнього вихованця. Загалом, кожен вибирає сам відповідний йому пункт, але до необхідності покупки робота-пилососа схиляються більшість. Залишилася справа за малим – підібрати гарну і підходящу нам модель. І тут починається наступна епопея – муки вибору.

Як же вибрати?

Особенности выбора робота-пылесоса 3

Добре якщо у вас є знайомі або друзі, які вже пройшли всі попередні етапи і вибрали для себе відповідний автоматизований пилосос, який їх повністю влаштовує. У них можна запитати всі плюси і мінуси, зіставити їх особливості підлогових покриттів з вашими і приблизно прикинути чи будуть ці умови збігатися з вашими, у вас вдома. Якщо більшість умов, з яким зіткнеться робот пилосос у вас вдома аналогічні – то ви сміливо можете брати таку ж модель і радіти життю. Але що, якщо умови використання будуть інші – у них майже немає меблів і величезна квартира-студія, а у вас невеликі, хоч і чотири кімнати? У них ламінат, а вам подобаються килимові покриття? У них немає тварин, а у вас улюблений мопс, у якого коротенька і прилипуча до всього шерсть, яку так просто не видалити? Або взагалі – у вас немає знайомих з роботом пелесосом? J Тоді все доведеться самому, ну, або хоча б довіритися нашій думці:

 • Вибір варто зробити, в першу чергу, зі звичайних пилососів, без функції миття підлог. Або хоча б не розраховувати на цю технологію, тому що вона ще не така гарна, як більшість виробників її описує.
 • Звертати увагу на автономність, площу прибирання, тип акумуляторів. Завжди варто враховувати, що всі ці дані йдуть «на максималку» і пилосос, здатний прибрати на одному заряді 100 квадратних метрів, за фактом, зможе прибрати лише 80 і то лише в перші місяці. А потім, у міру того як акумулятори будуть слабшати, ця цифра може становити 75, 70 і через кілька років взагалі 50 метрів квадратних. Так що враховуйте невеликий запас по площі, при виборі.
 • Продумуйте які кімнати і з яким покриттям для підлоги будуть прибиратися. Високоворсові килими, та й взагалі килими, можуть стати проблемою. Як мінімум, навіть якщо ворс невисокий – пилосос повинен вміти заїжджати «на пороги» від 1,5 до 2 сантиметрів. Це стосується килимів і, власне, міжкімнатних порогів – врахуйте і заміряйте ці перепади висот, щоб заздалегідь знати, що обраний пилосос це зможе.
 • Обов’язково треба упевнитися, що вам буде де купити витратні аксесуари до вашої майбутньої техніки. Як і звичайний пилосос, його роботизований аналог вимагає зміни фільтрів, тільки різновидів тут більше. Найчастіше необхідно буде міняти HEPA-фільтри, бічні щіточки, основну турбощітку (при її наявності) і, можливо, деякі інші більш дорогі, але які рано чи пізно вичерпають свій ресурс, аксесуари. Для іменитих брендів – це не проблема, так як для них витратні матеріали завжди є у продажу і різнитися може тільки їх вартість.
 • Технології, що допомагають пилососу орієнтуватися в просторі досить важливі для якості його роботи. Лідари, датчики зіткнення і падіння (якщо у вас кілька поверхів в будинку), далекоміри і інші сенсори допоможуть пристрою краще аналізувати житло і будувати план прибирання.
 • Відмінною особливістю управління пилососом зі смартфона, замість пульта управління, є не тільки зручність, а й залежність від інтернету. Якщо з якихось причин сервер виробника буде недоступний або будуть перебої у вашого провайдера – частина ключових функцій пилососа може не працювати. Для цих цілей більшість з них обладнані кнопками на корпусі, які дозволяють застосовувати найбільш ефективні програми роботи.

В цілому, ми виділили основні критерії, на які необхідно звернути увагу при виборі робота пилососа і ці параметри індивідуальні для кожного з нас. Спроектуйте їх на свій будинок, свої переваги і вам вималюється більш-менш чіткий «портрет» необхідного пристрою. А ось, власне, і найбільш вдалі моделі, на які варто звернути увагу.

Популярні моделі Xiaomi

Особенности выбора робота-пылесоса 4

Огляд розумних пристроїв і без згадки Xiaomi? Так не буває J. Звичайно ж цей бренд завоював небачену популярність, але його секрет простий – співпраця з більш ніж сотнею фірм і об’єднання всіх їх продуктів в єдину екосистему Xiaomi. Так, наприклад, сьогодні у продажу ви можете зустріти роботи пилососи Xiaomi, але різних виробників – Mijia і RoboRock.

Модель пилососа Xiaomi Mi Robot Vacuum (SKV4022GL) відрізняється дуже вигідною вартістю, з урахуванням тих функцій, які вона надає. За рахунок своєї функціональності вона стала одним з лідерів з продажу, але її шлях почався ще в далекому 2016 році. Сьогодні ця модель від Mijia як і раніше має конкурентоспроможні характеристики – двокомпонентна турбощітка, що прибирає і килими, і тверді покриття, великий за потужністю акумулятор, відмінна потужність всмоктування і продумані алгоритми роботи. У цій моделі ви знайдете один з найпрогресивніших способів побудови карт приміщення – лідар (червона кругла «шашечка»), а також повноцінне віддалене керування зі смартфона.

Оновленою моделлю, здатною робити вологе прибирання, є Xiaomi Mi RoboRock S50 Sweep One Vacuum Cleaner (S502-GL). Всі ключові характеристики у них збігаються, за тим винятком, що у RoboRock все трохи краще, потужніше, сучасніше. Навіть якщо ви не будете використовувати вологе прибирання, то цікавий він буде за рахунок збільшеної потужності всмоктування і більш прогресивних алгоритмів роботи і управління.

Роботи-пилососи iLife

Лучшие роботы пылесосы лета 2019 года 5

Цей бренд пилососів-роботів став популярний ще кілька років тому, завдяки демократичній вартості і хорошій поширеності. Відрізняються моделі пилососів iLife своїм широким вибором і ціновим діапазоном, завдяки чому майбутній власник може підібрати найбільш підходящу йому модифікацію.

Модель iLife V7S Plus є однією з найпопулярніших в арсеналі бренду через невисоку вартість і хороші можливості. Він вміє навіть мити підлогу, хоч ця функція не його сильний коник. Головне, це якісна очистка від пилу, великий мішок, можливість заїжджати на килими і потужний акумулятор.

Більш функціональна і технологічна модель iLife A7 може похвалитися управлінням зі смартфона, дуже високою ефективністю роботи і великою площею  прибирання. Також, пристрої А-серії цього бренду мають дуже елегантний зовнішній вигляд.

Роботи AGAiT

Лучшие роботы пылесосы лета 2019 года 6

Представником бюджетних пристроїв є пилососи бренду AGAiT. Вони вже більш ніж 7 років продаються на території України і всі ці роки, навіть ті початкові моделі користуються попитом. Однією з найважливіших причин є ціна, але і якість даних пристроїв дуже гідна.

Такий собі Бамблбі – AGAiT EC-02A Yellow. Робить все, що потрібно пилососу-роботу. Так, дуже маленький контейнер для пилу, потужність всмоктування скромніше ніж у Xiaomi або старших моделей iLife, та й вартість у AGAiT відрізняється в 2,5-3 рази в меншу сторону, від перерахованих вище моделей. Також, він доступний в інших кольорах корпусу.

Інші якісні моделі роботів-пилососів

Лучшие роботы пылесосы лета 2019 года 7

Дуже гідними моделями є пристрої від компаній Samsung і Rowenta. Обидва цих бренди зробили величезний внесок у розвиток різних побутових пристроїв протягом останніх десятиліть. І ось, їх роботи-пилососи теж відомі і популярні. Але, якщо модель від Rowenta – RR7126WH має збалансовану вартість і функціональність, вдало конкуруючи з усіма менш відомими фірмами (включаючи Xiaomi), то ось пилососи Samsung відносяться до зовсім іншої категорії. Це преміальні, технологічні і футуристичні роботи, які своїм виглядом і навіть вартістю претендують на звання «найсоліднішого». Це Samsung VR20M7070WD / EV і Samsung VR20K9350WK / EV. Всі вони відрізняються величезними турбощітками, потужністю всмоктування і, як наслідок, високою ефективністю роботи. Але, чи варто віддавати таку суму за просто більш потужний пилосос, якщо у вас, наприклад, немає активно линяючої тварин або інших постійних джерел сміття – це питання.

Висновки

Лучшие роботы пылесосы лета 2019 года 8

Ми розглянули лише малу частку цікавих і гідних уваги моделей роботів-пилососів, але відзначили найкращі з них. Навіть в цьому списку кожен зможе підібрати для себе найбільш підходящий варіант за смаком, кольором, ціною і можливостям. Якщо ви хочете краще з кращого, і без компромісів – то беріть старшу модель Samsung. Для найбільш якісного прибирання за прийнятні гроші – моделі від Xiaomi. Трохи дешевше – Rowenta і iLife. Вони зможуть задовольнити майже кожного невибагливого власника, особливо, якщо це ваш перший робот пилосос. Кожен з них відмінно впорається з прибиранням в будинку і навіть моделі від AGAiT зможуть приємно здивувати вас. А щоб прибирання завжди проводилася найбільш якісно, ​​ось вам ще кілька порад:

 • Не допускайте сильного забруднення фільтрів пилососа – завжди регулярно і вчасно обслуговуйте всі його компоненти, згідно рекомендацій виробника.
 • Краще використовувати пилосос частіше, не допускаючи великого скупчення (в масштабах маленького пилососа) сміття, щоб за один цикл прибирання йому не доводилося забивати вщент контейнер. Це збереже акумулятори, фільтри і двигун на довше.
 • Прибирайте всеі зайві предмети з підлоги – навіть штори, які лежать на підлозі і можуть перешкодити деяким моделям прибирати біля них. А розкидані предмети одягу і зовсім можуть застрягти в пилососі і викликати якщо не його поломку, то збій програми прибирання так точно.
 • Для майже всіх моделей пилососів середнього і топового рівня існує можливість обмежити проїзд до деяких кімнат або зон. Це здійснюється за допомогою мобільного додатку або фізичних аксесуарів – магнітна стрічка або віртуальна стіна – все з них можна буде докупити, у міру необхідності.

Ще матеріали по темі: Прибирання на автопілоті: вибираємо робот-пилосос! Прокачай свій будинок разом з Comfy!

Зацікавлені в покупці робота пилососа та інших розумних пристроїв? Підписуйтесь на Telegram-канал Comfy – тут весь час виходить багато цікавих новин про останні новинки в світі техніки !;)

82011 0 cookie-check Все ще самі пилососите? Вам давно потрібен робот!

Читайте також:

Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?
Тащимо катку! Як вибрати правильний геймерський ноутбук?
28 Червня, 2019, 01:53 1354 8
Що може бути гірше лагів і подвісонів під час улюбленої гри? Слабкий комп, посаджене важкими іграшками залізо, застарілі або несправні компоненти – проблеми з технічною...
Смотреть результаты
Топ-7 смартфонів з технологією бездротової зарядки
Топ-7 смартфонів з технологією бездротової зарядки
Величезна увага серед сучасних технологій приділяється смартфонам і всім тим благам, які ми отримуємо в результаті їх використання в нашому повсякденному житті. Смартфонів сьогодні дуже...
Смотреть результаты
Видалення аккаунта в додатку Фейсбук
Видалення аккаунта в додатку Фейсбук
Підписуйтесь на наш Telegram-канал Зміст: Деактивувати особистий аккаунт в ФБ Деактивация аккаунта в додатку Фейсбук Як видалити аккаунт з Фейсбук Видалити профіль через мобільний додаток...
Смотреть результаты